Problémy s chrbátom a možné tehotenstvo

23. júl 2021

Dámy ahoj, čakám práve u lekárky na neurológii, ide o to ze mám dlhodobé problémy s bolesťou chrbta, obvodný lekár mi povedal ze ak to nebudem riešiť do par rokov budem mat hrb. No ale k veci, je tu možnosť že budem tehotna, môj lekár má dovolenku takže nič. No myslíte že u neurologicky budem musieť podpsutipt rontgen alebo sa to dá doriešiť aj bez toho? Aby som zbytočne nečakala v čakárni, ľudia tu čakajú od 4tej rána aby sa dostali na rad. A ak bude treba rontgen ako mam oznámiť lekárke zze nemôžem? Ak teda sama neviem ci som v tom alebo nie.

viktoria1425
23. júl 2021

Treba najskor zistit testom či ste alebo nie a podla toho sa zariadit 🙂 takto odhadom sa neda poradit.

lucka_ke
23. júl 2021

normálne jej povedz, že je možné, že si tehotná a na rontgen zatiaľ ísť nemôžeš

autor
23. júl 2021

@lucka_ke ďakujem, na koniec po menštruácii ak príde mám papier na rontgen

mogaa
23. júl 2021

ona ti pri chrbtici bez RTG či MR nevie povedať kde je problém....a ak si potencionálne tehotná ani ti hocaké lieky na uvolnenie nevie predpísať....týždeň počkaj a urob si test a uvidíš na čom si ....potom RTG a naspäť lekár - buď ti dá niečo na uvolnenie svalstva, rehabilitácie alebo ťa pošle na obstrek či na MR....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre