Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

vlnka
18. aug 2009

Interna posta 🙂

alexandrah
18. aug 2009

aha, neviem ...mam tu cosi hore ... na liste ... ale este som nepouzivala ...

vlnka
18. aug 2009

No vidis,nieco nove si sa naucila 😀
Aj ty si si musela prejst tazkym obdobim,este ze sa navzajom vieme povzdbudit,aspon mne to hodne pomaha.Ked chces spinkat chod,aj ja pomaly idem lahnut.Dobru nocku 😔

capy
18. aug 2009

alex kde na strkovci su dve jazera? ja viem len o tom kde je to velke ihrisko. sem tam, tam chodime 😉

alexandrah
18. aug 2009

clovece, ja som prvy krat kukla ip, a to som tam uz mala 10 sprav, a ja nikomu neodpisujem, lebo o tom neviem ... 😲 no sikulka som !!! to hej, beham po lekaroch jak diva, najlepsie je, ze ked som chodila po statnych, tak som mala vsetko ok, lebo povrchne testy za malo penazi, tak ja ze co je v neporiadku, a potom do sukromneho centra, kde sa plati, ale poriadne ta vysetria, a nevychadzala som z udivu, co mi urobili, vsetko zle vysledky .-.. skoro ma porazilo!!! idem skusit ist lahnut, uz mi je zle z unavy, ale zasjtra bude este horsie, oo 3 hod. spanku cukrove testy a krv ... snad zvladnem!!! papa a drz sa!!!

capy
18. aug 2009

alex drzim palceky 😉 a dobruuu nocku 😔 😔 😔

capy
18. aug 2009

idem aj ja do postele. 😔 😔 😔

lopezka
18. aug 2009

ahojte,
nie som sice tehu 2.krat ....zatim len 1. 😀 ale taktiez ma obcas trapi nespavost, tak ako teraz napriklad 😠 skusam popijat mlieko s medom, tak snad o chvilku pojdem zalahnut 😅

corasone
18. aug 2009

baby, co to tu citam same vychodniarky?? 🙂 ja pochadzam z Humenneho xixixixiiii ale som uz odtial 13 rokov prec no chodievam tam pravidelne za rodinou. jaka nahodicka. preco mi trpnu ruky Ivka?? lebo mi puchnu mam ich naliate tak isto ako aj nohy. je to velmi neprijemne aj krize zacinaju tak uvidim kedy sa bude maly pytat von. inac baby kolko ste pribrali za cele tehu? ja som sa dnes vazila a nabrala som opresne 10kil teda zatial 🙂 a toho dia testu sa vobec neboj, to cakanie je natom asi najhorsie inak pohoda.

alexandrah
18. aug 2009

capy, je tam strkovec, a potom docela blizko kuchajda ... tam chodime na tie langose - riobia cerstve, alebo kofolu, prip. klobasku ...
lopezka - vitaj, aj my sme vsetky 1. x tehotnee, ale dolezita je ta nespavost ...
kocky - tak som uspesne neuspesne po teste aj po poradni, mala som aj citron, voda nebola zla, ale moj slaby zlaludok, prazdny chudak nezvladol, co to do neho chcem nacpat, tak som to s velkym uspechom vyvratila ,,, slo mi to az usami ... ale sestra aj lekar boli ok, mam ist zajtra, mam si dat sladke - to rada, a zoberu mi krv zo zily ... takze sa bude dat.
no moj lekar - srandista - ze kolko vazim - ja ze 51, on ze konecne normalna vaha!!! (s usmevom), ja ze lebo to je rozdiel oproti tym 50, co som mala pret 5 tyzdnami? (podpichovacne), on ze no, a zacal sa smiat ... inak, ivka - dostala som aj kufrik, ale takemr nic tam neni, som si ho vypytala. risko je furt risko - neni z neho miska ..., je v poriadku, v 30 t mi budu robit dalsie väcsie sono, tak tam aj vysku, vahu ... a lekar mi zmeria panvu pred koncom, lebo vraj este sa mozem rozsirit.
corasone - to si nepribrala moc ... my sme tu s ivkou a vlnkou take malinke a musie vahy, ja som pribrala 5 kil zatial, ale mam len 51 kg, povodne som mala 46. ozaj ivka, kolko vazis teraz? no baby, noc bola zla, zaspala som o pol 5, a o 6 som bola hore ... potom toto!!! idem si skusit lahnut, a poobede na 3D!!! snad ho uvidim... dobruuu noc!!!

garicka
18. aug 2009

čaute baby,

čítam tu ešte váš včerajší pokec a pobavila ma ivka s tým čo papala 😀 😀 😀 . dobré chute 🙂

ivkaivka
18. aug 2009

vlnka, u nas s mojim muzom je to ako s Tvojim ☹ . No dnes uz ho musim na nieco nahovorit, ved chcem rodit... a hovori sa, ze treba poprosit manzela nech to posuri 😀
Alex, ja som jedinacik, takze by som chcela aspon 5 deti. No manzel usudil jedno a dost. Mozno neskôr, ako sa hovori takeho maleho poskrobka. No ja trvam min. na 3 a on mi povedal, len nie s nim, ale pokial ich vychova tak nevidim problem 😀 😀 😀 - keby to cital, asi by mi dal po krku 😀
Corasone, ja som pribrala 13 kg. Teda este min.tyzden 14, schudla som 1 kg 🙂
Tie ruky a nohy ma mrzia mne nohy opuchali len jeden tyzden a bola som z toho na nervy. Teraz to preslo.
Alex, tak to musela byt zabava pre tie sestricky. A ja myslela, ze zbastis vsetko co vidis 😀 Mozno Ti prislo zle z nedostatku spanku. Dnes by si sa mala poriadne vystavit, vecer poriadnu prechadzku nech spis, pretoze zajtra budes opat velmi slaba. Povodnu vahu som mala 45kg, teraz mam 58kg.
Garicka ahoj, baby sa tu cez noc rozbehli. To ja sem - tam si dam take nieco fajnove pod zub. Alex je tiez odbornicka na jedlo 😀
Alex, dnes som si kupila syr a urobila si spagetky-mnam, mnam, mnam.

desszi
18. aug 2009

ahojte,
ivka aj ty uz tuzis porodit? aj ja a velmi. dnes mam termin, ale malinkemu sa nechce zatial. brucho mam riadne tvrde, sem tam aj dole take mierne bolesti, ale tie vzdy po chvili prejdu a nic. najhorsie je toto cakanie posledne dni....
ja som tiez kategoria musia vaha 🙂 - povodne 48kg a teraz 58 - 59 kg - podla toho ako mi chuti.

ivkaivka
18. aug 2009

desszi, veeeeeelmi drzim palceky do 00.00 este daleko. Behaj po schodoch, stekli maleho.... nech sa to dnes podari.

garicka
18. aug 2009

ahojte dievčatá 🙂

garicka
18. aug 2009

tou nespavosťou ste začali asi v ktorom tt trpieť? lebo mne sa ešte dobre v noci spinká 🙂

misskkaa
18. aug 2009

no ja trpim nespavostou od kedy zacali tieto tepla... 😒 ...navyse teraz pocujem aj susedov stale buchat, mame plechove schody takze tie inak rezonuju...vsetko pocujem a este ako bonbonik sem tam nejaky komar...to som hore pokial ho nezabijem.. ☹ ☹ ..priatel uz spi spankom bozim a ja mu taaaak zaaaavidiiiiiim... ☹

ivkaivka
18. aug 2009

garicka, ja som tu dosla asi pred mesiacom-s mojim spankom to bolo na nervy. Teraz je to uz ovela lepsie. Niekedy sa mi podari zaspat aj pred 01.00.
Miska aj moj manzel uz spi. Ja idem popozerat Zufale manzelky, este sem zabehnem a pojde do hajan 😀. Inac v posteli som uz lezala o 21.00 -unavena ako pes, ale nejako som sa prebrala. Super mena pre maleho - vsetky na M. Mne sa paci Matusko, mam bratranca, tak mozno preto. Tie komare nezavidim, mi sme si dali takmer na vsetky okna, ktore casto otvarame, urobit sietky proti hmyzu - super vynalez.

misskkaa
18. aug 2009

sietky na okna mame,ale tie hnusoby prejdu snad aj cez to...v kuchyni sice nemame,ale ked nesvietime tak snad nepriletia....aj ja som bola tak o pol 9 uz v posteli,ale ked mne je furt teplo...boze uz som jak svokra stale sa na nieco stazujem... 😖 😖 ...tak som potichu vstala a zapala comp...pokym sa nunavim asi tu budem klikat... 😅

ivkaivka
18. aug 2009

film skoncil, no neviem kedy zaspim. Poslickovia sa hlasia, mam super bolesti v krizoch aj v podbrusku. Je to dost nepravidelne a kedze byvame v rodinnom dome a vodu nam ohrievaju slnecne konektory, tak ani nemozem si dat teplu sprchu, lebo tepla voda pre dnesny vecer sa minula. Neviete o inom, ako zistit ci su to poslickovia ci kontrakcie. Je to stvrdnutie bruska s uchvatnou bolestou v krizoch. Menim polohy, tak ten cas sa predlzuje, tak predpokladam, ze poslickovia...

capy
18. aug 2009

ahojte. vidim ze tu mame zasa nove tvare. vitajte.

my sme dnes boli na salasi pri stupave. super bolo. deti si to tam strasne uzili 🙂 🙂 🙂

ivkaivka
18. aug 2009

ahoj capy, to je super vylet. Co si si dala pod zub na salasi???

capy
18. aug 2009

bryndzove halusky s ovcim syrom a slaninkou. 😉 len nemali pivko akurat cakali kedy im dovezu. taku som mala nanho chut 😀

a ako pokracuju bolesti. uz su pravidelne?

ivkaivka
18. aug 2009

ja som mala halusky v nedelu na Spisskom salasi-bolu uzastne.
Bolesti nie su pravidelne. No zacina mi byt zima, tak si asi idem lahnut. Dufam, ze do rana to nejako predycham. Momentalne nie som taka frajerka, ze chcem rodit. Este sa chcem poriadne vyspat a nacerpat sil. Ale krize ma bolia v jednom kuse. No ked stvrdne brusko, tak su priserne.

capy
18. aug 2009

tak ti zelam dobruuu nocku a naber sil 😔 😔 😔

ivkaivka
18. aug 2009

dakujem, dufam, ze zaspim, ak nie pridem kecat...

capy
18. aug 2009

snad uz spinkas 😔 😔 😔

alexandrah
18. aug 2009

ahojte, som tu zase ... capy,. ty chodis nejak casto na ten salas, asi je tam super, ze? aj hlavne pre deti ... ivka - aj ja mam sietky proti hmyzu (misskka - oni priletia aj ked je tma, a nemas sietky tie komare), tiez mam uplne na vsetkych oknach. aspon sa nebojim vetrat. ja totiz neznasam aj nocne mory - ci mury, tak aj koli nim, a koli vselijakej inej havedi ... spagety boli dobree?? no aj moj zaludok si mysle, ze co to do neho ide, a ked to identifikoval, tak si povedal, ze toto teda neee!!!
garicka - ja mam nespavost uz roky rokuce, ale v tehu ziadne lieky, takze preto ponocujem ...
aj by som uz dnes spala, ale ... no fakt perny den ... okrem poradne, po obede 3D, risko sa ukazal az na konci, ale je v poriadku, ma 600 g, co je ok. potom sme upalovali nakupit (hlavne kukuricu na trh 😀 ), potom na masaz, a potom k nasim na chalupu, mali dojst aj svokrovci, takze taka oslava. bolo super, kym sa moj foter neopil, a nezacala tema - pes versus dieta. my mame krasneho uzasneho psika, vsetci ho miluju, ale moj foter psov nemusi ... takze to zacalo tym, ze ma obavy ... a ze by sme ho mali dat do utuplu, alebo nejako ODSTRANIT!!! alebo co ... ze clovek je dolezitejsi ... a podobne kecy, ktore som pocula uz milion krat ... takze som ho asi 20 krat, v zaujme dobrej zabavy a spolocnosti prosila, nech tuto temu neotvara, ze sa len pohadame - sak doparoma, aj my sme to s muzom preberali na 100 sposobov, ale milion ludi ma psa, a nepoznam nikoho, kde by to bol problem, ked davas pozor + hygiena + vsetko !!! no sak sa len postaram o svoje dieta!!! ale on ne, rypal a rypal ...ale on si musi povedat svoj nazor, a vyvrcholilo to tm, ze z mojich reakcii JASNE VIDI, ZE PES BUDE U MNA PREDNEJSI AKO SYN!!!!!fakt logika!!!!! to som sa uz tak nasrala, ze som proste vzala tasku a isla do auta a este mu aj cosi povedala!!! no potom po mna dosiel muz, bolo to ok, oco sa ospravedlnil (ale ne za vyroky, ale ze nechcel sa hadat ... ze pre neho je proste clovek dolezitejsi ... ze je taky - vobec to nepochopil, co ma namichlo - ze sa naschval hadal, a potom to s tym synom!!! no odisli sme o polnoci - co mi muz slubil, ze o 9 ideme, muz spi, a ja som furt taka vytocena, ze nemozem spat!!! takze pekny den!!!

alexandrah
18. aug 2009

inak, lekar povedal, ze ma odmeria na konci tehu, ci som neni sirsia, koli porodu. a ze ak je tetania problem, co moze byt pri porode - to moje dychanie a podobne, nech napise neurologicka papier, a mozno pojdem sekciou ... to by bolo aspon bez bolesti ... relativne ... a v termine ...

alexandrah
19. aug 2009

asi spite, skusim aj ja, trochu ma zacina aj hlava boliet ... napokon aj tak skodim len sama sebe ... no ale drazdit tehotnu zenu ...!!! no skusim, lebo aj zajtra (dnes) im este odpadnem na tej krvi ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre