Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

ivkaivka
26. nov 2009

capy, to povinne ockovanie v 3.mes.-zaskrt, tetan, obrna, rubeola....ja neviem co vsetko je v tom...
ja uvazujem, ze zacnem brat calibrum vitaminy, pretoze ako som spominala ficim len na chlebe, sunke a ciernom caji, kvoli ekzemu malej, tak asi zacnem, brala som ich aj v tehu a su urcene aj pre dojciace matky.

capy
26. nov 2009

my sme to mali spolu s prevenarom a v pohode. len mal vecer truchu zvysenu teplotu, tak sme dali panadol a bolo ok. 😉

evazvarikova
26. nov 2009

alex už si asi tam si popredu ja to tiež čakám každú chvílu ako mi povedala lekárka tak idem po tebe.

ivkaivka
27. nov 2009

vlnka, kde si ???
Capy, nezaockovali nas, kvoli vahe. Musim na noc davat Nutrilon a o tyzden ideme. Uz som bola psychicky pripravena a teraz opat cakat...

vlnka
27. nov 2009

Ahojte babeny,vidim,ze alex chyba...tak jej drzime palce nech to ide lahko 😉
Ivka tu som,stale vas zbezne sledujem,ale nestiham sediet za pc dlho,takze nepisem.Ja nedavam ani Kanavit,ani Vigantol.My sme Kanavit dostali v porodnici a su vraj dva sposoby ako sa podava.Jeden z toho je ze sa poda 2x na 6tyz. a 6 mesiacov.A Vigantol Dianka neznasa,je po nom hrozne nepokojna a stale zvracia.Takze sme na 3 mesiace dostali jednorazovy vit.D v ampulke.Co ma momentalne trapi je,ze som mierne prechladena a zacina ma skriabat v hrdle a trochu soplim.Neviete co mozem na hrdlo pri dojceni?Kloktam slanou vodou,ale to velmi nezabera.Nechcem malu nakazit,tiez by sme mali o chvilku ockovat.Ivka vas nezaockovali kvoli vahe?Kolko vazi Lilinka?Moja Di ma 5 330g.

rybka13
27. nov 2009

ahojte dievcata, pozdravuje Vas Alex, je uz asi 3 dni v nemocke, lebo z pond na utorok jej znova odtieklo v noci trocha plodovej vody, tak si ju nechali na Antolskej na rizikovomm. Najprv si mysleli, ze ju po 2 dnoch este pustia, ak sa porod nerozbehne, ale potom jej v stredu bolo dost zle (ale neboli to porodne bolesti) tak ju tam stale drzia a je mozne, ze uz tam ostane az do porodu.
Ked nahodou bude nieco nove (a ja neporodim skor 🙂 tak vam pridem odovzdat spravicky...
Poprosila ma aby som specko napisala do vasej temicky, moc vas pozdravuje..

ivkaivka
27. nov 2009

vlnka, na hrdlo-vreckovku do studenej vody a previazat suchou satkou, po 4 hod. vreckovku opat do studenej vody...takto opakovat...studena voda zapal vytaha a do dvoch dni mas pokoj-zaruceny recept. Olivia vazi 5150g, vahu ma dobru, no za posledny mesiac pribrala nejakych 250g, co predtym nabrala za 2 tyzdne. Takze lekarka povedala, ze zaockovat moze, no ak by to bolo jej dieta,tak by este pockala, vraj imunita ma teraz dost co robit s ekzemom a soplikmi, tak mam na noc davat nutrilon ☹ a po tyzdni ak troska priberie, tak zaockuju. Vraj ak by sme boli cigani, alebo nejaka zanedbana rodina, tak nevaha a ockuje hned. Nemame teraz k nej pustat chorych a starych ludi...tak verim, ze bud.tyzden sa podari. Ona nepribera asi preto, ze aj dost vracka, je schopna vracat aj po hodine po papani a este aj pred dalsim papanim, neviem necham ju odgrgnut, nosim dlho na rukach aj tak vracka...no hadam bude dobre, pocula som,ze deti na MM su dost chuducke a pomaly priberaju. tak teraz v noci davam Nutrilon a verim,ze po ockovani budeme moct mat len moje mliecko.
Rybka, vdaka za info, verim, ze Alex je uz lepsie, chudatko ma dost trapenie. Odkaz jej, ze jej drzime palce, nech to ma rychlo za sebou a Riska pri sebe. Nech sa drzi a Ty sa drz tiez, uz to mas za par 😀
O, nemozu jej dat vyvolavacku, nech sa tolko netrapi????

celin
27. nov 2009

Caute, my sme dnes boli na ockovani, Kubko to zvladol super s zatial je kludny. na nozicku mame davat octanovu mast. nas Kubko papa len MM a ma 7 kg. neviem si ho presdtavit keby bol na UM 🙂 uz teraz ma zahyby vsade. skusala som mu dt nutrilon, lebo v decembri som chcela odist 2x na pol dna a on urobil taky cirkus pri flasi ze hroza. vrestal a ani za svet zhltnut tych par kvapiek co mu natieklo do pusy a potom sa povracal. inac mame stastie on si po papani odgrgne len vzduch.
tiez drzim alex palce nech to ma za sebou co najrychlejsie.

capy
27. nov 2009

alex tak sa nam drzkaj a nech je vsetko v poriadku

ivka to mi je luto ze vas nezaockovali ☹ ale nechapem preco ze koli vahe 😒 chapem ze nie koli soplikom a ekzemu ☹

rybka13
27. nov 2009

odovzdam pozdravy 🙂
vyvolavacku jej este asi nedaju, iba ak by to smerovalo k porodu, co zatial tomu nenasvedcuje... vyzera to, ze budu cakat dalej...
presne tak, kiez by sa to uz rozbehlo pekne prirodzene a naplno, nech to uz mame za sebou 😠

capy
28. nov 2009

ako pusto tu je dneska. my sme dali deturence babke a ideme si uzit pekny vecer 🙂 🙂 🙂

vlnka
28. nov 2009

Ahojte,no veru mas pravdu capy,hodne pusto.Ivka vdaka za radu,ale som alergik na chlad,takze studene nemozem.Inak aj my priberame pomaly,lebo Dianka tak isto vela vracka.A to aj napriek tomu,ze je stale vo vyvysenej polohe.Vsetky veci ma ogrckane a ja nestiham menit a prat. 😒
Asi to tak bude,kym nebudeme davat tuhu stravu.

ivkaivka
28. nov 2009

capy, uzite si vecer. Vlnka, ked Dianka vracka, smrdi to??? Dnes sme boli na navsteve a mala tam vrackala. Teta vravela,ze ma nieco s bruskom, pretoze to smrdi. No mne to smrdi za zvratkami a zda sa mi to normalne. Neviem... Baby, dojdite na temu Prvorodicky, tam nie je tak pusto a preberame vsetko mozne. Alex este niC???? Uz sa tesim, ked nam napise, ako prebiehal porod, dufam, ze to nebude mat velmi tazke, uz aj tak si dost vytrpela.
Celin,ako po ockovani???

capy
29. nov 2009

ivka dakujem. tak uz sme domka. super bolo. 🙂 🙂 🙂 a nech maju deturence rychlo bruska v poriadku ☹

capy
29. nov 2009

dobruuu nocku vsetkym 😔 😔 😔

celin
29. nov 2009

ivka po ockovani super, zvladli sme to uplne bez problemov. nic sme nedavali pred ockovanim a ani po ockovani. nemal teplotu a nozicka mu neopuchla. ani sme nevedeli kde bol ockovany. po ockovani mu dali hned v ambulancii octanovu mast a potom nam kazali davat tak 2 az 3 dni este tu mast z chladnicky. my sme mu ju dali este vecer po ockovani a potom rano a viac nie. v den ockovania sme sa dokonca na nom nasmiali ze az. cely den bol usmiaty a nahlas sa smial. cim hlasnejsie sme sa smiali my tak on este viac. snazil sa nas prekricat hlasnym smiechom. to este nerobil. bohvie co mu pichli 😀
drzim palce nech sa daju bruska do poriadku. dievcatka maju asi vacsie problemy s grckanim. sestrina dcerka ma 2 mesiace a tiez stale grcka. ona musi byt aspon pol hod po jedeni v klude a aj to niekedy nestaci. po jedeni sa nemoze ani prezliekat , ani lezat a kopat nozickami, hned sa povracia.

ivkaivka
29. nov 2009

celin, super, ako ste to zvladli. Dufam, ze aj nam sa to podari. Octanovu mast uz mam kupenu. No kto vie, co to pichaju 😀 hadam to daju aj nasej 😀
Capy, dufam, ze ste si to uzili. Ty co chodis tak neskoro spat? Hadam nezehlis.
Alex, dnes je 29.11. ja som tipovala, ze dnes, tak sup, sup...najvyssi cas uz drzat Riska v naruci

rybka13
29. nov 2009

ahojte, tak alex asi nic, lebo mi neprisla sms, zajtra idem na antolsku, tak sa za nou skusim stavit...
tak to vyzera, ze budeme mat predsa len decembrove deticky 🙂

evazvarikova
30. nov 2009

alex držte sa v tej nemocke isto nič moc,ale už to vydrž!!!možno ti tam nejako pomôžu kôli tomu spánku a tým rukám.

capy
30. nov 2009

ivka uzili sme si to superne, nezehlila som. to ma caka dneska 😅

alex drzkaj sa 😉

alexandrah
30. nov 2009

ahojte kocky, ste uzasne, ze na mna myslite!!!!!!!!!! poprosila som rybku o spravy, tak vidim, ze slovo dodrzala 😀 no mne sa to s tou tzv. plodovou vodou (alebo co to bolo??) stalo uz 3 razy, a lekar, ze ked je podozrenie, okamzite na prijem, lebo babatko moze dostat infekciu, ze by mi museli vyvolat porod do 2 dni ... ale ze vto netesie tak ze cosi, potom par dni nic, a potom zase ... ale ked mi robili taky test, aby to zreagovalo, tak povedali, ze to je plodova voda, tak som z toho jelen ... napokon teda vychadzali z toho, ze to neni, lebo by mi to tieklo furt ... tak cakali ... som ich ukecava, nech ma pustia na 2 den, a uz som mala aj prepustaciu spravu, a muz za dverami cakal, a chytili ma take bolesti, ze az !!! TAK REKU ZE NIKAM NEJDEM, AJ MUZ mA PREHOVARAL ... inak moj novo zazmluvneny porodnik ma chodil kukat kazdy den, bol uzasny, dakli mi v piatok spravit zatazovy test, vyvolali mi kontrakcie, ze ci bude risko ok, a ja som ich ani necitila, teda menstruacne bolesti mavam ja asi 1000 krat horsie ... tak neviem, ze by som potom v pohode zvladala porod?? a jak som bola na to teste, v 1 boxe, tak vedla mna rodila jedna baba, takze som tam bola cca 1,5 hodiny, a pekne krasne som pocula celu zaverecnu 1. dobu porodnu, bolesti, cely porod, vsetko, zasivanie ... som vysla spat na rizikove s tym, ze ja tera rodit nebudem!!! takyto rychlokurz s ukazkou som teda nepotrebovala. inak bolo vsetko ok, az do vcera, od vcera mi cely den tvrdne bducho, aj nepravidelne kontrakcie, a silne bolesti, ale uz som chcela ist domov, na porod mozem cakat aj tu. aj psik sa mi trochu zranil na hlavne, zrovna dneska, ale je ok. tak som sla domov, trochu - doma brajgel - muz robil do noci, 2 kila schudol jak nejedol za ten tyzden, tak som trochu povysavala, dala prat, a tak, a zase bolesti, kontrakcie, nepravidelne ...tak snad to ma nebude takto boliet az do porodu, to moze byt este aj 2 tyzdne ... krcok trochu mäkksi, ale som uzavreta/iotvorena cca na 1,5 cm, stale, cize nerodim ...ozaj, ked vam merali kontrakcie, pri zaciatku je to cosi ze 100, potom su aj vyssie? ja som mala vcera spontanne aj 70, ale tie kontrakcie ma nejak nebolia ... ale inak bolo fajn, mali sme super fesaka symposa mladeho izboveho lekara, aj ini lekaro boli super, aj ten moj porodnik, aj zdr. sestry na rizikovom, fakt vsetci uzasne, akurat sa clovek nudi ... vcera som kukala akurat superstar, a som zvedava, kto dnes vypadne ... jak toto pisem, uz bolo par bolestivych kontrakcii ☹ ale asi este nerodim ... to by bola sranda ... este sme s tym izbovym lekarom srandovali, ze mozno ma tam vecer maju znova, on ze supe,r akurat sluzi na porodnici 😀 takze tolko moje novinky

ivkaivka
30. nov 2009

alex, no fuska. Fakt si to mala pestre. Ja som tiez mala cely cas nepravidelne kontrakcie a uz som sa otvarala, no cakala som kym budu pravidelne a vobec neboli. Mozno to bude aj Tvoj pripad, len si sleduj, kolko za 1hod. Teraz kedy ides na kontrolu? Ozaj, Ty si nedas pokoj s upratovanim, zehleni... 😉 ved uz mozno aj pomaly rodis. No super, ze kontrakcie malo bolestive, hadam bude taky aj cely porod.
Co sa stalo psikovi???
A ta rodiaca baba, urcite lepsie jak predporodna priprav, ved lepsie raz vidiet,ako 100x pocut 😀 aspon vies, co Ta asi caka. V kazdom pripade daj vediet, ako pokracujete...drz sa, uz som myslela, ze uz mas Riska a Ty furt nic, moje predpovede nevysli, no predpokladam, ze do konca decembra porodis (to sa uz musi podarit 😅 )

capy
30. nov 2009

alex to mas teda zazitok 😒 pocuvat niekoho porod, nezavidim ti 😖 tak sa drzkaj a keby to bolo pravidelne cca v 5 min. intervaloch tak sup sup do porodnice 😉 a daj nam vediet ako ti to pokracuje 😉

alexandrah
30. nov 2009

no veru, aj muz si myslel, ze budes mat ivka pravdu, ale do konca decembra uz snad hej!!! 😎 no uz jak som tu sedela, tak to bolo vesele, bolesti aj kazdych 6 min, ale zase ustali ... pojdem si asi lahnut ... no spik rano vyskakoval, jak sa tesil, ze ide von, a bol otvoreny suflik, a tresol sa o hlavu, tak pri oku, normalne tam ma natrhnutu kozu a krv trochu, ale vyzera, ze iba fakt povrchova rana, nastastie si netresol ocko, no ale som si o neho robila sialene starosti, jak mi muz volal ... tak som so spikom lezala pri telke, tak sa tesil, ked som dosla ... no presne, ja som nechodila na predporodnu, a vravim muzovi, ze viem presne, ako mam dychat, lebo tej babe to asi 100 krat povedali, tak to mam taky rychlokurz ... by som si ho aj odpustila ... bola som tam pekne na to najlepsie, od jej poslednych kontrakcii poslednu cca 3/4 hodinu, az po zasivanie, som sa "tesila"...
na kontrolu idem vo stvrtok, snad sa tie bolesti skludnia, jedna baba tam mala tiez takto od pondelka, ale ze este nerodi, a az vo stvrtok jej odtiekla plodovka ... ja som bola ale este relativne uzavreta, aj ked viem, ze to sa moze zmenit rychlo, ja ani nebudem vediet, ze rodim??? pomoc, lebo ja som na take bolesti zvyknuta pri menzese, a aj caste, no teraz ustali, tak snad to este neni ono ... ale musim asi davat bacha ...
ivka - a ako si vedela, ked si nemala pravidelne, ze uz rodis? odtiekla ti plodova voda, ci zatka? alebo tak? lebo ja toto mam este ok, na mieste ...

desszi
30. nov 2009

no teda alex, tak ty este nic, ale nevadi, uz sa to podla mna rata len na par dni 🙂
alex ja som mala len bolesti, ani zatka, ani lodova voda, len bolesti, ktore sa opakovali v stale kratsich intervaloch, ked boli kazdych 20 minut, isla csom do nemocnice. Aj som sa otvarala, ale mne plodova voda neotiekla, mne tie plodove obaly napichli, ab odtieka, ked som uz lezala ze ideme tlacit. takze u kazdeho je to ine.

ivkaivka
30. nov 2009

alex, rano mi asi odisla zatka, taky hlien s krvou, a kontrakcie raz kazdych 5min. potom hodinu nic, tak po 10min. 7.,6,...zas hodina nic...atd.na mna len kricali nech sa idem dat prezriet. Tak ak to bude aj nepravidelne a casto, tak chod sa dat aspon prezriet. Mne to zacalo rano 04.40 a isla som o 22.00. Mne tiez museli vodu prepichnut, ako hovori desszi je to u kazdeho individualne. Tak, ci tak, budem na Teba mysliet, drz sa a potom pis

capy
30. nov 2009

aj mne museli pri oboch porodoch prepichovat plodovu vodu 😅

desszi
1. dec 2009

vidim ze viacere prepichovali 🙂
ivka, mne tiez zacali bolesti o 4.30 a maly sa narodil 21.45. Tie nase dietky su tak blizko casovo. A ktory den sa ti Lili narodila? Nas Dado 21. augusta.

alexandrah
1. dec 2009

baby, tak dik, sak ja mozno ani nerozoznam, ze idem rodit? lebo bolesti vseobecne docela zvladam, a uz mi aj bude blbe ist tam s bolestami, aby si ma tam zase nenechali, ze co som chcela ist domov, no a mozno to uz budu porodne ... to je cudne ivka, ze si mala nepravidelne ... to potom asi vyskusam aj tu teplu sprchu, to by sa mali tie neprave kontrakcie zastaviet, a prave zintenzivnit ... vcera cely den bolesti, ale dneska, jak som spala, zatial ok, muz mi nakazal pokoj, dokonca chce aj dojst domov skorej, nech mi pomoze, uvidime 😀

ivkaivka
1. dec 2009

desszi, my sme den po vas-22.8 rano 00.20, no 21min.skor a oslvaujeme spolu 😉 . Uz ste boli ockovat? My asi az bud.tyzden, kozny tiez vravel, ze radsej pockat, nech sa ekzem skludni, uz jej dal hormonalnu masticku, namastila som ju 3x a je to super. Musime to nejako vycistit, aby mohli ockovat. Ale som nestastna, ze sme museli siahnut po hormonoch, no ina cesta uz asi nebola, pretoze sa to velmi roztahovalo.
Alex, ja som preto isla tak neskoro, pretoze som cakala na pravidelne. O tej sprche som pocula, no mne nepomohla, az po klystire v porodnici, mi dost ulavila od bolesti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre