Rodili ste tu niekto s kŕčovými žilami na pošve?

alenka30
9. jún 2007

Ahojte baby 🙂
Ste tu niektore take co ste rodili prirodzene a mali ste krcove zily na posve ? Ako to prebiehalo ? Mali ste s tym nejake problemy ?
Pretoze ja mam velmi vyrazne krcove zily, cele velke pysky mam nimi vyplnene ☹ a moj gynekolog hovori, ze mi neoporuca rodit normalne, vraj tie zily mozu pocas porodu popraskat a budem sa z toho spamatavat pol roka 😒 Ze taketo zily este u prvorodicky nevidel
Inak vsade citam ze krcove zily nie su indikaciou na cisarsky rez.
Ja chcem rodit prirodzene............. 😕

zora256
16. jan 2014

@evinka400 Ďakujem 🙂Tak ho skúsim a koľko sa berie denne?

@lucinkam1 Ďakujem krásne za milé slová a aspoň si ma ukludnikla tak moc dúfam,že po pôrode sa to ukludní,nuž hej a ešte mám 100dní do pôodu čiže 3mesiace aj týždeň vydržíme my ženy toho dosť,najmä pre naše detičky 🙂

evinka400
20. jan 2014

@zora256 Ja beriem teraz dve tabl. kazde rano, ale to zalezi aj od toho, ake velke mas problemy. Moze sa davat aj vyssia davka a ked ustupia komplikacie, tak sa znizuje na udrziavaciu davku a to su tie dve tabl. denne. V lekarni ti urcite poradia. Ja som na zaciatku brala 2-2-2 tri dni, potom 2-0-1 tri dni a potom uz len 2-0-0 dlhodobo 🙂

zora256
21. jan 2014

@evinka400 Ďakujem krásne a tebe aj zmyzli od nich? A koľko je v jednej krabičke?

evinka400
21. jan 2014

@zora256 Mna boleli zily na nohach, nemam nic viditelne, ale ako beriem lieky tak je to lepsie. Jedno balenie Mobivenal ma 60, Detralex som mala tiez 60 v baleni, je aj mensie, ale cenovo sa neoplati.

zora256
21. jan 2014

@evinka400 Rozumiem,tak to je super,ja ich mám riadne viditeľné a niektorých miestach aj vypučené ☹,tak dúfam,že mi zaberú.

evinka400
21. jan 2014

@zora256 snad ano, prajem nech cim skor zaberu 🙂

zora256
22. jan 2014

@evinka400 Ďakujem 🙂Tak moc dúfam,že pomôžu 🙂

zora256
17. apr 2015

@lucinkam1 Ahoj!Mne tie kŕčové žily ostali a bolievajú počas menzes a po nosení bremien,ako ťažkých vecí i dieťaťa na rukách :-/ ale je to lepšie ako v tehotenstve.

majorosovalucia
9. dec 2015

Ahojte,mne dnes gynekolog povedal ze mam dost vyrazne varixy na rodidlach,predpisal mi cyclo3fort 2tbl denne.Ja som si to vobec nevsimla,snad sa to upravi do porodu trosku,budem mat plan.sekciu,gyn.mi povedal ze niekedy sa mozu tiahnut od maternice az vonku.Tak somzvedava.

katrin21
9. dec 2015

ahojte
ja som ani netusila, ze take nieco existuje, az minule sme so sestrou preberali nase porody, ona mala 3. vsetky velmi tažke a dlhe... a povedala, ze pri 3, ked ju zasival, jej hned spravil aj krcove zily.. ze ona ani nevedela o nich, ale ze jej to vramci poporodneho sitia spomenul, ze ich rieši hned tiez... sil ju sice dlho, ale to pri vsetkych porodoch, kedze aj druhy syn mal napr 4200g, takze bola dost potrhana vnutri.... ale teda pohoda, hovorila, ze keby nepovie, ani nevie....
Mozno tip pre tie, ktore riesia tento problem

mirrina
26. aug 2016

@majorosovalucia ahoj ja mam tiez krcove zily na posve v tehotestve. Mozem sa spytat - po porode sa ti stratili? Musim na to upozornit lekara na buducu prehliadku, som v 26tt. Dakujem za info!

luucciaa
14. nov 2016

@mirrina ako si dopadla s tými krcovymi??

mirrina
14. nov 2016

@luucciaa zevraj to po porode zmizne. Len som zvedava ci nudem teda rodit prirodzene. Zhorsilo sa to odkedy som to prvy raz pozorovala. Rozhodnu sa neskor lekari. Ale zajtra mam zas poradnu tak uvidim ci to bude lekar komentovat.

snezienka12
14. nov 2016

Nedá mi nenapísať - aj ja som mala veľké, ale fakt strašné kŕčové žily asi posledné 3 mesiace pred pôrodom. Môj Mudr. ma poslal aj na konzultáciu do pôrodnice kvôli tomu, ale tam rozhodne zamietli pôrod sekciou, vraj skúsený lekár vidí kade má viesť rez aby nepoškodil žily. A tak aj bolo, vôbec žiadne komplikácie pre žily som nemala a za krátky čas úplne zmizli, akoby ich ani nebolo. Takže veľa šťastia 🙂

mirrina
14. nov 2016

@snezienka12 joj super, potesila si ma! 😊

smajla27
14. nov 2016

..aj ja som rodila s jednou mega krvovou zilou.. bolest neuveritelna pocas tehu.. rodila som prirodzene, po porode to zmizlo okamzite.. tesim sa na druhe tehu a prezivanie toho odznova 😀 kiezby vybehla radsej na inom mieste 😀

luucciaa
15. nov 2016

@mirrina no mne môj gyn. a aj ďalšia gyn. a aj cievna povedali ze pre istotu by mi odporučili sekciu lebo neide iba o nástrih ale aj pri tlačení vraj môžu prasknúť.

smajla27
15. nov 2016

@luucciaa ano, to povedala aj mne porodna sestra ked som uz lezala na sale ze to moze praaknut pri porode ale nerobili z toho nic.. po porode sa pozrela na to a povedala ze je vsetko ok, ze t neprasklo..

tery29
15. nov 2016

Rodila som prirodzene, vsetko prebehlo bez problemov... 🙂

ivkadracova
21. nov 2017

Nejake aktualne porody s varixami?
Tie co ste mali v posve, mali ste aj na maternici?
Indikovali Vam niekomu kvoli varixom cisarsky rez? Alebo praskli nejake pri prirodzenom porode a bola velka strata krvi a pod.? Vdaka za skusenosti.

smesmesmejko
21. nov 2017

Kamoska rodila tri deti prirodzene s krcovymi zilami 😊 v pohode 😊

zimka86
6. apr 2021

@ivkadracova ako ste dopadli prosim Vas? Ja mam tiez varixy na posve a to mam este 3 a pol mesiaca do porodu. Rodili ste prirodzene a potom po porode sa Vam varixy stiahli? Dakujem.

ivkadracova
9. apr 2021

@zimka86 Ahoj, ano boli vraj strasne, podla jednej gynekologicky, ale podla docenta v nemocnici to bol celkom bezny stav tretej travidity. Porodila som uplne prirodzene, najprirodzenejsie zo vsetkych troch porodov : ) Mozno jedna mi trochu praskla, potom v nemocnici zasili. Zily mi trochu ostali. Su mensie, ale napr. na vnutornom stehne az zadku ich viem nahmatat. Zalezi kolko sedim atd. Normalne s tym zijem beham. Skor sa treba setrit inde, odisli mi platnicky... takze nakoniec varixy neboli problem, aj ked sa to tak v uvode mohlo zdat. Drzim prsty, a prijemny porod zelam : )

tara
6. dec 2023

@ivkadracova prosím ťa, písala si, že si mala varixy až na zadku. Ja som si ich nahmatala tiež, dosť to aj boli. Dokázala si ich nejako stiahnuť? Ďakujem

ivkadracova
5. feb 2024

@tara ono, casom je lepsie, ale ostali, ked mam silne pms ze som naliata a hormonalne nestala, zvyknu sa zvacsit, a prvy den menzesu podvozok zvykne dost boliet. Najma pri stani. Beriem to ako je, a ten jeden den-dva tomu proste prisposobim zivot. Idem si zabehat, vykladam nohy, a ladove sprchy a tak : ) inac ok.

ivkadracova
5. feb 2024

@tara aby som bola presna, teraz bezny den, ani neviem ze nejake take zily mam, len v tie inkriminovane dni..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre