Rozšírená mozgová komora bábätka v 21. týždni

jankajamka
25. apr 2022

Ahojte maminky nachádzam sa v 21 týždni tehotenstva dnes mi ženská oznámila ze bábätko ma rozšírenú pravú mozgovú komoru 12mm strašne som stoho zúfalá co bude ďalej stretli ste sa stým boli ste na nejakých vyšetrenia co sa týka toho mozgu ako sa to vyvíjalo ďalej a mam ísť štvrtok na prenatalnu diagnostiku viem ze kazde dietako je ine moze sa inak vivijat ale potrebujem upokojit ďakujem za každé info

riskoh
25. apr 2022

Najhorsi zazitok z 4d sona,babatko ma rozsirenu mozgovu komoru,my sme mali nad 12,myslim ze 12,6.....3 mesiace placu,strachu,bolesti.....boli sme u Mudr.Cunderlika,kt.nas sledoval,dokonca sme boli na MR-ko,kazdou kontrolou sa to zmensovalo,takze po 3 mes.to uz bolo v norme,ale aj tak som bola doplasena ze co ak.....keby mi bola sesternica doktorka v nemecku vtedy povedala,ze je norma u nich do 13 tak vobec takto nestresujem a nebeham po vysetreniach....myslim,ze dg bola lahka ventrikulogalia ci tak nejak,nebojte sa,vsetko sa vyvija a upravuje,urcite bude babatko zdravucke....drzim paste

jankajamka
autor
25. apr 2022

@riskoh prosím vás neviete koľko je u nás norma koľko by mala mať veľkosť každá komara?

deti95060810
25. apr 2022

dcére zistili ale až po narodení...

riskoh
25. apr 2022

@jankajamka neviem presne rozmery,my sme msli lavu 12,6 a tam bola norma 10mm u nas na sk,neplaste sa,budu Vas kontrolovat na sone,bude to dobre

jankajamka
autor
26. apr 2022

@riskoh ďakujem

1katyka1
13. jún 2022

@jankajamka tiez som mala vyse 11 a rovnako v strachu, po vysetreniach, na MRI..navrhovana amniocenteza a kopec stresu. Napokon sa vse upravilo a bolo ok. Esteze som si nedala robit amnio a drahe triple testy. Babatko je zdrave. Nevyhoda je ze musime chodit kazde 3 mesiace na kontroly na neurologiu prvy rok, ci je to ok. Mala ma skoro rok zatial vse ok. Akurat nevyhoda ze na jednej z tychto kontrol sme v nemocnici chytili covid..inak mala bola dovtedy uplne zdrava.

eva08
16. jún 2022

@jankajamka Áno nám to potvrdili pri dcérke.

barborkapechova
4. sep 2022

Dobrý deň prajem prosím vás som z toho vyčerpaná zúfalá 🤦🏼‍♀️ na 4D nám doktorka zistila že jedná komorka je zväčšená na 10,4 vraj to je dosť som na aj na genetike kde mi bola vyšetrená plodová voda ,..no musím čakať 2tyzdne do vtedy suto hrozne stresi veľmi śa bojíme.... prosím vás čo myslíte že sa mám báť???

1katyka1
4. sep 2022

@barborkapechova nebojte sa my sme mali skoro 12 vserko sa upravilo do porodu. Sme uplne zdravi. Kamoska ani nemala nic taketo v tehotenstve a jej dieta malo nakoniec hydrocefalus. Ale spravili jej operaciu a je uz aj ona zdrava.

barborkapechova
4. sep 2022

@1katyka1 taak toto ma teší 🤗 ...keď sa bojim každý doktor vraví že keď to bude rásť tak tam bude viac nálezov atď strašne stresujem ... výsledky z krvy mi prišli pozitívne na roboelu herpesi a že toto mohlo spôsobiť to zväčšenie komorky no Uz len čakať aké prídu výsledky z plodovej vody 😪

gabym
24. nov 2022

Ahojte nám dnes zistili 9,5mm u chlapčeka v 22 týždni tehotenstva. Bojím sa že by to mohlo rásť.. Vy ste dopadli všetky ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre