Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

ivkaivka
27. dec 2010

ahojte, ja len na skok, včera došli svokrovci doniesli mi 30 eur, asi sa im nalialo z rici do hlavy...dala som im maily, no mali z toho srandu, ved on ta nepodvadza, tym ze pise, len flirtuje. To uz mi stacilo, vysvetlila som im, ze ich syn je pre mna uzavreta kapitola, ze do denstneho dna neznasa ziadne nasledky za svoje spravanie a ze uz by bolo nacase, aby buchli po stole a urobili si s nim poriadok. Tak pozerali ako puky.
Desszi, ja byvam u nasich, cize sme s nimi sviatkovali. Inac bolo to super.

capy, parada, kočanda velika. Musim bezat, potom vas docitam

capy
27. dec 2010

desszi melir mam len v predu a zbytok je moja farba. vsak aj on bol v soku, ale povedal ze v prijemnom 😀 😀 😀

ivka dakujem a inak svokrovcom tak trosku nehrabe?

ivkaivka
27. dec 2010

no dnes tu nabehol svokor, ze prislo nieco zo sudu, ale postarka nechce dat, ze co to. Vysvetlila som, ze zverenie malej, tak tu robil cirkus, ze mysleli, ze srandujem, povedala som, ze som podala, lebo som mu nasla maily, tak on si ich cital, je to na smiech a co cakam, ci jeho syn ma drzat celibat...to uz mi vyrazilo dych. Vraj aj jeho dcera si pise a jej frajer z toho nic nerobi. Ano jej frajer, ale jeho syn nie je frajer ale manzel...no nevysvetlila som nic, Proste ako chcem s jeho synom dalej zit, ked vsetko riesim súdnou cestou, oznamila som ze uz nijak s nim nechcem zit, ale nedal si to vysvetlit. Proste hlavou proti muru sa neda. Som zvedava ked k nim dojde socialna pracovnicka co to bude za vojna. Ja len nechapem, preco sa ho stale zastavaju a pritom je to taky hnup.

alexandrah
27. dec 2010

capy, je to velmi pekne, si velka kocka!!§ inak, moj muzicek kadernika nechava na mna, nastastie ...
hehe, ivka, doniesli 30 eur?, akoze tebe?, srandisti ... mali ti to auto nechat ... aspon pre malu ...

capy
27. dec 2010

alex dakujem 😵

desszi
28. dec 2010

@ivkaivka no pekne, tak oni maju synacika anjelika! 😠 , no a co sa ich dcery tyka, ktovie ci ten jej frajer vobec o jej pisackach vie? A teda nemaju sa cim chvalit, ked takto vychovali svoje deti.
Inak zial v zivote to tak chodi, ze ktokolvek zavini rozchod, rozvod, vzdy je na vine zena, takze sa na to Ivka priprav a jednoducho sa s tym zmier. Ked opusti chlap zenu, tak preto, ze sa mu nevenovala dostatocne, ked opusti zena chlapa, tak je to preto, ze si urcite niekoho nasla a to slovo, ktorym ju castuju ani nebudem pisat. A velmi dobre si svokrovcom povedala, a s tymi 30 eurami si mozu akurat tak fuknut do ritneho otvoru 😠 Och prepacte, ale strasne ma vie taketo rozculit 😠

alexandrah
28. dec 2010

ivka - jedna vec je zastavanie sa svojho milovaneho synacika, ale toto uz podla mna nie je o tom ,... s nimi sa proste nevyhadas, oni su fakt hlupi, a obmedzeni, nech na nich ides s akymikolvek argumentami, tak to k ńim proste nedojde, nema kam ...neries uz s nimi nic, nevysvetluj, iba sa rozculis ... z tychto ich reci si fakt myslim, ze su jednoducho hlupaci ... IQ tak 90 ... bohuzial ... kazdemu inemu by sa nad tym rozum zastaval, a oni hodia svoju dcerenku ako priklad ... no hm ... hm ... hm ...

capy
28. dec 2010

neake foto z Vianoc

alexandrah
29. dec 2010

capy, zda sa, ze toho podostavali kopec, boli spokojni?? aki su uz velki, chlapcekovia tvoji!!! krasne fotky!!

capy
29. dec 2010

alex dakujem. dostali skoro vsetko co napisali jeziskovi, takze boli spokojni 😀 😀 😀

capy
31. dec 2010

Vsetko naj v novom roku a hlavne nech su vsetci zdravi 😵 😵 😵

ivkaivka
1. jan 2011

ahojte, všetkým prajem v novom roku len to naj,naj,naj....

včera som poslala mužovi fotky z malej, lebo pýtal a tak sa roztrhlo vrece so správami- ako nás lúbi, nech mu odpustím čo všetko mi urobil...bla,bla,bla...no čistá schizofrénia. Som z toho mimo, ale radšej nereagujem

alexandrah
1. jan 2011

ivuska, to su odrby, viem, ze to boli, ale uz mu never, nikdy!!!

capy, pekne prianie!! kde je druhy synator??

no my sme vcera zvladli silvestra dobre, risulko zaspal o 8, a uz sa nezobudil, comu som bola nesmierne rada, nakolko posledne 2 dni nam zaspal s problemami o 10-11, zase mu lezu zuby, a tentoraz ani neviem, ktore ... chudacik ...tak sme sli spat cca o pol 2, rano som bola hore pred 8, ale o 9 som zalomila,, jak som bola sialene unavena, risko zalomil o 10 ...no nic, dosla svokra, vyrazime s muzom na rande, len neviem, ci bude daco otvorene ... ale aspon vypadneme 🙂

capy
1. jan 2011

alex vikino je u nasich a mangel v praci 😒
s tomaskom sme silvestrovali sami. bol hore do jednej
tu su neake fotky

desszi
2. jan 2011

Ahoj babenky,
vsetko dobre v novom roku!!!
@capy krasne fotky, tak ste mali so syncekom sukromnu party 🙂
@alexandrah dufam ze ste sa vonku citili dobre 🙂 ja to nemozem povedat, moja mamina prisla postrazit Davidka, s tym ani nebol problem, ale silvester pre mna dopadol katastrofalne, ja som ho preplakala ☹
@ivkaivka alex ma pravdu, medove motuziky si manzelik moze nechat! 😠

capy
2. jan 2011

desszi dakujem, ano mali sme sukromnu party.
a co sa stalo? 😨 😨 😨

desszi
2. jan 2011

@capy no moja, ani neviem vlastne povedat, jednak sa toho v ten den vela nakopilo, moj drahy este robil, vecer sme mali ist do kaviarne, uzavreta spolocnost, ja som este o pol deviatej bola v domacom umazana od maleho, ale to ani nebol problem, ale prisli sme tam a ja som si nemala s tymi ludmi co povedat. Vsetky pary bezdetne, niektorych som nepoznala, ostatnych som nevidela ako je rok dlhy, ja som mala chut sa trosku porozpravat, zatancovat si, ale tam sa len sedelo a cumelo do telky (to som mohla ostat kludne doma), tak mi to prislo cele luto, citila som sa taka sama, prichadzali mi sms od priatelov z mojho rodneho mesta a ja som tam sedela ako puk a tiekli mi slzy. Potom som sa rozpravala s Petom a povedala som mu ze sa necitim vobec dobre, ze mi to je luto, ale chcem ist domov. Nakoniec sme boli do druhej a potom sme sli k nasmu drobcekovi domkov. Peto mi nepovedal ani slovo, naopak, ukludnoval ma a povedal ze to uplne chape, po takej dlhej dobe je tazko sa uvolnit a opat zapadnut. To vies ja sa velmi neviem bavit o najnovsich trendoch v mode a nechtovom dizajne, nikdy som sa o tieto veci nezaujimala, momentalne nie som v obraze ani v diani okolo nas a vacsina bab tam boli take typy (dve z nich maju za sebou dokonca aj nejake plastiky) a tieto typy velmi asi kase a plienky nezaujimali.

alexandrah
3. jan 2011

ahoj desszi - no ja by som sa s takymi typmi o nechtovom dizajne nevedela bavit ani pred tym, nez sme mali deti ... inak, ja teda idem aj von, s kamoskou, a na to kraso, kym sa dalo, to je asi dobre, uplne nevypadnut zo spolocnosti, ale hladaj si radsej taku spolocnost, co ta nabije energiou, kde ti bude super, a nie typy, co su uplne odlisne od teba ... co s takymi ...s takymi babenkami by som si veru nemala co povedat ...ani by som take nevyhladavala, ani take kamosky nemam ... nuz co, hod to za hlavu, a bude lepsie!!! inak, my sme zase stedry den nervy, lebo muz robil den predtym dlho, potom sme do noci stavali stromcek, co sme mali zly stojan, cize mi s nicim nepomohol, a na stedry den som este 4 hodiny upratovala, tak hadky ... ale potom sa to dalo ... no neda sa povedat, ze by som mala nejaku vianocnu, alebo silvestrovsku naladu ... riskovi idu zuby, som sa modlila, aby zaspal, ja tiez nic moc, vsetko ma boli ... tak oslavovat budem mozno za par rokov na horach ... alebo tak nejak ... teraz sme mali skor obycajny den s rozpravkami ... ale nevadilo mi to ... som sa na to nejak nechystala ...

desszi
3. jan 2011

@alexandrah diky, uz som sa z toho pozbierala, ja ich za priatelov ani nepovazujem, ani som ich tak nebrala, chodili sme sice spolu von, ale my s Petom sme sa stale bavili sami a oni mali svoju spolocnost. Pozname sa, lebo jedna je priatelka a druha sestra Petovho velmi dobreho kamarata, plus tam oni mali dalsiu kamosku, ale chalan je trosku na inej urovni ako tie baby, takze tak.
To mas dobre ze sa vies aspon na tom kraso odreagovat, byt medzi ludmi, ktori zrovna neriesa kolko mlieka namiesat krpcovi. Len ja mam takych ludi v Zamkoch, v Leviciach si este musim vybudovat vztahy a priatelstva. Ale bolo to aspon na to dobre, ze som ich mohla uplne vyskrtnut zo svojho zoznamu. To su typy, s ktorymi sa pozdravis, formalne sa opytas ako sa maju a ides dalej. Neboj ked som v Zamkoch, tak zo zaciatku len obeham priatelov. Sme sice v kontakte cez telefon, ale to nie je ono.

alexandrah
3. jan 2011

ahoj moja, to mas blbe, ked ste sa prestahovali, ze kamaratky a tak ti ostali inde ...ale urcite si najdes nejaku spriaznenu dusu, uvidis!!! boze, mna dneska chytila strasna nadcha, a inak sa mi urobila krcova zila, som este nepisala?, v priebehu asi 2 dni, ze modriny, a sup!! aby som toho nemala malo ... tak mam ortopedicke pancusky, a davam si heparoid, tak dufam, ze sa to nejak zlepsi, nohy bolia jak slak ...boze, sak ja za necele 3 mesiace rodim, pomoooc!!!

ivkaivka
3. jan 2011

ahojte, no dnes ďalšie správy, ale statočne odolávam 😅 , ale poviem, hreje na duši...
včera boli svokrovci blahoželať k meninám, to ma už dožralo úplne. Sedeli 2 hodiny, myslela som, že umrem, debata žiadna, akurát sa bavili s malou...ale sedieť som pri nich musela 😒 😖 😕 😠

desszi, ja tiež tu nemám kamarátov, tiež len na telefóne a facebooku, to je všetko. Sem-tam si idem sadnúť s kolegynami, ale som úplne mimo- rozoberajú pracovné veci a ja nemám o tom ani ponatia. Ale nastastie mám také 3 kamošky, s ktorými sa dá.

alex, tak sa Ti to super kráti. Ja by som hned brala druhé bábo. Ja som jedináčik a nikdy som nechcela aby moje dieťaťa dopadlo ako ja. Tá predstava, že ked sa naši nedaj-bože pominú a ostávam sama ako prst a ešte teraz, ked som aj bez muža.
To je super mať aspon 2 detúrence. Ja som chcela 5, ale v dnešnej dobe nehrozí.

capy, super fotky.

alexandrah
4. jan 2011

ahoj ivka, aj ja by som chcela aj 4 deti, ale uz asi nechcem byt nikdy tehotna, nenavidim to!!! pocuj, co ti svokrovci k vam chodia ako na klavir?? co ti maju co blahozelat k meninam?? ja neviem, sa doma nudia, alebo co?? ja uz by som z jeho rodiny nechcela nikoho ani vidiet ...

holky, nejak je zle, ja som zla, som nervozna na muza, hodi nejaku poznamku, ja vybuchńem, do toho risko, pes, dojde svokra, pomala jak slak, ja zase nervy, potom ma vytoci mama, ja neviem, je to strasne, asi by som sa mala len zahrabat, a vyliezt o 3 mesiace, je to priserne, neviem, co robit ...muz si idem nakupit, ked ma uspavat riska, svokra ho neuspi ani za hodinu, a ja ho nosit nevladzem po izbe ... a tak nezaspi, ani ked je unaveny, idu mu ocne zuby, tak aj v noci place, hroza ...

capy
6. jan 2011

ahojte my sme zasa s tomaskom sami.
vikinko mi zahlasil ze by bol radsej keby tomas nebol. tak mi to prislo strasne luto a hlavne ze on si ani neuvedomoval co povedal ☹

desszi tak to bolo dost od veci. asi by som aj ja radsej isla domov.

ivka a svokrovcom co hrabe?

alex uz to musis neako dobojovat. a nestresuj sa tolko ☹

alexandrah
6. jan 2011

capy, to myslel tomasa ako brata?, ci mas muza tomasa?, nie je na skodu, ze su tak casto od seba??
jaj, a stresy, neviem, ani nechcem, a vzdy ma daco vytoci, dneska foter nadava mame, samozrejme, nema pravdu, ale jesitak jak slak, ja sa nezdrzim ...do toho unava, som v noci spala iba 2 hodiny, a potom som zaspala az rano o 9 -...

capy
6. jan 2011

alex hej to myslel braceka. to ze su cez vikendy bez seba podla mna nieje na skodu. len tomino musi trosku dospiet aby si uvedomoval ze nemoze vikinovi stale robit zle. ale ked on mu tak prejavuje svoju lasku 😵 podla mna to chce len cas

desszi
7. jan 2011

ahojte dievcence,
no obdivujem Ivkinu trpezlivost, ja ju mam sice podla mnohych nekonecnu, ale ked mi dojde, tak som zlaaa, no ale to co produkuju jej svokrovci by ma fakt dozralo 😠

@capy no asi mate tie klasicke surodenecke problemy, ked jeden nechce druheho alebo naopak. priebezne informuj ako sa s tym popasujete, aj nam sa to mozno do buducna zide.

@alexandrah asi mas uplny hormonalny rozvrat - ja som bola tiez taka stekava ku koncu, ale napamatam sa ci az tak 😖 s ocnymi zubami zapasi teraz aj Dado, takze uplne viem cim prechadzate, akurat ze ja to nemusim zvladat tehotna

U nas ticha domacnost ☹ vcera som sa tak nasrala az ma z toho rozbolela hlava - tak konecne volny den a moj drahy zahlasi po zobudeni, ze ide s kamaratom do Madarska. isiel si pre jeden zosilovac k aparature, on je taky hudbomilovnik. Ja to vsetko beriem, ale uz som toho mala plne zuby. Od augusta sme kazdy vecer a vikend samy, pretoze robi v kaviarni (s kamosmi sa dali na podnikanie, chcu otvorit kaviaren, ale najrpv to treba zrekonstruovat a kedze vsetci traja su zamestnani, tak robia po veceroch) a este aj tento posr..y volny den sa odtatari. Nehovoriac o tom, ze doma vsetko stoji - bateriu trebalo uz pred 4 mesiacmi vymenit, postel na ktorej spime nie je dokoncena, Davidko beha po byte s kadejakymi listami, ktore zodvihne a ja si nemam s kym ani slovo povedat....vsetko som na neho vysypala. 5 mesiacov drzim hubu a krok ale co je vela to je vela. Po praci sa odreaguje v kaviarni, ked ma trosku volna tak sa venuje hudbicke a my sme niekde na konci.
Nehovorim, pomaha s kupanim a ked mame chvilu, tak ideme von, na nakup, ale Dado je stale so mnou, vylet ziadny, dovolenka ziadna, to je fakt pomaly na psychiatriu. 😠 🙄 Ja neviem ci som narocna, alebo chcem vela, alebo co, ci je chyba vo mne....lebo zas nie je on zly, pomoze ked poprosim, ale niekedy by som chcela byt len sama, bez Dada, chvilu len tak vypadnut.... 😢

alexandrah
7. jan 2011

ahojte, nemam teraz moc casu, ale desszi - uplne ta chapem, akurat, ze ja nedrzim hubu a krok, a potom vraj "pindam" furt ... proste moj muz robi dlho, vzdy ,aj vikendy, a ja som na riska sama, furt, uplne ... akurat, ze muz fakt inde nechodi, ale ked dojde domov, ze risko uz spi, a cez vikendy je sice doma, ale zavrety v pracovni, cely den, a noc, tak tiez chapem ... tiez som cele dni sama, je to peklo ... a ak moze byt s vami, a ide inde, tak dokelu, sak aj jeho rodina to je, aj on chcel, nie?? peklo!!!

ivkaivka
7. jan 2011

ahojte, desszi, tak to obdivujem 5 mesiacov nič nepovedať. Ja pyskujem doma a až veľa. Teda pyskovala som a tak som dopadla. Ale Ty sa nedaj, raz za čas treba vypadnúť. Malého dať rodičom,alebo svokrovcom a urobiť si romantický den, to si zaslúžiš.
capy, nič si z deti nerob, je to normálne- také súrodenecké natahovačky. Ja som mala susedovcov, tí sa mlátili o dušu, nadávali si, vyhadzovali z okna veci na ulicu, ale teraz co dospeli, nedajú na seba dopustit. Ono ich to určite prejde. A ešte sú maličkí, aby si uvedomili váhu slov.

Muž je neúnavný, vypisuje hotové básne a vraj zajtra príde svokor a donesie mi malé ospravedlnenie za mužovo zle spravanie. Predpokladám, že auto - ale pošlem ho aj s tým autom do čerta. Už ho nechcem, autom si ma nekúpi a prihliadnuc na to, že sa na nom vozil kde -kto a mohol čo to na nom urobiť, určite by vina padla na mna.

alexandrah
7. jan 2011

ahoj ivi, co k vam ten svokor furt chodi?? jAk do svojho ... sak mu povedz, ze u vas nie je vitany, nech sa deje, co sa deje, nech k vam nelozia, to su moresy!!! a ospravedlnenie si moze strcit ... niekam ...

capy
8. jan 2011

baby dakujem. ja uz len dufam ze to prejde 😒 😒 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre