Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

vlnka
20. aug 2009

Caute kočky,ja vam tak zavidim,ze si mozte chodit hore dole na prechadzky a po vyletoch.Ja uz neviem vyjst ani z domu.staci,ze idem do obchodu,alebo vezmem hafa na prechadzku a chytaju ma take krce do krizov,ze mam co robit,aby som nespadla z noh.Su tak bolestive,ze sa to nezaobide bez jajkania a poslednu dobu aj so slzickami. ☹
Potom na mna ludia pozeraju,ze co sa deje,ci rodim na ulici.
Vy potvorky robite chutky,moj manzel sa neda prehovorit na prasacinky 😀 a ja uz ani neviem ake je to dobre...
Mna poslednu dobu v noci chyta velky hlad,aj teraz mam chut vyrabovat chladnicku...to ani v zaciatkoch som po nociach nejedla....a najradsej mam sladke.Za tie posledne 2 tydne,co este mozem byt 2 in1 priberiem a tak som sa vytesovala,ze 13kg je take optimalne.

capy
21. aug 2009

ahojte kinderka. drzim palce nech cim skor mate drobcekov v naruci 🙂

alex boli sme u nasich v raci a tam na prechadzke v meste kupit externy disk lebo uz nemam miesto na disku a na ihriskach, u tatina v robote, v obchode a tak 😉

dnes sme boli len u nas na ihriskach.

cez vikend tu nebudem ideme k nasim, tak dufam ze ked vas budem v nedelu v noci citat tak aspon jedna uz budete v porodnici 😉

capy
21. aug 2009

dobruuu nocku vam zelam 😔 😔 😔

capy
21. aug 2009

idem sa pokusit zaspat 😔 😔 😔

desszi
21. aug 2009

ahoj capy,vidim ze ty tu zatial jedina buntosis, ostatne uz asi uspesne zaspinkali..... 😔 ani mne sa neda vobec spat, drobec teraz kopka, potim sa ako somar v kufri, uz ani surfovat na nete sa mi nechce.... 😖

ivkaivka
21. aug 2009

caffte, od 04.40 nespim, zobudili ma bolesti, ako pri menzese. Boli kazdych 10 min. dala som si teplu sprchu, trocha prestalo a opat to zacina, len to nie je pravidelne: 05.55, 06.05, 06.10.,06.17. Aj medzi tym ma pobolieva v podbrusku, neviem ci su to uz zacinajuce kontrakcie, alebo opat len falosny poplach. Zatial sa to da vydrzat, tak uvidim. Este pred sprchou, som bola na wc a vyslo zo mna nieco riedke, myslela som, ze plodovka, no bolo to mazlave, takze asi len velmi silny vytok. Som zvedava, co to dnes bude. Pre istotu som si dala aj ranajky, aby som neskolabovala.
Vlnka, ako sa vola psik? Neboj tych chutnych prasaciniek si po porode uzijeme 😀 , teraz to je len stres-mozem potvrdit.
Capy, dufam, ze uz budeme vsetky 3 v porodnici. Poriadne si uzite vikend.
Desszi, este si doma, najprv musis utekat Ty 😀
Vonku sa ukazuje taky krasny den, dufam, ze ak nahodou dnes pojdeme, tak az vecer, vraj ma byt poriadne horuco

ivkaivka
21. aug 2009

tak, ta zatka mi odisla asi az teraz, bolo to take hnedaste, ale len trosicka. Bolesti stale nepravidelne a citala som, ze aj po odchode hlienovej zatky, sa to moze tahat este aj tyzden.

vlnka
21. aug 2009

Jeej ivka,uz si na dobrej ceste.Ja som pocula,ze ked ti odide zatka do 2 dni porodis.Tak drzim palec,nech vsetko dobre dopadne a Oliviu si co najskor privinies k sebe...dnes som podla tvojej rady vyprala zavinovacku 🙂
Fakt si mala pravdu,ta kokosova vlozka je vyberatelna.Chcem este vysterilizovat flasky od odsavacky na mlieko a som prichystana do porodnice.Uz sa nemozem dockat.
Ivus moja fenka sa vola Kora.

ivkaivka
21. aug 2009

vlnka, ja som este stale doma, bolesti na chvilu ustupili a opat prisli, no zasa nepravidelne. Som neskutocne unavena, no ked si lahnem, tak bolesti zacnu. Idem si asi umyt vlasy a uvidim. No niektore tie krce su brutalne, ak to bude take... tak ja to asi nezvladnem.
Vidis, idem aj ja sterilizovat. Co za psika je Kora?

vlnka
21. aug 2009

ivka bud co najdlhsie doma,kym kontrakcie nebudu pravidelne.Doma mas vacsi komfort.Vraj na uvolnenie pomaha levandulovy kupel,ale len ked ti este neodtiekla plodova voda.Posli manzela kupit levandulovu sol.Ak to mas take silne,este je tu zachrana...epidural 😀
Neboj vsetko bude dobre,len klud a nestresuj...o chvilku to mas za sebou.Ja teraz utekam na ctg...tak sa drz.
Kora je kokerspaniel. 🙂

vlnka
21. aug 2009

Uz som spat.Ctg v poriadku,len sestricka mi take nervy spravila.Bola tam taka vymalovana stara fuchtľa,pazúriska dlhe,nalakovane a ked ma upinala na monitor tak sa jej z tych grabani vysmykol ten gumeny pas a ta guma mi praskla rovno po bruchu. 😖 Som myslela,ze jej poviem,ze ak nie je schopna udrzat nieco v rukach,nech si tie dlhe nechtiska ostriha.Hadam mojej malej neublizila.
Ivka ako?Lepsie?

ivkaivka
21. aug 2009

Vlnka, tak to si jej mala nieco povedat, ja by som nebola ticho.
Ja neviem ci je lepsie, ta zatka stale odteka, vzdy ked idem na wc, tak mam vytok taky do hneda a niekedy aj s primesou krvi-ale len tak mierne. Skusila som uz aj teplu sprchu a tie bolesti su velmi nepravidelne. Niekedy sa zopakuju aj po 3 min., vtedy sa zlaknem, ze uz asi idem rodit a potom to prejde na nejakych 6 min. a opat. Neviem, hovoria, ze do porodnice treba ist, ked bolesti su v pravidelnych intervaloch. Som zvedava, ako dlho to este bude trvat, cely den zababrany bolestou 😠

vlnka
21. aug 2009

Ivi,ty nemas dohodnuteho ziadneho lekara?Ze by si mu crnkla.Popripade zavolaj do nemocnice na pohotovost,ci uz nemas ist.Mazova zatka je taky husty hlien...neodteka ti uz plodova voda?No to ti nezavidim,ze mas bolesti cely den.Ale nakoniec si tym aj tak musime kazda prejst a ty to budes uz o chvilku mat za sebou. 🙂

garicka
21. aug 2009

čaute baby

vlnka
dnes som sa pýtala dokiho že čo to malo znamenať ten prevoz pacientiek zo šace do KE, ale mi povedal že to bolo len dočasné lebo mali málo miesta lebo novorodenecké im vzalo niekoľko izieb, ale že už takých nejakých 10 dní fungujú normálne, takže môžeš ísť pokojne rodiť 😉

inak baby dnes som dostala taký istý kufrík u svojho dokiho ako na utz 😀 zas budem mať čo dávať v zime do pece 😀 😀 😀 . som si myslela či nedostanem taký s fľaštičkou, ale zas tam boli len vzorky prášku, aviváže, caro a cumlík. chudina môj malinký už má 5 cumľov a ja neviem či ich využijeme 😅

vlnka
22. aug 2009

Garicka,aj ja mam 2kufriky s tymi istymi vzorkami.V tom 2. uz boli aspon novsie katalogy na kociare.S tou nemocnicou to nebude take lahke.Vraj je tam natresk tak ci tak.Tento rok je babyboom,ale snad ma nenechaju rodit na chodbe 😀
Ivka je uz asi v porodnnici,ked sa od 16-tej neozvala.A kde su dnes Alex a Capy?

garicka
22. aug 2009

ahoj vlnka
vraj sa cez minulý víkend v šaci narodilo až 28 detičiek 😲 mi včera povedali, tedas fakt babyboom je tento rok. aj v mojom blízkom okolí za tento rok sa narodí dokopy nejakých 12 detičiek 😉

ale je to fajn, nech nerodia len tie cigánky po 10 detí, no nie?

papa a drž sa v tom teple

jankova_lenka
22. aug 2009

Ahojte,

rada by som sa k vám pridala. Som tehotná, dnes končíme 23 t.t. Už takmer týždeň ma trápi nespavosť. Vždy sa uprostred noci zobudím na silné kopance malého bábätka, z toho mi tvrdne brucho a zaspávam až nad ránom. Začínam byť z toho zúfalá ☹ . Určite dnes večer vyskúšam rady, ktoré som si tu prečítala.

ivkaivka
22. aug 2009

dnes v noci o pol jednej prislo na svet najkrajsie dievcatko na svete, Olívinka. Jej miery : 49 cm a 3100 g. Maminka sa ma dobre 🙂

garicka
22. aug 2009

ivkaaaaaaa
blahoželám 🙂 som rada že to už máte za sebou, nech ste obe zdravučké a máte sa na tomto svete perfektne 😉

corasone
22. aug 2009

ivka to je fantasticka sprava, blahozelam a zelam vela zdravicka. potom napis co a ako.

vlnka
22. aug 2009

Jeej Ivka,z celeho srdiecka sa tesim a gratulujem...ked budes moct napis nam ako to prebiehalo.Ked si predstavim,ze si sa trapila cely den a pomaly celu noc...ale mala Olivinka ti to vsetko vynahradi.Nech ste zdravucke a vporiadku.Drzte sa.
Garicka v mojom okoli nikoho s bruskom nepoznam...co je skoda,rada by som mala nejaku kamaratku,s ktorou budem kocikovat.
Vitaj medzi nami Lenka.Urcite vyskusaj vsetko dostupne mozno nieco zaberie.A ak nie,vobec z toho nebud zufala,da sa na to zvyknut a vyrovnat sa s tym.Najdi si nejaku cinnost,ktora ta bavi a v noci ked nemozes spinkat sa jej venuj az kym ta neunavi a zas nelahnes do postele.Alebo vzdy mozes zavitat medzi nas a zistis,ze nie si jedina s takym problemom..a hned bude lepsie 😉

mirip
22. aug 2009

Ahojte je tu niekto kto nemože spať ako ja? 😒

martina46
23. aug 2009

ja mam tiez strasne rozhadzany spanok, spim aj cez den s malou, uz som skusila vynechat a nic moc tiez.
vecer zaspim s malou, tommu sa snazim zabranit, no vacsinou to nevydrzim a zalomim. potom sa zobudim neskoro, idem spat este neskor a nemozem zaspat, ked idem v noci na zachod, tiez potom nemozem zaspat, no blbe. toto som pri tanke nemala, dokonca ani ku koncu tehu, ked som v noci lietala casto na zachod. vzdy som v pohode opat zaspala.

garicka
23. aug 2009

ahoj vlnka

a kde v KE bývaš? ja tu tiež nebudem mať v nováčanoch nikoho na kočíkovanie, tak plánujem robiť s malým výjazdy ak už bude po skúškach a štátniciach. mám pocit že budeme ako kočovníci 😀 . neobsedím dlho na jedom mieste. možno sa v KE stretneme 😉 . inak kamoška býva na jazere a spočiatku tiež nemala s kým chodiť von, ale teraz asi tak rok aj niečo dozadu ako chodí s malým na ihrisko tak si tam spravili takú partiu.

inak dnes sa nám tu ochladilo, čo veľmi vítam lebo už som tie horúčavy nemohla zniesť, aj keď to nadlho nebude

ahojte

alexandrah
23. aug 2009

ahojte, ja sa hlasim opat doma, na chate sme nemali signal, tak som to vzdala...
IVKA - GRatulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeEEEEEEEEEEEMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!to je uzasna sprava!!!!!!!!!!!§ aj manzel sa pridava!!!!!!!!!!!!!!!!! urcite je nadherna!!!!§ mas to za sebou, dokazala si to!!!!!!!!!§ normalne si ma rozplakala!!!!!!!!!!!§ aky bol porod???????
my sme boli na zahori u svokrovcov, ale robili sme vylety - do brna, kromeriz - zamok a jazera v sastine - len som sedela na kofole!!! asi som tam strasne prechladla, lebo najprv horucavy, potom dazd a vietor a zima, a teraz uz smrkam strasne, dost zle. ... zase budem chora!!!! a to som bola pred mesiacom, a brala som antibiotika - co mi to neprechadzalo 3 tyzdne - tiez som len prechladla. tak sa netesim, dufam, ze to vycajikujme!!!
vlnka - si na rade!!!!!!!!!!!!!!! aj desszi??
lenka - vitaj, to sme tak podobne, ja budem od zajtra 26 t. ako sa mavas??
vlnka - aj ja som mala predtym kokra - cierneho anglickeho, fenku 🙂
no zatial papa, idem asi do postele, porazi ma, ak mi to neprejde ... chystam sa zehlit uz 2 tyzdne, ked bude trochu chladnejsie, tak som si to naplanovala na zajtra ...

vlnka
23. aug 2009

No vitaj Alex,si mi normalne chybala 🙂
Desszi je uz asi tiez v porodnici,ebo sa neozyva...ja by som uz tiez rada,taka som strasne nemotorna a nesikovna.Vsade sa len otrepavam,obuchavam,aj dnes som narazila na zarubnu dveri do wc....mame tam take harmonikove zatahovacie dvere a mozno 40cm priestor,ked su otvorene,tak som sa nezmestila a fajne sa rafla do dveri.Chuda male v bruchu.Alex tie teplotne vykyvy mi tiez nerobia dobreTo kazdy organizmus tazko znasa.Davaj na seba vacsi pozor,lebo v tehotenstve si nachylnejsia.Skus cajicky,dufam,ze zas neskoncis na liekoch...inak je fajn,ze ste vyletikovali,v kromerizi muselo byt krasne,ja milujem take vylety.
Garicka byvam na furci.Mozno az ked vytiahnem malu s kociarom zistim, ze je nas tu viac.

capy
23. aug 2009

ahojte som rada ze aspon jedna ma posluchla 😀 😀 😀

ivka GGGGGGGRRRRRRRAAAAAAATTTTTTTUUUUUUULLLLLLLUUUUUUUJJJJJJJEEEEEEEMMMMMMMEEEEEEE!!!!!!!
uz sa tesim na pocity a prve fotky Olivie.inak mala presne take miery ako moj viki 😉

my po vikende. viki pride az zajtra. tomi este nebol hore. asi sa mu konecne prerezal zubok. musim rano pozriet 😉

alex tak ste sa mali super 🙂 🙂 🙂

lenka vitaj 🙂 🙂 🙂

desszi ja som tu skoro vzdy posledna 😅 😅 😅

capy
23. aug 2009

desszi snad uz to mas za sebou a davidka mas tiez uz pri sebe 🙂 🙂 🙂 budeme sa tesit na nove spravy

capy
24. aug 2009

no idem pomaly haji. dobruuu nocku 😔 😔 😔

capy
24. aug 2009

no kde ste? co ste isli vsetky do porodnice? 😅 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre