Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
15. aug 2009

idem haji. dobruuu nocku 😔 😔 😔

desszi
15. aug 2009

ahojte,
tiez sa k vam pridam, posledne dni u v noci nespavam vobec, vacsinou konikujem, len akurat ma clovek pocit, ze nema s kym, lebo kazdy normalny spi 😀 ale vidim, ze nie som sama
mirip ahoj, tak aj v tejto teme sme sa stretli 🙂
tak som vas narychlo citala, takze by som uz mala vysadit magne? ja ho tiez beriem stale, sem tam sice zabudnem, ale inak da sa povedat ze denne
tiez to mam len za par - dufam ze rozoznam - dnes som nemala ziadne divne pocity, ale predvcerom v noci bolesti asi tri hodinky akoby mesntruacne + krize a potom to prestalo, bolo to len mierne, na kontrole mi povedala ze na jeden prst otvorena, ale odvtedy nic, hoci do stehien mi zvykne vystrelovat taka neprijemna bolest a to som niekde citala, ze aj to moze byt sucast bolesti 😕 tak neviem

ivkaivka
15. aug 2009

Capy dakujem. Alex, to ma mrzi...Ja mam len poziciane, musim vratit, inac by som Ti nieco zicala. Skoda. Ale ak dostanem viac a uz nebudem potrebovat, posli adresu rada poziciam. Som rada, ze aspon Tebe sa paci meno Olivia. U nas doma aj u svokrovcov to nevedia predychat. No budu musiet si zvyknut. My sme sa s manzelom dohodli, ze on vyberie chlapcenske a ja dievcenske. Od kedy zacali vysielat Cosbyho a tam bola Olivia, som vedela,ze aj moja mala sa bude takto volat. Risko je tiez krasne, evokuje vo mne nieco take velke, vznesene: Richard... kralovske 🙂
Ja som zaspala asi po druhej. Nesla som k pc, bola mi strasna zima a mala som pocit, ze mala sa dohodla s manzelom, ked ona prestala kopat, on zacal chrapat a naopak. Myslela som, ze zdiviem.
Desszi, ahoj. Ty to uz mas o 3 dni 😀

vlnka
15. aug 2009

Ahojte,skoda capy,ze o tej nespavosti som nevedela skor,ako som preplakala 2 tyzdne vycerpana,ze nespim.Ale casom som sa s tym zmierila,lebo som nasla vas a zistila,ze je to asi normalne.
Ivka tvrdnutie bruska su vraj cvicne kontrakcie a maternica sa tak pripravuje na porod.Tie prave su asi dost bolestive,takze ich spoznas.
Desszi ja mam tiez take pocity akoby som mala dostat menstruaciu a aj to vystrelovanie bolesti do nohy posledne dni zazivam.Zeby som uz bola na rade ja? 😉

desszi
15. aug 2009

vlnka mozno, ved aj tebe sa to uz blizi 🙂 ja som tym vystrelovacka do nohy nepripisovala velky vyznam, myslela som ze su to len krce, ale ani neviem na akej stranke som citala, ze aj to moze byt sucast kontrakcii, v kazdom pripade je to neprijemne 😒

mirip
15. aug 2009

jeeeeeej desszi je tu 🙂 ešte stále kinderko? no teda malému sa ozaj asi tam dnu páči 😵

ivkaivka
15. aug 2009

desszi, vlnka, ja ziadne bolesti v nohe nemam. Nesrandujete, ze mam cakat dlhsie. Ked si predstavim, ze mozem byt tehu este nejake tri tyzdne, je mi zle. Ja uz chcem ist rodit 😅 . U nas je dnes neskutocne horuco. Ked si lahnem, ze si pospim, mala kope ako diva... uz som taka unavena

capy
15. aug 2009

vitaj desszi 🙂 🙂 🙂 tak sup sup do porodnice nech je uz davidko v naruci 😉

ivka nepotesim ta. zajtra ma byt este teplejsie 😒

ivkaivka
15. aug 2009

capy, pozerala som pocasie-brutal. My mame zajtra 1.vyrocie a chceme ist na vylet, uz sa velmi tesim, ako sa zo mna bude liat 😖

vlnka
15. aug 2009

Ja si tiez neviem predstavit,ze by som bola tehotna este viac ako 2 tyzdne.Uz som strasne vycerpana tym vsetkym.Tie bolesti mi vystreluju do oblasti zadnej casti tela a vedu az k nohe.Su cim dalej castejsie.Az sa bojim,ci som sa neprechladia,alebo co.Vsetky nohavice su mi uz tesne a tak som spavala len v nohavickach-aj pocas tych chladnejsich dni....
Ivka presne to robi aj moja mala,cely den ju pomaly necitim a ked sa snazim zaspat,tak vystraja.Chcela som aj vynechat to magnezko.Vcera som ho vynechala vpohode,ale dnes uz som zaspavala a pred spankom zasa bolesti noh.Az ma to prebralo a tak som sa na vas prisla pozriet 😉
Ivka idete na salas?

ivkaivka
15. aug 2009

Chceli by sme. Len sa obavam horucavy, tak asi tam pojdeme az na veceru. Ja take bolesti v nohe nemam, az ma to znepokojuje, ze Ty ich mas a ja nie 😀

vlnka
15. aug 2009

Bud rada ivka,je to hodne bolestive.Ja tiez rada chodim na salas v Sp.Podradi,robia tam super kapustnicu 😝

ivkaivka
15. aug 2009

Ja tam vzdy chodim na bryndzove halusky. Rozmyslam, ci ich teraz mozem. Dufam,ze ano-aj tak by som asi neodolala 😀

desszi
15. aug 2009

ahojte,
ivka tak ty este vyletik? to je guraz 😉 a ze nemas bolesti v nohe, to sa len tes, je to dost neprijemne a myslim ze to nie je az taky typicky znak, ze nieco zacina. ale musia byt aj vynimky, ze vlnka? 🙂
vlnka mam rovnaky problem, cez den Dadko spinka a vecer je ako z divych vajec, napriklad uz aj teraz nevie kam sa ma v tom brusku ulozit, drobec malinky 🙂

mirip
15. aug 2009

Ahojte, ivka ked ešte možeš tak prečo nie výlet 😉 mne mama povedala že Boh ochraňuj malú ke bude mať túlavé topánky ako ja.........že bude stále preč 😀 😀 😀 😀 😀 aj ja sa rada mocem kade tade po meste atd. doma som na PN už od marca a už i je fakt dlho a musím občas vypadnúť aspo raz za týždeň niekam lebo chytím ponorkovú chorobu 😀

vlnka
15. aug 2009

No bryndza nie je tepelne upravovana,nedoporucuje sa v tehotenstve kvoli lysterioze.Ale vlastne ked tak citam,tak malo co je povolene. 🙂
Kedy ides do poradne?ja by som mala ist vo stvrtok do nemocnice,tak dufam,ze uz tam aj ostanem,lebo fakt je toho na mna uz dost.

ivkaivka
15. aug 2009

Desszi, ja verim, ze vyletmi to len urychlim. Pred mesiacom sme boli v Tatrach na lanovke. Chceli sme ist na Lomnicak, no pre silny vietor sme dosli len na Skalnate pleso. Si vies predstavit, ked zacal fukat silny vietor a lanovka zastavila v polovici? To som myslela, ze porodim priamo v nej-teda od strachu. Mozno by nebolo od veci si to skusit znova 😀 😀 😀 .

desszi
15. aug 2009

ahoj mirip,
aj ja sa stale musim niekde motat, neobsedim doma, ci uz v meste alebo sadneme do auta a niekde vypadneme do okolia alebo sa v najhorsom presuvam po byte - z kuchyne do obyvacky, detskej a tak dokola... 🙂

ivkaivka
15. aug 2009

Mirip-tie tulave topanky-super hlaska
Vlnka, ja mam poradnu v pondelok. Preco ide do nemocnice???

mirip
15. aug 2009

ani ja nemožem dlho sedieť na jednom mieste aj ked stále viac pri nejakej robote doma z týždňa na týždeň cítim stále viac únavu 🙄

vlnka
15. aug 2009

Desszi ja sa snazim malej spievat,ked zacina vecer kopat,mam pocit,ze sa potom rychlejsie ukludni.Mirip ja som na PN od decembra a nikam nechodim,len sedim doma,uz z toho sediviem a tak strasne by som niekde vysla na vylet,ale ja nemam tolko guraze ako ivka,nechcela by som rodit mimo Ke.

ivkaivka
15. aug 2009

Vlnka, ja verim, ze zo salasa sme do 30min v PO. Manzel jazdi ako Schumacher.
Ja ked malej zaspievam uspavanku, troska s nou pokecam, pohladim-tak az v tedy zacne disco v brusku. Niekedy mam pocit, ze moj hlas ju drazdi 😀

vlnka
15. aug 2009

Ivus na prehliadky chodim uz do nemocnice k porodnikovi,moja obvodacka mi robi len zakladne vysetrenia ako je tlak,vaha,vytery a krv.Na utz uz chodim do nemocnice a porodnik ma vysetruje aj palpacne...a este stale som uzatvorena,tak neviem do kedy to potiahneme.

ivkaivka
15. aug 2009

Vlnka,skus behat a podskakovat. Ja to robim uz par dni. A sem-tam citim dole mierny tlak. Capy pisala, ze mala sa posuva nizsie.

vlnka
15. aug 2009

Ivka ked spievam aj moja mala reaguje v prvom momente na to intenzivnejsim kopkanim,ale potom sa ukludni.

vlnka
15. aug 2009

Ja kvoli tym bolestiam ledva chodim.Beh a podskakovanie by som nezvladla 😝

desszi
15. aug 2009

ja sa drobcovi prihovaram a pritom hladkam brusko, zvykne to zabrat a ked nie, tak poprosim draheho, nech polozi tu jeho velku ruku na brusko a vtedy sa maly na 99 percent ukludni. je vidno pred kym ma respekt 🙂 😉
vlnka ja som minuly tyzden este tiez bola nedobytna 🙂 , ale tento stvrtok sme boli v poradni, a uz mi dokina povedala ze maly je uplne dole a som na jeden prst otvorena, takze aj ty sa mozes otvorit zo dna den

mirip
15. aug 2009

no desszi to u mna neplatí akonáhle sa niekto dotke brucha čo ja alebo muž buď vystrája ešte viac a ked muž začne pusinkovať alebo´sa prighovárame sa zatají je ticho počúva a ked prestaneme tak cirkus zase

vlnka
15. aug 2009

Desszi ja malu citim dole uz poriadne dlho...dufam,ze ked pojdem vo stvrtok k lekarovi mi povie,ze uz to bude coby dup.Ale ten 38tt by som chcela dokoncit,nech ma mala aspon 3kg.

desszi
15. aug 2009

vlnka to dokoncis neboj 🙂 inak ani mi nebudeme mat valibuka, odhady su tiez okolo 3 kg, nevadi ved drobec vonku narastie.
mirip fakt? tak vam ine nezostava len mu rozpravat. inak u nas to bolo zo zaciatku tak, ze ked som dala ruky ja, tak reagoval, ked Peto tak akoby sa zlakol a ostal nehybne, potom si na neho zvykol, ale aj tak ked je taky roztatareny, tak sa pod jeho rukami ukludni. Ak vsak chcem aby napriklad moja mama citila pohyby, tak to nejde, ani za svet,okamzite sa prestane zvrtat, jednoducho na tie ruky nie je zvyknuty, je to take zaujimave 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre