Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
11. máj 2010

ako tu ostalo pusto ☹

deina79
13. máj 2010

capy a ta nespavost sa upravila?ako si to zvladala po porode a s kojenim, upravilo sa to samo?

ivkaivka
13. máj 2010

capy, vyslo slniecko,tak vsetci sme vybehli. Ja tu vsak kazdy den nakuknem, ci nieco nove. Nejako to tu musime opat rozbalit 😉 .
Dajme temu: hokej, leto, urazy, choroby, zartovne slova nasich deti............

capy
13. máj 2010

deina nie este stale buntosim do takej tretej. pri vikinovi to bola pohodicka ten spaval celu noc hned od narodenia a pri tominovi sa to tiez dalo kedze som ho kojila v noci okolo tretej a potom sme sli spolu haji 😉 a moj organizmus si uz asi zvykol ze takto fungujem. keby som si lahla pred polnocou tak zaspim, ale to este cakam na mangela a potom sa mi uz jednoducho nechce ist haji 😅

ivka
hokej: prvy zapas stastie pri nas jednoducho nestalo, druhy zapas bol uz super ak neratam prvu tretinu, a dnes to vyzera zatial celkom dobre 😉
leto: tak to je este asi daleko ked sa tak pozeram na to pocasie vonku 😅
urazy: tak tie uz dlhsie neboli. klopklop 😵
choroby: tak to teraz riesime vikinka,ktoremu nevieme co je. momentalne sme objednani k alergologicke tak uvidime 😒
zartovne slova:tak to radsej nebudem komentovat 😀 😀 😀

capy
13. máj 2010

inak vcera sme boli v trampoline. decka sa nenormalne vyblaznili 😵 😵 😵 😵 😵 super bolo

ivkaivka
16. máj 2010

capy, Ty si sa rozpisala. Moja opat nabehla na 3 jedenia v noci, uz nevladzem, hroza, som zvedava, kedy budem spat celu noc. U Teba to bolo kedy? 🙂))
Vikinko ma alergiu? To je zle, ja som tiez alergik a v tomto obdobi,aby sa clovek udusil...
kde ste boli na trampoline?
Joooj, ved daj nejake krasne slovicko... 😀

capy
17. máj 2010

ivka ake otazky take odpovede 😀 😀 😀
u vikina som spala celu noc od narodenia a u tomina az ked som ho prestala kojit (20-tich mesiacoch) a teraz sa sem tam zobudi ze musi cikat 😅
u vikinka este nevieme. si ho posuvaju medzi sebou. boli sme u nasej obvodnej, ze nieje chory, tak nas poslali na ORL ci mu nahodou nenarastla znovu ta nosna mandla, ale ze tam je vsetko v poriadku, ze by sme mali ist na alergologiu. tak sme tam boli a ze najprv musime mat neake testy urobene. tak musime ist na krv, moc, rontgen, ... tak uvidime objednani sme na 8.6
boli sme v Trampoline. je to v tom novom nakupnom centre Cubicon pri STV. tu su neake fotky

ivkaivka
17. máj 2010

jeeeej, nadherne fotečky, škoda, ze u nas nie je nič take...hm, možno v buducnosti, ked uz budem babičkou, aj na vychode začnu niečo take...
no čo sa tyka lekarov no coment...treba mat veeeela trpezlivosti, nervov a čo ja viem čoho ešte a to prehadzovanie, no des...
a 20 mes.koji, vau, ja dufam, ze vydrzim odsavať aspon do roka

capy
17. máj 2010

ivka neboj snad aj na vychode nieco podobne urobia.

a o lekaroch mam svoj nazor 😝 a nebudem sa radsej vyjadrovat. nez sa dostaneme k tomu spravnemu lekarovi tak mu uz nic nebude 😅
a chalani by chceli cuckat MM aj dlhsie, ale ja som si povedala ze uz stacilo 😅 a pi oboch som to zo dna na den stopla

capy
23. máj 2010

ako pusto ☹ ☹ ☹
my sme vcera boli zasa na trampolinach. tomasko to proste miluje 😵

ivkaivka
24. máj 2010

Capy, jeeeeeej, to je nadhera, ja sa asi stahujem na zapad. Ak ine neostane, asi musime urobiť niečo take na dvore. Ja prihodim fotečku zo včerajšej prechadzky.
Veru, ostalo tu pusto. KOCKY, KDE STE????? VLNKA? DESSZI? ALEX.....

capy
25. máj 2010

jeeej olivia je krasny skerko 😵 😵 😵

capy
25. máj 2010

kde ste vsetky? ☹ ☹ ☹

svetielkoand
25. máj 2010

Ahoj, nuž ja ešte nespím🙂

ivkaivka
26. máj 2010

tuuuuu som...ja chodim spat okolo polnoci

capy
26. máj 2010

a zbytok mame kde?

ivkaivka
27. máj 2010

no ja neviem, kde sa flakaju...hm, nejako to tu chladne...
aky si mala den? Mne dnes dosla autosedacka a som z nej na nervy. Vobec sa neda polohovat a v popise na nnete tvrdili, ze ano. Uz som im napissala skaredy mail, som zvedava co z toho bude. Neviem ci ju budem posielat spat...uz len za postovne opat vysolim hrozny peniaz...ja Ti ani neviem ci zaspim z tych nervov-vrrrrrr 😠 ,neviem co robit, bodaj ich, take klamstva popisu, clovek sa tesi, vysoli peniaze a dojde totalny blud, ide ma porazit 😠

capy
28. máj 2010

ivka tak to mi je luto ze si sa takto popalila na autosedacke. ja ked idem nieco objednavat cez net tak najprv si to omrknem v obchode a potom to objednam. drzim palceky nech reklamacka dobre dopadne 😒
my stale niekde behame. dnes sme boli v rusovciach na zmrzku a potom sme sa boli prejst v lesiku. povodne sme sli na rybku, ale griluju len cez sobotu a nedelu 😠 . a potom sme boli este u nas na ihrisku. dnes bolo perfektne teplucko 😉

capy
28. máj 2010

idem pomaly haji. dobruuu nocku 😔 😔 😔

ivkaivka
29. máj 2010

no volala som do firmy, tak ze ju mozem poslat, do kelu, opat musim platit kuririera, je to na slak. Boli sme pozriet v obchode, tak sa mi jedna celkom pacila. Myslim, ze nepotrebujeme tu najdrahsiu, ja som nazoru, ze ked sa ma nieco stat, tak Ti nepomoze ani milionova autosedacka-proste fyziku neoklames. Tak v pondelok posielam autosedacku a hned ako poslu peniaze ideme kupit novu. Len neviem, ako dlho ma byt mala este vo vajicku...kazdy hovori ine. Olivia ma len 7 kg, vo vajicku by mala byt do 9 kg-len ona tych 9 bude mat asi az po 1. roku 😀
tak to ste mali krasny den...no ja cakam kedy uz fakt pride leto..je to na nervy take skarede pocasie

capy
30. máj 2010

ivka ja si myslim to iste. ze nieje najdolezitejsie mat tu najdrahsiu, ze ked sa nieco mat tak sa stane a je jedno ci je v 100 € autosedacke alebo v 400€. som rada ze ti uznali reklamaciu.
my sme boli vo vajicku kym nam z neho netrcala hlava a mal si kam dat nozky 😉
to pocasie je desne 😠 😠 😠

ivkaivka
30. máj 2010

my sme dnes boli na prechadzku, boala super, chytil nas dazd, no Lilča spala, takze zmokla len mamina-ale suepr, bol to taky jarny dazdik...parada, ani nepamatam, kedy som sa prechadzala v dazdi, proste nadhera. Autosedacku posielam zajtra kurierom, len neviem ci mam poistit balik, stoji to okolo 30 eur, co sa mi zda dost...a hadam by sa to nemalo stratit 😒
Vy ste aky mali den?

capy
30. máj 2010

my tiez uprsany 😅 boli sme u nasich, boli sme vonku na bikoch a na ihrisku. po obede sme boli pozriet u kamosky na dome, uz ho dokoncievaju, tak sme boli zhodnotit 😵 a ten lejak co nas tam chytil, sme museli hodinku pockat kym to preslo, ano odkvapove ryny na domoch nestihali 😅 ale inak super. aj ja som kocikovala po dazdi. to bolo vzdy take super. vsetci sa rychlo ponahlali a ja v klude 😵

ivkaivka
31. máj 2010

no, niet nad prechadzky v necasi...kym je to len jarny dazdik, tak super, no ked boli mrazy-br.
kolaudacia domu dopadla dobre?
kurier neprisiel, volala som mu, no vraj zabudol, tak dojde zajtra-proste mam stastie ako hrom

capy
31. máj 2010

ma to pekne, utulne, krbik, ale ja si to viem predstavit uplne inak, ale kazdy ma iny vkus 😵

kurier si dava nacas? 😠

ivkaivka
31. máj 2010

no co uz, poockame ho do zajtra. Ozaj mame konecne 1. zubok, vysiel dnes vecer, som taka stastna, ze konecne...

capy
31. máj 2010

tak gratulujeme k zubku. teraz si musis kupit neake saty 😵

ivkaivka
1. jún 2010

vdaka, saty k zubku? Dnes opat hnusne pocasie...to leto hadam nepride

capy
1. jún 2010

sa hovori ze ten kto najde prvy zubok, tak si za to vyberie saty 😉
to pocasie je des 😠 😠 😠

ivkaivka
6. jún 2010

No uvidime, mozno pojdem na nakup.
Nebola som tu asi 3 dni, boli sme zatopeni,sice len cely dvor, ale bolo to hrozne, cakat ci sa to neprevali az dnu...ale uz je dobre, no uz musim bezat, mozno vecer dojdem. U vas ako? Co nove?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre