Práceneschopnosť počas tehu

lolusa25
14. feb 2017

Ahojte baby chcela by som sa Vás spýtať že keď som počas tehu PN (až do pôrodu kvôli práci, doktor mi napísal diagnózu O20 krvácanie vo včasnej ťarchavosti) musím aj tak zakaždým nosiť do práce prechodku PN z mesiaca na mesiac alebo to berú automaticky že je to dlhodobejšie? ďakujem za rady 😉

evittam
14. feb 2017

@lolusa25 Nie,prechodka je prechodka. A ja som vzdy poslala kopiu-scan mailom do prace a original som zaniesla do SP.

henya
14. feb 2017

@lolusa25 Ahoj ja som PN s inou diagnozou (hroziaci potrat) a budem az do porodu PN a musim kazdy mesiac poslat do prace a na socialku prechodku. Vraj to treba pri kazdej PN...Ku koncu kazdeho mesiaca si vypytaj prechodku od lekara, posli kopiu do prace (mala by im stacit kopia) a original do Soc.poistovne najneskor do 3.dna nasledujuceho mesiaca. Tretieho ma socka uzavierku a vraj ak to posles neskor, budu ti meskat aj nemocenske davky a predpokladam, ze o ne budes musiet nejako ziadat a vysvetlovat :-/ Je to otrava veru...

evittam
14. feb 2017

@henya Ak dorucis prechodku neskor-nic hrozne sa nestane a nemusis nic vysvetlovat a vybavovat,len ti mozno PN nepride v ten mesiac😉

henya
14. feb 2017

@evittam no to stačí že príde až o mesiac 😀 Oki ďakujem za info, ja radšej vždy posielam do tretieho 🙂 babka k babce, budou kapce 😉

evittam
14. feb 2017

@henya Tak jasne. A ja neposielam. Ja chodim osobne a necham si vzdy kopiu potvrdit,ze ju prevzali.

henya
14. feb 2017

@evittam To je prakticke...ja zial musim lezat mam prisny kludovy rezim a nesmiem vstavat, takze toho vela nenachodim 🙂

evittam
14. feb 2017

@henya Tak ved nech zanesie buduci tatinko.😉 Ale tak ak nemas problem s tym,ze vyplacaju tak je to v pohode.

henya
14. feb 2017

@evittam ee problem nie je, posielam to vzdy 1. alebo 2-heho prvou triedo doporucene, tak zatial problem nebol 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre