Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

desszi
29. nov 2010

@alexandrah neviem, ja som tam bola na odporucanie jednej mamicky, jej dietatku pomohol. A vedela by si mi zistit meno toho homeopata? Alebo teda trosku viac o ich metode liecby. Mozno to skusime aplikovat a nech mam nieco v zalohe.

alexandrah
29. nov 2010

skusim, jasne, pa!!

ivkaivka
1. dec 2010

ahojte, ale ste sa rozbehli. Dlhsie som nebola, necitila som sa dobre, kvoli muzovi. Uz odletel na misiu a ani sa so mnou nerozlucil, tak mi to prislo velmi luto, aj som si poplakala,aj taka depkova som bola...
Tak som zistila, ze auto nepredal, ale schoval ho za dom, cize ak chcem ist s malou k lekarke, tak musim pytat od otca a on na buse do prace, alebo na buse my..proste je mi na nic, uz som aj obrucku z prsta zlozila a povedala si, ze koniec. Strasne to boli, hadam to coskoro preboli a verim, ze aj ked sa vrati, uz ho budem brat, len ako otca mojej dcery a nic viac, teda chcem verit tomu.

Mame dalsi zub, ockovanie za sebou a este ju chcem dat v january zaockovat proti zltacke, tak az potom bude pokoj.

Pozeram, ze tu rozoberate ekzem. No pocula som o Bielikovi, mam aj cislo, ale som rada, ze ho nepotrebujeme. Olivijka sice este ekzemova je, ma to na ruckach, ale tie pcha kde môze, cize to neochranim. Ale verim, ze to do tych 3 rokov zmizne, ako sa vsade pise.

alexandrah
2. dec 2010

ivus, to mi je fakt luto ... snad to casom preboli, a najdes si este niekoho uzasneho!! 🙂 no toho bielika teda uz ani nevolaj, keby bolo zle ... asi neni nic moc ...
my sme tiez po ockovani,. risko mal horsiu noc, ale horucky nemal ... len sa raz zobudil ... inak, tema muz - moj robi od nevidim do nevidim, rano odchadza do prace, sice az okolo 9, to sa este aj vidime, ale dojde po 8 vecer najskor, a to uz risko spi, a on si ide kuknut panelak, alebo zase za pocitac, soboty nedele detto, len pracuje doma ... cize je to peklo ... neviem, rodinny zivot veskery zadny ... asi si budem organizovat program uz ida s detmi ... vravi, ze po porode chce byt doma 2 tyzdne, a teda na vianoce nebude ...a to sme v lete neboli nikde na dovolenke, ani minuly rok ... teda 4 dni v tatrach neratam ... so svokrovcami ... nejaky oddych spolu, tyzden, dva, nehrozi ... takze cez vianoce pracuje ... a zase do 7 vecer, minimalne ... ja tehotna, unavena, s riskom ... ☹

desszi
2. dec 2010

@ivkaivka preboli, chce to cas, trosku sa pozviechas, zvyknes si na celu situaciu, zariadis si zivot, usporiadas myslienky a casom pride ten pravy. mozno sa ani nenazdas 🙂
@alexandrah no nezavidim velmi tvoju situaciu - ja som na tom o trosku lepsie, aj ked muzik ma hodne roboty, kupanie a aspon hodinka vecer je s malym. Nie vzdy sa to podari, ale vacsinou ano. A vikendy od leta tiez pracuje, taky maly biznis, takze dovolenka veskera zaaadna ☹ uz mi z toho niekedy zasibava, ja tu nemam ani rodinu ani priatelov, este sa len zoznamujem a vyselektovat doveryhodnych ludi je praca na par rokov.

alexandrah
3. dec 2010

ahoj, no ja aspon priatelov mam, ale muz, chodi domov po 9 vecer, potom do noci pracuje este, Riška ani nevidi cely tyzden, ked pracuje doma, tak je zavrety v pracovni, a cez vikend to iste ...ani hodina s nami, na prechadzku ... ani vianoce ... no a druhe babo na ceste, hlavne, ze chcel kopec deti, ked na ne nema cas?? no peklo ... hrozne je, ze on neni vorkoholik, on proste fakt ma vela roboty, a ked nahodou niekedy nema, tak rad oddychuje, no strasne ... mlada rodina, novy byt, hypoteka, chceme kupit nove auto, tak peniazky potrebujeme ... ale je to o nicom ... ☹

desszi
6. dec 2010

@alexandrah ahoj alex, ako citam, tak prakticky s vami tvoj manzelik ani nie je - mozno fyzicky aj je doma, ale psychicky ako keby ani nebol. Ja si myslim, ze toto vsetko prinasa tato doba, jednoducho ked ma niekto dobru robotu alebo si zaraba sam na seba alebo robi u sukromnika, tak do toho musi dat vsetko. Ja to viem porovnat - robila som aj v statnom sektore (no tam zaspali dobu, este su stale v komunizme) a v sukromnom, kde som bola 24 hodin na telefone a ked volali, tak som isla, vikend, nevikend, sviatok, nesviatok. Sukromny zivot som prakticky nemohla planovat - ziadne dovolenky, vylety, lebo mi hocikedy mohli zavolat a musela som ist. Na druhej strane som to mala riadne zaplatene. Takze som vedela, preco to robim. Ale si to vyzadovalo nesmiernu toleranciu zo strany mojho muzika. Teraz by som to uz nemohla robit.
A druha vec vyska materskej jednoducho nuti druheho partnera viac menej robit od nevidim do nevidim - ked chces zit aspon na nejakej uroni a to teraz nehovorim o vymozenostiach, len o normalnych podmienkach pre zivot, tak ten jeden musi makat. Zial casto to ide na ukor rodiny, ale to uz tych tam hore co to schvaluju netrapi.
Inak ja som z toho v uvodzovkach uplne chora, ze jednoducho som odkazana na manzela - moja materska odidi dadovi na mlieko, lieky, vysetrenia a mozem si akurat tak piskat na fujare. Najhorsie, ze som bola zvyknuta byt uplne nezavisla a zvladala som si zaobstarat vsetko, neviem si zvyknut na to, ze si jednoducho musim od niekoho pytat peniaze.
Ale aj tak sme na tom ovela lepsie ako teraz nasa ivka.

Dievcence mam na predaj nejake kase a sunar, nepotrebujete niektora?
Som zvedava ako sa zatvari Dado ked zbada v cizmicke darcek od Mikulasa?

capy
6. dec 2010

vsetkym krasneho mikulasa 😵 😵 😵

desszi
6. dec 2010

@capy hohohoooo, tak vidim ze vy ste mali komplet vybavu vratane certa a anjela 😀

alexandrah
6. dec 2010

capy, no vidim, ze ste si to fakt uzili,k skoda, ze risko este nechodi, by som ho tak zgulovALA, ale nejak ze sankovat sa asi mozme, asi kupim niekde boby, a ideme na kopcek, su tu take prtate ...

desszi - mas pravdu, on robi na seba, my by sme si zili v poho, ale novy velky byt, hypoteka, + si musime kupit väcsie auto - pre 2 deti a psa 🙂 a tak dalej ... byt aj tak neni dozariadeny ...ak by nebola hypoteka, bolo by to sveta zit, ale takto ... no ale aspon super byvame, za vsetko sa plati ... moju matersku ani neriesim, take vrackove ... veru, lekaren, prikrmy, mlieko ...akoze sa nemame zle, ale rodinny zivot ziaden, + nehovoriac o tom, ze takito ludia v 40 tke prvy infarkt, uz su aj hadky ... najhorsie bude, ak si uplne prestanem planovat den s nim ... a k tomu to asi smeruje, proste si naplanujem program s detmi ... je to smutne ...a najhorsie je to, ked sa deti zacnu pytat, kde je tato, preco uz neni doma, a nehra sa s nami, neviem, ako im pozriem do oci ... ach, mali sme blbe dni ... dovolenka 2 roky ziadna ... (muz ze ale boli sme 4 dni v tatrach!! no waw!!!!!!!!!!!!) ...zimne dovolenky vobec vobec ... nikdy ...

capy
7. dec 2010

😵 😵 😵 😵 😵 RIŠKOVI vsetko naj k dnesnym narodeninkam 😵 😵 😵 😵 😵

baby dakujem za mikulasa, chalani si to fakt uzili 😵 😵 😵

alexandrah
7. dec 2010

dakujem capy, veru, Riško ma uz rocik, to je ale !!!!!! 😎 😀 😀 som si myslela, aky bude z neho velky chlap, ked bude mat rok, a furt mi pripada ako bábo... 😉

ivkaivka
7. dec 2010

ahojte, no rozoberate vysku materskej- to je taky pluvanec, aby nam zakryli oci...mam na mlieko, pleny a koniec...
capy, no to bola teda nadielka, chalani museli byt cely rok dobri, ked takyto obrovsky Mikulas.

Riskovi všetko naj, naj, naj a posielame pusinku 😅

alexandrah
7. dec 2010

kocky, moc dakujem aj za Riška za gratulacie!!! je mi dneska na prd, teda cez den ok, ale teraz ... strasne ma bolia krize, ani chodit nemozem, dneska som ani moc nechodila, ale vcera som luxovala, chodila po vonku, zehlila ... dneska iba "mierne" ... boli ma hlava, kycham, je mi blbo ... vcera som grcala z caju!! /na prazdny zaludok ho nemozem ...), proste je to na figuuuuuu!!! boze, a este 4 mesiace, sak ma porazi!!! pri riskovi som aspon mohla lezat, oddychovat ... a teraz ... ☹ 😖 😲

desszi
7. dec 2010

@alexandrah gratulujem k Riskovym narodeninam!!! Ubehlo to ako voda, len vcera sa narodil. 🙂 No aj ty zasluzis pat a dvadsat na zadok, nemusis mat vsetko hotove za jeden den babula, su veci, ktore pockaju, a byt nemusi byt zrovna ako zo skatulky. Trosku polav, nie je to sranda v tomto stave.

Dado dneska spal do pol 10, ale potom mal v zadku 200 bateriek, lietal po byte ako sialeny, ja som z toho bola uplne hotova 😝 esteze bol doma muzik, sice je chripkovy, ale aspon trosku ho krotil

alexandrah
7. dec 2010

jaj, desszi, ja som si to radsej porobila vsetko naraz, som si povedala, ze tyzden neupratujem, inak by som vlastne upratovala kazdy den, ako sa poznam ... no aj moj muz bol doma, ale pracoval ... klasika ... mne risko spal iba do poludnia, a potom sme m´boli na masazi, a popo nespal vobec, takze raj!! ale inak sa krasne hra, je uzasny!! len uz bol unaveny, a ja s nim ...hm, a mne nevadi rozhadzane, ale spinava dlazka, a prach, to mi vadi ... + furt periem, potom je kopec zehlenia, nehovoriac o tom, ze jak mi je zle, obed sme mali cestoviny zo sacku ... o 4 po obede ... sme s muzom este nejedli ... proste nestihacky ...snad bude zajtra lepsie, idem ku kamoske aj s riskom, ma o den mladsku dcerku🙂)) jaj boze, tak toho Rišuliatka milujem, ale v tehu som si to tiez moc neuzivala, snad mi Miška odpusti, ze na tehu nadavam, aj ju budem strasne strasne lubit, ked sa narodi ... boze, a pred rokom ten moj porod ... ked si na to pomyslim, uz teraz mi je zle ... bol velmi velmi zly!!!!! 😒

desszi
15. dec 2010

Ahojte dievcence, sto rokov sme tu neboli 🙂
U nas prakticky vsetko po starom, Dadko mal par dni krasnu plet, teraz sa ekzem zase zhorsil, je to asi zubkami, no ved za chvilu snad vylezu 🙂 Zajtra sme bez tatina, tak to bude narocnejsie, hlavne to kupanie, ani nejde o ten ritual, ale Dado je fakt tazky, vyberat ho z vane dava zabrat 😝 a potom neskutocne kope nohami, ked mu ich natieram, tak asi dostanem par buchnatov.
Dnes som mala uplne na prd den, od rana som bola podrazdena, Dadko neustale vypinal a zapinal ockovu aparaturu, nehovoriac o tom, ze si zabubnoval na reprakoch bedni, skoro ma vystrelo 😖 ale neustriehnem vsetko. Samozrejme dostal vynadane a po ruckach bac,bac, ala zabralo to tak na dve hodiny, potom zase pokusal. Uz som z toho bola na prasky, neviem, asi to vzdam.

Capy ta iste zase v nocnej 🙂 halo, Jezisko pozhanal darceky na zozname od chlapcov?
Alex este ti byva zle? A na jedlo si treba najst cas (aj ked ta uplne chapem, mne to dokola vravi muzik, ale jednoducho ten cas akosi nie je).
Ivka s vami co nove?

alexandrah
16. dec 2010

ahoj desszi, no zle mi je raz tak, raz tak ...a najest sa furt nestiham, to je pravda ... lietam jak blazon ... dneska dopo prechadzka, predtym umyt dlazku a povysavat, popo som upalovala pre nejake veci, nakupit, + ku kamoske, sankovacka, risko sa prvy krat sankoval, sa mu to moc pacilo, aj ked sme sli az vecer, vlastne potme, a uz bol straasne unaveny, potom mi zaspal v aute po ceste domov, a vecer som ho musela uspavat ... ach jaj, ale nastastie zaspal ... uz mu leze 4 ty zub, horny, ale tak, ze uz dnes - zajtra, lebo uz je temer temer vonku, ale ma napuchnute aj dasienka na ocne zuby, ja neviem, asi mu idu vsetky naraz, aj ten treti horny mu vyliezol iba pred par dnami ...hm, a moj muz, prave doficaaal z roboty ... 😒 a mne tvrdne brucho, bolia ma krize, a som hotova ... len uz nemozem byt furt iba doma, lebo z toho zcvoknem, preto vymyslam program pre riska a seba, no potom je toho nejak moc ... 😲 bidem to musiet nejak vymysliet, zlata stredna cesta .... alebo tak ...

alexandrah
16. dec 2010

jaj, a vrav mi o vyberani z vane, ja s bruchom ... + dneska na sankovacke, hore do kopca vzdy risko na rukach ... a inak, sak kasli na to, dadulo je este fakt malicky, on asi nerozumie, babatka radi buchaju, trieskaju, kde sa da, nema zmysel sa nad tym rozculovat, fakt, bud to manzelikovi niekde zamkni, aby sa k tomu nedostal, alebo take daco ...ja tiez nechcem, aby risuldo lozil do pracovne, lebo sa tam furt vymacha v miskach od vody nasho psa, a otrieska sa (mame tam taky ostry gauc ...), tak tam zatvaram dvere, ked si spomeniem ...

ivkaivka
16. dec 2010

ahojte, ja len na skok. SOm súca na psychiatriu. Muz neposielal peniaze, tka som sla na jeho mail skontrolovať či dal trvalý príkaz a nasla som mu tam krásne maily s nejakou 20 rocnou šťandou, ako si chýbajú a tak....nedalo mi,tak som jej napísala či vie že milostivý má dcerá a manželku...viete čo mi odpísala, že ako to, že som na jeho mailoch a mám sa rozviesť, lebo ona ho chce a nemam sa báť, že alimenty mi platiť bude. Skoro ma vystrelo. Vcera mi opat nedalo, zenska intuícia asi, isla som opat pozriet a uz moj muz z misie písal ako sa má a ona na to, nech si vytvorí novyý nick, že tu chodím aj ja a on na to, že o.k., idem si urobiť nový mail a ozvem sa TI...normálne som na prášky, čo za hajzla som si vzala. Ale nic, myslím, že si jeden druhého zasúžia, sú rovnakí sebci, egoisti.... nech sa majú....len keby to tak nebolelo. A najlepsie je, že moj muž byva v Prešove a ona v Galante. Ale čo treba viac dvadsiatke- vraj je nezamestnana, moj muz isiel na misiu, donesie prachy...no čo treba viac. Prajem mu ju, nech ho ošklbe o všetko...nič iné si nezaslúži. Len keby mna to tak nebolelo...

alex, Riško už chodí?

desszi
17. dec 2010

@alexandrah urcite najdi tu zlatu strednu cestu, nesmies sa tak namahat, este je skoro aby ti tvrdlo brusko. Nechcem strasit, ale nakoniec skoncis v nemocnici ako Dadkova krstna mama, tiez si nedala povedat. Ale bolo to na nieco dobre - doma zistili, ze to nie je med lizat (ona ma este 4 rocne dievcatko).
Alex mas uplnu pravdu, nema vyznam stale Daduska upozornovat - samozrejme ho neudriem silno, dostane taku packu po ruke, ked nieco zapne a dokola opakujeme ako papagaji, ze nesmie, ale on si to este neuvedomuje a gombiky su neskutocny magnet. Navyse svietia 😵 Manzel vravel ze to nepokazi, ked zapina a vypina, ale chceme ho naucit aby sa toho nedotykal. Zatial sa nam vobec nedari, asi musime zmenit taktiku. A tie bedne su drahe, ale darmo som muzikovi uz mesiac vravela: Kup na to kryty. Nie, on stale: Denka len davaj pozor aby sa toho nedotykal. Takze na nieco to bolo dobre, kryty su uz objednane a na ceste k nam 🙂

@ivkaivka to musi velmi boliet, ked zistis taketo veci, ale si to povedala uplne presne - zasluzia si jeden druheho, a tej mladej ide len a len o prachy, ked to tvoj byvaly nevidi, tak tak mu treba

desszi
17. dec 2010

nasu capy asi zafukalo, davno tu nebola 😀

desszi
17. dec 2010

alex a tie zuby isli aj Dadovi prakticky naraz, budete to mat za sebou aspon rychlejsie. prvy mu vysiel v 9.mesiacoch a potom s odstupom tyzden - dva sa pomaly vykluvali dalsie - uz mame 12 uplne vonku a 13.zubok na ceste.

capy
17. dec 2010

ahojte chybam vam? 😀 😀 😀
mame teraz v robote fofry a este je aj tominko chory, tak spavam dve tri hodinky denne a nic nestiham 😒 este ani napecene nemam 😅
vidim ze vam zubky vyliezaju ako huby po dazdi 😵 😵 😵 my uz mame nastastie vsetky 😉

capy
18. dec 2010

prva varka kolacikov upecena, mozem ist haji 😉 dobruuu nocku 😔 😔 😔

desszi
18. dec 2010

@capy sikulka, mne pecie mamina, ja som na pecenie lava ☹

alexandrah
18. dec 2010

ahojte kocky, mne nas pes dneska zavaril, pekne!!! po tom, co som navarila 5 jedal, na veceru, zajtra na obed, riskovi, a tak, tak sa mi postal na chodbe, asi 6 litrov, nechapem, a rovno ocikal pruteny kos na pradlo, cize vsetky veci v nom ostane, cize teraz periem uz 4 tu pracku, nadavam jak chora vrana, vsetko som cistila, prala, umyvala ... po tom, co dneska asi 3 hodinovy vianocny nakup ... no peklo!!!

capy, preboha, 3 hodiny spanku, by som umrela ,...ja spavam aj 8, ale aj tak som taaka unavena, uz nech to tehotenstvo skonci ...

jej, zajtra sa ideme s risulkom sankovat, sa moc tesim, u nas kopec snehu ...
desszi - s tym dadkom mas uplnu pravdu, on fakt nechape, ved vy ste dospeli, mate vy zabezpecit, manzel srandista, ze davaj pozor, nech tam nejde, to sa lahko povie, radsej tie kryty kupte, alebo nech sa nedivi, ze to pokazi, ak ...aj risuliatko miluje gombiky, svetielka, keby mohl, furt vsetko stlaca, to sa neda cudovat sa, ze ho to bavi, sak je malicky, objavuje svet, a tak, a tak sa tesi, ked sa mu daco podari, zablika, no aj take blbosti, ze daco hrka, on sa na tom smeje, ako na najuzasnejsej veci na svete, ako sa mozem hnevat, sak ja som na svete uz kolko, a on iba rocik ... 😀

ivuska, si ta nechavam na koniec, ma to moc mrzi, na 1 vec je to dobre, ze ti to mozno neskor nebude luto, ze taky uzasny chlap, co sa stalo, a podobne, hajzel je to, a dobre im tak, sak babenka uvidi, co je to mat muza vojaka, pride posahany z vojny, a ona sa bude o neho starat, on depky, no nebude jej vsetko jedno, a ja verim, ze si este najdes niekoho uzasneho, skveleho, co ta bude luubit jak kona!!! uz tam ani na ten mail nechod, iba ti to zbytocne rozjatri rany ... sustred sa na to uzasne, co mas v zivote, olivku, rodicov, kamaratky ... vybehni sui obcas von, na pohar vinka, aj na dva ... 🙂 odreagovat sa ... moja, moc na teba myslim, aspon mas pomoc rodicov, a fantasticku dcerku!! nie si sama!!!! 😀 😀

desszi
18. dec 2010

@alexandrah moja zlata, fakt s tebou sucitim, viem si predstavit, ake si mohla mat nervy, ked vsetko odznova cistit, prat, to je strasne vela roboty a potom zehlenia... 😔 jaaj aj Dado zboznuje hrkanie 🙂 dnes mi pomahal piect chlebik a uz som vybrala cesto a on este stale miesal v prazdnom hrnci, sa mu pacilo ako bucha varecha o steny hrnca a teraz najnovsie otvara a zatvara akykolvek hrniec, krabicu, zistil ze uz vie pekne napasovat poklop, tak je neskutocne stastny a dnes si odo mna vypytal medovnik, co som prave jedla a vlozil ho do krabicky a takto dokola - von, dnu, von, dnu a vytesuje sa z toho 😵 Na gombiky sme zmenili taktiku - moze zapnut, ale len ked sme tam my - tak mu ukazeme co moze a ako ma stlacit. No uvidime ci to zaberie.

ivkaivka
18. dec 2010

kočky vďaka, na mail nechodim a som každý večer na seba pyšná, že som sa nezlomila a neišla pozrieť. Dnes mi volal asi 5x- on je tusím úplne bez hanby. Vie, že o nich viem, aj tak má toľko drzoti volať. Ale povedala som si, že do konca roka mu telefon nezdvihnem, aby somsi nepokazila ani jeden den zo sviatkov.

alex, tak to si mala poriadny zaberak, asi by ma vystrelo.

@desszi, u nas tiež tak fungujú gombíky - Olívia nosí papiere do koša, utiera po sebe podlahu, ak vyleje...niekedy mám pocit, že vylieva vodu naschvál, len aby si mohla ist pre handričku a utierať o106, zapína vysávač a umývačku + mi pomáha vyberať taniere, má z toho obrovskú radosť, ked vyberá tie obrovské taniere, oboma rúčkami, to je proste podívaná a najnovšie sa zapája aj do vysávania, vezme len tú hadicu, klakne na štyri a poriadne to šúcha...ach keby jej tá usilovnosť a chuť pomáhať pri domácich prácach vydržala ešte aspon takých 18 rokov

alexandrah
19. dec 2010

ahojte, nejak som sa zobudila o 6 rano, no budem mrtva o 2 hodiny, co bude risko vstavat, ach jaj .-..

ivi, ani ja by som mu asi nebrala telefon, co preboha chce?? akoze ahoj, zenicka moja, ako sa mas?? no nechapem, asi mu to tam uz leze na mozog, tak vola kadekomu ... no debil ...
desszi - to je ale dadko moc sikovny, ze vie napasovat pokryvky na hrniec, to risko este nevie, ani nevie davat ze misky napr. od najväcsej po najmensiu, alebo tak ... ked mi tu pisete, co vsetko uz vase deticky vedia, a ze aj risko bude o 3 mesiace, mi to pride, boze, jak rychlo sa deti ucia ... sa nedivim, aku z toho maju radost, ved je to pre nich nova schopnost, ktoru doteraz nemali, jak ich to musi tesit ...

a ivi, presne, jak pises, mala si neuvedomuje, ze ked vylieva vodu, robi brajgel, ona to berie ako dalsiu hru, ako dalsiu vec, ktoru vie, ze si to poutiera 🙂

no nic, este ma cakaju 2 pracky dneska, zatial su na balkone veci, aby mi to tu nenasmradlo ((bude to asi zmrznute na kost ...), teda ostate su uz iba tie handry, a potom jedna normalna pracka, konecne, co nebolo ostate, lebo som to uz mala prezieravo v pracke nachystane na pranie ...

risuldovi som spravila taku pol litrovu flasu, a do nej nalamala spagety, a ked nou pred nim hrkam, smeje sa ako na najlepsom ftipe na svete, taaky je z toho stastnyy!! alebo strasne rad otvara a zatvara dvere, a podobne 😎 no boze, co takto rano?? si zapnem telku, ci co??

capy, oddychuj!!

ozaj, uz mate nachystane na vianoce?? ake budu u vas?? idete aj po navstevach??

🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre