Ruptúra maternice a tretí pôrod

leni81
14. jan 2016

Ahojte, mam za sebou 2 cisarske rezy a caka ma asi treti. Chcela by som sa spytat, nakolko sa velmi bojim rupture maternice pri tretom tehotenstve, tak by ma zaujimalo ak sa taka ruptura prejavuje, ako zistim ze sa nieco deje, ci sa moze pretrhnut iba vo vyssom stadiu alebo i v druhom trimestri a ak ma niekto skusenost ze po dvoch cisarkych rezoch mal tretie dietatko ake mal tehotenstvo. diky za infosky 😉

janinah
14. jan 2016

Nestresuj,taká Viktorka Bekhamovie mala 4 cisárske a bez ruptúry,čo si horšia? 😉 a ruptúru si všimneš,aj tvoje okolie a to okamžite...neprivolávaj nič také.

luciferkax
14. jan 2016

a kedy si mala posledný cisársky? Podla mna lekár ťa určite bude kontrolovať :D aj jazvu :D ale ked jez ahojená, niet sa čoho báť

limetka69
14. jan 2016

No vo februarovkach nam teraz jednej praskla. Mala stastie, ze bola v porodnici. 🙂

leni81
autor
14. jan 2016

@luciferkax posledny cisarsky bol pred 1,5 rokom a ten predtym pred 7.

leni81
autor
14. jan 2016

@limetka69 uff a ako sa to prejavilo?

leni81
autor
14. jan 2016

@janinah 😀 no tak ona mala asi pri sebe nonstop nejaku opateru a sto lekarov v zastupe len aby sa jej nic nestalo, to nebolo len tak 😀

luciferkax
14. jan 2016

@limetka69 lenže maternica obvykle praskne až počas kontrakcií, nie?

leni81
autor
14. jan 2016

Ono ja som v 14tt a nejako ten rez citim tak preto tie obavy, lekar sice povedal ze je vsetko ok, ale i tak

janinah
14. jan 2016

@leni81 ani sto lekárov by jej nezaručilo,že nedostane ruptúru.....tým som chcala napísať,že x žien malo viacero cisárskych a všetko ok,zbytočne stresuješ.....

luciferkax
14. jan 2016

@leni81 to nemusí nič znamenať, do istoty ho každú poradnu popros, nech ti ju skontroluje.. ja si svoju jazvu cítim už sedem rokov.. vtedy som mala sekciu a dodnes ked to prehnám s cvičením, či sa meni počasie,t ak bolí.. a to som pred piatimi rokmi už rodila prirodzene a ruptúra sa mi vyhla, huraaaa.. držím palce aj tebe

katkasofi
14. jan 2016

@leni81 ja som mala tri cisárske a pred poslednou sekciou bol problem.... Mala som cca 3tyzdne do termínu a odlúčila sa mi placenta. Praskla mi voda a začala som dost masívne krvácať... Ihneď sme išli do nemocnice a hned smer sála. Počas sekcie mi dr povedala ze som mala prasknuté stehy po predošlých sekciách (predposledná bola s 23 mesačným odstupom)... Takze moja rada: šetrí sa ako môžeš a pokial Ti bude tvrdnut brucho ku koncu povedz to lekárovi. Mne tvrdlo dost a tym pádom sa už aj tak dost napnutá jazva sťahovala...ďalšie dieťa uz mat nemôžem, vraj mám byt rada že sme prežili 😳😏😉

limetka69
14. jan 2016

Tak bola som to hladat, pisala, ze mala sa narodila v 33/6 akutnou sekciou, ze jazvu mala 6mm,5mm,4mm,miestami az 2 mm a ze jej vkuse tvrdli brucho, zacala krvacat a viac si nepamata. Su ok. Bola hospitalizovana 3 dni pre istotu. Tak asi na to davaju pozor lekari 🙂 asi som velmi nepomohla
@luciferkax
@leni81

leni81
autor
18. jan 2016

@katkasofi dakujem za odpoved , no nepostesila si ma, budem musiet asi sa velmi setrit :-/

katkasofi
18. jan 2016

@leni81
Doporučujem veeeelmi šetriť. My sme na to doplatili skoro životom. A to som mala doma este opatrovateľku k prostrednému synčekovi. Akože aj upratovala.. No mne tvrdlo brucho uz veľmi zavčasu, cca od 16 tt...čiže maternica mala dost veľký zaberák fakt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre