Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

vlnka
28. júl 2009

No baby,pozeram,ze to tu fakt zije a dokonca aj za bieleho dna 🙂
Ivkaivka ako keby som pocula mojho muza...neboj sa ja som sa tiez ustonala pocas tehotenstva.Ale myslim,ze teraz ma uz chape.Co sa tyka porodu zo zaciatku nepripadalo do uvahy,aby bol pri mne.Ani v telke nemohol vidiet ako zena rodi,hned prepinal programy,ze on to pozerat nemoze,ze ho z toho az brucho boli.Ale bola som prekvapena,ze pred par dnami,ked som mu povedala o jednej babe,co chodi so mnou na predporodny kurz,ze jej nic tak nepomohlo,ako ze bol manzel pri nej,tak vcelku pripustil,ze sa este uvidi....
No tak dufam,ze aspon na 1.dobu porodnu bude so mnou a bude mi pomahat predychavat kontrakcie a masirovat krize,poda pitie ked bude treba,alebo pomoze do sprchy.

alexandrah
28. júl 2009

no a da sa to u vas? u nas sa da v 1. porodnu dobu byt s manzelom iba v jednej nemocnici, aj to si musis zaplatit ... peklo, sak prave tam ho potrebujem, pri samotnom porode mi to uz bude asi jedno ..

vlnka
28. júl 2009

Alex este som si to osobne neoverovala,ale vsetko sa da...viem,ze sa za to nieco doplaca.Musim si este zistit presne info.
Vcera som si uz pobalila do porodnice,takze z casti som pripravena,este zopar veci musim dokupit.To fakt,clovek aby bral so sebou 2 tasky,ved len hyg.potreby zaberaju 3/4 tasky. 🙂

ivkaivka
28. júl 2009

co nespite? Moj sa asi fakt chysta. Aj na nete pozeral so mnou videa a mne pri cisarskom prislo tak zle, ze som si musela lahnut na zem, dvihnut nohy a moj manzel len behal jak splaseny, ze co ma robit. 😀
Alex, ako to ze nemoze byt pri Tebe po cely cas? Som myslela,ze vy na zapade mozete vsetko. Aj u nas sa priplaca za mazela pri porode je to 500sk. ☹ Myslim, ze pritomnost muza by mala byt normalnou vecou a bez poplatkov 🙂

vlnka
28. júl 2009

Nespime,nespime..ved na co 😉
Ivka aj v Ke je to s poplatkom rovnake,ale nie v kazdej porodnici chcu pustit dalsiu osobu k porodu,myslim,ze to zavisi aj od danej situacie.U nas sa teraz jedna porodnica rekonstruuje a vsetky rodicky s babatkami presuvaju do tej,kde budem rodit ja.Momentalne je tam taky natresk,ze ani maminky nemaju miesta,takze dufam,ze sa od polovice augusta situacia zmeni.

ivkaivka
28. júl 2009

to Ti drzim palce, bolo by smutne, ak napriek chceniu Tvojmu a Tvojho manzela,by Vam to neumoznili. Moj gynekolog povedal, ze u nas - teda v Presove- staci v tej chvili povedat, ze tam chcem manzela a oni by to mali umoznit, samozrejme ak nenastanu ziadne komplikacie. Inac som pocula, ze niektori muzi po porode maju traumu z toho co videli a zo strachu sa boja dotknut vlastnej manzelky-teda aby jej neublizili-hadam to nebude nas pripad. 😅

vlnka
28. júl 2009

Ivka to som aj ja pocula,ze niektorym muzom sa dokonca zena zhnusi a potom s nou prestanu spavat a tak.Preto by som nechcela svojho draheho pocas celeho porodu,iba v tej prvej faze a potom az bude uz mala na svete.Niektore veci by aj podla mna mali ostat za dverami.

alexandrah
29. júl 2009

ahojte, ja som zaspala pred 1, ale uz hodinu som hore .. 😢 no to posledne som aj ja pocula, ale pri mojom muzovi to asi nehrozi ... no u nas na zapade ... ja som bola tiez prekvapena, myslela som, ze muz pri porode, je samozrejme aj pred porodom, no ale vyviedli ma z omylu, ze z tych 3 nemocnic uzasnych, co su u nas to umoznuje iba jedna, aj tam pindaju ... ze to je fakt iba ta faza pri porode, skoro som odpadla ... to umoznia vzdy ...takze chcem rodit samozrejme tam, poplatok za muza pri porode je 500 sk tiez, ale za tu prvu fazu je 2500 sk. inak tam lezis spolu s inymi zenskymi, na tzv. "vzdycharni" (strasne neznasam ten nazov!) ako taky zver, obcas behaju sestry, ak sa im chce, a kontroluju, aj hodiny si tam ... no nechcem na to ani pomysliet ...

alexandrah
29. júl 2009

spite vsetky? vam zavidim, to sa mi vypomstili tie 2 dni, co som spala ...

vlnka
29. júl 2009

Alex ja som tiez skoro rano vstavala,ale rano nestiham zapinat pc...kym vyvencim psa,nachystam manzelovi a sebe ranajky...potom zasadne za pc drahy a nedostanem sa k nemu az kym nejde do prace.
Buduci tyzden idem do nemocnice,tak vsetko co sa tyka porodu zistim.

alexandrah
29. júl 2009

ahoj vlnka, uz som cakala, kedy sa objavis, my sme nastastie zdvojeni, ja mam pc, a manzel laptop. tvoj muz pracuje rano, kym nejde do prace? preco nejde skor? som nejaka unavena, ale zaspat uz nezaspim, tak sa tmolim ... drzim palce v nemocnici

vlnka
29. júl 2009

Alex manzel ma volnu pracovnu dobu a homeoffice,takze rano len co otvori oci robi na pc administrativne veci..objednavky,ponuky..vybavuje maily atd. a potom ide do terenu a potom sa opat doma zchadzame vecer...ak samozrejme nie je na sluzobke.Vacsinu casu travi v aute a na stavbach...pracuje totiz v stavebnictve.A popritom sa venuje nasej firme na predaj auto-prislusenstva,motooblecenia a motodoplnkov.Po vikendoch chodi po motozrazoch predavat.Takze ho vobec nemam doma.
Ja som si dnes trosku zdriemla aj poobede,takze v noci som tu zas 😀

ivkaivka
29. júl 2009

Alex, myslela som, ze tych 500sk je za cely porod, dufam, ze u nas to tak je... Vcera sa mi podarilo zaspat okolo 02.00 a spala som az do 09.30-som vybuvana ako male babo. Vlnka, ma Tvoj manzel aj nejaku internet.stranku? Totiz moj manzel je maniak do aut a stale na nasom nieco preraba, vylepsuje... no samozrejme nahana vseliake prislusenstva a tak. Ak ma posli. Aj vase babatka su dnes take aktivne? Mam pocit, ze mala od rana nespi. Dufam, ze po porode to robit nebude a bude pekne spinkat celu noc. Moj kolega ked dal malu spat vecer o 21.00, tak vraj ju rano o 09.00 museli budit na kolena. To by bolo fakt super mat take babo. 😀

capy
29. júl 2009

dneska vsetky spite?

capy
30. júl 2009

idem o chvilku kuki dextra a potom haji. majte sa pa pa a dobruuu nocku 😔 😔 😔

vlnka
30. júl 2009

Ahojky,ja som dnes mala hroznu noc.Sice som lezala,ale asi kazdu polhodinu som sa budila.Moja mala bola strasne aktivna v noci az doteraz.Neviem,ale citim sa nejak zvlastne,dufam,ze nejdem rodit.
Ivka manzel sa sice viac zaobera vecami na motorky,ale predava aj autosuciatky.Nie je ale zamerany na autotuning...takze autodoplnky asi nie.
Capy dnes sme ta tu nechali samu ☹
Baby mne treba urobit doma tolko roboty ale asi sa na vsetko vykaslem posledne tyzdne by som asi pracovat nemala,ked nechcem porodit skor.Zvykne mi pomahat maminka,ale ta je teraz 2 tyz. na dovolenke a manzel,ten by nestihal aj zensku pracu,tak co teraz???Zisla by sa upratovacka 🙂

alexandrah
30. júl 2009

ahojte, ja som vcera spala, boli sme s manzelom na futbale (dostal listky v robote, tak reku vypadneme von - aj tak sme prehrali, nie ze by mi to zily trhalo, ale aspon zmena), a dnes som spala do 11 (s pauzami).
vlnka, radsej nerob, naozaj, hlavne ked sa na to necitis, ja upratujem kazdy den, a vzdy, ked sa rano zobudim, mam pocit, ze treba upratat znova, az je z toho kolotoc, normalne mam chut zase pracovat (nie v robote, ale manzel nestiha, tak mu pomozem s nejakymi spismi, aj tak sa po materskej do roboty neplanujem vratit, ale robit s nim), takze zase aspon zmena. no mas to perne, takto sama, to je hroza, ked nasi muzi tak pracuju, ja sa vzdy snazim vysondovat, ze ked sa male narodi, aby ho aspon videl, ale tiez si to zariadi, ze bude robit doma nejaky cas, sak ho chce strasne vidiet vyrastat, a byt co najcastejsie s nim, hlavne ked nebudem leniva, a s nejakymi kauzami mu pomozem, aspon nebudem v kole - upratovanie - varenie - telka ...
ivka - radsej sa na vsetko povypytuj, u nas sa plati za vsetko extra, aj za lekara pri porode, ked si vyberies konkretneho - 7000 sk, a potom za nadstandard sestonedelia bude 500 alebo 1000 sk za noc ... no zarabaju, kde mozu, keby aspon aj tie sluzby podla toho vyzerali ...

vlnka
30. júl 2009

Alex aj u nas to zilo vcera futbalom,ja ho velmi nemusim...skor hokej.Ale moja polovicka sa vo vsetkych sportoch,ci pasivnych,alebo aktivnych doslova vyziva.
To je fajn,ze vies pomoct svojmu manzelovi,ten moj mi to stale vykrikuje,ze musi platit ludi a mohla by som to robit ja.Tiez sa po materskej asi nevratim do svojho zamestnania,uvidime,ci mi manzel ponukne nejake lukrativne miesto 😀
To len zartujem,este sa nad tym nezamyslam,budem to riesit,az ked to bude aktualne.A co sa tyka volneho casu a rodiny tiez som zvedava ako si to moj drahy chce zladit,ale mam pocit,ze ostane pri starom.Niekto musi zarabat korunky.
Baby u nas su nadstandardky za 100,-,300,- a 700,-Sk za noc.Mozes si vybrat,ak su volneCo v momentalnej situacii nehrozi.Je nejaky babyboom a vsade maju plno.Lekari ti su u nas asi drzejsi,beru okolo 10000,-Sk do vrecka-ti vychytenejsi,ale oficialne sa plati tusim nejakych 5000,-Sk.To je ale houby platne,lebo kazdy tak ci tak potom este nieco caka. 😠

alexandrah
30. júl 2009

fiha, tak to je peklo, a ja radsej zaplatim oficialne, ja nejak neviem davat uplatky, 😲 aj vy mate dneska take teplo? my tu mame 33 stupnov v tieni, a prave mi do pracovne svieti slnko (aj cez zaluzie ...), a nemame este klimu, a ventilator mam v obyvacke, ale tu mam pc, nejak vydrzim
no my mame s muzom obaja rovnaku vs - sme pravnici, dokonca sme boli spoluziaci, ale on je sam advokat, a fakt sa mu dari, je sikulko, a ja som robila medz. pravo, ale na min. spravodlivosti, a to ma uz nebavi, v podstate uradnicka robota, blby kolektiv a vsetko ... on ma zaujimavejsie kauzy, a fakt nestiha, aj ked ma koncipienta a este 1 pani na zmluvy, ale on (ten konc. neni az taky dobry), tak ja viem urcite, ze sa nevratim na MS. uz to riesime dlho, on ma rad zoberie (ked sa mi chce, tak som dobra), problem je, ze na mna nemoze nahucat, aby som nieco urobila, no ale nejak to poriesime ... sak nebudem cely zivot len okolo domacnosti ... a ked mu ja porobim cosi, tak aspon bude mat viac casu byt s nami, a mne par hodin psychickej roboty len prospeje 😀
inak, my sme obaja sportovci, a muz dokonca hraval ligovy futbal, tak nas syn je uz hned futbalista, a hra za liverpool, hehe

ivkaivka
30. júl 2009

ahojte, ja som vcera normalne zaspala okolo pol jednej. Dnes, asi z tej horucavy, som tiez nejaka ospala-omamena.Ja by som nadstandardnu izbu nechcela a asi ani malu nechcem na izbu-hovoria mi, ze som krkavcia mat, no gynekolog mi to tiez poradil. Vraj nie je dobre byt sama na izbe, ak by som sa nahodou rozkrvacala a nikto nablizku, vraj sa to uz stalo a pomohli len spolubyvajuce. A co sa tyka babatka na izbe, tak cela zodpovednost je uz prenesena na mamicku, cize ak sa babu nieco stane na vine je matka-takze po porode si asi budem oddychovat a ulavovoat od bolesti, ved malu budu nosit na dojcenie a doma si jej uzijem az-az. Co sa tyka prace, ja by som isla aj hned teraz-no neda sa, tak asi po roku pojdem a mala ostane s babkou, alebo pojde so mnou.

alexandrah
30. júl 2009

ahoj ivka, u nas je nadstandard, ze ste na izbe 2, inak 3 alebo 4. nikde neni, ze si sama. takze to staci. a tusim u nas musis mat babo u seba, iba ak by si mala nejake tazkosti, tak ti ju vodia iba na kojenie, neviem, ako u vas. mozno na vychode su lepsie nemocnice, neprekvapilo by ma to, a ze blava, hlavne mesto, nemocnice su 100 rokov za opicami. dokonca aj po cisaraku ti babo donesu hned, ako sa preberes z narkozy - sila, ze?

vlnka
30. júl 2009

Na vychode nie su o nic lepsie nemocnice ako na zapade..co je skoda....aspon o nieco by sa tu mohli postarat 😉
Ivka v Ke to funguje tak,ze na izbe za 100,- a 300,- je viac rodiciek a za 700,- si sama a mas cely cas male pri sebe.Ja by som tiez nechcela byt sama,ale na nadstandardke aspon nelezis vedla spinavych romskych spoluobcaniek,ktorych je vzdy viac ako dost 😠
Tiez som za to,ze mamicka si ma po porode oddychnut,ved babatko jej nosia kazde 3 hod. a doma si ho uz bude uzivat v jednom kuse.
A praca?Ta ma momentalne vobec nelaka.Som skor rodinny typ,takze si matersku a babatko chcem poriadne uzit.Zatial na nas kriza nedolahla,aj ked nehovorim,ze sa mam ako prasa v zite...tak standardne.Uvidime,ci to budeme zvladat financne,ked sa narodi mala.

ivkaivka
30. júl 2009

caves, no ja myslela ze na zapade je to lepsie. U nas si mozes vybrat - tusim sa tomu hovori rooming in - to mas babo na izbe, alebo Ti ho nosia len na kojenie-lekar hovoril, ze v oboch nemocniciach - starej aj novej-maju izby aj take, aj take. A romske spoluobyvatelky su vo vedlajsom kridle, takze na izbe ich urcite mat nebudem, to by som asi nezniesla, teda nie asi, ale urcite-to rodim radsej doma. Alex, to si ani neviem predstavit, ze po cisarskom by mi hned dali malu, ved urcite po takom zakroku musi boliet cely clovek a co viem po narkoze aj vracas, je Ti zle, si ospala.... tak to je fakt sila. Tie sestricky a lekari by si to mohli vyskusat. Ved niekedy urcite nebolo take, ze babo Ti dali na izbu.

alexandrah
30. júl 2009

no sak prave, sila, kamoska rodila 2 krat cisarskym, a ze hned ako sa prebrala, je deti doniesli ... ze aspon sa rychlejsie pozviecha ... no hroza ... na romky som ani nepomyslela ... ani sa tak nedesim tehotenstva, ani porodu, ani bolesti, ako tych hroznych nemocnic, to je sialene, ze?
vlnka - ja tiez chcem byt na materskej co najdlhsie, tak dlho sm cakali na babo, ze s nim chcem byt furt.

ivkaivka
30. júl 2009

ja mam obavy aj z personalu pri porode, uz som pocula kadeco, ako vedia ziapat, ked nevies tlacit, alebo Ti neide kojenie, akokeby sme mali uz vsetko vediet. alex, aj ja by som s malou ostala co najdlhsie, no s pracou je to tazke a buduci rok by sme chceli stavat, takze kvoli financiam budem musiet do prace,ale moja praca je v pohode-podla uvazku-nejakych max.5hod.denne a som doma, takze preto to beriem tak v pohode - teda, ze by som isla do prace.

alexandrah
30. júl 2009

no sak aj ja, ale od toho tam bude manzel, aby mi nikto nevlepil, pocula som aj take ... boze, same horory ... mali by sme sa skor povzbudzovat ... tak to mas super robotu, 5 hodin, a co robis? to ja planujem tiez potom robit s manzelom, ale ked budem u neho, tak budem robit doma, ked sa bude dat pri dietati, takze aj tak dobre ...

alexandrah
30. júl 2009

cafte baby, spite? ja normalne pracujem 🙂

ivkaivka
30. júl 2009

Ja pracujem ako specialny pedagog na ZS - 1.stupen -venujem sa detickam s poruchami ucenia a spravania. Na prvom stupni mas max.5 hod., sem-tam aj 6, ale tych 45 minutovych. Je to super, tak aj preto sa tesim do prace. No ja osobne by som pri babatku doma neurobila nic. Vidim to na mojej sesterinici, pracuje ako sekretarka v advokatskej kancel.ma 2 rocnu dcerku a vzdy ked sadne k praci, mala si ju ziada. To budes mat super, super veselo 😅

capy
30. júl 2009

vlnka veru samu samucicku. ale neva hlavne ze ste sa vyspali 🙂

my sme dnes boli v lipote na kupku. bolo perfektne. vsetci su uz davno mrtvy. neviem co ich tak zmorilo 😀 😀 😀

ja som si lekara pri porode nezamluvnovala ani raz a ani nebudem (ak by som bola este tehotna). ja som rodila obydvoch po polnoci a nieje nic horsie ako ked zobudis niekoho v noci ze musi ist do prace. ☹ a pokial ho neako nepoznam tak je to aj tak jedno. podla mna to za tych pet minut co je pri tebe doktor nestoji. viac by si to zasluzili tie sestricky co su tam s vami cely cas. a nadstandardy doporucujem. neda sa to porovnat. za tych 500 sk na den to urcite stalo.

capy
30. júl 2009

alex urcite nespime. tak skoro? 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre