Protilátky v tehotenstve

nikamichal
28. júl 2019

Ahojte. Tvorili sa niektorej z vas protilatky v tehotenstve?

ganesh
29. júl 2019

@biba2014 jaj a to som nevedela, ze k tomu davaju nejake papiere. Pojdem aj ja darovat krv, nech aj m e ich vystavia 😆

biba2014
29. júl 2019

@ganesh to je strasna nezodpovednost,ze ti ju nepichli😕

mariannocka123456789
29. júl 2019

Mne to akosi nezistili.. prvýkrát som potratila... druhýkrát som otehotnela po vyše roku.. donosila som, ale malý mal vysoké hodnoty žltačky nad 300... taktiež mu padali dolu červené krvinky, cize dostal transguzie 4x, a pod uv lampou bol velmi dlho pomaly mesiac... nekonečný príbeh 😥😥😥😥😥ja mam skupinu Arh negativ muz ma Arh pozitiv a malý ma po mužovi Arh pozitiv... chceli by sme druhé ale veľmi sa bojíme.. taktiež mi z krvi zistili ze mam antiD protiladky..

mariamisko
2. aug 2019

@janulka1985 ja som mala tiež ten istý test a ukazoval mi tiež tak slabucko ....dokonca aj po odstupe a teraz som v 23t 😀

janulka1985
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariamisko
2. aug 2019

@janulka1985 skóre uzdravenie prajem a nech nájde lekár tú správnu príčinu problemu...

janulka1985
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikamichal
autor
2. aug 2019

Ahojte. Tak dnes som mala uz vysledky 1:128 co je uz hranica. Chodim do tt ale rozhodla som sa ze zacnem chodit do Ba. Keďže mi hrozi predcasny porod. Tak dufam ze dalsie hodnoty az tak nestupnu

biba2014
2. aug 2019

@nikamichal ahoj,mne vysvetlovali v Ba,ze hodnota tych protilatok nevypoveda o tom,ako sa ma babatko,je to len orientacne...neviem ti to presne vysvetlit.ja som bola tiez v Ba,bola som velmi spokojna,dobre sa o mna postarali,po porode mi malinkeho previezli a dobre sa starali o neho od zaciatku😍drz sa

nikamichal
autor
2. aug 2019

@biba2014 a v ktorom tyzdni si rodila? Podla ultrazvuku sa ma maly dobre a vsetko ma ok zatial

biba2014
2. aug 2019

@nikamichal moj gynekológ hovoril,ze porodim v 30-32tt ale maly sa narodil v 36tt

nikamichal
autor
2. aug 2019

@biba2014 sekciou? Mna tiez uz strasia s tym ze to bude asi ovela skôr

biba2014
2. aug 2019

@nikamichal ano sekciou,ale koli tomu lebo mal zlu polohu

nikamichal
autor
2. aug 2019

@biba2014 aha. Lebo mne tvrdia ze to pravdepodobne bude skor a sekciou. No som rada ze mate vsetko ok. Dufam ze aj my to tak zvládneme

nikamichal
autor
5. aug 2019

Mozem sa este spytat ako casto vam brali krv na vyšetrenie protilatok? Je to normalne ak po 4 tyzdnoch sa beru?

ganesh
5. aug 2019

@nikamichal ano je to normalne. Doporucujem ti Antolsku, rizikov aamb c.108 a Dr. Vaclavova. Da na teba pozor 🙂 ona je v tom najlepsia a rovno tam chod aj na hematalogiu. Pani doktorka je tiez zlata a sama si odcitava tie protilatky. Ano 1:128 uz treba sledovat, ale su aj horsie hodnoty....

ganesh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ganesh
5. aug 2019

@nikamichal a teda ja som mala naplatovanu sekciu kvoli tomu na 37+0tt. Cize s tym treba urcite ratat a pripravit doma vsetko vopred 🙂 No na poradne sa chodi casto, tak budes vediet ako sa to vyvija. Dr. Vaclavova dala vzdy v jeden den poradnu aj utz zakazdym. A popri tom sa to doladovalo hematologiou.

Tu pekne vidiet na krvi, co robi pri akej hodnote

nikamichal
autor
5. aug 2019

@ganesh mna v tt vobec ani na hematologiu neposielali. Vzdy mi brali krv na rizikovej a aj vysetrenie len tam. No kedze mi hrozi ze pojdem skor ak by stupali chcem ist do ba. Idem na kramare tak uvidim co mi tam povedia

biba2014
5. aug 2019

@nikamichal ano je to normalne,raz mesacne,potom uz raz za dva tyzdne...

nikamichal
autor
5. aug 2019

A babi co ste mali taketo problémy s protilatkami deticky nemaju ziadne následky? Alebo poznate niekoho kto mal takyto problem a ma babo trvalé následky? Mna v tej trnave strašne vystrašil... Ze ak budu stupat je este skoro dat maleho von a potom zasa moze mat nejake postihnutie 😥😥😥

biba2014
5. aug 2019

@nikamichal hlavne nemysli na zle,v dnesnej dobe si vedia lekari s tym poradit...

nikamichal
autor
5. aug 2019

@biba2014 snazim sa. To asi tie hormóny 😁 jeden den je dobre a druhy som z toho smutná.

biba2014
5. aug 2019

@nikamichal ja ti verim,je to ťažké,viem co prezivas... treba verit

ganesh
10. aug 2019

@nikamichal ziadne nasledky...dnes su tieto tehotenstva ostro sledovane 🙂

parcelka
26. aug 2022

@ganesh Ahoj, mas prosim cislo na doktorku Vaclavovu? Alebo k nej priamo do ambulancie na sestricku?

ganesh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ganesh
28. aug 2022

@parcelka tu som nasla:
Adresa: Antolská 11 - 851 07, Petržalka (Bratislava) - Bratislava
1.posch. poliklinika, č. dv 108
Telefón: +421 2 6867 2443

Štvrtok08:00 - 12:30
MUDr. Václavová - sterilita, infertilita, endometrióza; 13:00 - 14:30 MUDr. Bertoldová - prenatálna poradňa

parcelka
28. aug 2022

@ganesh dakujem 🙂 , no skúsim teda volat vo štvrtok ked robi, lebo na toto cislo som volala v piatok a pani mi povedala ze Vaclavova objednava priamo u seba, nie u nich, ale telefon na nu nema, no totalny chaos...

ganesh
29. aug 2022

@parcelka aha, tak skus ustrednu na Antolskej. Oni musia mat vsetky cisla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre