Rizikové tehotenstvo, kľudový režim, serkláž

lenija63
26. máj 2019

Ahojte baby. Som v 18.tt a mam uz nariadeny kludovy rezim. O 2 dni ma caka preventivna serklaz. Minuly rok som mala predcasny porod v 25.tt, predchadzalo mu predcasne otvorenie krcka v 21.tt. Tak v tejto gravidite sme sa rozhodli s mojim gyn. nic nepodcenit, zasit krcok kym este drzi a v kludovom rezime dolezat do terminu porodu (koniec oktobra 2019). Bola by som rada keby sa mi ozvali tehulky, co su na tom podobne, aby sme si trosku sprijemnili mesiace lezania. Budem sa tesit na Vase prispevky. Samozrejme akykolvek prispevok potesi, aj od neleziacich tehuliek 🙂

simonecka2
8. aug 2019

@lenija63 drzim palce, mne robili serklaz pred rokom v 23tt kvoli tomu, ze som sa zacala otvarat, pekne som donosila, este som 5 dni prenasala, poctivo som lezala ani do obchodu som nesla, bolo to na nervy, cista depresia, cele dni sama, muz v robote, ale uvidis ubehne to velmi rychlo. Dost mi ochabli stehna, celulitida az po kolena, co som nikdy nemala, horko tazko s tym teraz cosi robim.

lenija63
autor
8. aug 2019

@dagmarix hej, vsak ty si uz 34.tyzden, to mas brutalne predodvermi;) drzim paluchy nech ti to rychlo ujde. Aj mne vadia mudrovacky. Hlavne ked sa staraju co za lieky to uzivam, ci to neprehanam s tym magneziom (na toto je oco expert) a ci musim tolko lezat. No, nie. Som uuuplne zdrava fit a toto som si vymyslela aby som bola zaujimava🙂)) Inac.. ja mam v tehotenstve este taku brutalne otravnu komolikaciu. Vola sa to ptyalizmus. Nadmerne slinenie. Zacalo to okolo 8tt spolu s nevolnostami. Tie skoncily, ale sliny nepresli. Maju to vraj 2-3zeny z 1000. Tvori sa mi obrovske mnoztsvo slin. To by nevadilo, keby sa dali prehltat,ale nedaju. Ich zlozenie vysloveme vasi mojmu zaludku a vzdy ked prehltnem co ilen 1 davku, do 20min vygrciam vsetko co som.v ten den zjedla a do konca dna mi je zle. Ked idem k lekarovi, musim mat papierovy poharik, do ktoreho si odpluvam.ked lezim, mam na to uterak, tam si sliny utriem. Denne miniem 4 velke osusky. Pery mam z toho znicene, bolave, kazdy den krvacaju. A co som sa docitala a zistovala u lekatov, neda sa s tym nic robit, nikto nevie z coho to vznika..a prejde to porodenim placenty. Nuz, je to kazdopadne MEGA neprijemne a MEGA zivot zneprijemnujuce. Tiez jeden z dovodov preco su mi neprijemne navstevy.

lenija63
autor
8. aug 2019

@simonecka2 Som rada, ze si donosila a bolo to ok. Mne v 1.tehu sa prisruzila infekcia a serklaz nepomohla. Potom zistili, ze som mala ureaplazmu. To je bakteria, ktora presne sposobuje potratu a predcasne potraty. Pred tymto tehu sme s muzom bratli 20dni silne antibiotika, bakteria sa vyhubila. A v tomto tehu serklaz drzi, krcok sa nemeni, neotvara a neskracuje.. je to sto a jedna. A to lezanie.. presne ako pises. Raz aj zabudnem, ze kolko to trvalo;) a budem sa tesit z mimi

lenija63
autor
8. aug 2019

@simonecka2 jaj a celulitidu mam aj ja aj za usami z toho lezania🙂)) co uz

dagmarix
8. aug 2019

@lenija63 fiha, tak to musí byť nepríjemné veľmi. Do pindy, nieže dosť toho máme na pleciach, ešte nadmerné slinenie do toho... To by ma nasralo. Ale nič, musíme držať 💪 Sme nejaké Xeny, žiadne princezničky. A mimochodom, celulitidu mám už aj na hlave, ale zozadu na stehnách mi ju nevidno, bo po kolená mi ovisol zadok. 😀

lenija63
autor
9. aug 2019

@dagmarix 🙂)))))))) schuti som sa zasmiala

era777
10. aug 2019

Ahojte baby a aj nieco ine beriete okrem magnezka ? Napr.utrogestan alebo tak ?

lenija63
autor
10. aug 2019

@era777 ja berem veci proti tvrdnutiu bruska, 2 lieky na predpis. Ale ultrogestan nie. A ty?

dagmarix
10. aug 2019

@era777 Duphaston môj každodenný... Myslím, že to je čosi ako ten utrogestan.

lenija63
autor
10. aug 2019

@dagmarix zrejme ho beries od zaciatku, od 1.trimestra? Mne ho vtedy chcel preventivne doktor dat, ale kedze som trpela silnymi nevolnostami, tak povedal, ze to nebudeme silit, lebo mi z neho bude este horsie. Tebe z neho byvalo zle?

dagmarix
10. aug 2019

@lenija63 Vieš čo, asi ani nie... Nemala som až také problémy s tým, žeby mi bolo zle, iba pár takých prvotrimestrovych epizodok. Brala som ho nejak skoro kvôli špineniu, potom nie a potom naplno od serklaze v 18 tt. Ale už som v živote brala aj tej utrogestan, ten sa tuším dáva do šušky, nie? Ja to teda radšej zjem ústami, ak si môžem vybrať 😊 A ešte som krátkodobo brala 2x nejaké ATB do žily a macmiror tiež do šušky a ešte jedno, to si nepamätám.

era777
10. aug 2019

@lenija63 citala som vela zahranicnych vyskumov, o tom ze utrogestan by sa mal vkladat do šusky,lebo pomaha tomu aby krcok nezacal skor dozrievat a posobi aj protizapalovo 🙂 tak ma zaujima co davaju gyndosi zenam po serklazi ...

era777
10. aug 2019

A ano je to ako duphaston ale vo vacsej koncentracii a lepsej vstrebatelnosti ... Duphaston je tusim 10mg Utros je 100 😉

lenija63
autor
10. aug 2019

@era777 Ano, aj ja som to citala, ze to teraz davaju v porodnictve vo velkom kvoli krcku. Stary nazor je, ze ultrogestan v 2.a 3.trimestri moze sposobit potrat.. Neviem co sa dava po serklazi, mozno nemaju vseobecny postup. Ak sa krcok otvara a skracuje, tak ti ho daju.. Ja mam napr.krcok zavrety a stale rovnako dlhy, serklaz je skor preventivna, tak im to asi prislo zbytocne.. Mozno zavisi aj od konkretnej nemocnice a zauzivanych postupov... ze iny kraj iny mrav. Ktovie ;)

era777
10. aug 2019

@lenija63 jasne 🙂 len je nato dost vyskumov, co ukazuju jasny ucinok , dokonca aj v CR robia vyskum a odporucaju od zaciatku tehu fraxiparin+vit.D+progesteron(utrogestan) maju vysledky ... Neviem preco sme na Sk stale pozadu 😉

dagmarix
10. aug 2019

@era777 no takto, long story short, brala som utrogestan a o dieťa som prišla raz v 21.tyzdni a raz v 10.tyzdni. Beriem Duphaston a držím zatiaľ v pohode. Ako, je to každého vec, ale ja sa pre moju psychohygienu doktorom a doktorkám do práce nemiešam, keďže nemám takéto vzdelanie a takisto si nemyslím, žeby bol môj doktor, inak tiež prednosta oddelenia, pozadu. 😉 Ale vďaka za postreh a povzbudenie!

era777
10. aug 2019

@dagmarix ja sa nemiesam nikomu do prace 😉 a to mam aj vzdelanie dokonca aj diplomovku som pisala o predcasnom porode, a mam nacitanych xy zahranicnych vyskumov, a x knih precitanych ... Kde sa takouto problematikou aj zaoberaju , nie ako na Sk .... A mam za sebou 2x stratu v 24tt , kde mi nikto neponukol ziadnu tabletku ani len duphaston ale sak verila som lekarom a nemiesala som sa 😉 takze preto sa teraz pytam, aku liebu Vam davaju vasi lekari ...informativne 😉

apip42
10. aug 2019

@era777 ja mam utrogestan tiez,, krcok som mala v 21tt otvoreny na malicek a teraz v 31tt zatvoreny,, cize myslim ze neni o com😉 Tiez mam nacitane tie zahranicne studie o tom ako utrogestan zacinaju vo velkom vyuzivat namiesto serklaze a pesaru,, takze nieco v tom asi bude. Len na SR kym to pride tak to asi potrva.. Inak nikdy som sa este nestretla s infoskou, ze utrogestan moze vyvolat potrat😵🤔

era777
10. aug 2019

@apip42 neboj sa utros ti nic neurobi 😉 bud ti pomoze ,ale uskodit neuskodi .... Je to bezny zensky hormon, ktory mame vsetky ... On len pomaha, aby krcok nedozrieva skor ako ma 😉 do 34tt by ho mali zeny s rizikom pred.porodu brat (teda vkladat vaginalne)a od zaciatku tehu uz.... v Prahe to bezne takto robia a tiez maju vysledky , nevravim uz o zahranici 😉 ano dokonca su vyskumy ktore ukazuju ze serklaz alebo paesar ma rovnaky efekt ako progesteron ...

lenija63
autor
10. aug 2019

@apip42 no tak tu infosku rovno aj zabudni, aby ta to este dako nestresovalo, to tvrdia lekari z doby dinosaurov. V mojom okoli 2aja to uz povedali.. ale jeden bol stary a ten druhy robil 20rokov pod nim🙂

apip42
10. aug 2019

@lenija63 mna to vobec nestresuje😏
@era777 jj, je to hormon ktory tvori placenta cize to by vsetky tehotne mali potratit tym padom 🙈 Ja berem 2 na noc (vkladam), pounam aj zeny ktore beru vyssiu davku aj 4-6

era777
10. aug 2019

@apip42 vacsie davky beru vacsinou po ivf ... 🙂 kazdy porod sa zacina tym, ze padnu hladiny hormonov, a to dava signal mozgu ze ideme nato, vsetko je to hormonalne riadene porod nezacne len tak pre nic za nic ci uz v termine alebo pred... Takze ked ti zensky hormon nepomoze urcite ti neuskodi 😉 nemusis sa bat

merickat
10. aug 2019

Dievcata, ja sice patrim medzi tie, ktorym (ako sa tu vyssie spomenulo) mohol doktor “kopat” do krcka a ten vytrvalo ignoroval oba terminy porodu (jeden 9 dni, druhy “len” 3) a teda obe tehotenstva som prechodila (na stvrte, bez vytahu) ale poviem vam, ako to tu teraz citam hanbim sa za to, ako ma ten drziaci krcok “otravoval” :( neskutocne moc vas vsetky obdivujem a drzim najviac palce, aby ste to dolezali do uspesneho konca a aby ste sa mohli tesit zo zdravych krasnych vonavych a DONOSENYCH babatiek. Mate moj respekt!

apip42
10. aug 2019

@merickat dakujeme❤️❤️ Je to velka zivotna skuska ale stoji za ten vysledok😍🙏🏻

merickat
10. aug 2019

@apip42 urcite ano 🙂

lenija63
autor
12. aug 2019

Tak pridavam update z kontroly. 30tt, 1527g, krcok 36mm drzi. Ale..odpadla som tam. Po leziacky pocas ultrazvuku🙂))) Uz v cakarni mi bolo zle.. vnutri teplo a vydychany vzduch.. a uz iba hucanie v usiach a islo to🙂) doktor chudak v strese. Nuz, co uz. Ked iba lezim. Potom je pre mna navsteva lekara ako vystup na mont everest🙂)

olivia1425
20. aug 2019

Dievcence pridavam sa 😑 ako dlho ste boli v nemocnici po zasiti?

lenija63
autor
20. aug 2019

@olivia1425 ahoj. Mna v pondleok hospitalizovali, utorok sili a piatok pustili domov

olivia1425
20. aug 2019

@lenija63 ahoj.hadam to budem mat podobne...len mna lekar strasil ze to moze byt na dlho aj do konca tehotenstva 😑

lenija63
autor
20. aug 2019

@olivia1425 no podla toho co ti je a preco ta idu sit. Ci je to oreventivma alebo urgentna serklaz, aky mas nalez na krcku, ci ti tvrdne brusko.. ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre