Rizikové tehotenstvo

ria36
30. máj 2016

Ahojte ,prosim vas,viete mi niekto poradit,vypisuje doktorka tehotnu zenu vo veku 36 rokov automaticky na rizikove?
Vopred dakujem za odpoved
Ria

siska53
30. máj 2016

@ria36 nie nevypisuje.

prirodka
30. máj 2016

veru nie.

ria36
autor
30. máj 2016

Lebo vsade na internete je uvedene,ze za rizikove sa povazuju tehotne na 35 rokov,preto to zistujem
Dakujem za odpoved

ria36
autor
30. máj 2016

Cize nemam vobec sancu ist 2 tyzdne skor na matersku z tohto dovodu?

janinah
30. máj 2016

@ria36 nie,neznamená to,že tehotná nad 36r. ide autiómaticky na PN či skôr na MD

siska53
30. máj 2016

@ria36 pod "rizikove" myslia skor to,ze je vacsia pravdepodobnost problemov ci komplikacii a vyssie riziko nejakeho poskodenia plodu,nie to,ze automaticky ides na rizkovu PN. To posudi lekar. A mnohe tehulky aj vo vyssom veku zvadaju tehotenstvo super a nemusia na ziadnu PN ist.

Na MD sa nastupuje 6-8tyzdnov pred ocakavanym TP - to si mozes vybrat,ci chces ist 6 alebo uz 8 tyzdnov pred TP,ale tu moznost maju vsetky,nezavisi to od veku.

ria36
autor
31. máj 2016

Dakujem za reakcie,ja na PN urcite nie,len som si chcela vypocitat,kedy najskor mozem na matersku,lebo dochadzam daleko do prace,tak sa bojim,ako to budem zvladat koncom tehotenstva.Dufam teda,ze budem moct odist 8 tyzdnov pred,nie 6 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre