Príčina hematómu v tehotenstve

22. máj 2021

Ahojte, zaujíma ma skúsenost žien, ktoré mali uz v 1. Trimestri v tehotenstve hematóm pri plode. Pripadne ak ste mali Hematómy opakovane v tehotenstvách, co môže byt príčinou ich vzniku?

bagre
22. máj 2021

čo je príčinou som neskúmala, podstatné bolo, že zmizol a syn prežil

ktochytavzite
22. máj 2021

zla funkcia zlteho telieska,nedostatok progesteronu

kkovacovak
22. máj 2021

Neskúmala som to. Má ich veľa žien a áno vedia sa objaviť opakovane. Dr mi dala lieky a časom ho bábätko prerástlo. Je to celkom bežná vec podľa mňa.

autor
22. máj 2021

@ktochytavzite vieš prosim na tuto informáciu zdroj?

ktochytavzite
22. máj 2021

mne to povedal moj gyn,ked som mala hematon,kt sle praskol ,a potom ze mam slabu funkciu zlteho teleoska a teda ten hematon sa tvoei ,a aj ked mas nedostatok progesteronu krvacas a tiez to ma na svedomi zlte teliesko.

vsetkounas
22. máj 2021

ja som mala hematon v tretom tehu vstrebal sa a teraz som tehu a na ze aky velky hematon a o tyzden minimalny . Co to sposobuje neviem ale ja si myslim ze u mna silma menzes lebo niekedy zo mna idu doslova kusy .

autor
22. máj 2021

@vsetkounas a teraz ho mas v 1. Trimestri? Co to znamena ze velky ? Koľko cm ak sa mozem spýtať ?

autor
22. máj 2021

@ktochytavzite a brala si nejake lieky? Aký bol potom vývoj plodu v tehotenstve? Všetko v poriadku ?

vsetkounas
22. máj 2021

pri tretom tehu som spinila brala som ascorutin a duphaston kedze som stale spinila vcera som bola v 7tt.plus 1 den predtym som bola v 6 a bol tam hematom neviem kolko mal ale gynekolog vravel že prazdny vak a dost velky hematon a vcera hladal hladal a ze hematom minimalny srdiecko bilo ako zvon . Pytal sa ma ci chcem pre istotu nieco na podporu alebo nie že ked tam hematon nieje dovod ale ak chcem nieco my predpise .

ktochytavzite
23. máj 2021

duphaston ,deti uplne ok,od 13tyz ziadne krvacanie.A treba sa setrit ten 1trimester ak mas hematon,a ziaden sex ale to asi vies.

magka
22. sep 2021

Ahojte,ja som v 10 týždni tehotenstva a začala som silno krvácať . Bola som na pohotovosti,usg ukázalo že dieťatko je v poriadku,zrejme to bol hematóm. Ležím v nemocnici,po injekciách krvácanie pomaly ustupuje. Držím palce všetkým čo to prežívajú,netreba to vzdávať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre