Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
6. sep 2009

ahojte kocky, uz som spat!! 🙂 vlnka je asi v nemocnici ked sa neozyva??
ivka - sak vies, aj by som spala, a jak rada, ale nejde to ... sdom sa bala, ze na navsteve budem buntosit, no ale do 1 v noci sme kecali, a zaspala som pred 2, takze nie az taka hroza. teraz este citam, ale som uz velmi unavena, narocny program. no v tej prahe - od vsetkeho trochu, aj navsteva - 2 sesternice, 1. ma 1/2 rocnu dceru, u nich sme spali, to vzdy, mam tam aj byvalu spoluziacku z VS, kamosku, aj nakupy - hlavne som chcela vykupit zaru, a knihy - to vzdy kupujeme, lebo ceske, hlavne odborne su v cechach ovela lacnejsie, tak sme vykupili knihkupectvo, no a aj popozerat, kde sme este neboli, + sme brali aj rodicov mojich, tak im sme poukazovali klasika ze staromak, a hradcany ... no a dnes - posledny den sme este chceli stihnut nejaky zamok blizko prahy, tam ich je kopec, tak sme boli na Konopisti, fakt krasny, v lesoch a tak. potom domov, pre psa, domov sme dosli cca o 9 vecer ... samozrejme, ze som sa vobec nesetrila, takze som si necitila nohy, chrbat ani brucho ... a v noci mi zacali trpnut ruky, a dostavala som krce do lytka ... takze uz to zacina, "prijemny" posledny trimester ... (furt vravim semester 😀 ).
ivka - ale ked na noc dokrmujes, tak ti aspon mala spinka, nie?
capy - chudacik tomasko, nech mu je len lepsie!! drzim palceky ...

capy
7. sep 2009

alex tak si mala pekny vyletik 🙂 🙂 🙂

a dakujem za tominka 🙂

alexandrah
7. sep 2009

neni zac moja, urcite mu to rychlo prejde, deti maju uzasnu regeneracnu schopnost, za chvilu si na to ani nespomenie 😀
bobacik - vitaj, aj ty si "nespavka"?
mne sa zase spustila nadcha, asi po tej prahe, bolo tam cca 20 stupnov, ale aspon neprsalo, ako malo, nastastie ... tak si zase varim caje, a som dost mrtva ...
trochu sa snazim pokrocit so zariadovanim bytu, mame novy, hlavne pracovnu, potrebujeme kniznice na vsetky steny, dneska ma dojst stolar, ale neviem, ci to stihne do porodu, je toho dost, a bude to robit nie v ramci firmy, ale sam vo volnom case, ale vraj je sikovny ... dufam ze hej, lebo potom bude 2 dni v tyzdni pracovat manzel doma, od januara, tak aby mal vlastne kde ...

capy
7. sep 2009

tomu verim on uz teraz beha ako keby sa ho to netykalo. 😀 😀 😀

aj ja vynovujem bytik. otapetovala som dvere a teraz sa este chystam na zarubne. 😉

ivkaivka
8. sep 2009

alex, super vylet. Mala v noci nespinka, pretoze ma dojcenecku koliku-vraj to bude az do 3.mesiaca. Stale sa zo spanku budi (chudatko, uz si poriadne nepospala ani nepamatam), place... Je to des. Davam jej kvapky, no mam pocit, ze zaberaju tak na chvilocku a opat to zacne. Nespime ani v noci ani cez den. Nemozem nic robit, len ju tisit, masirovat brusko... neprajem to nikomu. Capy, vy ste nemali koliku? Malej davam kvapky tusim sab Simplex, vcera na gastre mi poradila Espumisan, no ten je na ho... . Ten simplex, sa moze az od 3tyzdna a moja ma len 2 tak jej davam po 7 kvapiek, dufam, ze jej neskodim, no nemozem sa pozerat ako sa trapi.

desszi
8. sep 2009

ahoj ivka, tak nasi drobci su cca rovnako stari 🙂 my sa tiez trapime s kolikami, hlavne podvecer, takisto podavame sabsimplex a okrem toho pijem 2x denne fenyklovy caj, to prechadza do mliecka, mozno aj to ma ucinok (noc nam vacsinou prespinka bez problemov). samozrejme davam pozor co jem a ja mu do urcitej miery obmedzujem papanie, lebo ked sa preje (ako napriklad vcera) tak len grga, grcka a boli ho brusko (sme sa trapili asi hodinku, kym sa upokojil). Takze ho kojim cca 10 minut, necham odgrgnut, ked je to este naprazdno, tak kojim zase asi 10 minut, no jednoducho aby sa mi neprejedol. A to viem ze mu staci.

alexandrah
8. sep 2009

ivka - pocuj, ta moja sesternica, co ma 6 mesacnu dceru mala koliku desnu, kupila jej v DMke aj taky maly vankusik plny ceresnovych kostok, ze to do mikrovlnky na 10 sekund, to super drzi teplo, a prilozit na brusko, to je jak termofor. a este sa jej popytam, lebo oni uzivali vsetko mozne, tiez nejake kvapky, aj na dudel jej ich kvapkali, ze cosi z toho zabralo, ale tie kostky som si zapamatala, lebo som si ich chcela kupit. drzim palceky!!!
desszi - sme ti este asi negratuloovali, tak gratulujem dodatocne!!!

desszi
8. sep 2009

dakujem alex a vsetkym 🙂

capy
8. sep 2009

ahojte

vlnka kde si sa nam stratila? snad uz pridete aj domov z porodnice. dufam ze je vsetko ok. 🙂

ivka pri vikinovi sme koliky nemali nastastie. poznala som len z rozpravania a pri tominovi asi 2 mesiace a mali sme INFACOL a tie kosty su tiez vraj ucinne. tak vyskusaj. drzim palceky 🙂

capy
9. sep 2009
alexandrah
9. sep 2009

ivkA- sesternica este davala malej kvapky BABYCALM - su 100% prirodne. tak vyskusaj.
no capy - vlnka je asi najpravdepodobnejsie v porodnici, snad vsetko dobre dopadne 😀 dneska som tu skoro 😀 , aj som zaspala cca o pol 2, ale som nejaka unavena, asi si este pojdem lahnut. nadcha sa lepsi.

alexandrah
9. sep 2009

IVKA - DOLEZITE!!! - prave isliel v telke damsky magazin, tema bola kolika, bola tam jedna pediatricka MUDr. katarína Šimovičová: a vraj treba:
1/ - zo stravy vylucit zeleninu na K, potom strukoviny, a alergeny: oriesky, cistrusove plody, čokolada a kakao.
2/ - feniklovy alebo rascovy caj - 5-6 zrniecok vyvyrit vo vode, osladit, a dat priamo babatku, bud do mlieka - ak UM, alebo na cumel, alebo na lyzicku
3/ - masaz bruska teplou plienkou alebo vreckovkou, okolo pupka, nahriat zehlickou tu plienku, + rekltalnu rurku, a stlacat brusko, nech vyjdu plyny
4/ - polozit babo na brusko na chvilu, vraj aj vlastnou vahou vytlaci bublinky
5/ - dat tie kvypky z lekarne, co som pisala, to neni ziadna chemia, len to rozpusta bublinky
6/ - dat aj kojencovi 1/2 paralenoveho cipku do zadocku, pomaha od akejkolvek bolesti (sranda, ze toto odporucila lekarka, ale asi sa to teda moze ... ja radsej dam, akoby som sa mala zblaznit, ze dieta stale place ... este sa poradim s mojou pediatrickou,. ked si zozeniem)
pa
DRZIM PALCE!!!!!

vlnka
11. sep 2009

Ahojte vsetci.Konecne sme vcera pisli domov z porodnice.Uff,tazke mame za sebou a este tazsie pred sebou.Mala Dianka sa narodila 3.9.cisarskym rezom.Ale najprv maminku pekne potrapili.14hodin jej vyvolavali porod...celu noc som oka nezazmurila a kontrakcie som uz mala kazde 3 minuty.Len porod nepostupoval,lebo som sa otvorila len na 4 palce a dalej to neslo.Mala nezostupovala hlavickou a tak sa rozhodli ukoncit to sekciou.Bola som pri vedomi,pichli mi spinalnu anesteziu.Potom som musela 24 hod.lezat na chrbte a bolo to hrozne nepohnut sa.Ale hlava ma nastastie nebolela.Nechapem zeny,couprednostnuju cisarsky.Zatial co ja som sa nevedela od bolesti ani pohnut a nejedla som skoro 4dni,onilietali uz par hodin po porode a starali sa o svoje deturence.Ja som malu dostala k sebe az na 6 den.Ale nosili mi ju dojcit.Mliecko zatial mam,Dianka sa ukazkovo prisava....zatial to je v pohode...napapame a 3 hodky pospinkame a zas dokola.Dufam,ze mliecko vydrzi.Ja som tiez obcas bola v porodnici na nervy...niektore sestricky nemaju vobec pristup k novopecenym maminkam.A na 5den v porodnici som sa zosypala,ked som sla zo sprchy.Mam male krvacanie do brusneho svalu,ale pevne verim,ze sa to vstrebe.Ale to bol velky stres..strasne som sa bala,ze ma budu musiet zas otvarat a tym by bola mala odstavena od mlieka.Musim utekat a aspon nieco stihnut urobit,kym sa mala zobudi.Pozdravujem vsetkych a drzte sa.

bobacik_29
11. sep 2009

alexandrah no ja nespavka ako som tehotna lahnem o polnoci a hodku nato som uz svieza ako ryba 😀 pojem co sa da ked sa zobudim a kukam na strop od nudy 😅

ivkaivka
11. sep 2009

alex, dakujem za rady, musim poklopkat, koliky sa nam uz druhy den vyhybaju 😀 . Mala sa na chvilocku prisaje ale popapa len predne mliecko a zvysok musim odsat. Je to velky papac, vypije 120 ml a dozaduje sa kazde 2 hod. Asi bude po tatikovi 😀 . Alex, ako inak sa dari??? Babatko pocuva? Co nove v poradni?
Vlnka blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam, Ty si teda sikulka, mala si to tazke. No zvladla si to, fakt, klobuk dole. Je super, ze dojcis. Pozeram, ze mala pekne spinka, moja spi tak max.2 hod. ak pospi 3 tak uz chodime kontrolovat ci dycha.
Desszi, feniklovy cajik davame aj my, bud kupeny, alebo korenie. Myslim, ze to zabera, no ja davam do kazdeho papania 10kv.Espumisanu, to nam poradila na gastre, tak hadam, tie koliky sa uz nevratia.
Baby, je super, ze dojcite, ja by som tak chcela, no mala sa prisaje len na chvilocku a potom uz nechce a ja mam tolko mliecka, ze kazde rano odsajem 120ml a potom v priebehu dna 30-50ml. Stale sa snazim ju prikladat, no dufam, ze sa to podari, ja by som ju aj viac potrapila, keby sa nam nezachadzala od placu, je to hrozne, ked prestane na chvilu dychat, vsetkych chyti panika, tak jej radsej dam na flasu, no chudinka uz je taka vyplakana, ze ma problem chytit aj cumel na flasi ☹

capy
11. sep 2009

vlnka GGGGGGGRRRRRRRAAAAAAATTTTTTTUUUUUUULLLLLLLUUUUUUUJJJJJJJEEEEEEEMMMMMMM !!!!!!! mala si to tazke ale zvladla si to. tak ti zelam vela stastia a hlavne nech malu pekne dojcis cim najdlhsie 🙂

ivka drzkam palceky nech sa Olivinka nauci papat mliecko poriadne od maminy ☹ ☹ ☹

desszi
11. sep 2009

vlnka garatulujem!!! takze si mala cisarsky? tak vies co su to za bolesti. veru ja tiez nechapem tie co si dobrovolne daju cisarak. ja som bola na izbe s jednou takou (ale ta to podstupila nedobrovolne), no ta stonala od bolesti jedna radost.
Ivka fenyklovy caj z korenia ako pripravujes? Mi davame sabsimplex. a o tom babycalm som pocula, bola som v jednej lekarni, ze to je drahe ze to nedrzia, lebo to ludia nekupovali, musim pozriet inde, ja by som radsej to pouzivala, je to bylinkove.

capy
11. sep 2009

tak my uz mame prvy tyzden za sebou, este dva a uvidime 😅

alexandrah
12. sep 2009

vlnka - aj ja sa pripajam, a moc gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
teda ste ma zviklali s tym cisarskym, ja som pocula, ze je to super, dokonca mojej kamoske doniesli babo na 2 den, ci chcela alebo nechcela, a ze to nejak zvladla. ja som po slepaku uz na 2 den chodila, a ani ma tak nebolela rana, ako zaludok, ze je prazdny . asi to kazdy znasa inaksie. zvazovala som to aj preto, ze mi to navrhol gynekolog, koli tetanii, este sa idem poradit s neurologickou. tak neviem ...
inak - anna karenina sa ti uz napaluje, v dohladnej dobe poslem (snad si najdes chvilu na pozretie 😀 )
ivka - poradnu ma az 22.9 - to mam aj velke sono, poradnu, aj neurologicku v 1. den. inak, tu lekarku co som pisala poznal aj moj muz, vraj je velmi uznavana, tak som bola rada, ze ma take porkokove nazory, nie ze nic nedavat a hotovo!! a pritom starsia pani. a neboj, ked nebudes kojit, nic sa nestane, malinka bude zdrava aj tak, hlavne ze sa napapa aj z flasky. uvidim, co ja s kojenim ... ale predbieham. baby, vas obdivujem, ako ste to zvladali v posl. trimestri, hlavne v tych teplach. ja budem od pondelka uz v 29 tt, ale som coraz nervoznejsia, uz aj nemotornejsia, uz aj objemnejsia, bolia ma krize, aj okolo kostrce chrbtica, nohy ... proste zle jeeeeeeeee.. no a bude horsie. ja nebudem pit ani ten malinik, by som sa z neho povracala (ja iba dobre cajiky pekne s kopou cukru a citronu.. 😒 ).
som rada, ze tu aspon na chvilu zavitate, ja budem o chvilu uplne mimo seba asi. ale dneska sme boli v divadle - no ten chrbat ma bolel z toho sedenia. no nic, nejak vydrzim, vsetkym vam drzim palce!!!!!

vlnka
12. sep 2009

Dakujem vam vsetkym za gratulacie,mala zacalamat vcera problemys bruskom a hnacky,tak sme davali celu noc ryzovy odvar.V noci spinkala po 5 hodin,ale poobede sme sa vytrapili.Uvidime,ci to dnes bude lepsie.Alex neboj,este to musis nejaku chviku vydrzat,koniec tehotestva je taky narocny.Dakujem za Kareninu,budem ju cakat.Inak alex so psikom a babatkom si to zatial neviemani predstavit,moja Kora je u nasich.Manzel robi vsetky domace prace a aj tak nic nestihame.Ivka takze mas vela mliecka,to je uzasne.Neskusila si volat nejakym laktacnym poradkyniam,mozno len zla technika..neviem,ci aj u vas v PO je taka moznost.Oni dokonca pridu aj k tebe domov a poradia.

zuzapavla
12. sep 2009

Ahojte tehulky a mamičky, ja sa tiež pripojím k téme. Som druhý krát tehu a odo dňa, čo som sa dozvedela, že som tehotná, nemôžem v noci spávať. Väčšinou zaspím o 11 a o 12-tej už pozerám na plafón a počúvam, či synátor dýcha, čakám, kedy začne chrápať muž, aby som ho mohla štuchnúť a rozmýšľam nad robotou a číslami, a to som už úplne prebratá a neviem čo so sebou. Otras. Cez deň, ked by som si mohla pospať so synom, tak sa mi nedá a ja radšej pucujem byt. Som stále vyčerpaná a unavená, ale snažím sa nebyť podráždená, aby druhé babätko bolo pohodové ako moj prvý synček. Inak pri nom som ani nevedela, že som tehotná až na nočné záchodové stávačky zhruba mesiac pred pôrodom. Tak dúfam, že je to len dočasné. Prajem veľa energie všetkým zombiekom. 😉

ivkaivka
12. sep 2009

desszi, do malej salky dam nejakych 5-10 zrniecok a do polovice zalejem vriacou vodou. Necham luhovat 5 minut, precedim, vychladne a dam na flasu. Ja mam pocit, ze espumisan zabera, ale ten plac mohol byt aj z oci, pretoze sme si z porodnice doniesli infekciu a lekarka nam dala len framikoin, ktory nezaberal, tak nas poslali na ocne a chudatku malemu robili preplach oboch ociciek (bolo to priserne, zapichli jej ihlu do slzneho kanalika a tak pustili nejaku vodicku, potom jej to vychadzalo cez nostek, neviete si predstavit ako velmi plakala. Mne na chvilu z toho prislo zle, pretoze som jej drzala rucky a cele to videla, manzel stal vedla a chudak sa rozplakal, bolo to priserne, teraz jej hnis musim kazdy den vytlacat, no uz neplace. O tyzden ideme na kontrolu a ja len verim, ze uz jej to robit nebudu. Aj preto jej tie ocka stlacam poriadne, aby to nemusela znova absolvovat).
Alex, mna teraz boli chrbat a to brutalne, je to z krmenia, nosenia malej... Isla by som do divadla-na com ste boli? Ja som vcera bola na Janosika, malu sme nechali babke, nech sa pobavi (cely cas spala, no ked je so mnou spat sa jej nechce 😠 , ale nebolo mi vsetko jedno, nechat ju 3 hodiny, no manzel ma ukecal) k tomu filmu, skoda penazi, chyba pointa - bohatym bral... vobec sa nesmykol na hrachu... proste bludny film.
Vlnka, neskusala som volat. Neviem, ci by to ona vytahla ja sa dost mocujem s odsavackou a to ma poriadny tah. No som rada, ze aspon cez flasu do nej dostanem svoje mliecko. Uvidim, mozno este popozeram na nete a nejaku splasim, ale v porodnici pracovala na novorodeneckom znama a ta mi dost pomahala, pocas celeho jedneho dojcenia bola pri mne a uz aj ona bola zufala. Skusala som aj klobuciky no bolo to este horsie. Neviem, hadam sa to rozbehne,ak nie, budem jej davat na flasu.

desszi
12. sep 2009

ivkaivka dakujem za recept. chudatko malinka s tymi ockami sa riadne natrapite. ja som sa toho tiez bala, ale nastastie nas dadko infekciu ociek nemal.
ivka ked nemate laktacnu poradkynu tak skus zavolat na bezplatnu infolinku hami 0800 601 600 v pracovnych dnoch od 8.30 - 16.00, kde ti poradia v suvislosti s dojcenim, bolestami, kolikami, pokozkou novorodeniatok atd. proste so vsetkym co sa moze babatiek tykat a s cim si nevies rady. ja som tam uz volala. na linke je velmi zlata detska sestra, fakt ti poradi a vysvetli co preco sa deje, co mozes robit, aj prirodne produkty resp homeopatika ak by si potrebovala alebo mala zaujem atd.

alexandrah
13. sep 2009

ahojte, vlnka - ja nemozem dat psika nikam, ani svokrovci, ani nasi by si ho nevzali (reci typu - mas ho, staraj sa, platia aj na babatko ...), ale muz bude doma 2 tyzdne, a potom bude robit 3 dni v tyzdni v praci, a 2 dni z domu, tak snad to nejak zvladneme, budem musiet ...
zuzapavla - keby som ja zaspala o 11-12, tak som stastim bez seba ... to ja tak najskor o 2-3 v noci, predvcerom o 7 rano ... 😕
ivka - boze, to mi je luto chudatka olivinky s tymi ockami!!! dufam, ze uz bude vsetko v poriakdu, a ze jej to rychlo prejde ...to je sila ze z nemocnice ... to je dobre, ze ste trosku vypadli, potrebujes sa aj ty odreagovat. aj ja dufam ze budem moct obcas ist, svokrovci povaruju. my sme boli prvy krat v astorke, inak chodime do snd, hra milovnici, hrali tam super herci: sladeckova, ady hajdu, boris farkas, anna siskova, a este 1 mlada a 1 anglican. bolo to uzasne. tak sa chystam aj v oktobri. inak mam kupene listky na balet gala (budu tu tanecnici z celeho sveta, a na 2 cinohry do snd - amadeus a chrobak v hlave). som chcela ist na toho janosika, koli tomu hercovi 😎, a citala som od tej scenaristky, ze to nebolo celkom tak, ako sa traduje, ze on chudobnymo moc nedaval, ani na tom hrachu sa nesmykol... no uvidim, pockam si na dvd asi.
tak vidim, ze vam babatka docela spia, ze 5 hod. v noci, to je super!!!
desszi - to je super, diky aj za tu infolinku, ja som uz zalozila riskovi zosit, kde si pisem vsetky mudrosti, co mu treba, co papat, ake kvapky na co a podobne.
ozaj, ivka - len pre kazdy pripad, ze by som nemohla kojit, ake mlieko ste kupili malej? no zatial papa, my sme vcera objednali kocik, tu teutoniu predsa len, koli kolesam a tak ...

ivkaivka
13. sep 2009

desszi, vrela vdaka, urcite tam zavolam. Alex, davam je Nutrilon 1 - hypoalergenny, vraj je najlahsie stravitelny.
Akurat sa pokusam zmensovat fotky, aby som mohla vytvorit fotoalbum. Dufam, ze sa podari.

alexandrah
13. sep 2009

dik,y hned zapisujem!!!

desszi
13. sep 2009

alex aj my sem tam musime prikrmovat, ked sa mi tvori menej mliecka - tiez nam radili nutrilon HA 1

ivkaivka
13. sep 2009

desszi, ako casto prikrmujes? To mliecko Ti dava lekarka na predpis? Mne ho predpisuje a je o polovicu lacnejsi. Podarilo sa mi zmensit fotky, tak si mozte popozerat.

desszi
13. sep 2009

ivka vy ste kraaaaaasneeeee!!!! 🙂 aj nas daduso v porodnici spinkal a doma teraz veli kazdemu 🙂 a videla som k jednej fotke titulok masaz - to robite uz riadnu masaz babatiek, alebo sa este len tak hladkate. Ja Daduska zatial este len tak jemne hladunkam.
ivka ja mliecko nemam na predpis, mam ho len v rezerve, ked mame takuto tzv. laktacnu krizu - to mi poradila ta detska sestra z hami linky (a aj moja detska lekarka) - ked mame prechodne menej mliecka ako by bolo treba pre babatko, tak mam jedno kojenie vynechat a nahradit nutrilonom, to co mam v prsiach odsat do zasoby, do dalsieho krmenia sa mi naplnia prsia a mam kojit. A takto opakovat az kym ta kriza neprejde. Vyskusali sme, fungovalo, za dva dni to bolo zase v poriadku, Dadka som dokopy dokrmovala asi 3 krat.

ivkaivka
13. sep 2009

Desszi, dakujem. Ten vas je poriadny valibuk. Kolko vazi? Ta masaz, to je len take hladkanie... no nepaci sa jej, proste nerada sa kupe, krici pri tom, akokeby sme ju rezali ☹ . Mne sa dnes mala prisala asi-rekordne na 10 min., mam pocit, ze jeden prsnik mi vytiahla uplne, z druheho len trocha no mala malo, tak som jej este 60ml musela dorobit. Ked si prikrmovala maleho, kolko ml si mu robila? Moja vypije aj 120, dokonca vcera 135ml. Neviem, ci to u 3 tyzdnoveho babatka nie je vela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre