Rizikové tehotenstvo, kľudový režim, serkláž

lenija63
26. máj 2019

Ahojte baby. Som v 18.tt a mam uz nariadeny kludovy rezim. O 2 dni ma caka preventivna serklaz. Minuly rok som mala predcasny porod v 25.tt, predchadzalo mu predcasne otvorenie krcka v 21.tt. Tak v tejto gravidite sme sa rozhodli s mojim gyn. nic nepodcenit, zasit krcok kym este drzi a v kludovom rezime dolezat do terminu porodu (koniec oktobra 2019). Bola by som rada keby sa mi ozvali tehulky, co su na tom podobne, aby sme si trosku sprijemnili mesiace lezania. Budem sa tesit na Vase prispevky. Samozrejme akykolvek prispevok potesi, aj od neleziacich tehuliek 🙂

lenija63
autor
2. sep 2019

@misik_mm Tiez myslim, ze mozno len zo zaciatku. Urcite ti predpise hormony na udrzanie tehotenstva (duphaston/ultrogestan) a mozno ta posle aj na hematologiu..teraz je taky trend ze si taketo tehulky pichaju heparin... no kazdopadne sa vobec netrap. Potrat v 8.tt neni nic hrozne, telo vie preco to spravilo. Mozno sa potrebovalo nejako hormonalne pripravit, mozno rozoznalo, ze to embryo malo daku geneticku chybu.. tak radsej potratilo. Doveruj svojmu telu, vsetko dobre dopadne a budes mat svoje vytuzene babatko o 9 mesiacov pri sebe;)

misik_mm
2. sep 2019

@lenija63 naposledy som duphaston užívala nakoľko som vtedy 2 týždne špinila a potom sa to takto skončilo. Ale tiež to už beriem tak, že sa to stalo z nejakého dôvodu, že to tak proste asi mal byť. Teraz už len pozitívne myslím, že všetko bude fajn. Len moja robota ma trápi a to mi moc na pokoji nepridáva. Veľa stresov a ešte aj zaskakovanie v reštaurácií a výpomoc na svadbách do večerných hodín, nakoľko v podniku robím prevádzkarku. Tohto sa tak trošku obávam ale uvidíme čo bude.

apip42
2. sep 2019

@misik_mm tak vsak vzdy si to rizikove mozes vybavit potom, ze mas narocnu pracu a ak mas ochotneho lekara tak ta na rizikove vypise😉

dagmarix
22. sep 2019

Ahojte dievčatá! Všetko mi teraz zbehlo veľmi rýchlo, ale teda v skratke : v piatok 13.teho som išla na kontrolu, reku naplánujeme sekciu (malý bol KP) a doktor hovorí, že ju musíme naplánovať na ten deň, vraj sa mi rozbieha pôrod. Takže šoky brutálne 😀 o 2 hodiny som už bola na operacke a o 12:05 už bol náš poklad na svete ♥️😍🥰. 3120 gr a 48 cm, nar. 37+5 tt. Keď mi ho priložili, tak som sa strašne rozplakala, že to máme za sebou a ze sme to zvládli a teraz mam pocit, že k nám patrí odjakživa, a to je s nami doma len 5 dní. 24 hodín na Jiske bolo hrozne otravných, ale my, naučené ležať, to dávame v pohode. Prvé vstavanie a sprcha sú peklo, ale každý deň je to lepšie. Prvé dva dni som bola hrozne hladná lebo strava po sekcii je veľmi diétna, takže aj mlieko prišlo až na 4.den, takze panika a tlaky od sestier na prikrm, pri kŕmili sme 4 dávky lebo malý veľmi chudol, joj, sú to také dilemy, ale nakoniec sa všetko krásne rozbehlo a pocickava si teraz veselo. Takže moje odporucania: myslíte aj na čas po pôrode, treba vám kojace tričká 😀 (nemám ani jedno, cely čas som riešila len rizikové tehotenstvo a na toto som úplne zabudla🤦‍♀️), môj najlepší kamarát cez tehotenstvo aj v nemocnici bol glycerinovy cipok, po pôrode sa trávenie hneď vrátilo do normálu, ak idete na sekciu, tak návštevy odporučte najskôr na 3-4.den. A užívajte všetko 🥰🥰🥰🥰 Pozdravujem vás a napíšte ako sa máte 💪🥰 Držím vám všetkým palce!

lenija63
autor
22. sep 2019

@dagmarix Ahoj kocka.Vcera som.na Teba uplne intenzivne myslela, ze uz ste urcite na svete a ako sa mas. A chcela som sa spytat, ze ako sa soraval krcok po odstraneni serklaze. Ja som sekciu absolvovala min.rok, takze viem presne, co prezivas po fyzickej stranke.. No som neksutocne rada, ze babatko je ok a ze je uz s vami ♡♡♡ a ze vsetko dobre dopadlo...to su tie najkrajsie spravy!!! Rodila si teda sokovo..ze vraj uz rodite musime teraz🙂))) ani si nemala cas bat sa a uz to bolo za tebou🙂)) Zrejme ti dali spinal, vsak? Nie v celkovej anestezii... 37+5 je krasny termin, super ste potiahli! Gratulujem este raz a veeela stastia zelaaaam.
Ja chodim 2x tyzdenne na rizikovku a 3 x tyzdenne na CTG pasy. Som len 35.tt a modlim sa, aby sme potiahli do ukonceneho 37.tyzdna. nejde o krcok, ten kotuha drziii ako korok na vinovej flasi🙂)) Zrusila som kludovy rezim pred 2tyzdnami, robim vsetko, chodim vsade a nalez sa nemeni. Ide o protilatky, ktore tvorim po minulom tehotenstve a ako naschval tento syncek ma taku krv, na ktoru by tie protilatky mohli utocit. Bola som aj v nemocke, pichli mi kortikoidy, vyzeralo to na ukoncenie tehu v 34.tyzdni.. ale odvtedy sa prietoky drzia, stale sa to kontroluje a uz zacinam 36.tt o 2 dni.. tak veriiiiiim ze dietatko je ok a ze este vydrzime;) u mna to vyzera na prirodzeny porod, modlim sa za prirodzeny ;)

dagmarix
22. sep 2019

@lenija63 Ahoooj 😊 Áno, ku koncu som už aj ja zrušila kľudový režim a super som sa cítila. No serklaz išla dole 36+1, 37+1 sa nič na krčku nezmenilo, držal na rovnakých hodnotach, no a keď som išla plánovať tu sekciu 37+5, tak už som vraj rodila... Takže nejakých 12-13 dní vydržal. Inak som sa v ten deň ráno cítila fantasticky, ani by mi nenapadlo, že rodim 😀 Tak vy to mate ešte napinavejsie s tými protilatkami, chcelo by to ešte nejaký ten týždeň, aj mne to hovoril doktor v ten piatok a potom zahlásil, že rodime 😀🤷‍♀️ Áno, spinal som mala, je to divne, ale ja už vydržím hocičo, sak vieš ako... Tak vam ešte aspoň cca 2 týždne by sa hodili, vsak? Tak držím palce, s tými protilatkami nemám skúsenosti, ale sledujú ta často, takže to je dobre, že si pod dohľadom.🧐 Ale aj vy ste už v super safe zóne, všetko bude dobre, cítim to 😀😎 a ak je drobec už otočený, tak snáď nebude vymýšľať, takže prirodzene to isto vyjde 🙏 A serklaz ti už dali dole, či ešte nie?

lenija63
autor
22. sep 2019

@dagmarix no, tie moje protilatky su take specificke, podla statistik zrovna tieto ma 6tehotnych zien zo 100tisic. Takze som spešl🙂)) teda manzel je spešl, on ma taku vzacnu krv a nase deti to dedia.. Uvazuje sa aj nad tym, ze som mozno v minulom tehu zacala rodit v 21.tt prave pre tieto protilatky, imunitna reakcia tela..ze to mozno nebolo krckom...mozno aj teraz ho mam zbytocne zasity a lezala som 18 tyzdnov zbytocne... ale to su veci co sa uz nedozvieme a ja som stastna ze som tam, kde som;) Serklaz mi dole nedali, ani neviem kedy daju, musim sa docenta spytat na najblizsej kontrole buduci tyzden... aj lieky na tlmenie cinnosti maternice stale beriem, vysoke davky, aj magnezko... ale ja som si to uz vsetko znizila na polovice a planujem v znizovani pokracovat. A na CTG pasoch mi aj tak ziadne kontrakcie nikdy neukazuje.. Inac ked som zrusila kludovy rezim, prve 4 dni boli velmi tazke a bolestive. Babatko sa gravitaciou posunulo nizsie, kde bola predtym hlava mal zrazu pliecka..vsetko sa muselo roztiahnut a prisposobit... a bola to ukrutna bolest! Dokonca som isla aj na urgent, co som myslela ze asi rodim s takymi bolestami. Cize ak nieco take bude porod... tak ja neviem neviem🙂) snad aj epiduralku zvazim🙂))
Som velmi rada, ze to uz mas cele za sebou. Postupne kazdym dnom naberes sily, fyzicky sa das dokopy. Mozes si vychutnavat babatko, uz konecne sa mozes hybat kolko vladzes a nebat sa pri tom, ze snad ohrozujes dieta a riskujes predcasny porod.. vlastne to najhorsie mas za sebou a najkrajsie pred sebou. Je to uzasneeeee. Vianoce krasne budete uz traja ♡♡♡

era777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenija63
autor
27. sep 2019

@era777 ja som mala vzdy stery ciste, ale davala som si 1x tyzdenne Clotrymazol na noc (preventivne proti mykoze)

era777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenija63
autor
27. sep 2019

@era777 vies co, praveze tyzden lred serklazou som mala dost aipmu mykozu tak preto. A za cele tehu mi robili stery par krat..mozno 3? Nie vela.. vzdy ciste. Keby som vsak.pocitovala dake vytoky atd..ziadala by som kludne aj kazde 2 tyzdne nech mi to kontroluju

dagmarix
4. okt 2019

@era777 Ja som jedla šuškové probiotiká Pearls. Tiež som mala streptokoka tesne pred serklazou, to sa preliecilo ATB, ale mala som potom ešte ecoli. No a potom mi gynda odporučila tie probiotika a odvtedy už bol pokoj. Ale hygienu som mala maximálnu, sem tam som sa tiež jemne prezblnkala Rosalginom.

lenija63
autor
10. okt 2019

@apip42
@dagmarix Baby, vy moje sekcionarky, tak sa k vam pridavam do klubu cisarskych. Co uz🙂)) ale splnil sa mi sen, rodila som 8hodin prirodzene, len ten zaver sme nedotiahli. Kvoli tym hlupym protilatkam hrozilo, ze babo bude silno anemicke, takze akonahle sa mu trosku znizili ozvy pocas kontrakcii, docent rozhodol, ze sekcia. Vraj prilis velky stres taky porod pre anemicke dietatko. Inac haluz, lebo sme s nim dohodli planovany cisarak na stredu 9.10. A drobec sa vypytal sam 8.10.v noci. Teraz uz vieme, ze by porod zvladol, lebo ma jemnu anemiu a jemnu zltacku. Ale to sa nevedelo dopredu, lebo meranie prietokov v hlavicke naznacovalo, ze by sa mohlo jednat aj o tazsiu anemiu.. Velmi sme sa vsetci bali, ci bude ok, aj lekari.. Totizto, bola som u 3 odbornikov. Mudr. Ferianec z Blavy uz v 34.tt hovoril, ze by porod radaej ukoncil. Pan Dr.Grochal z Martina v 35.tt povedal, ze na zaklade priatokov je dieta silno anemicke a treba okamzity porod. A Docent Dokus z BB zas tvrdil, ze dieta sa ma relativne dobre a potiahol by to aspon do 38.tt. Boli sme s muzom v obrovskom strese, ze ktoey ma pravdu. Ale ja som srdcom citila, ze nechcem rodit predcasne a ze verim Dokusovi z BB. Chvalabohu materskej intuicii. A zatial klop klop dobry priebeh, ani pod lampou nemusi byt. Inac sa narodil niekde medzi 36+6 a 37+6. Tak na hranici donosenosti, ale mal 3500g, 53cm a od zaciatku ho beru ako fyziologickeho novorodenca. Dufam ze sa zltacka a anemia nezhorsia ,ze sme coskoro doma ako aj vy s vasimi drobcami. A dufam ze sa mate dobre. Sme vsetky sikulky a mali by sme za tieto tehotenstva dostat metale;) Lebo je lahke byt tehotna ked ti nic nie je a vsetko ide dobre..ale byt rizikovo tehotna.. to si treba skusit;) kolko fyzickej a psychickej sily vynalozit..

apip42
10. okt 2019

@lenija63 veru pekne si to napisala, zasluzili by sme si metal ale myslim, ze tie metale mame hlavne v stasti a zdravi v postielkach💙💙 hlavne, ze vsetko dobre dopadlo.. ja som nakoniec spokojna aj so sekciou (oproti prvemu otrasnemu prirodzenemu porodu),, takto som mala aspon aku taku istotu, ze bude maly v poriadku🙏🏻 A chvalabohu aj za to, kedze ta omotnana snura okolo krku ho nechcela pustit ani pri sekcii, tak si neviem predstavit co by bolo pri prirodzenom porode😵

lenija63
autor
10. okt 2019

@apip42 vidis, to som ani nevedela ze mal omotanu teraz.. tak nakoniec super ze si mala cisarsky.. zrejme by si sa zase vytrapila a aj tak by to ukoncili sekciou. Tak vela zdravia zelam;)

dagmarix
10. okt 2019

@lenija63 Gratulujeeem! Joooj, taka som rada, že ste dobre dopadli ♥️♥️♥️ Tak ty si mala fakt kombo komplikácií, psychicky to muselo byt veľmi náročné. Teraz to bude náročné už len fyzicky 😀 Teda ja som sa dosť dlho hojila po cisáraku, želám ti, aby ti to išlo rýchlejšie 😊 Materstvo je inak zábava, na tie dni strachu v tehotenstve si už ani nespomínam. Každý deň prináša niečo nové a krásne 😀 vrátane rektálnych rúrok 😀😀😀 A veru, chvalabohu za matersku intuíciu, nám tiež par krát zachránila situáciu a ty si krásne potiahla do 38 tt, výborne ♥️ Je to skvelé, že sme to takto pekne zvládli a naše metále nám robia radosť. Super super super 😀♥️😎🥰👶🙏

olivia1425
10. okt 2019

@lenija63 gratulujem ti 😘😘😘😘😘😘

apip42
10. okt 2019

@lenija63 dakujem, podobne🍀🍀💙💙 ano mal, ktovie ako by to zas dopadlo😕 esteze vesmir zasiahol a bolo to ako bolo🙏🏻🙏🏻

olivia1425
12. nov 2019

Zeny...kedy ste porodili od odstranenia serklaze? 🤔

lenija63
autor
12. nov 2019

@olivia1425 ja za 2 tyzdne, ale v den odstranenia serklaze mi porod vyvolavali a krcok mechanicky otvarali balonikom na 3cm. Potom si to rozmysleli, tak som 2 tyzdne behala pootvorena a potom mi odtiekla voda. Keby mi dali dole serklaz a nevyvolali porod, podla mba by som aj prenasala,)

olivia1425
12. nov 2019

@lenija63 prepana jana 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tak to si si tiez uzila

era777
18. nov 2019

Ahojte, baby otazka tie co ste lezali ... Mali ste take mensie brusko ? 😁 Bolo uležane ? Ci ste mali riadny kyblik aj tak ? 😂

alinka2018
18. nov 2019

Ja som sa predčasne otvarala v auguste robili mi serklaž dostala som infekciu a otvorila som sa o 3 dni znovu maličká sa mi narodila v 25 ttehotenstva a o 3 dni mi zomrela 😢

gabrielaaaa
18. nov 2019

@alinka2018 😥😥😥😥😥😥😥😓😭pre boha to má strašne mrzí 😧Ježiš neviem si to ani len predstaviť 😭

lenija63
autor
18. nov 2019

@era777 kedze poslesny, deviaty mesiac som uz nelezala, ale fungovala normal, tak to brucho bolo riadne🙂)

lenija63
autor
18. nov 2019

@alinka2018 je mi to luto mojka. Mne sa stalo to iste, ako cez kopirak. Akurat ze s infekciou som vydrzala este 3 tyzdne, nie 3 dni a maly zomrel po 7 dnoch.. viem ze su to strasne smutne veci. A neviem, aky maju vyznam..co nas maju naucit. Ale ver, ze dietatko sa ti vrati. Caka hore na teba a bude vsetko vporiadku. Aj mne sa narodil druhy anjelik a robi nam radost aj za braceka;) druhy krat uz bolo vsetko vporiadku. Aj ty budes mat zdrave donosene dietatko♡

era777
18. nov 2019

@lenija63 a do vtedy ? 😉

era777
18. nov 2019

@alinka2018 ja som si tym co pises presla 2x 😭

lenija63
autor
19. nov 2019

@era777 ani dovtedy nebolo male. Len tak nezavadzalo 😝 ale sa hovori ze najviac brusko narastie ten 8.-9.mesiac. myslim ze lezanie vplyv na velkost bruska nema

era777
19. nov 2019

@lenija63 dnes idem na kontrolu, tak uvidim 😊 lebo sak sprosta hlava, hned si namyslam, ze co ked mimi nerastie ....hadam, je vsetko okey 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre