Hraničná hodnota mozgovej komory v 24. týždni

bambulka11123
25. feb 2021

Ahojte. Som 24tt a dnes sme boli na 4D a Dr mi povedala ze malý ma jednu mozgovú komoru väčšiu teda hraničnu 11mm a druhu 6mm. Nejake skúsenosti? Podpora?

deti95060810
25. feb 2021

dcére zistili až po narodení... 😉

bambulka11123
autor
25. feb 2021

@deti95060810 ja sa bojím stresuje neviem co mam čakať alebo robiť. Rano idem k svojej Dr ale do rána 🤦‍♀️🤦‍♀️

maca2014
25. feb 2021

ahoj, mojej tiež zistili hraničné hodnoty jednej komory, bola som potom na morfologické sono u Brešťanského v Hlohovci, ten to potvrdil,, odporúčal kontrolu každé dva týždne ale moj gynekolog povedal, že netreba, že ak to bude zlé, aj tak s tým nič nespravia (vystrašil ma na totálku), po narodení bolo všetko vporiadku. Držím palce nech sa to upraví

bambulka11123
autor
25. feb 2021

@maca2014 psychika je mocny pan. Veru ale mne to dneska na 4D povedala a na 3D u mojej to nevidela. Alebo nechcela ma zbytočne stresovať. Ale toto som potrebovala počuť ze,väčšinou tým deťom nič nieje. Ach ale ten pocit krvi by sa mi nedoreazali.

maca2014
25. feb 2021

@bambulka11123 viem ako sa cítiš, myslela som, že zošaliem od strachu, a potom klasika, zapneš guuugel a už to ide ... treba veriť, moc moc držim palce nech je to vpohode

horalka1986
25. feb 2021

My sme mali 11,3. Absolvovala som amnio kde bolo vsetko ok. Co sa tyka komorok nema dcera ziadny problem. Po porode bola sledovana na neuro a teraz ma 2,5 roka a vsetko je ok.

deti95060810
26. feb 2021

@bambulka11123 vôbec ti nikto nepomôže , lebo nikto nevie čo sa môže ale aj nemusí stať... musíš len čakať ako sa to bude vyvíjať...

1katyka1
22. mar 2021

Ahojte , mne dnes zistili 11,52mm ale vsetko ostatne je ok, chcu ma poslat bud na amnio alebo trisomy test, kt.by som vsak mala absolvovat uz zajtra, kedze mam 23+2 tt. Myslite ze mi staci ten trisomy test? Na potrat by som nesla ani keby mi potvrdili napr downov syndrom pokial by to bolo zlucitelne so zivotom, tak rozmyslam ako sa k tomu postavit. Vedia nejak zistit ci hrozi hydrocefalia?

bambulka11123
autor
23. mar 2021

@1katyka1 podľa mňa ten trisomy test sú vyhodené peniaze. Aspoň za mňa. Ja idem ešte k Dr Grochalovi do Martina vraj je odborník. A screeningy si mala negat? Mne tiež ponúkli ten trisomy test ale keby aj niečo vyšlo aj tak nič neurobím.

1katyka1
23. mar 2021

@bambulka11123 ja som mala vsetky skriningy v poriadku aj odbery krvi, dokonca vo februari mi dr.robila aj hrubu morfologiu a vse bolo ok, len potom som dostala covid, 11.3.som mala ist na velke morfo a bola som v karantene sla som az predvcerom a tam prvykrat tento problem. Idem na magneticku rezonanciu a sonografiu srdca plodu, pre istotu a uvidi sa, ak sa to nebude rozsirovat mohlo by to byt aj ok. Snad . Tie testy som si napokon nedala robit. Vylucili by len DS a s tymto moze mat dieta aj ine problemy ako DS..ale verim teda ze to bude snad ok

bambulka11123
autor
23. mar 2021

@1katyka1 ja som čítala aj tu na koniku ze veľa detí to mava a väčšinou to nie je nič. Mne povedala moja Dr ze to môže byť iba anomália ako keď ma niekto jednu nohu dlhšiu alebo jeden prsník väčší. Tiež som mala všetko negat. Ze keby mne urobí ct hlavy možno to mam tiež. Ja som tiež bola v nemocnici tam mi robil sono tak som sa na to opýtala ze nech to pozrie a to dokonca na meral ze 16mm ale podla mňa ani nevedel co pozerá to bol taky mladý Dr. dostala som tam covid a tiež som v karanténe idem až budúci týždeň. Skus ešte nejakého dobrého sonografistu. Dám vedieť ako som dopadla u Grochala.

1katyka1
23. mar 2021

@bambulka11123 ja som bola na Kramaroch u Cunderlika vraj su na to dobri. Inak toho lekara odporucam vsetkymi 10timi velmi mily pan🙂 Snad to bude ok drzim palce. To ma mrzi s covidom. Ja som sa nakazila od manzela kt.stale nosil do prace respirator aj si dezinfikoval ruky ale sirilo sa to tam (Volkswagen) a chytil to aj tak. Dufam ze tento problem nie je z toho covidu. A ze sa to zlepsi. Drzim palce a daj potom vediet ako to dopadlo🙂

bambulka11123
autor
23. mar 2021

@1katyka1 jasne. mne to zistili v 24tt a teraz som 28. Uvidíme. Ale môj,, vnútorný,, pocit mi hovorí ze všetko bude v poriadku. Držím palce nech je všetko dobre. 🙏

bambulka11123
autor
23. mar 2021

@1katyka1 a ešte som chcela ze čakáš chlapca alebo dievča lebo vraj u chlapcov je to normálne.

1katyka1
23. mar 2021

@bambulka11123 praveze dievcatko cakam.

bambulka11123
autor
18. apr 2021

@maca2014 prosím ťa a ako si rodila prirodzene?

maca2014
18. apr 2021

@bambulka11123 ja som mala cisársky, kvôli prvému pôrodu, pri staršej som mala akútnu sekciu tak kvôli tomu mi automaticky odporúčali aj pri druhej

bambulka11123
autor
18. apr 2021

@maca2014 som bola zvedavá že ako sa rodia takéto deti či normálne alebo nie.

crazy17
19. apr 2021

Ahojte žienky, chcem sa spýtať ako ste pochodili, tiež ma bábätko väčšie komorky-okolo 10,5 mm,, zajtra idem na magneticku.. Som v 32 tt. Mam z toho celkom cudne pocity, tak sa pýtam ako to všetko dopadlo u vás. Nemala som ani kovid, neviem vôbec skadiaľ sa to mohlo u bábätká objaviť. 🤔🤔Ďakujem.. 👍👍

1katyka1
20. apr 2021

@crazy17 ahoj, ja som absolvovala magneticku aj dalsie vysetrenia, velmi som sa bala mala som 11,8mm, a zazracne sa nam to upravilo na 7mm do dalsej poradne🙂 takze ja som teraz velmi stastna z toho, dolezity je vysledok tej magnetickej, ak tam nenajdu nic ine tak by to nemuselo nijak zle dopadnut. Praveze sa to moze aj upravit. Drzim palce

svgd
15. júl 2021

@1katyka1 Ahoj, na sone ti namerali 11,8 mm a na magnetickej to tiez tak namerali? Alebo bol tam rozdiel?Idem tiež na magnetickú. Ďakujem za odpoved

1katyka1
15. júl 2021

@svgd ahoj uz presne neviem myslim ze to bolo podobne. Ale nebolo nic ine na tom mozgu co bolo fajn. Neeskor to kleslo na 7 a potom zase vzrastlo na 9. Ale lekari hovoria zeby to malo byt v poriadku akurat po narodeni to treba vysetrit.

svgd
16. júl 2021

@bambulka11123 ahoj, ako po pôrode malému sa upravili komory? Idem v piatok na magnetickú, tak ma to zaujíma. Dakujem

bambulka11123
autor
17. júl 2021

@svgd áno nám sa to už v 34tt upravilo obe na 7mm a po pôrode sme to neriešili.

svgd
17. júl 2021

@bambulka11123 🙂ďakujem za odpoved

svgd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svgd
17. júl 2021

@bambulka11123 malý je zlaty🙂

crazy17
17. júl 2021

@svgd u nás tak podobne ako píše bambulka,, ale my ešte máme ísť na kontrolu-na neurológiu,, už sme objednani, malý bude mať vtedy pomaly 2 mesiace 👍👍

mtjura
13. jún 2022

@bambulka11123 prosim ako dopadlo babatko ?

bambulka11123
autor
21. jún 2022

@mtjura ahoj. Bábätko je zdravé už mal rok. Všetko je v poriadku. Komora sa už pred pôrodom vrátila do normálu. 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre