Rubeola. Máte s ňou skúsenosti?

zuzanapiestany
7. máj 2010

Ahojte, mate niektora skusenost so zlymi vysledkami na virus RUBEOLA ?

Namerali mi IgM 0.501, co su AKTIVNE protilatky, ktore by sa mali v krvi vyskytovat, len ked je organizmus napadnuty tymto virusom.
Strasne sme vystraseni, nakolko pri rubeole v skorom stadiu tehotenstva je vysoka pravdepodobnost vazneho poskodenia plodu (v roznych zdrojoch sa objavuje 50 az 90%). Cakame na opakovane testy, zatial s lekarkou verime, ze mi mohlo ist len o nejaku zvlastnu krížovú reakciu.

Upozornujem, ze pisem o IgM, potom su este protilatky IgG, ktore su normalne protilatky na tento virus, ktore mame vsetci, ak sme rubeolu prekonali a boli zaockovani.

miskatn
8. máj 2010

Pozerala som do materskej knizky, mne test na rubeolu ani nerobili, hmmmm... Je to povinne ?

miskatn
9. máj 2010

Poprosim vas vsetky, mozte pozriet do tehot. knizky, ci tam rubeolu mate alebo nie ?
Ja neviem zistit, ci som bola ockovana ani ci som rubeolu niekedy prekonala, kazdopadne gynekolog sa ma nato nepytal a taketo vysetrenie mi vobec nerobil, je to podla vas v poriadku ?

lulu2407
9. máj 2010

miskatn: ja mam v tehu knizku poznacenu rubeolu, krvne testy mi bral dr.v 12tt, takze vysledky mi zrejme zapise na dalsej poradni v 16tt. ale vo svojej zdr.karte mam zapisane, ze som bola ockovana.

zuzana.leigh
28. jan 2011

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niekto z vas daval ockovat proti rubeole pred tehotenstovom? vdaka 🙂

zitaje
28. jan 2011

@zuzana.leigh pokial ja viem, na Slovensku monovakcina proti rubeole (ruzienke) neexistuje a nie je mozne dat sa zaockovat proti rubeole. Podla ockovacieho kalendara sa ockuje v 15mesiacoch spolu s osypkami a mumpsom (mmr), i ked by bolo urcite ovela vhodnejsie tieto choroby radsej prekonat, kedze ide o detske choroby, ktore boli este pred par desatrovciami uplne bezne 😖 .

zuzana.leigh
4. feb 2011

@zitaje dakujem, pozriem este do karty, ci to tam nahodou nemam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre