Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

ivkaivka
23. sep 2009

capy, len moja mala nie je plne dojcena, davam jej Nutrilon. Berie sa to, ze bez prikrmov?
Alex, no z toho odsavania mam prsniky otrasne, bradavky mi praskaju asi z toho tlaku. A keby si si ten Calibrum nejak nadrvila, vies ako tabletky babatkam 🙂 , to zelezo je vraj normalne, proste babatko Ta vycucava.
Vlnka, aj moja mala donedavna mavala hnacky, aj 3x denne-vraj do jedneho mesiaca sa babo cisti. No teraz som fakt v strese-proste mam des zo zapchy a horucky. Ja som davala malej (kym mala 1 mesiac) 5 kv.sabsimplexu pred kazdym jedlom a niekedy som to prestriedala Espumisanom 10 kv-to mi kazala na gastre a myslim, ze sa to upravilo, dolezite je, aby mala prdiky. Neskusala si feniklovy cajik-ale z korenia, nam to pomohlo, len opatrne, pretoze niektore babatka fenikel nafukuje. S tym sabsimplexom urcite nic nepokazis. Po 1.mesiaci uz mozes dat 15kv. A masiruj brusko a chrbatik smerom zdola- nahor (to nam radila na gastre). Ja mam vsak pocit, ze od kedy jej davam tie kvapky, tak vracka.
Nam mala sa budi v noci stale o 03.00-do stvrtej sa napapa, povracia, popozera a spinka do tej 6-7.

alexandrah
23. sep 2009

vlnka - este jedna baba pisala na inom fore, ze velmi na koliky pomaha kamilkovy caj, tak mozno skus. no opytaj sa este na to magnezko, je dobre radsej sa viac popatat asi. ale snad jej to prejde. inak, ked si spravis kakao, a nic jej neni - ziadna alergia, tak ho asi mozes, nie? a uhorky nikto nevravel, ze sa nemozu, ja ich budem jest ... tiez s kyslou smotanou, mnam!!!!!!! aj davas UM? mozno potrebuje este papat, ked place ... neviem ...
ivka - ja uz nebudem asi nic drvit, len ma z toho napina, budem jest tu kys. listovu, a bkomplex a zelezo, ostatneho mam dost, drvenen lieky som jedla ked som nevedela hltat vobec - teraz mensie zhltnem, a len co na to pomyslim, uz mi je na vracanie. tak nebudem tlacit na pilu ... snad bude vsetko ok. risko je uz aj teraz dost velky, a ked sa jedia vitaminy, taketo celkove, tak vraj este viac rastu deticky v brusku, neviem, ako by som vytlacila 4 kilove dieta. lekar mi este ani nemeral panvu, az na buduce. tak neviem, ci nebudem uzka. ty si bola, a porod bol ok, ze?

ivkaivka
23. sep 2009

Ja som isty cas mala tiez problem s prehltanim, no uz davno som bola na gastro vysetrenie a tam mi strkali taku hadicu do zaludka a od vtedy som si povedala, ze ked presla hadica, musia prejst aj tablety. Teda neprejdu vsetky-biele ako napr.Paralen, musim rozkusat.
Mna merali az v porodnici, bolo to velmi neprijemne mna to bolelo a asi som nebola uzka, ked som rodila normalne, to len moj gynekolog sa domnieval. Ja som jedla vitaminy cele tehu a malá mala 3100 g.tak neviem co je na tom pravdy, ze z vitaminov su vacsie deticky.

alexandrah
23. sep 2009

aha, no ja som bola raz na tej trubici, a nikdy viac, iba pod narkozou, hrozne!!!!!!!!! ale manzel ma naucil hltat tabletky, velmi trpezlivo, najprv stvrtku, potom polku, aj hodinu so mnou sedel pred tou tabletkou, kym sa mi to nepodarilo, je zlaty. ale tiez take ostre, ako paralen rozkusat. inak napr. ibalgin aj 600 mg v pohode. no ale calibrum je fakt kaliber, to sa mi nepodarilo. tak uz sa nebudem tyrat. preco to meranie boli, to sa robi nejak vnutorne?? inak, neurologicka povedala, ze koli tetanii nemusim cisarskym, tak fajn. ozaj, kedy si sa balila do porodnice? a mala si nejaky zoznam, ja ani nemam vsetko este nakupene pre seba, ani pre synceka take ze masticky a kozmetika a podobne ...

desszi
23. sep 2009

vlnka my sme tiez asi od polovice tretieho tyzdna davali sabsimplex 10kv. a ja som pila 3xdenne fenyklovy caj (nedavala som ho dadkovi, lebo presne ako pise ivka, moze nafukovat a bala som sa ze to bude mat u neho opacny efekt), to prejde aj do mliecka a malinkej to mozno pomoze. ale akonahle dovrsil dadko 1.mesiac zacali sme ten babycalm a pomaha nam, zatial nemame koliky, podavame ho tyzden.
vlnka a ta cokolada.....straaaaasne mi chyba, ale ja uz jem napr kakaove kekse a cokoladove pudingy alebo jogurty. jednoducho musim...aj mne uz vanilkove tvarohy a pudingy idu von krkom 😝

ivkaivka
23. sep 2009

Alex, to meranie sa robi z vonku, je to neprijemne, to ta takymi kliestikmi stlacia z boku aj z predu do zadu. Ja som sice uz mala aj kontrakcie ked ma merali, takze mozno to znasobilo tu bolest. Proste mne to bolo velmi neprijemne, aj som si zaaukala. Ja som bola do porodnice zbalena uz v 7.mesiaci, na nete som citala, ze uz treba, vraj kvoli predcasnemu porodu. No stale som do tasky este veci davala, potom vyberala...zoznam som mala z porodnice: pre seba-zupan, aspon 2-3nocne kosele, hyg.potreby, aspon 2 osusky, pribor, pohar, vlozky (kup si klasicke, ziadne always, musia byt take co maju bunicinu ako Lydie - ja som spotrebovala asi 3 balenia, pretoze po kazdej toalete som sa sprchovala a najlepsie bez kridelok, lebo keby Ta nastrihli, ako mna, tak by Ti tie kridelka mohli zavadzat-vies stehy), ja som mala v zozname aj holiaci strojcek, no stihla som sa oholit doma. Pre babatko som brala: vlhke utierky, plienky, krem na zapareniny, vatove tycinky. To je asi vsetko, hadam som nic nezabudla. No na nete mas urcite stranky, kde je zoznam. O a nezabudni fotak.
Desszi, tak ma napadlo, ked pises ze uz tie vanilkove tvarohy a pudingy nemozes, ved deticky dokrmovane umelou vyzivou, nemaju v nej obsiahnute to vsetko zdrave. Ja to velmi nejem, proste jem na co mam chut a su dni, kedy mliecne vobec nemam a mala pribera zavratnym tempom 😀

alexandrah
24. sep 2009

ivka . diky moc, aky krem si davala na zapareniny? asi aj borovu vodu na ocka, a lieh na pupok? + krem na prsniky a ranu po zasivani? alebo tak? vidis, ja si furt myslim, ze sa narodi v 9-10 mes., tak nema este nic, ale uz by som si mohla aspon pokupit veci, a zacat balit. a musim si kupit nocne kosele, nejake z trhu, lebo ja spim v pyzame, ziadne nemam, a uz vobec nie so zapinanim vpredu. ozaj, mohla si jesta apit pocas kontrakcii? citala som, ze je to v pohode. teraz tu bola ta sesternica aj s tou malou, co je taka zla, a normalne ju mala fakt furt na rukach, X hodin, a len prenasala z ruk mamy na ruky oca. a obcas jej uz chcela capnut po zadku, jak bola zla!!!!!!!!! ty vole, nas pes - co je asi najblaznivejsi na svete - bol lepsi!!!!!! som bola zhrozena. ale som sa tesila, ze nas havo sa choval uplne normalne, iba si chcel ovonat babatko, ale inak mu nic nerobil, ani na neho nejak zvlast nereagoval, a nieto ze by mu isiel ublizit (jak kedysi moj foter zapotil), a to bolo cudzie!!!!!! 😀 sak budu najlepsi kamosi - risko a argos!!!!!! 😎

desszi
24. sep 2009

ivka ja mam mliecne veci velmi rada, to nie je problem, len uz vanilkova prichut ma zacala nudit 🙂
alex na zapareniny je dobry sudokrem, ale samozrejme su aj ine, ja ho len mam overeny aj na nasom drobinovi aj v anglick som ho pouzivala detickam na ritku, a fakt zaberal rychlo. lieh na pupok, na prsniky pouzivam cicaderma homepoat mast alebo kalciova mast (tu treba pred kojenim umyt). cicaderma je dobra aj na rany po zasití, mne to teraz velmi pomaha.

ivkaivka
24. sep 2009

alex, no neviem, na borovej vode je napisane,ze nevhodna pre deti do 10 rokov. Ja som ju kupila a az tak som si to precitala, no sem-tam som pretrela malej ocka, no ocna mi kazala kupit septonex očny a tym pretierat. Na prsniky davam tiez calciovu mast a na ranu po zasivani- to oni Ti asi 2x zleju s takou ruzovou vodou a potom len studenu sprchu, ale fakt co najchladnejsiu vodu, aby sa stehy nezapalili a na posteli, dat vlozku len tak dole, nech to vetra, kup si pod seba take male plachticky, maju ich v lekarni-poviez ze na postel (aby sa nezaspinila plachta, pouzivaju to aj na v porodnici), nam ich tam dali len raz a tak sme si museli davat svoje. Ja som mala po siti hematom, tak mi odporucili zlievat rosalginom, tak mozes aj ten skusit. Od kedy som doma som nepouzivala nic, len tu chladnu vodu-kym mi odpadli stehy. Na zapareniny som zacala pouzivat rybaciu mast, no mala ma zadocek o.k.-musim zaklopat, ale pripisala by som to vlhkym utierakam pampers s aloe vera-proste len pretriem zadocek a dam plienku-a to niekedy ma aj 4 plienky (balenie na siroko) a ritka je pekna.

garicka
24. sep 2009

ahojte baby

občas tu zakuknem a už sa mi ani veriť nechce že ste pred mesiacom rodili.

alex
ja tiež ešte nemám nič pokúpené, nejako si ešte veľmi neuvedomujem, žeby nad tým trebalo aspoň začať rozmýšľať... už som myslela že tu v noci zakuknem, lebo bolo niečo okolo jedenástej a ja celá prebratá nie a nie zaspať, len čo som sa prehadzovala na posteli a ráno o pol šiestej som vstala čulá ako rybka 😅

evazvarikova
24. sep 2009

ahojte tehule čítala som vaše problémy a hneď som sa tu musela prihlásiť aj ja.Som v 29tt a nespavosťou trpím už asi 3 mesiace. Nespavám kôli nohám chodím aj po vyšetreniach užívam magnézium a stále nič. krče zatial nemám ale strašne ma v nich trhá. Pred tehotenstvom mi bola na nohy stále zima teraz mi je na ne horúco. poradili mi dávať si studené obklady a sprchovať v studenej vode, na chvíľu to zaberie potom zase trhanie a bolesť. skúsila som rôzne maste a nič. zaspím len pri telke aj to na chvíľu okolo 1.00 som vždy hore do 3.00 potom zaspím na chvíľu a budím sa okolo 5.00 -6.00 niekedy o 9.00 to už musí byť.Som rada, že nie som sama a je vás viac normálne ma to upokojilo. K nespavosti pripájam stále zapchatý nos takže žiadna sláva,ale každá tehula má problém ja som aspoň nevracala v tehotenstve. Na tejto stránke budem často v noci m§ôžem aj popísať aspoň nás to upokojí. Ten plač moc nepomôže. ☹

alexandrah
24. sep 2009

gari - to si ma ukludnila, baby ze su uz zbalene od 7. mesiaca, ja si nemyslim, ze by som rodila skorej, skor sa bojim, aby som dlho neprenasala!!!!!!!!
eva - ahoj, vitaj!!!!!!!! ja to iste - nespavost + nos!!!!! + samozrejme krce. az na to, ze mna to trapi roky, a nie len cez tehu. no co uz. to sme tak skoro narovnako, ja koncim 30tt. aspon budeme vypisovat. odkial si? co cakas, nejake infosky 🙂 😎 😵

garicka
24. sep 2009

alex
však práve keď pozerám babám do albumov že koľko toho už majú a sú niekedy len v 23 tt tak sa mi až rozum zastavuje a rozmýšľam či to všetko stihnem 😀 . si to okladám až na koniec novmebra... a prinajhoršom pôjde na nákupy mužíček... 😝

alexandrah
24. sep 2009

ale jasne, ze stihame, ja nekupujem postupne, ale take nalety do obchodov, ze na 3 krat mam vsetko kupene 😎 😀

garicka
24. sep 2009

a jedným z dôvodov prečo ešte nemám nakúpené je ten, že skrine sú ešte v obchode 😀 😀 😀 tak by som to aj tak nemala kam dávať...

evazvarikova
24. sep 2009

ahoj alexandrah som zo žiliny, ale nie som druhý krát tehotná, ale prvý a ty? Ja si pomaly dávam dohromady det.vecičky, už ich mám aj pekne vypraté a vyžehlené nemám ešte všetko nap. postielku, vaničku na kúpanie,kozmetiku a ty?, a ty si ako na tom garicka? 🙂

garicka
24. sep 2009

evka
ja mám nejaké detské vecičky už vypraté a odložené ale je ich zatiaľ málo, aj tak ich nemám kam dať a keďže musím ležať tak mi je to teraz jedno. sa mi skracuje krčok, v pondelok mal už len 25 mm a dilatácia sa tam tiež nejaká objavuje na 10-11 mm tak dúfam že vydržíme aspoň do 32 tt

evazvarikova
24. sep 2009

garicka
to som nevedela som tu nová tak sa držkaj a odpočívaj praje nech ti to všetko dobre dopadne 😲

capy
24. sep 2009

ahojte

ivka berie sa to tak ze bez prikrmov 😉

evka, garicka vitajte 🙂 🙂 🙂

my uz druhy den nosime obe tenisky, tak sa vytesujeme 🙂 🙂 🙂

ivkaivka
25. sep 2009

caffte, pekne sa to tu rozrastlo.
Evka, trhanie v nohach som mala, no neriesila som to. Pred tehu som bola stale zimomrava (ruky, nohy ladove), manzel ma volal zmrzlina, pocas tehu mi bolo stale teplo (sice vonku bolo velmi horuco), no po porode mam ruky a nohy stale prijemne teple, akurat Olivia ma rucky stale ladove, ale nozky teple. Asi to podedila po mne.
Alex, neskusila si na nos Rhinocort? Ja som si ho davala jeden den a nadcha zazracne presla, tie kvapky su na alergicku nadchu, su asi len na predpis, no mozu sa aj v tehotenstve.
Capy, uz kakala predvcerom, no museli sme ist rovno do sprchy 😀 , znama sestricka mi povedala, ze ak je babatko len na materskom, staci stolica raz za 10 dni, ak je prikrmovana, tak tych 5 dni, ak je ciste na umelom, tak by mala byt stolica kazdy den. Z vasich 2 tenisiek sa tesim, davajte na seba pozor.
Baby, vecicky su dolezite, no najdolezitejsia je poriadna pracka a dostatok miesta na susenie 😀 😀 😀
Capy, v com si prala? Ja periem v Lovele, no neviem ci v zime mam davat aj avivaz, zatial ju nedavam, no v zime vsetko elektrizuje.

ivkaivka
25. sep 2009

Este som zabudla, ak sa vam narodia babatka, chodte do drogerie DM povedzte, ze mate novorodenca, daju vam vyplnit karticku, preukazete sa rodnym listom babatka a dostanete uvitaci balicek-vzorky asi len 4, no asi 50 kuponov na zlavy v DM, napr. Lovela o 50sk lacnejsia.... . fakt super.
Alex, v porodnici som dostala 2 uvitacie balicky. Jeden taky ruzovy papierovy- je tam kopec vzoriek, a druhu normalnu platenu oranzovu tasku (taka sportova) a v nej tiez vzorky, kniha.... . akurat mi bolo luto, ze tam nebola flaska pre malu, ale Domestos na wc. Oni to asi rozdelili: v balicku pre mamicku bol Domestos, pre otecka holiaci strojcek a pre babatko kopec vzoriek. No tie veci pre rodicov, nas na izbe zarazili, mali sme z toho srandu.

capy
25. sep 2009

ivka viem si predstavit ako to vyzeralo 😀 😀 😀

a prala som pri vikinovi raz v lovele ale potom som presla na persil sensitive. a teraz to striedam s arielom. 😉

dakujem za tenisky 🙂 🙂 🙂

desszi
25. sep 2009

ja tiez periem v Lovele alebo v Batole a ako avivaz pouzivam Batole (vyhodne aj cenovo ani maly nema reakcie a krasne vonia vsetko 🙂 )
ivka ja som tiez dostala take uvitacie balicky - my sme sa tiez pobavili hlavne na tom domestose 🙂 , ale v podstate je to velmi mile a potesi.

ivkaivka
25. sep 2009

desszi, potesi, proste uz v porodnici musis mysliet v akom stave Ti manzel zanecha kupelnu a wcko 😀 😀 😀. Davate avivaz do kazdeho prania? Ja zatial len Lovelu, akurat pri prani deky som pridala avivaz.
Desszi, ako s dokrmovanim? Staci uz malemu len Tvoje mliecko? Ja uz si pisem coho ma mala viac. Vcera to bolo mojho mliecka - vypila 335 ml + trosku odo mna a Nutrilonu 275ml. Zapisujem to kvoli kvapkam Kanavit, lekarka povedala, ze ak mojho mliecka bude menej, tak s Kanavitom skoncime. Dnes som uz odsavala asi 5x a rano sa mi podarilo 150ml 😀 , len neviem ako dlho to vydrzim, prsia ma neskutocne bolia, no musim este nejaky ten mesiac vydrzat

desszi
25. sep 2009

ivka ja davam avivaz stale
a dokrmujeme, ale u nas prevazuje moje mliecko - funguje to asi tak ze doobeda mu staci z jedneho ceciku, poobede uz davam z oboch a na vecer dam z oboch + dokrmim vacsinou vlastnym mlieckom ktore si odsajem (obvykle tych 60ml) a to mu staci. ale ked citim ze prsia vecer nie su take naliate alebo nemam v zasobe odsate, tak davam nutrilon okolo 120 ml vypije. Kanavit je vlastne D vitamin? Lebo mi davame Vigantol.
a davas si nieco na prsia? ja pouzivam cicadermu, ked ich mam take citlivejsie. veru musime vydrzat 🙂

ivkaivka
25. sep 2009

Ja davam Vigantol a kanavit som davala kazdy tyzden v rovnaky den a teraz po 1.mesiaci stale 23. az do pol roka. Lekarka mi dala taku schemu a podla toho jej mam davat. Olivia najnovsie velmi zle papa, vsetko vypluva, tak reve od hladu, skusim jej dat, rozreve sa este viac-najnovsie sa ukludni na fit lopte, tak tam ju aspon trosku nakrmim, tak opat place, ked to ako -tak dopije, odgrgne a do pol hodinky sa pozvracia... proste zabava, nosi podbradnik na nom este plienka, je to o nervy. A papa dost malo-tak 60, 75, 50.. niekedy sa podari 90. Na prsia mi poradili v porodnici-po krmeni (ja po odsati) len oplachnut cistou vodou a troska mliecka odstriekat na lyzicku a potriet bradavky-mliecko je vraj liecive, potom pred krmenim len oplachnut vodou. Samozrejme na noc si davam calciovu mast, pretoze v noci jej neodsavam, davam Nutrilon. No dufam, ze vydrzim s tym odsavanim aspon do decembra, to uz budem mat prsia vytahane ako vemena 😀 , no pre malu urobim vsetko-manzel sa smial, ze mi potom zaplati plastiku ak zochcem. Samozrejme snazim sa ju aj prikladat, no ako stale, potiahne len trosku a plac. Citala som na fore - tema menzes po porode a tam kopec mamiciek dojcilo len mesiac, dva..., tak ja uz mam mesiac za sebou a som rada, ze som to este nevzdala. Tak si drzme palce 🙂

alexandrah
25. sep 2009

baby, drzim palce, tie lieky kanavit a vignatol su na co?? ivka - no moj manzel nechce o plastike ni pocut, jemu sa pacia ... no hroza, ja ze ak mi take ostanu, tak si ich dam zmensit!!!!!!!!!! inak, ja som skusala na nadchu vsetko, rhinocort mi nezaberal, ja som brala pred tehu lieky telfast, ten zaberal, ale teraz nemozem. ale obavam sa, ze to som proste furt nachladnuta, a to este zimy nedosli (muz sa tesi, lebo ako udru zimy, tak budem chora uz riadne, ako vzdy ... to budem tak v 9. mesiaci, tak snad ne ...).
capy - gratulujem k obojakm teniskaaaaaaaaammmmmmmmm!!!!!!! snad sa im uz nic nestane!!!!!!!
inak, ivka - mne sa veru ten domestos zide, no uvidime, co dostaneme my v blave, lebo ten tehotensky balicek stal za staru belu!!!!!!!!
ahoj eva - my sme tu vsetky prvy krat tehotne, len ta nespavost nas spojila, je to super, ked mas v noci s kym popisat, a neni si sama, inak su tie noci strasne dlheeeeeee. no baby, ma zahanbujete, aj gari, ja teda este neperiem, nechce sa mi to postupne, este podokupujem, a potom operiem a ozehlim naraz. a nemam este ani veci do porodnice, a to uz koncim 7. mesiac.... na buduci tyzden asi zacnem dokupovat drogeriu a kozmetiku a lieky a tak.
gari - no veru vydrz!!!!! tie skrine rychlo z obchodu domov!!!!!!!
ja som bola dneska obhanat pediatricku, idem do sukromneho centra, len jedno je blbe, ze ak bude babo a ja ok, tak nedojdu domov, ale musim dost ja, neviem si to predstavit s ani nie tyzdnovym babom v decembri, aj ked v aute ...cudne ...

capy
26. sep 2009

alex

Vigantol - vlastne je to vitamín D pre podporu, tvorbu a rast kostí.

kanavit - vitamín K sa podáva dojčatám z preventívneho hľadiska ( prevencia pred krvácaním v novorodeneckom a dojčenskom veku ), pretože sa deti rodia s nízkymi hladinami vitamínu K a nízka hladina vitamínu môže spôsobiť krvácanie.

a ďakujem za tominka 🙂 no to dúfam aj ja, že máme na chvíľu pokoj 😅

baby držím palce pri kojení

dokukala som film tak idem hají. dobruuu nocku 😔 😔 😔

capy
26. sep 2009

pekny den a zvysok vikendu vam prajem. ja idem k nasim a zajtra som tu 🙂 🙂 🙂

garicka
26. sep 2009

alex

ja som začala s tým praním lebo som vedela že keď miško podrastie v brušku tak nabehne ležiaci režim, tak aspoň niečo som si spravila skôr a tie nákupy fakt až koncom novembra alebo cestou od lekára.... nič iné neostáva, flákať sa budeme s drobcom až po pôrode 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre