Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Protilátky v 30. týždni

kikinka19
21. apr 2015

Som v 30 tt a dnes mi volala lekar ze mam pozitivne protilatky..pri prvom tehu mi boli podavane injekcie D..a nechapem co sa mohlo stat..zatial za mi vyjadril ze babo je v pooriadku..baby mate stym niektore skusenosti?som z toho dost zmetena..modlim sa aby babetko bolo v poriadku..

trgypadl
21. apr 2015

@kikinka19 ahoj hlavne klud,nic sa nedeje....odoberu Ti este raz krv a poslu na specializaciu protilatok.vsetko bude v poriadku

kikinka19
autor
21. apr 2015

Uz mi idu brat treti krat..a az dnes sa mi vyjadrili co to je..zatial len tvrdili ze ze zatial je vsetko ok.. 😠

trgypadl
21. apr 2015

@kikinka19 ano,ale do teraz mohli byt negativne....v kt.roku Ti bola podavana Rhega?

kikinka19
autor
21. apr 2015

V 2011..dostala som aj tri styri sa pametam..ci to nemoze byt aj tym ze pri prvom porode som mala tranfuziu krvi?

trgypadl
21. apr 2015

@kikinka19 moze to byt aj tou rhegou,aj transfuziami....ked vyspecifikuju protilatky budete mudrejsi...ale pravdepodobne to bude mat len taky vysledok,aby Vam podali urcity typ konzervy v pripade transfuzie a na babo to nebude mat vplyv

csenibaba
21. apr 2015

@kikinka19 Ahoj,ja som rh+,a pri druhom tehu som mala protilátky v krvi od zaciatku tehu.Kazdy mesiac som mala odbery krvi na hematológie a stále sledovaly prietoky +malému pecen a mozog,a pri põrode som tam mala a lekárku z hematológie a lekári boli pripravené na moznú celkovú tranzfúziu krvi.Ale nastastie vsetko dopadlo dobre a s malym je vsetko ok🙂

nikuska0605
2. máj 2015

@csenibaba dobrý deň.Ja mám tiež krvnú skupinu 0+ a od začiatku môjho druhého tehotenstva sa mi tvoria protilátky.No som zarazená tým,že mňa moja lekárka na hematológiu neposlala.Smiem vedieť,aké ste mala vy protilátky?´Dakujem vopred za vašu odpoveď

csenibaba
2. máj 2015

@nikuska0605 dobry som K - (anti Kell )

nikuska0605
2. máj 2015

@csenibaba ja mám anti-C a nejako sa o tom nikde neviem dočítať ☹ Chcem sa ešte opýtať,neviete,či boli klinicky významné pre hemolytickú chorobu novorodenca?

csenibaba
2. máj 2015

@nikuska0605 áno u nás to bolo dost vázne ,maly sa my narodil v Komárne a pár hodin po põrode ho museli preniest do Novych zámkoch na neonatológicke oddelenie lebo jeho stav sa velmi zhorsil a vKomárne sa mu uz nevedeli pomõct...

kikinka19
autor
3. máj 2015

@csenibaba a v Novych Zamkoch mi pomohli?co sa dialo s malinkym ako prebiehal porod?

csenibaba
3. máj 2015

@kikinka19 põrod som mala az az priliz rychly od prvej kontrakcie bol maly cca za 45 minút na svete a narodil sa 2x otocenou pup.snúrou na krku🙂Na zaciatku sa zdalo ze je vsetko ok ale behom pár hodin tak zazltol(a mal také zle krvné hodnoty bilirubinu) ze ho okamzite dali pod lampou a volaly záchranku zo zámkov,dõvod prevozu vysvetloval lekár s tym ze v Komárne majú slaby inkubátor uv lampa je len hore a ze to uz pre neho nestaci.V Zámkoch ho hned daly do inkubátora pod lampou tak tam lezal 3 dni,.Ja som s nim nemohla ist iba tel.sa informovat o jeho stave.Postupne ho vyberaly pod lampou najprv na 30 min,potom na hodinu atd.,dostaval aj lieky...

adamnela
14. máj 2015

@csenibaba @kikinka19 no ja som si tiez dnes volala na hematologiu kvoli protilatkam a uz mi stupli nad kriticku hodnotu, tak sa bojim, co bude dalej...Chodim kazdve 2 tyzdne do MT na prietoky a podrobny usg a tam je zatial vsetko v poriadku, akurat vcera som bola...Ja mam v krvo protilatky aj anti D, aj anti M a mam krvnu skupinu B negat. Co myslite aky bude dalsi postup?? Dr. z hematologie mi kazala prist v pondelok ku nim a ze sa to uz asi vsetko bude riesit v MT...Je to moje 3 dieta...Prve boo ok, pri druhej sa mi protilatky zvysili az v 36tt a teraz mam pozitivne uz od 12tt a teraz poriadne vyskocili..

csenibaba
14. máj 2015

@adamnela Dobry, v kolkátom tt ste?Podla mna Vás budú nadalej sledovat a urobia kontrolny odber krvi a ked protilátky neklesnú pri najhorsom vyvolajú põrod aby bábo zachránily pred moznym poskodenym mozgu(ale nechcem Vás strasit:-\)

adamnela
14. máj 2015

@csenibaba no dufam, ze nebudu stupat a nebude to moc zle...Momentalne som 30+4, ale sme mensi o nieco..Cize je to este dost skoro.. ☹

csenibaba
14. máj 2015

@adamnela ja som sa narodila na 26 tt s 800 g váhou a som tu.Ale nebojte sa vsetko bude ok,drzim Vám palce..

adamnela
14. máj 2015

@csenibaba dakujem pekne, no myslim pozitivne...vsetko musi byt v poriadku...mnic ine si nepripustam...Aj ked pred par dnami som mala sen, ze som rodila v nejakom 33tt, tak dufam, ze sa to nevyplni...Ale porodila som dievcatko a cakam chlapceka, tak dufam, ze to nebude naozaj tak...

kikinka19
autor
7. jún 2015

@adamnela@nikuska0605@csenibaba baby ako ste na tom?no mi sme museli ist von 32tt+3..s vahou 1850g 40 cm..bolli sme v. Inkubatori postuupne nas davali von,ucili papat az nas prepustili s vahou 2120g..momentalne sme doma..papame..ale stale sa o nu bojim..snazimsa pre nu robit vsetko..🙂momentalne by sme boli tento tyzden 37tt.

adamnela
8. jún 2015

@kikinka19 tak v prvom rade gratulujem k dcerke, aj ked skoda no, ze to uz bolo take akutne, ze musela ist tak skoro von. Ako to u teba bolo, ked uz bolo taketo radikalne riesenie?
No my sa mame zatial fajn...Protilatky si so mnou robia co chcu, najprv bolo 1:64 dost dlho, potom to vyletelo nad tu 500 a teraz naposledy sme boli 1:128. Takze chodim poctivo na prietoky kazve 2 tyzdne a krpca sleduju...Povedali, ze pokial su prietoky dobre, tak sa nemusim bat a vychadza nam vsetko ostatne dobre. Tak som zvedava do kedy to potiahneme. Ja som vcera zacala 35tt...

kikinka19
autor
8. jún 2015

@adamnela neviem musela som ist na pozorovanie do nz le o mi vo!al moj gynekolog ze sa to zvysilo..hned ma hospitalizovali..v nemocnici mi zobrali krv poslali do Ba a Zrazu im volala Bratislava ze nemozu cakat ze mala musi ist von..takze ani neviem aky som mala titer..prietoky vsetko okolo toho som mala stale dobre..lekari nechceli riskovat..

adamnela
8. jún 2015

@kikinka19 aha...skoda, ze nevies ako vysoke tie protilatky si mala, ale teraz je to uz v podstate jedno a drzim palce, nech je malicka cim skor fit a neboj, urcite bude v najlepsom poriadku a o chvilku ani nebudete vediet, ze sa musela tak skoro narodit...

kikinka19
autor
9. jún 2015

@adamnela dakujeme velmi pekne..tak sa snazime..aj maminka aby na vsetko to stresujuce cim sjor zabudla a tesi sa z malinkeho uzlicka..🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli