Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

desszi
3. okt 2009

ivka, ja len namocim vatovy tamponik do repikoveho odvaru a pretriem celu tvaricku 2-3 krat, podla toho ako velmi sa Dadko myka a potom ked to uschne (co je vlastne hned) natriem indulonou - zabera nam to 🙂 ma ovela krajsiu tvaricku - supinky uz vobec nema, vyrazok je menej a su mensie.

ivkaivka
4. okt 2009

desszi, Olivia ma tiez uz cistu tvaricku 😀 , uz jej len dnes pretriem kalciovkou a budeme cakat ci sa to vrati. Lekarka hovorila, ze sa to zvykne robit detom medzi 5-7 tyzdnom. Tak verim, ze u oboch je to len prechodne.

alexandrah
4. okt 2009

ivka - no vselikto pracuje aj v lekarnach, niekto vie viac, niekto menej, hlavne, ze je uz lepsie, a mozno to ani nebolo treba. ta baba, od ktorej to mam ma 2 malych synov, a je velmi opatrna, jeden ma 2 roky a druhy 3 mesiace, tak jej doce,la verim. ale ako vravim, hlavne, ze sa to zlepsilo!!!!
baby, pracovnu mame (okrem stola a nejakych polic, ale kniznica je na vsetkych stenach - dneska sme cely den stahovali knihy, a ledva sa nam vosli), a vyzera super!!!!!!!!!!!§ tak sa tesim!!!!!!!!!!!! ale v poslednej dobe - vcera, a dnes ma sialene bolel chrbat, napriek masazam kazdy tyzden, aj v noci, a pritom moc nerobim, stahoval manzel, ja som len ukazovala, co kam dat. ale uz je toho asi moc. dneska ma aj hlava boli, no des!!!§ ale vcera som si dala to homeo na spanie, a spala som nejakych 11 hodin!!!!!!!!!! tak dufam, ze aj dneska sa podari!!!!!!§§ kukala som superstar!!!!!!!! zatial papa vsetkym!!!!!!!

capy
4. okt 2009

ahojte

tak vikino je uz v poriadku. zajtra ide do skolky. tomino este trosku pokasliava ale da sa. no a dnes to chytilo mna. je mi hrozne. chvilu teplo chvilu zima, kaslem ako tuberak ....... no hroza

vcera som od osmej do pol stvrtej nahadzovala inzeraty. bolo ich 60 a ked som bola nakonci tak ze si to idem skontrolovat a bolo tam len poslednych 30. a potom som citala ze jeden uzivatel moze mat max 30 inzeratov. oni mi tie ostatne postupne mazali 😠 😠 😠

alex aj ja som pozerala. pekne spievali 😉

alexandrah
5. okt 2009

ahoj capy, si este hore? ake inzeraty si nahadzovala? mne blbne v byte elektrina, idem hladat na internete asi, nepoznas nejakeho ale fakt sikovneho elektrikara? sme v novom byte cca 3/4 roka, ale stale sa vypaluju ziarovky, niekedy vydrzi jedna tak ze 2 dni, ine mesiac, no peklo ... dnes sa mi vypalilo dokonca bodove svetlo!!!!§ to ani neviem, ako mam menit ...
no, baby spievaju super, chalani boli horsi, skoda ze je to tak "spravodlivo", ze musi byt rovnaky pocet bab + chalanov; cechov + slovakov, inak by malo byt viac bab, spievaju lepsie 😉

ywonnee
5. okt 2009

alex suhlasim s Tebou... tiez to sledujeme a z chalanou tam ozaj spievaju len dvaja max traja ostatny sa podla mna len pokusaju... s tou elektrinou nezavidim,prezivala som nieco podobne v Trnave v podnajme... neprerabali ste byt??? mohli ste tym niekde nieco poskodit ako mi tu v novom byte....

capy
5. okt 2009

alex poslem ti do ip link a ked nahodim zbytok tak ti poslem druhy 😅 s elektrikou neporadim. je dost mozne ze ti niekde preraza 😒

superstar- skoda ze maju taketo pravidla. tiez si myslim ze baby su ovela lepsie

alexandrah
5. okt 2009

ywonne - neprerabali sme byt, ale sme nastahovani v novom, cca 3/4 roka, asi to zle urobili hned na zaciatku, neviem, poraza ma z toho!!!!!!!§ dneska dosiel prebalovak, ale v doskach, budeme musiet volat svagra, moj muz zrovna neni technicky typ 😵 baby, tak dneska kukame vyhadzovy superstar, som zvedava, zatial je z coho vyhadzovat ... dnes som spala od 4 do 9, som sialene unavena, kuknem superstar a idem spat!!!!!! 😔 (ak zaspim)

capy
5. okt 2009

alex a neda sa to reklamovat od tej firmy co ste to kupili 😒

ivkaivka
6. okt 2009

Ahojte, capy, mne od kaslu zabera Calciovy sirup+ studeny obklad na hdrlo- do 2 dni som fit. Alex, uz sa tesim na fotky z pracovne. Co sa tyka superstar, tak baby su fakt lepsie.
Vcera Olivia preplakala cely vecer, myslela som ze sa zblaznim, jest nechcela, mam pocit, ze ju ani nic nebolelo, no po 4-hodinovom placi zabral vysavac. Proste sme ho zapli a ona stiahla celu flasu a zaspala. Pospala asi 5 hodin.Rano o 6.00 opat, velky cirkus, plac, nechcela jest, myslela som, ze boli brusko, tak som masirovala, hojdala... a nakoniec opat zabral vysavac. Proste som ho zapla, Olivia sa napapala a bola spokojna. Asi ak niekam pojdeme, tak budeme brat aj vysavac 😀 . Co sa tyka vracania, tak uz to nie je take strasne, tada uz skoro vobec nevracka, len to co zje naviac. Vysadila som Sab simplex a pomohlo. Teraz ho uz davam, len tak raz za den-preventivne a kupila som jej aj flasku od Avenitu-tu antikolikovu, tak dufam, ze flasa za 200sk zaberie. O vlnke nemate ziadne info? Uz si robim starosti. A skoro by som zabudla: licka su uplne ciste-klop, klop, klop. Teraz ma cervene fliaciky na krku, no to je z potenia a vrackania. Tak to vytieram vlhkymi utierkami - Nivea a kremujem kalciovkou. Alex, manzelov ujo je dobry elektrikar, no byva dost daleko od vas. Skus zlate stranky. Desszi, kde si? Co nove? Davidko uz ma licka o.k? - Prosim Ta, ako si donutila maleho dvihat hlavicku, ked je na brusku. Ja Oliviu davam pred kazdym papanim, no len lezi a vzdy to skonci obrovskym placom.

ivkaivka
6. okt 2009

Capy, prosim Ta napis mi ako sa pracuje na tej stranke imikimi a ak mas este nejake adresy, kde su vianocne namety, tak mi prosim Ta posli. Daaaaaaaaaaaaaaaakujem.

alexandrah
6. okt 2009

capy - uz som poslala mail asi s milion reklamaciami, uvidim ... sef firmy je aj nas sused, tak nejak opatrne ...
ivka - aspon vam cosi zabera (a ine, ako len nosit na rukach), my asi kupime novy vysavac, lebo tento huci jak zbijacka, pri nom je zle mne, neverim, ze by sa riskovi dobre spalo ... aj ja som kupila tie avent flasky, aj 2 cumliky, vraj antikolikove, no som zvedava ... dneska som si dala aktiferin, a prvy krat v tehu kavu, lebo som sa sice po 10 hodinach äale s prisernymi nocnymi morami) zobudila unavena, jak davno nie ... no a takmer hned som to vyvratila, doslo mi tak strasne zle, ze sa az moj pes zlakol, co mi je. uz je lepsie, bola som v meste, na masazi, kupila si knizku, a listky do filharmonie äposledne nase kulturne vyzitie 5.11). inak, od 1.11 - ledva stiham, 9. mesiac budem chodit na ten predporodny kurz + cvicenie, mam to 5 min. od domu. bude to 2 krat do tyzdna, tak trva iba mesiac, tak snad stiham, a neporodim skor. inak ok, ten spanok je ze 2 dni 3-5 hodin, a potom 1 den 10 hodin, 1 den zaspim o 4 rano, 1 den o 1 rano, uz sa toho desim!!!!!!!! buduci tyzden nam uz dojde aj zrkadlo do kupelne, a to sme tak na dlhsie skoncili ... este cez vikend by mala dojst postielka, tak budeme skladat, aj prebalovak!!!!!!!

desszi
7. okt 2009

ahojte,
ivka tak ten vysavac, to som este nepocula 🙂 ale ked zabera, tak nech huci aj cely den, ze ano? Nejako som nestihala ist na konika, aj ked som vybehla, tak len nakratko, precitala a sla dalej. Dadko ma uz licka ok, sem tam jedna vyrazka ale tiez na krku ma vyrazky ako tvoja Oli, ale to nie su take ake mal na tvari, bud su to potnicky alebo to ma tiez od mliecka. Dnes by sme mali ist na kontrolu, ale sa mi nechce, prsi, Dadko je umrncany, ordinacia je az na druhom poschodi, nie je vytah, neviem ako sa tam vytrepem (minule bol s nami Peto, tak sme to spolu zvladli). Asi len cinknem ze sme ok, ci musime aj tak prist.
To je dobre ze Olinka uz nevracka. Ivka, Daduska sme nijako nenutili, on dvihal hlavinku sam, ale on ju dvihol uz hned ked sa narodil, detska sestra povedala, ze take este nevidela. Takze on ma tie svaliky akosi prirodzene pevne. Ja ked ho mam napr.na rukach tak on sa odo mna doslova odtlaca, aby sa na mna pozeral akoby zdialky a nozickami sa snazi vysvihnut vyssie. Zacal to robit asi v tretom tyzdni, tak vtedy sme ho skusili dat na zem a on sa malinko udrzal a potom to bolo stale lepsie a lepsie. Neboj Olinka sa bude dvihat ked pride jej cas, len skusaj dalej 🙂 nas Daduso zacal velmi skoro, ja som sa toho az zlakla.
alex aj my mame aven flase, som spokojna, ale neviem v com sa prejavuje ta antikolikova vlastnost 🙂 v kazdom pripade nemame take brusne problemy ako na zaciatku. ale mozno je to aj tym ze uz sme vacsi.

alexandrah
7. okt 2009

ahojte, desszi - aj ta moja sesternica mi vravela, ze jej mala zaspi pri vysavaci, fene, a podobne ... ze vraj to male to pocuje, ako ked bolo v brusku, vsetky tie organy, jak pracuju, im to pripomina, tak mozno preto ...
ivka - a to je asi este aj skoro na dvihanie hlavicky, niekto ju dviha az v pol roku, je to tiez individualne, toho by som sa nebala.
baby, dneska sa mi snivalo o riskovi, ako sa narodil, a vyzeral, uplne velke modre kukadla, maly nostek, biele obocko, boluplne nadherny, uzasny a vobec neplakal, furt som ho len hladkala, taku hladku pokozku, modre dupacky ... no krasa ... hned mi to vynahradilo vsetky tie nocne mory,. uz sa ho neviem dockat. dneska ideme do snd na amadeus, snad mi tam zase neodide chrbat - vcera som bola na masazi, a je to lepsie 😀

desszi
7. okt 2009

alex, no neviem ako hrkotali moje vnutornosti, ked nas Daduso spi aj ked drahy vrta 😀 aj mne sa asi 2 mesiace pred porodom snival o Dadkovi a vyzera presne tak ako v mojom sne 🙂 idem nas pobalit, zajtra odchadzame na 5 dni do Zamkov k mojej mamine.

ivkaivka
7. okt 2009

caffte, no len sa obavam, ked pojdeme k lekarke a bude to trvat dlhsie, ako bude papat, ked vysavac nebudeme mat. Pomaly sa snazim oducovat, proste necham bezat vysavac a pomaly odchadzam od neho. Alex, ja som sa kavy stranila, sem-tam som si dala, no potom som si radsej robila Caro s mlieckom a to som popijala cely den, vraj to Caro je dobre aj na tvorbu mlieka, aspon kamoske to povedali v nemocnici. Desszi, ja si myslim, ze na tych krkoch to maju fakt z mliecka, potenia a moja aj z vrackania (teraz uz ovela menej), takze zakazdym, jej to utieram s vlhkymi obruskami. Dnes konecne troska dvihla hlavicku, bolo to po kupani. Ako casto kupes? Ja tak kazdy druhy den a niekedy aj kazdy treti, mna to neskutocne vycerpava, ked sa mi nechce, tak len zahyby poutieram vlhkymi utierkami. Vcera sme kupili baby nosic, no bojim sa ho skusit. Je az od 3 mesiacov, no ja som si to predstavovala, ze ju tam budem davat, aby si odgrgla, no teraz sa toho desim, no hadam uz ho zajtra skusim, ked pride manzel domov a pomoze mi. Neviem si predstavit, ako by som ju tam sama vlozila. Desszi, balis nasiroko? My ideme v pondelok na kontrolu, tak som zvedava. Mame cely den natrepany lekarmi - ortopedia, gastro, poradna + uvazujem ci uz jej dam nausnicky, ci pockam do konca 3.mesiaca aspon v novom cisle casopisu Dieta odporucaju az po 3.mesiaci, tak uvidim co povie lekarka. Zatial sa majte aaaa, zabudla by som mala uz celkom ma rada kociarik, dnes plakala a dala som ju do kociarika a ona zaspala 😀 dufam, ze nam to vydrzi. Zajtra vraj ma byt posledny teplejsi den, tak dufam,ze ho vyuzijeme.

alexandrah
7. okt 2009

ahojte, ivus - kludne kup aj kazdy 2, 3 den, to uz aj lekari odporucaju. ja inak kavu neznasam, nepijem ju na chutm preto caro urcite nie (to je tusim bez kofeinu??), ja som prave potrebovala nabrat ten kofein, ale v spojitosti so zelezom, mliekom (do kavy, ako som pisala, som alergicka, ale sama kava, fuj!!), tak mi to nejak nesadlo na zaludok. dneska lepsie.. inak, ja tu klokanku (nosic) uz mam, myslela som, ze tam budem davat riska od zaciatku, aby som mala volne ruky, a nemusela ho furt nosit po byte na rukach ...
desszi - tak mne sa uz o riskovi snivalo druhy krat, raz mal v sne cca 2 roky, bol na preliezkach, tiez blond dlhsie vlasy, ofina mu padala do cela, no nadherny, a teraz zase, akurat bol babatko. by som chcela, aby tak vyzeral, ale neviem, ci taky naozaj bude, alebo si ho len ja na zklade manzelovych fotiek z detstva vizualizujem ... no akokolkvek bude, dobre bude. baby, uz som v 8. mesiaci, a ziadna sranda, velke brucho, same bolesti, no tie posledne mesiace fakt nic moc!!!!!!!!§ uz budem rada, ked bude vonku, nic v zlom!!!!!!
ivka - inak, aj moja kamoska ma cez den v obyvacke kocik, a ked maleho uklada, tak rovno tam, a spinka 😀
inak, amadeus super, aj chrbat ako tak drzal, len dlho bolo, zabudla som si kvapky do nosa, tak som sa cele divadlo dusila, ale inak pohoda 😀

vlnka
8. okt 2009

Ahojky,tu som,tu som.V poslednu dobu vas nestiham ani citat,len takzbezne.Citam ivka,ze s Desszi mate rovnake problemys babatkami ako ja.Tiez mame po tvaricke a hrudnicku kopec vyrazok.Ked mala spinka zda sa mi,ze zmiznu a k veceru ako place scervenaju.Tvar ma ako krupicka.My sme na to pouzivali Jarisch roztok a nejaku namiesanu masticku,ale nezabera.To vrackaie nas trapi tiez a neviem ci to bolo po Sab simplexe,alebo po Vigantole.Tak som tiez vysadila vsetko a dnes uvidime.Vrackala mi uz aj 20x,aj 2-3hod.po kojeni,aj napriek tomu,ze som jej vvysila madrac,aby spala vo zvysenej polohe.Vzdy sa na to zobudi a potom mi niekedy nespi aj cely den a odpadava od vycerpania na 5-15 min.A samozrejme stale place.Niekedy sme zufali.Aby toho nebolo malo,na ortopedii nam zistili,ze nema vyvinute klbiky,vlastne striesky-vola sa to dysplazia 3.stupna.Ortoped povedal,ze taky zly nalez uz dlho nevidel.Som prerevala 2 dni.Dali nam Freikovu perinku a musime ju nosit nonstop.Udrzuje nozicky dost nasiroko.Kvoli tomu bola mala strasne nespokojna cely tyzden..vlastne nic ine nerobi len place a ja s nou.Uz sme jej zacali davat Feanmaletten,co ma az narkoticky ucinok,ani to nepomahalo,tak som vysadila.Takze sa trapime...dufam,ze z toho vsetkeho vyrastieme.Tak sa mi drzte,myslim na vas.
Alex tebe sa to uz pomaly blizi...ako sa citis?Inak stihla som na serial pozriet Annu K.Vcelku sa mi to pacilo,ale kniha je ovela podrobnejsia.Keby som ju necitala,asi by som vo filme vela nechapala.A ten herec co hral Vronskeho sa mi tiez paci.Hra vo vela historickych filmoch,coja tak zboznujem.Je na to typovo stvoreny.No zasa sa niekedy zastavim.Papa. 🙂

alexandrah
8. okt 2009

ahoj vlnka - sme sa uz o teba bali!!!!!!! ale sme si mysleli, ze ti asi mala dava zabrat!!!!! ja strasne dufam, ze sa to vsetko polepsi, hlavne tie klbiky, ale to babatko sa teraz vyvija, ak sa to podchyti, tak by to mali pomoct, nikto nevie teraz povedat, ci ano alebo nie, ale naozaj, teraz je najlepsi cas, aby sa to dalo vsetko do poriadku, len treba byt asi trpezlivy!!!!!!!!! myslim na teba!!!!!! sak si zober, aku dlhu cestu ste presli, a mate babatko!!!!!!! to je uzasne!!!!!!! ja sa tiez niekedy bojim, aby bol risko v poriadku, tolko naokolo pocuvam, ake maju deticky rozne problemy, az hroza!!!!!!!!
no ja sa citim uz pomaly stale horsie ... spim dlho, najnovsie cca 10 hodin, ale tak od 2 v noci, ale aj tak sa zobudim unavena, aj teraz si asi pojdem lahnut, chrbat boli, ale masaze pomahaju ... striedanie nalad, klasika ... nejak to ubieha stale rychlejsie, ale ja sa tvarim, akoby som mala este pol roka pred sebou, ani tasku do porodnice, ani nakupene, nic ... a jak som unavenejsia, ani sa mi na to nechce mysliet ... budem sa musiet na 1-2 dni zmobilizovat, a vsetko nachystat ... vidis, ja uz chcem, aby sa risko narodil, aby som mala zase pod kontrolou svoje telo, ale potom ivka pise, ze by olivku dala aj na 2 dni do bruska, aby sa trochu vyspala ... vcera svokra zase ze bude chodit varovat, a ja ze sa vyspim ... ja ze dojdes kazdy den??? no neviem, ak bude risko revat, tak asi nezaspim, a ak nebude, tak ju nepotrebujem ... ona neni ten typ, ze vie co treba robit, ona je spomalena, nevedela ani, co je kolika, to mi bolo divne ... asi mi moc nepomoze, skor bude prekazat, tak neviem ... no mozno bude risko dobre babatko, nie? vcera sa mi o nom snivalo, to bol balzam na dusu!!!!!! drz sa!!!!!!!

ivkaivka
9. okt 2009

Alex, caro je bez kefeinu, ja ho mam velmi rada, no teraz nepijem, neviem ci tie vyrazky nemala z neho, tak radsej uz nic drazdive do seba nedavam. Proste fungujem: chlieb so salamou, obed a vecer si zopakujem jedlo z ranajok, no doprajem si paradajku a hrozno kazdy den a keksik Mila. Vlnka, vitaj po dlhsej dobe. Skus na tvaricku to co som davala ja, nam to zabralo za nejake 2-3 dni, ten Holtov krem stoji nejake 1 euro a mozu ho babatka, citala som to aj na konikovi, tusim nejaka tema o babatkovskych vyrazkach. Vysadila si Vigantol? Mne lekarka vravela, ze ho musi brat poctivo kazdy den az do nejakeho 1.roka resp.15 mesiaca. Radsej sa porad, neriskuj. S tymi nozickami ma to mrzi. Neskusili ste aj ineho ortopeda? Neviem ci som to tu pisala, no mna tak vystrasili v porodnici, ze hned musime na ortopediu pre tu perinku, pretoze lavy klb nema vobec vyvinuty. Plakala som v porodnici, po prichode domov sme isli na ortopediu a ortoped povedal, ze nozicky su o.k., ze nemusim balit nasiroko, tak sme pre istotu zasli k dalsiemu, ten povedal, ze je tam mierna odchylka, tak balit 2 pampersky a 2 plienky, no ja jej cez den davam take ortopedicke nohavicky a na noc to siroke balenie, no nie kazdu noc, pretoze Oliviu bolieva brusko, tak nechavam jej volne nozicky, aby si mohla s nimi pokopkat, potom nema az take bolesti. Co sa tyka vrackania, nemoze mat reflux? Ja som tiez myslela, no po vysadeni sab simplexu sa to vyrazne zlepsilo, no po papani ju mam na rukach este aspon 20 min. a matrac samozrejme dvihnuty. Neboj zo vsetkeho vyrastie a to sa ani nenazdas. Nasej malej vrackanie prechadza, samozrejme este sa povoracka a na ortopediu ideme v pondelok, tak zbehnem k obom a uvidim co mi povedia. Proste sa drzte, malu nos na ruckach, ked tak velmi placka, to jej urcite pomoze. A nemoze mat Dianka koliky? Ja si davam feniklovy caj, jej cajik nedavam, pretoze ak babo casto vracka netreba cajikovat, tak sa ten cajik dostane k nej cez mliecko. Vlnka, drzte sa, myslim na vas. Dam nove fotky, tak si pozri ci Dianka nema na tvaricke nieco take ako Olivijka-dam tam taku fotku, aby si si porovnala. Inac baby Olivia uz opatuje usmev a zacala si hurkutat je to super sranda. Vydrzi jej to nejakych 20 min.po jedeni a potom spusti hrozny rev. Prisli sme na to, ze tak strasne place aj ked je brutalne unavena a telo chce spat a ona nie.
Alex, ak pride svokra varovat tak super. No ked Risko bude plackat, tak Ti materinsky cit spinkat neda, viem to podla seba. Pri placi babatka vedia spat iba tatinkovia, maminiky nie 😉 Drzte sa

vlnka
10. okt 2009

Ste zlate baby,ze na nas myslite,ved aj ja na vas.Ivka mala ma koliky a velmi sa ani hybat nemoze kvoli tej perinke,tak to ma stale horsie.Na rukach ju nosim v ramci moznosti,ale nemozem vela kvoli chrbtici.Dnes mam doma svokru,pretoze vcera ked som ukladala malu do postele ma seklo a teraz sa neviem sama ani postavit z postele.Neviem ako to bude po vikende,ked ju nedokazem ani prebalit.Vsetko sa na nas sype,nejako mame samu smolu.K tomu vrackaniu,mala ma reflux,ale ze to maju vsetky deti...skor od narodenia sa trapime s hnackami a to nema crevny trakt v poriadku.Dokonca ma rozvrat vnutorneho prostredia,tak sa bojim.Nechcem jej davat lieky.
Alex ved to je prave to,ze sme tu cestu k vytuzenemu babatku mali taku tazku a este sa nam to komplikuje chorobami.Priala by som si mat niekedy nieco len jednoduche...ale asi o tom je zivot.Bojovat a bojovat.
Ja som si tiez myslela,ze to uz bude lepsie,ked sa mala narodi,ale je to vacsie trapenie,ale z toho snad babatka o chvilku vyrastu...ked ti pri malom pomoze svokra,uvidis aka jej budes potom vdacna...zo zaciatku je to hrozny zaberak,kym si zvyknes.Tak sa mi drzte...papa 🙂

ivkaivka
10. okt 2009

Vlnka, drzte sa, ine ani nemozem povedat. Neboj, teraz si vsetko preskaceme a potom nase bambulky budu uz zdravucke a budu nam rast do krasy. Uvidis, jedneho dna si na to vsetko spomenieme s usmevom na perach. Este malu dojcis? Ja uz len odsavam, najnovsie sa uz nechce prisat. Inac baby, vysavac uz nie je potrebny ale fit lopta, proste jej nestaci byt na ruckach a hojdat sa, ona chce aby sa hojdal aj ten kto ju bavi 😀 tak si aspon precvicujem chrbticu 🙂

alexandrah
10. okt 2009

kocky, ale ked ta svokra mi pripada, ze chce len dojst a zobrat ho na prechadzku ...(ked bude januar, tak nechcem, aby moc chodil von, ani aby ho zvykla, ze potom zaspi iba vonku v kociku na prechadzke, potom budem musiet chodit kazdy den, a to ho dam radsej na balkon) alebo sa s nim hrat ...(ked je maly, moc sa nehra) ona sa podla mna nebude vediet o maleho postarat ani tolko co ja, a fakt, ked bude maly plakat, tak ani ja nezaspim, a ked bude spat, tak mozem aj ja ... no nechcem malovat certa na stenu ... najviac mi pomoze, ked mi nasi navaria, alebo obcas dojdu upratat (varenie ani upratovanie nie je svokrina silna stranka), o riska sa uz postaram aj ja ... neviem, co by mohla navyse urobit (alebo vedela - ona aj berie aj take utlmujuce lieky na hyperaktivitu, takze je taka spomalena, skor mi pride, ze bude zavadzat ...), fakt netusim, co by mohla urobit, ked pridu problemy, skor nebude tusit, co ma robit, ani prebalit by som jej ho nedala, trasu sa jej strasne ruky ... tak uvidim, ako na tom vlastne risko bude.
ivka - ja nelubim ani kavu, ani caro, proste ma z toho napina ... ale pohoda ... nejak mi uz nezaberaju ani tie homeo na spanie, vcera som zaspala o pol 4 rano, dneska unava strasna k veceru, myslela som si ze len odlozim knizku, a spim v momente, no ako sa organizmus prepol, ze ma ist spat, zrazu som sa hodinu prevalovala na posteli, a uz bola polnoc, a ja zase cula ako rybicka!!!!!!!!!!§ no neni to strasne?????!!!!!!!
baby, veru, je to tazke, ale toto su vsetko zvratitelne chorobky, su aj velmi chore babatka, dianka z toho urcite vyrastie, vlnka, uvidis!!!!!!! a ked mas teraz tazke obdobie, tak ho za chvilu urcite vystrieda lahsie!!!!!!! a co mas s chrbticou? len ta teraz seklo, ci aj ine problemy??

desszi
11. okt 2009

ahojte dievcence,
som tu dlhsie nebola, od stvrtka sme v Zamkoch u maminy, zajtra ideme do Levic, maminka je seknuta v krizoch, ale s Dadkom pomaha ako sa da. Akurat sa nam to vcera trochu vypomstilo, lebo Dadusko prespal skoro cela den (mamina mi vravela, ze aj ked je hore nech k nemu neidem, ze on zaspinka naspat, aj sa tak stalo,lenze tym padom mi vynechal jedno denne papanie a vsetko dobiehal v noci, boli sme hore kazde dve hodiny). Viem ze mamina mi chcela dobre, ale ja si Daduska poznam, on sa musi cez den unavit a papat kazde dve hodiny aby noc bola kludna. Nevadi, poucili sme sa. 🙂
ivka ja kupem kazdy den, Daduso velmi lubi vodicku, sa v nej uplne uvolni a ukludni a potom mi lahsie vecer zaspi. Uz si zvykol - kazdy vecer o siedmej vanicka, potom papanie a postielka.
My uz tiez mame babynosic - vhodny od narodenia, Dadka sme tam skusili dat zatial dvakrat, prvykrat zufalo plakal, druhykrat vydrzal chvilu, ale zacal zase plakat, musi si nato zvyknut.
Ano balime nasiroko, aj ked vysledky boli dobre, kazali nam do troch mesiacov balit.
Vlnka tie vyrazky nam uz viac menej zmizli, este mame nejake na pravom licku, ale len par, a tiez na vecer alebo ked sa maly certi tak nam scerveneju. Ja mu to potieram repikom a modrou indulonou, kremik od koznej som nedavala kvoli kortikoidom (cakali sme nan aj tak dva dni, zatial som pouzila prirodnu medicinu a zabralo, tak som radsej ostala pri tom). Inak som pocula dobre aj na kremik od Biodermy ABCderm - to je vyslovene na tieto problemy, rozmyslala som ze ho kupim, aspon do zasoby.
Vlnka treba verit ze sa to da vsetko do poriadku, a da sa, neboj. Mala z toho vyrastie.
Inak s tou kavou, ja pijem bezkofeinovu, raz-dvakrat denne. Zatial nebadam nic negativne na malom. Pila by som aj s mlieckom, lenze ja nemozem mlieko ☹

ivkaivka
11. okt 2009

alex,neboj, svokra to zvladne. Ak budes unavena,budes rada, ze ho aspon vezme von. Dnes prsi, tak som malu poobliekala a dala na balkon, tak dufam, ze pospinka. Proste sa uz naucila, ze okolo 11.00 sa ide von, potom prideme domov, napapa sa a o 14.00 opat spinka a to niekedy aj do 17.00. A potom zacne jej chvilka a to do 23.00, tam uz ziadny rezim neplati. Ani kupanie nemame presne stanovene. Proste je mrzuta, len sa hojdat na fit lopte. Dessi, ja som aj citala, ze nie je dobre kupat kazdy den, kvoli tomu ze babatko ma velmi tenucku a jemnu kozu a ta sa velmi vysusuje. Ja radsej ob-den, alebo aj na treti. Preco nemozes mlieko? Mne tiez lekarka povedala, ze nemam-kvoli lickam, no ked sa zlepsili, dam si kazdy den jednu salku a nic sa jej nerobi. Proste musim doplnit vapnik, ved pridem o zuby aj kosti, pri tom odsavani-dnes rano som odsala 260, uvidim co poobede. Odsavam uz len 3x denne, max.4x.
Zajtra ideme na ortopediu, tak sa bojim, priznam sa trosku sme odflakli to balenie nasiroko, nedavala som jej ho po cely den, vacsinou na noc a cez den len ortoped.nohavicky, no nasli sa dni, ked nemala nic, len si tak volne kopkala a vtedy ju brusko vobec nebolelo. Ideme aj na gastro, musim povedat o tom vrackani a aj do poradne-tam sa chcem informovat o nausniciach. Vlnka, kedy davate nausnicky???
Capy, kde si???

alexandrah
11. okt 2009

ahojte kocky, tak uz to pomaly aj zvladate 😎 😀 ja som tiez citala o tom kupani, ze najnovsie tak 1-3 krat za tyzden, ale zase ked to maly lubi, a potom ho poties nejakym prirodnym olejcekom, tak aj tak dobre. vcera som si zistovala rozne kozmetiky pre babatka, a rozhodla som sa zatial nakupi welledu a biodermu, pripadali mi zatial najlepsie. aj tak toho nebudem kupovat vela, vyskusame, ako to bude risko znasat, iba olejcek na masaze, nieco do vodicky na kupanie, sudokrem, a asi aj krem proti mrazu z biodermy a aj na tie vyrazky, tiez mozno iba modru indulonu. aku znacku pouzivate tie vlhke utierky? citala som ze dobre su huggies pure? alebo este sebamed alebo babylove ...(ci ako?). alebo nivea? a aky prasok na pranie pouzivate pre babatko? ozaj, do porodnice ste kupovali kolko a akych vloziek? aj tie zo zdravotnickych potrieb proti inkontinencii? (su asi hrubsie??). kolko balikov potrebujem? a potom este krvacate? vaby som nakupila do zasoby aj 10 balov 😠 . ozaj, a davate aj tu jednorazovu podlozku na matrac pod plachtu? (keby precural aj perinku?). a na noc davate do zavinovacky? (maly bude v zime, tak mu v nej snad nebude teplo, mame aj 2 spacie vaky, ale to asi tak od 3 mesiacov??). no a potom som nasla rozne prirodne kozmetiky ze aj na prdiky , koliky, vyrazky, napr. saloos, ta welleda, nobilis talia ... vcera som neaslala do 5 rano, tak som kukala po internete ... 😝 snad to bude dneska lepsie, aj ked uz nedufam ... som vas zahltila otazkami, urcite este nejake pridu 😀

desszi
11. okt 2009

ivka ja tiez nebalim cely den nasiroko, nechavam ho par hodin volne, nech si pokopka a poprdka, ked ho boli brusko, nech sa trosku uvolni. mlieko nepijem, pretoze mam od neho silne krce a ine problemy. ale jem vela jogurtov a tvarohov, to mozem, s tym nemam problem. My Daduska kupeme v prefiltrovanej vode, mame specialne filtre na upravu vody, aj doktorka nam povedala ze v takej vodicke mozeme kupat denne. joj to ti tak v dobrom zavidim ze vies tak vela odsat, ja ked je dobry den, tak odsavam len na vecer a pri jednom prsniku odsajem len 100 ml - 120 ml ☹ ale nevadi, podstatne je ze Dadkovi staci, pekne pribera a sme zdravi. drzim prsty na zajtrajsiu ortopediu.
alex myslim ze si zvolila dobru kozmetiku, biodermu aj weledu si chvalia, ja pouzivam niveu, som spokojna, este co mne odporucali v nemocnici na masaze babatka bol infadolan, neviem aky je to kremik, nepouzivam ho. vlhke utierky pouzivam wickies sensitive, su dobre a cenovo vyhodne, momentalne vsak mam huggies, dostala som, tiez som velmi spokojna. Oni tie utierky su viac menej rovnake, len ceny su rozne🙂 na pranie pouzivam batole alebo lovelu + avivaz batole. vlozky som kupovala take obycajne hrubsie nocne alebo maxi velkost (kotex, helen harper atd.). do nemocnice som si brala 2 baliky, ale doma budes tiez potrebovat. Tych desat balov minies podla mna. Ja som krvacala asi styri tyzdne, potom som sa este cistila (taky slabunky vytok som mala), teraz mam 7 tyzdnov po porode, ale stale mam pre istotu slip vlozku.
Na noc davam Dada do zavinovacky, lebo sibrikuje rucickami a sam seba zobudi, tak ho zviazem na noc, aby kludne spinkal.

capy
11. okt 2009

ahojte

ja vas teraz akosi nestiham ale slubujem ze vas docitam 😉

dnes mame dalsiu urazovu skusenost, tentokrat sme boli na zubnej pohotovosti. tomino si vyrazil spodnu jednotku ☹ ☹ ☹

alexandrah
11. okt 2009

jaj, diky desszi - ja nemam ziadne filtre na vodu, snad to nevadi ... infadolan poznam, to aj mne poradila alergologicka, do nosa, na suchu sliznicu - na tycinku a tak, potierat. tak uvidim, tiez som myslela, ze kupim tie vlozky na noc, su ovela väcsie.
capy - vy ste teda ukazkovy tíím!!!!!!!! no len zabran chlapcom, aby sa neblaznili, to sa ani neda, ze? snad z toho vyrastu, a ostanu celí, hehe 😎 aspon ze je to mliecny 😀
my dneska superstar - tie baby su fakt dobre!!!!!!!!! asi si este pocitam, zajtra uz chcem nieco kupit z welledy, a uvidim, co este ... idem na masaz, tam predavaju aj taketo prirodne veci, aj kremy, aj potraviny, tak to budem mat jednym supom. a potom asi lekaren, dm ka a take ... no uvidim, ako budem buntosit dneska, mam dobru knihu, ale aj tak by som rada zaspala uz skorej ako o 5 rano. zajtra nam idu urobit tesnenie okien, najvyssi cas, ma sa vraj velmi ochladit. uz teraz mame v spalni 19 stupnov ...

capy
11. okt 2009

alex, nastastie si ho nevyrazil uplne, len sa mu strasne kyve a vysunul sa mu dopredu. strasne reval aj celu cestu na pohotovost. tak som sa bala aby ho neprehltol. na pohotovosti nas hned zobrala do vnutra. dokina mu ho posunula naspat a povedala, ze detsky chrup je strasne zregenerovatelny, ze sa mu este mozno uchyti. ze ked mu to opuchne tak mu tam mam dat studeny obklad a keby nieco tak mame ist potom k svojej zubarke. a tri tyzdne teraz mozme len kasovite jedla. tak dufam ze sa mu tam uchyti ☹ ☹ ☹

ivka ja som s imikimi este nestahovala ale pozriem sa na to. a ine vianocne neviem ja som si vyrabala sama

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre