Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pozitívny streptokok v 38. týždni

bebe91
12. okt 2015

Ahojte. Dneska som bola na poradni a zistilo sa že mám streptokoka typu B. V podstate som to zistila iba z toho, že mi zapísal lekár na prvu stranu tehotenskej knižky GBS pozit. !!! Keď som bola na vyšetrení iba povedal že dieťa je v poriadku, neotváram sa, opýtal sa na výtok, svrbenie a podobne. Vtedy som nevedela čo je, isto by som sa opýtala keby som to už vtedy vedela. Strašne sa teraz bojím aby malá bola v poriadku, som v 37+0 tt dnes. Je podľa vás rozumnejšie rodiť vaginálne alebo cisárskym? Teraz mi je to uplne jedno, hlavne aby malá bola v poriadku, zdravá a hlavne živá. Máte s tým skúsenosti?

monicm
12. okt 2015

@bebe91 V pohode, máš to zaznamenané v knižke, keď začneš rodiť v nemocnici ti dajú infúziu s ATB, aby bol pôrod pre bábo bezpečný. Pri prostrednom som to mala tiež, prišla som do nemocnice, skontrolovali všetko, pripravili ATB ale sestrička sa zasmiala, či to vôbec stihne stiecť a zabrať, že pôrod bude čoskoro, všetko to netrvalo ani dve hodiny a malý bol na svete a aj všetko stihlo zabrať, drobcovi nič nebolo. Tak sa neboj. Ale je fakt, že lekár ťa mal na to upozorniť a všetko ti vysvetliť, občas lekári zabúdajú, že nie všetky mamičky študovali medicínu.

rokkisu
12. okt 2015

Presne ako pise monicm to bolo aj v mojom pripade,avsak odporucam sa radsej ozvat,ci ti do zily tecie i ATB (ja som sa radsej ozvala,sestricka totiz v zhone zabudla). Len pre istotu,aby si bola kludnejsia;)

cerez
12. okt 2015

Ja som rodila na prelome 37 a 38 tt a práve prišli testy že mám pozitívny test na streptokoka a tak rýchlo nasadili infúzku s ATB. Poslednú dávku už nestihli, syn bol a je v poriadku. 🙂

prego81
12. okt 2015

@bebe91
nepanikar 😉 Je to celkom bezne. Presne ako pisu baby hore, dostanes ATB vnutrozilne. To ci budes rodit vaginalne alebo cisarskym s tymto nema nic spolocne.
Pripomen im to potom v nemocnici ked budes rodit. Ak sme ta nahodou neupokojili tak zavolaj gynekologovi ze si si to vsimla a co to znamena.
Ty aj dcera budete v poriadku 🙂

annak7
12. okt 2015

Aj ja u mna to bolo takto, lekar mi to takisto zapisal cervenym na prvu stranu tehotenskej knizky, ale je pravda, ze ma na to upozornil a vysvetlil mi o co ide...povedal, ze ak nastane porod alebo odtecie plodova voda je potrebne podat ATB...takze po jej odteceni som necakala na castejsie kontrakcie, ale sli sme rovno do porodnice, kde som ich na to aj sama upozornila (aj ked sikovna sestricka si hned skontrolovala teh.kniz. a ako prve mi dala ATB priamo do zili)...najskor preto, ze som mala spontany a rychli porod) .... do dvoch hodin bol maly na svete zdravy nic mu nebolo. Niet sa coho obavat pokial je dietatko v poriadku, len je dolezite co najskor podat antibiotika...drzim palce

moschi77
12. okt 2015

Nic sa neboj, ja som mala tiez GBS+, odtiekla mi voda v 36tt, lenze som bola uplne zatvorena...celu dobu, co som bola na cakacke (vyse 34h) som dostavala do zily PNC, aj po porode. Maly sa narodil sekciou a tiez hned dostaval ATB niekolko dni...a vsetko je ok...nic sa neboj, babatku a ani tebe nic nebude 🙂

aadulik2110
12. okt 2015

@bebe91 neboj, tak ako píšu baby - pred pôrodom infúzka a bude všetko OK - ja som toto mala pri druhom a to mi ešte v deň termínu pôrodu povedal Dr. že mám kvasinkovú infekciu a nasadil tabletky a povedal mi, že by bolo fajn keby som aspoň 5-7 dní prenášala..... prenášala som 3 dni, rodila spontánne a malému nič nebolo, takže nestresuj

flavia1
12. okt 2015

Ja som to mala pri malej, mala som rýchly pôrod, tak ktovie, či ATB zaúčinkovali, malá bola aj je v poriadku. Teraz som znova tehotná a mám ho tiež, neberiem to vôbec tragicky, takže to neber ani Ty. Myslím, že je to veľmi časté....

hamca
12. okt 2015

@bebe91 ja som to mala pri oboch tehu. teda pri prvom isto a to mi dali normalne infuziu. A pri druhom tehu mi robil testy moj gynekolog a ze vyslo pozitivne a potom mi robili este testy v porodnici a im vyslo, ze negativne, tak mi nic nedavali. A obe baby su porode e vyginalne a su uplne zdrave.
Jedine to nezabudni pripomenut, ked pojdes pri porode na prijem. Ale urcite sa nemas coho bat.

anega79
12. okt 2015

Podla mna ak by rodila cisarskym, tak dieta nejde porodnymi cestami, takze ziadneho streptokoka ani nema ako dostat.

belancek
12. okt 2015

Ahoj,ja som rodila 3 deti zo 4 s týmto hnusníkom 😝 ,nemusíš sa báť ale akonáhle začneš pociťovať bolesti alebo odíde voda tak hneť do nemocky.Treba antb. a dieťatku sa nič nestane.V podstate mi to pri 2 synovi nezistili a potom to bolo zlé, ale pri tých 2 to bolo už ok

seahorse27
12. okt 2015

Ak nemas ziadne tazkosti, na ktore sa ta dr. pytal (svrbenie, vytok...), tak ta tym asi nechcel zatazovat....ale informovat ta teda mohol. Je to pomerne casty nalez v tehotenstve. Poznacil ti to do tehotenskej knizky - je to informacia pre porodnicu, aby ti dali infuziu s antibiotikami pred pôrodom a tak sa zabrani infikovaniu babatka pri prechode porodnymi cestami. V ziadnom pripade to nie je dovod na cisarsky rez.

sardinka335
12. okt 2015

@bebe91 hlavne sa upokoj...ako keby sme ti tu povedali ze ,,je rozumnejšie rodiť cisarskym,, tak si ho pojdeš vydupať? Pozitívny streptokok je uuplne normálna vec, maš to zaznačene a dostaneš infuziu, nič viac a nič menej.

@monicm mamičky tu medicinu ,,dozenu,, na internete.

monicm
13. okt 2015

@sardinka335 No a potom vzniká chaos a panika. Občas je internet na škodu 😀 (ale iba občas a fakt výnimočne 😉 )

anjelik87
15. jún 2017

Baby aj ja ho mam pozitivneho. Mna len desi predstava ze budem musiet lezat v kontrakciach na chrbte na porodnej sale ked mi bude tiect infuzia az do porodu. Pri kontrakciach mi je najlepsie na styroch..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli