RTG v tehotenstve

15. feb 2021

Ahojte, prosim stalo sa Vam ze ste zistili ze ste tehotna a boli ste predtym na röngene? ( o tehotenstve som nevedela) Bola som so synom na röngen ruky mala som ho na sebe .. mala som ten pas okolo brucha a aj on mal.. moze sa stat ze by sa nieco stalo babetku? dakujem pekne za odpovede

autor
15. feb 2021

Prepacte oprava *Röntgen*

petamich
15. feb 2021

stalo 🙂 neboj sa vsetko bude v poriadku, ono to ta priroda zariadila, ze tie prve tyzdne kym nevieme, ze sme tehotne a ako na just ides k zubarovi, na rontgen, na oslavu s kopou alkoholu, je to obdobie kym sa drobec uhniezdi, napoji na tvoj krvny obeh viac menej dobre chraneny a dnesne rontgeny nie su uz ani take silne ako v minulosti, takze ta absorvovana davka je slabsia
ja som teraz v 19tt a vsetko je v poriadku a bola som na rongene sama so sebou, ked som este nevedela ;)

asia83
15. feb 2021

Keď ste mali ochrannú vestu, čo riešite? Či si myslíte, že vám ju tam dajú pre parádu, aby ste boli pri röntgenovaní krajšia? Tak asi má nejaký účel-chráni vnútorné orgány pred ožiarením.

autor
15. feb 2021

@asia83 na zaciatku sa ma opytala ci som tehotna alebo dojcim ... povedala som ze nie .. v tom case som nevedela ze som tehotna 🤷‍♀️ zato sa pytam .. nie som zbehla v tychto veciach...nechodim na RTG kazdy den a nie este v tehotenstve... myslim ze mala rada pripadne normalna odpoved by uplne stacila....

autor
15. feb 2021

@petamich dakujem pekne 🙂

aneta129
15. feb 2021

Nie nic sa nestane.... Neboj sa 💜

ildiko36
16. feb 2021

Mám jednu známu ktora bola počas tehotenstva na MR vysetrenie kvoli jednej zákernej dg a chodila na chemoterapiu od 26tt tehotenstva.Babetko je zdravý😊

zuzanazuzana26
16. feb 2021

Mne robili rengen a na druhy den magneticku ono to neuskodi nijako bolo som 12+ tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre