Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

desszi
11. sep 2010

a ty si od Trnavy? ja som tam chodila na vysku 🙂

capy
12. sep 2010

ahojte tak mi po vikendovom vinobrani. bolo super a od zajtra idu chalani do skolky. tomasko prvy krat, tak som zvedava ako dopadneme 😵 😵 😵
zabka vitaj medzi nami

alexandrah
12. sep 2010

ahojte, zabka - vitaj medzi nami, aspon to tu ozivime!!
ivi, sak ja som tu bola, a ty nikde""
desszi, ja nemam vztahove problemy, tiez to iste, lubime sa jak slak, aj pomoze, ked ma cas, teraz ide kupat, dava veceru, hra sa s riskom, len ide o to, ze toho casu ma naozaj malo, dneska sme spolu stravili celu nedelu, co bolo super, ale bolo to prvy krat asi po mesiaci ... no dufam, ze bude uz lepsie ...
capy, tak drzim palce v skolke, ja kde zijem?, ani som nevedela, ze je vinobranie ... boli ste v raci??
jaj, no ideme kupat, potom vecerat, ja odkväcnem mrtva, lebo som uz asi X hodin straasne unavena, to tehu je naarocne ... tak zatim!!

capy
12. sep 2010

alex dakujem, snad to zvladneme 😵
ano boli sme v raci, bolo super, deti maju nove zazitky 😵 super atmosfera

capy
12. sep 2010

zasa nik tak si idem aj ja lazkat nech sme rano do ruzova vyspinkani 😵 😵 😵
dobruuu nocku 😔 😔 😔

alexandrah
13. sep 2010

dobruu nocku, ja uz mam dobre raano, toto tehotenstvo je nejake spave, som furt unavena, furt by som spala, aj 12 hodin denne!!!!! je to super pre deti, ze?? aj ja takto bravam riska, uz tak pozoruje svet, je straasne zvedavy, zlaticko!! len mam coraz menej energie, tak sa väcsinou tmolime pri strkovci ... ☹ ale nejak bude, caves!!

ivuska, vlnka, co nove?? neni lepsie? desszi, ako dadko??

ivkaivka
13. sep 2010

ahoj, tak tu ste. Alex, všetko po starom, akurat je vonku pekne, tak je lepšie.

alexandrah
13. sep 2010

ivuska, tak aspon pocasie ti trochu praje, tak sa aspon potes s malinkou!! co porabate, ked je vonku pekne, ty byvas v rodinnom dome? mate zahradu?, to je tak super ...
no ja som dneska luxovala jak slak, cely byt, boli sme vonku s riskom ... zajtra dojde svokra ...

alexandrah
13. sep 2010

pocuj, capy, nejde tomasko do skolky o rok skorej?

ivkaivka
13. sep 2010

alex, áno sme v rodinnom dvore. To je super, ja si sadnem na hojdalku a mala sa tmoli po dvore. Ja by som dom nevymenila za bytovku, ani keby co blolo. Dnes sme tiez boli takmer cely den vonku, aby som nemusela davat ten Vigantol, ktory je vraj skodlivy. Tak aspon jeden den vynecham.

monulik0209
13. sep 2010

no ako vidim neni som sama ktora trpi nespavostou:o))) mate nejake dobre rady na spanok????

desszi
14. sep 2010

@ivkaivka na vytvorenie dostatocneho mnozstva vitaminu D potrebneho na den staci 20 minut pobytu na slniecku a plocha tela vystavena slnku velkosti jednej ruky (myslim od ramena ku koncekom prstov). Ja uz minimalne pol roka nedavam vigantol, vzdy som na neho zabudla a potom som sa na to uz vykaslala, lebo zacala jar a bolo viacej slniecka. a vidim ze som dobre urobila. maly sa napriek tomu vyvijal uplne v pohode 🙂

desszi
14. sep 2010

@monulik0209 ahoj no neviem co by som poradila, asi len medovkovy caj, vlazne mlieko s medom a ine domace recepty, ale mne a asi ani inym velmi nepomahali, takze vydrzat a oddychovat cez den 😉

alexandrah
14. sep 2010

kocky, to fakt nedavate?? a dokedy to vlástne treba davat?? hm, ale s tymi 20 min. je to pravda, to aj ja viem, dokonca som pocula, ze na dennu davku vit. D staci 10 minut ...
monulik, ako pise desszi, receptov je velka kopa, a vsetky stoja za staru backoru ... tak neviem, co by som ti poradila ucinne ...ale uz to mas menej ako za polku ... ked nemozes spat, aspon lez, organizmus si aj tak oddychne ...

inak, desszi, ty si taka sestricka, risko ma obcas taky zlty nostek, iba koncek, tu "bambulku", podorzirevam z toho mrkvu, ale neviem ...netusis ...?? inokedy to zase nema, ale je to vidiet aj na fotkach ...davam mu papat pohariky, lebo mi moje nezje, a tam je vzdy mrkva, ale zase to musi byt akurat denna davka, nie? nie ze ma kopec vit. A pre zmenu ...

desszi
14. sep 2010

@alexandrah no mne sa vidi ze ani lekari velmi nevedia dokedy davat, pretoze ako som citala, niektorym mamickam radia do 1 roku, niektorym az do 2 rokov, asi zavisi od lekara. Ja som si z toho az taku tazku hlavu nerobila a poviem ti aj preco - boli sme denne na vzduchu aj dvakrat, co si myslim, ze ciastocne, ak nie uplne pokrylo potrebu vitaminu D na den, sem tam som musela popri materskom mliecku dat aj umele, ktore ho obsahuje a po pol roku, ked sme uz prechadzali na prikrmy, tak uz som sa tym vobec netrapila. Na poradni nas skontrolovala, malemu sa fontanela pekne zrastala, co bol dokaz ze je vse ok. A za cias nasich mam, aspon moja mama mi to tak vravela, sme ako deti jednorazovo dostali kapsulku, v ktorej bol olej s vitaminom D, to nam natlacili do pusky a bolo vse vyriesene. A myslim ze nasa generacia je celkom OK, nepoznam vela pripadov krivice. Okrem toho vigantol, ak dobre viem bol na baze sojoveho oleja, co mnohym detickam sposobovalo traviace a alergicke problemy. Co myslis, kolko vit D z vigantolu sa cez taky podrazdeny traviaci system vstrebe? Minimum ak vobec nieco.
My sme ani Kanavit nedavali - Dadko dostal injekciu vitaminu K po narodeni do nozky a tym to bolo vybavene.
Co sa oranzoveho nosteka tyka, mozes byt kludna, ked davas mrkvu, nemoze sa predavkovat viatminom A. Telo si vytvori z betakarotenu len tolko vitaminu A, kolko potrebuje, nadmerne mnozstvo betakarotenu sa uklada do pokozky a sposobuje oranzove zafarbenie, kozne bunky sa vsak olupuju a tym sa nadbytok z tela odburava. Ale to by sa vyskytovalo aj inde na telicku, nielen na spicke nosteka. Nemoze to byt len tym, ze sa mu jedlo dostane na nostek? Mrkva velmi rychlo farbi. Vsimni si aj ked struhas mrkvu, v momente mas prsty oranzove. V kazdom pripade by som bola kludna 😉 🙂

To nejde tak rychlo predavkovat sa tymito vitaminmy, clovek by musel aspon pol roka jest nadmerne mnozstva cisteho vit A alebo D, ktore sa zo zaciatku ukladaju v peceni a az ked sa zasobovacia kapacita pecene prekroci, zacnu problemy.

alexandrah
14. sep 2010

dakujem desszi, urcite si nostek nezamaze, niekedy to ma, inokedy nie, ale inde to nema, ja som kludna, len som zvedava, z cohoze to je ...inak, ani my sme kanavit nedavali, kedze sme od 3. mesiaca na Um, a to ho obsahuje ... na poradni sa opytam, dokedy ten vigantol ...ale asi ho bez ohladu na lekarku budem davat maximalne do roka ,... sak uz papa plne prikrmy, tak to snad obsahuje dost ...

capy
14. sep 2010

ahojte tak nas prvy a druhy den v skoke uplne super 😵 😵 😵 tomasko to zvladol ako velky chlap a ani raz nezamrncal. pani ucitelky ho pochvalili aky je super a aka je sikulka, tak sa strasne tesim ze to takto zvladol
alex isiel skor o pol roka, ale nakolko ma tri v marci tak sme dali prihlasku uz teraz a zobrali nas, inak sme chceli od januara keby bol neaky problem.

alexandrah
14. sep 2010

capy, to velmi gratulujem, taka velka chlapina tomasko!! fakt super, ze to taky malicky zvladol, nech sa mu tam dari, a nech ma kopec kamaratov!!! chodia to tej istej spolu aj s vikim? viki uz aj pojde na rok do skoly, co?? ja prave riesim, ze dam riska do skolky az o rok neskor ... asi v 4 roch ... teda v 3 a 3/4 ... ale zase ak by bolo vsetko oki, tak ho chcem dat do skoly o 3 mesiace skor, este nebude mat 6 ... ale to moc predbieham, iba ak by bol uplne v pohode ...to som cela ja, ze planujem na 10 rokov dopredu, a potom je aj tak vsetko inak 😎

tak kocky, ja po treningu, ale uz budem koncit, svokra zehli, risko sa hra, ja jem ...vecer si s muzom cosi pozrieme, a veget ... dufam ...

co vy, aky ste mali den/dni?? 😀 😀

ivkaivka
14. sep 2010

ahojte, tak ja vigantol davam, ked nesvieti slnko. Mam ho davat tak do 15 mesiacov,pretoze Olivia je mensia a ma malo kg. Ja ho davam, aj ked sa pise cokolvek. Berie sa uz x rokov a zrazu im nieco sadlona lep.
Dnes bolo opat super, vonku nadherne...keby to vydrzalo co najdlhsie.

capy
14. sep 2010

alex dakujem za tominka. ano je to moja sikulka. ano chodia spolu do tej istej skolky a o rok nas caka skola. uz sa toho aj desim 😅 inak aj vikinko isiel do skolky ked mal 3 a 3/4 roka, ale podla mna to bolo uz neskoro. som na nom vydela ze by chcel ist medzi deti 😵

ivka - ano dnes bolo vonku super 😵 😵 😵 mohlo by byt krasne babie leto,to by bolo super

monulik0209
14. sep 2010

@desszi no dakujem ,to som uz skusala ale nic nezabera:o))))

capy
14. sep 2010

@monulik0209 ani mne nic nezabera 😅 vitaj v klube. a to uz niesom ani tehu 😀

capy
14. sep 2010

no mala by som ist do postele. dobruuu 😔 😔 😔

ivkaivka
15. sep 2010

ja tiež posledné týždne ponocujem, len sa prehadzujem na posteli a ked uz zadriemem, tak je Olivia hore. Cez den do seba ladujem kávy,aby som nejako vydrzala. No dnes a troska počasie pokazilo...ale vonku aj tak pojdeme. Pridam niekolko fotiek zo včerajška.

zabkatt
15. sep 2010

no ahojky babule, tak konečne som sa sem dostala po dlhej dobe, lebo máme pokazený net, zase niečo robia, a ide to len cez kabel od svokrovcov☹ jo k doktorovi ma objednala sestrička až na stredu dovtedy sa asi zbláznim či je všetko v poriadku a tak, zle mi je tak že ledva chodim po dome, mužova sesternica DOšla po maleho že idu von tak konešne trochu kludu, ale pri prvom som toto nepoznala. ani som nevedela že som tehotná a teraz ledva žijem. Pred 4mesiacmi som sa presťahovala k svokrovcom s manželom lebo nám dali rodinný dom tak robíme samostatnú bytovu jednotku tak si ten bordel viete predstaviť. Akurát nám montuju kuchynu, no tak dufam že do týždna už budem variť vo svojom. 🙂 babule ja už si ani nepametam ake vitaminy som to v tehotenstve brala mám len kyselinu listovú a zhánam to mamvita či ako sa to vola?

alexandrah
15. sep 2010

ahojte kocky!!

zabka - a ty si znovu tehotna?? ja tiez len kyselinu listovu, aj tu flakam ... a zelezo, ale to flakam este viac, je mi z neho zle na zaludok ... a v ktorom si?, si to napis do profilu, aby sme vedeli 😀 drzim palec, aby si uz coskoro vyvarala na svojom sporaku!!
capy, caves, no asi keby risulko chcel, dala by som ho skorej, ale vela deciek som sa pytala, ze v 3 rokoch mali este zo skolky traumu, asi zavisi od povahy, snad to nejak spravne vystriehneme!! jaj, a skola, kupovanie tasky, peracnika ...ucenie sa ... ja si to uz teraz predstavujem, a tesim sa na to!!

ahoj ivuska - aj ja vigantol davam, ako povedala lekarka 😀 aka je uz olivka velka, to ani neni pravda, pred chvilou si ju len nosila ... a je cela ty, krasna!!! a vies si predstavit, aka som ja unavena??!!! 😎 inak, risulko je praveze na svoj vek moc vysoky, ma cca 75-76 cm, co je fakt dost ... ale je stihlounek ... ale tak spravne ... a to papa hodne ... asi dobry metabolizmus ... 😀 aj u nas super, ale som bola mrtva, rano o 6 kraso, potom som uz nezaspala, tak sme sli akurat nakupit, a kukali sme film, tot cely nas den ... teraz ide muz kukat futbal, klasika ...

monulik, veru, vitaj v klube, nic nezabera, veru, zavidim tym, co maju "problemy" so spanim, a zarucene im zaberie mlieko, alebo podobne veci, taky velky problem by som aj ja chcela mat ... ale prve tehu bolo horsie, to som nespala vobec, ale som to mohla trochu dospat cez den, teraz jaksik nemozem ... 😲

ivkaivka
15. sep 2010

alex, vdaka. Olivia má asi 74 cm, ona je taká drobka drobná a má 8500 g. Tiez mi popapa dost, maso má 6x do týzdna, kazdý den aj polievku, pecivo, kasicky, výzivky...no asi ten metabolizmus je tiez dobry.
Ty chodíš korčulovat? Nemáš strach?
My sme dnes boli cely den von. Kmotra sa mi vrátila z Rodosu, mala sa od nej nechcela odtrhnut, tak mi ju vzala na hodinku k nim, potom sme isli k mojej babke...no super den, teraz som sa osprchovala, natrela Olivijkinym olejom, takze super voniam...aj jaj skoda,že len sebe ☹ ☹ , celý vecer predo mnou...no co s ním...tak len tv a spat. Boze, ani si neviete predstavit, akomi niekedy chýba manzel. Co uz, asi to tak má byť.

luuca1
16. sep 2010

ahojte baby nebrala ste niektora na spanie homeopatikum sedatif pc??? mne ho doporučila psychologička a aj gynekologička mi ho schválila. Tak ho beriem 2 tabletky 3 x denne lebo ja mám ešte k tomu všetkému aj búšenie srdca v noci a stále dosť vysoký pulz aj cez 100 /min.

monulik0209
16. sep 2010

@alexandrah no len mne sa neda ani cez den:o))) uz cakam kedy ma to polozi...

luuca1
16. sep 2010

@monulik0209 ahoj v ktorom si týždni.....ja mám tiež také problémy že už nevládzem bolí ma už na srdci lebo mi búši v noci srdce a nemôžem spať. ked zaspím na hodku tak môžem byť rada už neviem čo robiť lebo tiež mi nič nepomáha....a takžké lieky na spanie nechcem brať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre