Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
3. aug 2009

ahoj vlnka - aj ja som nejak hore, spolu s manzelom, vyprevadzam ho do prace, ale este si pojdem lahnut. byt sa vcera super vychladil, tak sa vytesujem, dufam, ze uz az take horucavy nebudu, vcera bolo fakt zle. ale v noci strasny vetrisko, ze sa fakt ani vetrat nedalo. ale vraj zajtra ma byt kosa? uvidime. aj ja dufam, ze noci budu chladnejsie.
ja vam uz vsetkym zavidim, ze ste na konci, my si musime este pockat, kym risko podrastie, a dovyvija sa. ale uz som od dnes v 6 mesiaci, uz by sa mu nemalo nic stat, dufam.
my pojdeme kocik kukat niekedy v auguste, lebo neviem, ka je u nas dodacia doba, tak aby sme to neprepasli. muz chce kocik ako najväcsiu polozku kupit co najskor, aby sme si vedeli vyratat ostatne. ale je to naozaj super, ked kukam na tie male vecicky, aky v tom bude prtaty, ani sa mi verit nechce. ked to ukazem muzovi, hned zmäkne 😅 😵 .

lul
3. aug 2009

alex - najprv si porovnaj ceny ikea.sk a ikea.au 😉 nie vsetko je v rakusku lacnejsie. my sme tam nekupili nic, lebo na teutoniu nam to vychadzalo len o par € lacnejsie a to sa mi kvoli blizsiemu servisu neoplati 😉

alexandrah
3. aug 2009

hej, to chceme urobit, ale jeden manzelov znamy tam bol, a vraj na prebalovaky a postielky su tam lepsie ceny. ty si kupujes teutoniu tu v babymarkete za 30 tis? ci neni si z blavy?

lul
3. aug 2009

nie som z BA, ale inde sa teutonia nepredava, takze ano, z BM za necelych 1000€ aj s autosedackou Romer, preco?

alexandrah
3. aug 2009

len tak, lebo mi to pride moc, druhy najlepsi kocik peg perego tam maju za 18000 sk, a neni skoro o nic horsi (nic vyrazne ... napr. ze odrazky a pod ...), a pride mi blbost dat o 12 000 viac za skoro to iste ... aj ked tie prachy mame, ale este vahame ... nuz neviem ... preco vy ste sa rozhodli pre teutoniu a nie pre ine? co bolo take naj, co ine nemaju?

ivkaivka
3. aug 2009

ahojte, tak ctg vraj o.k. mala kopala ako diva, miestami mala pulz nad 160. Tie nohy su o.k. ja som sa zlakla kvoli tomu, pretoze minule mi nasli stopy bielkoviny v moci a to uz je nebezpecne. No lekar ma uistil, ze dolezitejsi je tlak, ten mam vzdy nizky, tak super. Opat mi nerobil sono, to robil naposledy v juni a a babo bolo otocene zadockom, takze absolutne neviem ako je na tom teraz a ani krcok mi nekontroloval. Dufam, ze to nevadi, ze vie co robi. Utesujem sa, ze ak by som sa otvarla, tak by som asi mala vacsie bolesti, alebo ine problemy. No mne len tvrdne brusko a to je vraj o.k.
Ja som predchadzajucu noc tiez super spala, len som sa potila jak taky kon. U nas sa ani listok na strome nepohol, aj dnes je vonku riadny hic, akurat troska sprchlo, no vzduch sa neochladil.
Alex, mi sme kociar kupovali v Polsku v Leluchove - stal 6000 sk. Je to klasicky pre male babatka, dalej sa da poskladat na buginu, ma prenosnu tasku, tasku na plece, nakupny kosik dole, autosedacku-vajicko, moskytieru a este kopec prikryvok proti zlemu pocasiu. Urcite sa oplatil. U nas stal cez 25000sk. Ved len za autosedacku by sme dali nejakych 3000sk. A za 6000sk u nas asi kociar (s takym prislusenstvom) nekupis, teda urcite ho nekupis. Este ked zvazim, ze babo sa narodi v auguste, v zime kociar vyuzijem malo, mozno trocha v jari a o rok v lete uz bude chodit, takze kociarik asi nezochce. Druhe babo si naplanujem v zime, aby som si uzila kocikovanie 😀

alexandrah
3. aug 2009

ahoj ivka - to si teda dobre kupila, ale ja mam polsko poriadne od ruky, a urcite tam nepojdem. takze by som si muslea taky isty kupit za 30 tis., a to sa mi nechce ... tak kupime nejaky okolo 20 tis.. u nas bol v noci vetrisko, teraz je vonku cca 28, ale dom je uz aj tak rozhoruceny, tak mam v byte cca 26. ale snad sa zase na noc ochladi, a zajtra ma byt vyslovene kosa - 22 stupnov, a prsat. normalne sa tesim!!! no snad mas vsetko dobre, skoda, ze ta nepozeral, aspon pre istotu. ale za 3 tyzdne uz aj tak rodis 😎 (boze, ja az za 4 mesiace!!!!)

vlnka
3. aug 2009

Ahojky,dnes bol neskutocny hic...ale mne nevyhovuje ani velmi chladno..takze neviem co je lepsie.22 stupnov je dost malo...u nas zajtra slubuju stale okolo 30-dky.Az od stredy sa ochladi.Alex tie kociare su fakt velmi drahe,ja by som 30 tisic za kocik nedala.Uz 20 je vela.Ale ak si to viete dovolit,tak zas preco nie 🙂
Ivka neboj,vsetko bude o.k.,ja mam zajtra tiez poradnu,tak sa tesim,ze uvidim miminko,kolko zas narastlo atd.Mne utz robili pred tyzdnom,ale taky,ze mi lekar nevedel povedat ani vahu.Dufam,ze nevadi,ked chodim na sono casto.

ivkaivka
3. aug 2009

Alex, tie 4 mesiace zbehnu ako voda. Vlnka, neviem ci to vadi, ze chodis na sono casto. Nikde som necitala nepriaznive dosledky sona. Akurat som citala, v ktorom tyzdni sa ma robit-spolu je to tusim len 4 max.5x. Mne na zaciatku robil pri kazdej navsteve a teraz nic. Do poradne idem buduci tyzden, tak si uz asi dupnem, ze aspon chcem vediet pribliznu vahu babatka a ako je otocene.Ja predpokladam, ze babo je asi otocene dobre, kedze sestricka na ctg hned vedela, kde mi ma dat ten pristroj na sledovanie srdcovej cinnosti babatka. Ak by bolo otocene naopak, tak to by asi musela hladat-no trafila na 1x.

alexandrah
3. aug 2009

ahojte, no ten kocik si mozme kupit, ale zase nechcem vyhadzovat zbytocne, ked mozem mat skoro taky isty za o 12 tis. menej ... zase mozme kupit ine veci ,... u nas ma byt to ochladenie, to je dobre. som si myslela, ze blava je najteplejsia, lebo nizina, ale vy to asi mate este horsie, to mate hrozne, hlavne takto na konci tehu ... dajte si aspon ventilator 😉 ; asi to dojde postupne k vam, to ochladenie, u nas zajtra, u vas od stredy.
vlnka - ja si tiez myslim, ze to asi nevadi, to sono, asi lekar vie, co robi, mne ho zatial robili tiez tusim okrem jednej navstevy pri kazdej. tiez sa vzdy pytam na vahu, vysku, na vsetky info, lebo niektori lekari, ked sa neopytas, ani nepovedia, tak sa pytam na vsetko radsej 😵 , jaj, baby, ale nastastie mi neni tak zle, musim si uz kupit nejake tehu gate, lebo este nemam ziadne teh. oblecenie, a mam gate na gumu, ale uz ma trochu tlaci ... inak zatial mi to rychlo ubieha, ani som sa nenazdala, a uz som v siestom!! 😎 a vy uz budete za chvilu hojdat svoje babatko!!! 😀 😅

ivkaivka
3. aug 2009

alex, aj ja myslela, ze Blava najteplejsia, no podla predpovedi to ochladenie vacsinou prichadza od zapadu a kym dorazi na vychod, tak sa to ochladenie otepli 😀 a my tu mame potom ako v pekle. Ja som si kupila tehotenske jedine capri nohavice. Gate nosim stare, take bedrove, mam ich spustene pod bruskom, ale teraz som doma tak nevadi a ked idem k lekarovi, hodim na seba volne saty a ziadne obrysy nevidno 😀 . Aj by som si nieco kupila(poniektore vecicky su fakt rozkosne), len tie ceny, v tehu obchodoch, sa mi zdaju dost prehnane 😠

alexandrah
3. aug 2009

no neboj, snad tentoraz k vam dojde trochu chladny vzduch, jak tu sedim, tak z vonku uz ide zima, mam tu uz cca 25 stupnov, co je super!!!!!!! a pootvarane vsetky okna v celom byte!!!!!!§ ja si nemozem dat ani gate pod brucho, lebo normalne nosim XS, a jak sa mi trochu rozsirili boky a zmenila postava, tak to tam nedam. ale nosim take letne platenne, ale za chvilu, o mesiac uz nezapnem na bruchu ... no aspon pozriem, co maju ... v madarsku som nic nevidela, asi som bola slepa, alebo som sa sustredila na baby veci, ze som si nevsimla. ja som dneska nejaka unavena, skoro rano som vstala, a cely den som bola jak mechom udreta, ze snad zaspim. 😠 😒

misskkaa
3. aug 2009

☹ ☹ boze baby ktore uz spinkate ako vam zavidim... nemozem spat,je mi hrozne teplo...a navyse priatel je v praci v BA,takze som tu sama.. ☹ ☹ ..kedy to teplo konecne skonci,sa tu uvarim, navyse mam aj taky divny stiesneny pocit...nech uz je rano... 😢

alexandrah
3. aug 2009

ahoj misskkaa - som tu, prave som sa chystal vypnut pocitac ... ja mam uz chladok, tu vaje vietor, v blave

alexandrah
3. aug 2009

ake mas pocity? si v pohode, skus si nieco precitat, alebo pozriet, alebo nemas komu zavolat? neboj, vsetko bude dobreee, nemozes zavolat muzovi? uz spi?

vlnka
3. aug 2009

Ja nosim tehotenske oblecenie mozno od 16tt.Mne strasne vadilo,ked som nieco mala pod pupkom.Tak ma nic netlacilo a bola som spokojna.Je pravda,ze veci v tehot.obchodikoch su strasne predrazene.Kazda handricka stoji 1000,-Sk.Nekupovala som vela,mam len 2tricka a 2nohavic,dlhe a kratke.A niektore tricka som mala volnejsie,tak to kombinujem.Alebo obcas si poziciam od starkeho 😀
Misskkaa ten stiesneny pocit,to mozu byt hormony,si nespokojna,ze nemas polovicku doma...ja sa tak citim tiez,ked manzel je dlho mimo domu.A neboj nie si sama,ja tiez nespim 😉

alexandrah
3. aug 2009

ahoj vlnka - ja momentalne tiez vybrakovavam muzovi skrinu, hlavne tricka, ked som dioma a nikam nejdem, tak take volnejsie su najlepsie ... inak je teraz aj tak taka volna moda, ze bluzky a tielka a take mam volne aj tak. takze tricka ani kupovat nemienim, uvidim, ci na zimu nebudem potrebovat nejake svetre, ale mozno zase cmajznem manzelovi. len do jeho gati by som asi nevosla - to by som plavala, on je o dost vyssi ako ja 😀

vlnka
3. aug 2009

U nas je tiez dost velky vyskovy rozdiel,vahovy uz teraz nie 😀
Zienky tiez sa citim dnes nejako divne,pobolieva ma brucho a neviem,ci je to zlym travenim,alebo sa nieco deje.Aj zo spodu ma to nejako pobolieva.DUFAM,ZE NIC VAZNE.U nas je teraz vcelku prijemne...akurat neviem preco ma zacina trochu boliet hrdlo.Snad sa na mna nic nenalepilo.

alexandrah
3. aug 2009

nikde nikoho, misskkaa je uz asi v poho, idem skusit zaspat ...

vlnka
3. aug 2009

dobre alex,tak dobruuu

capy
4. aug 2009

vidim ze ste si dnes pekne pokecali.

my sme boli v ZOO a potomvonku pri dome. bolo super. vecer som zehlila a potom som sa pozabudla na FB. tak som vas prisla aspon pozdravit 😉

capy
4. aug 2009

pridala som foto https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... viac na FB 😉 idem uz haji. dobruuu noc. 😔 😔 😔

alexandrah
4. aug 2009

capy, normalne sa bojim o tvoj zdravotny stav, spat 4 hodiny, nechces ist k lekarovi? ja sice ked zaspim neskoro, aspon sa vyspim doobeda, ale ty pri detoch!!! nie si cez den unavena? 😔 😕 🙄

alexandrah
4. aug 2009

baby, nechcem provokovat, 😀 ale u nas prsi, je zatiahnute a je kosaaaaa!!!!!!!! teda taka normalna, mozno cca 22-24 stupnov!!!!!!!!!§ huraaaaaaaaa 😎 k vam to dojde dnes v noci, alebo zajtra 😀

vlnka
4. aug 2009

Pekne fotky capy,ale fakt,uz to ako s deckami chodis po vyletoch je strasne vycerpavajuce,urcite musis aj doma cosi porobit a popritom sa stihnut venovat aj svojmu manzelovi.To je na nemocnicu,ze pri tolkom vydaji energie nespis...neskusala si homeopatika...SEDATIF PC?
http://www.magister.sk/product_info.php?product...
Alex u nas je este vpohode,fuka sice severny vietor,ale je relativne teplo.Iba tlak musi byt nizky,dnes mi je az na odpadnutie cely den.Rano som bola v poradni,brali mi krv a potom mi prislo strasne zle.Kedsestricka odmerala tlak,tak taky nizky som este nemala 90/60. 😖

ivkaivka
4. aug 2009

caffte, neviem co to je, ale od kedy mame steniatko nemam problem so spankom 😀 -hadam som to nezahovorila. K tym veciam, ja som si sice kupila len jedny nohavice, no zvysok som podedila po sesterniciach. Inac by som musela investovat, teda aspon v case ked som chodila do prace. Doma nosim tiez manzelove tricka, vyzeram v nich ako potapkar, ale je mi to jedno. Nezdaju sa Vam tie chlapske tricka nejake pohodlnejsie. Tielka nenosim vobec, teraz sa v nich citim vulgrana-ako tie take tehotne ciganocky v obtiahnutych tielockach i nohaviciach a este na vysokych podpatkoch - brrr. Vlnka aj mna vcera pobolievalo v podbrusku, ako by sa mi natahovala koza a dnes rano sa mi zdalo, ze mi brusko trocha pokleslo-ale len trosicka. Kvoli comu Ti brali krv???
Co sa tyka tlaku, takt nizky ja som mala teraz 110/70. Uz aj Ty chodis kazdy tyzden do poradne? A co ctg?
Inac u nas terz prsi, sa bude suprovo spat 😀

alexandrah
4. aug 2009

dufajme, ivka / ze sa bude dobre spat ... chlapske su pohodlnejsie 😀 , hlavne volnejsie ... ja som nepodedila nic po nikom, ale kupit mienim iba nevyhnutne .... dnes mi kupila svokra veci pre riska - ked bude mat 2 roky ... to si pocka ... aj mne bolo dneska zle v eline - asi nizky tlak, ale inak super den ...
vlnka - to je dobre, ked uz mate chladnejsie, dnes sme boli u svokrovcov na oslave, a mali v byte cca 28 stupnov, bolo mi tak teplo!!! ale uz som doma, a uzivam si chladok!!!
ivka - aj som sa chcela opytat na steniatko, ako sa mu dari? je mile? staras sa o neho?

alexandrah
4. aug 2009

ozaj, ako sa vola?? (to havo)

alexandrah
4. aug 2009

baby, dneska spite? ja som myslela, ze zaspim, lebo som skoro vstavala, ale ako to vyzera, este taku hodinku mam ... ☹

capy
5. aug 2009

alex nespime 😀 😀 😀 dnes bolo pocasie uplne strasne 😝 😝 😝 snad zajtra bude uz lepsie aby sme sa mohli ist zasa tulat 🙂

ja niesom unavena. keby som bola tak idem spat 😉

vlnka dakujem. a inak ja mam bezne tlak 90/60. a zijem s tym normalne a ani nic na to neberiem. ked som bola tehu tak sa ma vzdy lekarka pytala ci mi nieje zle. ale ked mi taky isty namerala aj po stvrtom sedeni tak sa potom uz nepytala 😅

a dik ze sa tak o mna bojite, ale ja som fakt v pohode. keby som si lahla tak zaspim ale mne sa nechce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre