Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Príznaky tehotenskej cukrovky

karinbirosova2
21. apr 2016

Ahojte, chcela som sa opytat ma niekto s nou skusenosti?ake su priznaky??

zivanicova86
21. apr 2016

priznaky nie sú žiadne. Ja som ju mala.

karinbirosova2
autor
21. apr 2016

A ako sa lieci v tehotenstve? Aj inzulin sa sa dava v tehotenstve?

ivanya
21. apr 2016

Tiez som mala a ku koncu aj s inzulinom.

karinbirosova2
autor
21. apr 2016

A na vysetrenie sa kam chodi?

ivanya
21. apr 2016

@karinbirosova2 Gyn ta posle, tusim v 20tt. Ak sa potvrdi, prejdes do starostlivosti diabetologa, kde budes chodit kazde 2tyzdne a ukazovat zapisky co a kedy si jedla a aku hodnotu cukru si si po jedle namerala. Ak dlhodobo budes prekracovat hranicu, navrhne ti inzulin.

karinbirosova2
autor
21. apr 2016

Ach jeej tak je to dost zlozite dakujem velmi pekne za info 🙂 dufam ze vsetko dopadnee ok a nebudem mat

nerko
21. apr 2016

@karinbirosova2 na test sa chodi medzi 24-28 tyzdnom. Keby si ju mala budes chodit pravidelne k diabetologovi a dodrziavat dietu. Kazdy jeden ma vsak iny postup pri sledovani. Ja som si nemusela zapisovat nic, ani glukomer som nemala. 1x za 2 tyzdne mi bral krv, najedla som sa v bufete a znova ma testoval ci mi staci dietna strava. Inzulin nebolo treba.
Mas nejake pochybnosti, ked sa pytas este pred testom?
Keby si ju aj mala, tak si potom nastuduj stranku tehotenskacukrovka.cz. Je tam vsetko super vysvetlene, aj poradna tam je. Drzim palce!!

karinbirosova2
autor
21. apr 2016

Nemam ziadne podozrenie len doktorka vcera mi povedala ze budem robit na toto vysetrenie a uz stresujem ja ihly neznasaaam:/

ywus17
21. apr 2016

Ja ju mám tiež...príznaky nie sú žiadne pokiaľ ide o tehotensku cukrovku... Neboj to ti len pár kvapiek odoberie z prsta...za pár sekúnd ani nebudeš vedieť... Toto vyšetrenie sa robí každej tehu žene takže nestresuj. 😀

nerko
22. apr 2016

@karinbirosova2 jaj tak to je v pohode. Uz su inac nove normy, ze by sa mala brat krv zo zily 3x. No na Slovensku som este nezaregistrovala, ze by sa to tak robilo. Takze beru z prsta, ako by si sa pichla spendlikom. U gyndy aj pri porode sa vsak ihlam nevyhnes, je to povinna jazda. No je to to najmenej co mozes urobit pre svoje babätko.

karinbirosova2
autor
22. apr 2016

No ved ano ale dufam ze nebudem ju mat a ak budem tak nebudem si musiet sama pichat inzulin fuj :/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli