Skracujúci sa krčok už na začiatku 2.trimestra.

masha123
3. apr 2020

Ahojte baby, prosim vas cakam druhe babatko som v 15tt. Prvu dcerku som porodila v 34.tt koli skracujucemu sa krcku zacalo to okolo 23tt. Bola som v nemocnici tyzden pred porodom mal krcok 2 cm a vdaka progesteronu a magenziu ma poslali domov ze sa to zastavilo. Bohuzial som v nemocnici dostala infekciu a ta nakoniec porod vyvolala. Teraz na poradni v 13 tt som na to doktora upozornila a meral mi krcok a povedal ze je to na hrane mal 4,7cm. Ze uvidime podla nasledujucej kontroly. Mam strach ked uz teraz je to hranicne. Kolko ma potom byt krcok na v tomto tyzdni? Snazim sa oddychovat ale pri malej to nejde moc ale ked stojim staci 10-15 min uz ma bolia krize a podbrusko taha a musim si lahnut. Ako ste to mali pri druhom tehu? Je mozne ze sa bude krcok skracovat rychlejsie? Mala som na zaciatku progesteron teraz zatial nemam nic ani magnezko. Dakujem pekne za povzbudenie a vase skusenosti.

kiki68
3. apr 2020

@masha123 mozno Ta ukludnim, ja mam od 17tt krcok 2,5cm , dokonca uz nameral aj 2,1cm . Je zavrety. Do 18tt som brala utrogestan. Tiez som od 18 tt na rizikovom. Teraz som 27+2 tt a krcok drzi na tych cca okolo 2cm . Takze to nemusi nic znamenat. Hlavne sa setrit.

kristin16
3. apr 2020

@masha123 ahoj ja som pri prvom tehotenstve mala tiež skrátený dosť kŕčok, posledné 2 mesiace som strávila v nemocnici ale cítila som sa super, žiadne bolesti, nic. Pri druhom ma všetko bolelo, ťahalo, pichalo a vydržali sme do 40tt, bez nemocnice.. Hlavne sa upokoj, veľmi ti držím palce.

masha123
autor
3. apr 2020

@kristin16
@kiki68 vdaka kocky snad to nejak vydrzime hlagne teraz ked je takato situacia si neviem predstavit ako by to bolo keby doslo k tomu byt hospitalizovana:( normalne mam take tlaky alebo co tam dole alebo tahanie alebo ako by som to nazvala. Ked lezim a postavim sa tak mi ako keby strpne na chvilku venusin pahorok ci ako sa to vola. Prehmatal to doktor a ze byva tam aj pruh ale vraj neciti nic len ze sa to proste roztahuje:( mali ste to niektora a hlavne takto skoro? Ja som bola pri prvom az moc akcna furt som behala stavali sme dom furt som zmetala tak som tomu asi moc nepomohla ale teraz uz sa snazim setrit.

masha123
autor
3. apr 2020

@masha123 a hlavne mne strasne tvrdlo brucho aj 100krat denne koli tomu sa asi skracoval

kiki68
3. apr 2020

@masha123 ja furt do 21tt to bolo o magnezku kazdy druhy den. Tahalo, krc som dostala, placenta bola velmi dole a cele to bolo na kocku. Vzdy po magnezku preslo a tak som zase fungovala. Hlavne som nesmela dvihnut nic tazke, to by mi snad uletel podvozok. Teraz paradoxne vo vysokom tyzdni velmi fajn ked to porovnam s tym zaciatkom 2 trimestra.

olivia1425
3. apr 2020

@masha123 nechapem ze malo? 🤷‍♀️ ja by som povedala ze skvela dlzka...treba mysliet pozitivne, oddych ako sa da, skor lezat ako sediet, nechodit autom hlavne. U mna v 13 tt 1,20 cm

hrmiona
4. apr 2020

Ja som mala celé tehotenstvo krcol pod 3 a nikdy ma doktor nestrašil, že by sa mohlo niečo diať. Cítila som sa dobre, akurát som mala problém s vyšším tlakom. Nakoniec som rodila po 37 tt kvôli preklampsii cisárskym rezom.

masha123
autor
4. apr 2020

@olivia1425 😱 fuha a sili ta a donosila si babatko? No mna uplne vystrasil ked povedal ze 4,7 tak som si vydYchla a on ze no je to na hranici🤷‍♀️ A este aj placenta ze sa nizko formuje no cele zle.

masha123
autor
4. apr 2020

@kiki68 a mozem si uz nasadit magnezko tak skoro? Zabudla som sa doktora opytat🤦🏼‍♀️Mam kupene take to ciste

olivia1425
4. apr 2020

@masha123 boze o 4 cm som ani nesnivala 🤣🤣🤣🤦‍♀️ myslim ze by trebalo spozorniet ak ide pod 2,50 cm bud v pohode... jasne moj 1 cm drzal do 24tt potom museli sit lebo sa otvaral nechapem ako sa im to podarilo zasit..steh vyberali v 36 tt drzal potom krcok ako... 😁 lekar sa smial ze ci nebudem este prenasat.

olivia1425
4. apr 2020

@masha123 a pokial sa nemylim tak placenta ma este tiez cas sa vytiahnut nie? 🤷‍♀️

masha123
autor
4. apr 2020

@olivia1425 no ja ako laik tiez pokladam 4 cm za normalny a tiez placenta ako som aj citala sa so zvacsujucou maternicou vytahuje hore. Uvidime co povie na dalsej poradni ked sa nebude hybat tak je dobre. Dakujem kocky ste zlate uz som trochu kludnejsia.

kiki68
4. apr 2020

@masha123 ja som brala od 7tt tu 750 magnezko kazdy den do toho 18tt, potom uz iba podla potreby. Mne ho nasadil priamo lekar aj s utrogestanom. Ten tiez do 18tt .

kiki68
4. apr 2020

@masha123 mne sa ta placenta teraz vytiahla konecne, v 26tt mi ju pozeral a uz nekryla branku. V 20tt to bola este ukazkova marginalis. Toho sa neboj , aj tie pocity su potom uz dobre, uz to netaha tak ked sa to posunie

masha123
autor
4. apr 2020

@kiki68 dakujem pekne takze to tahanie zo spodu moze byt z tej placenty? Mam v posve taky pocit ako by som tam mala zle vlozeny tampon alebo ako to popisat proste taky tlak. Tak dufam to neznamena ze sa krcok skracuje. Ja som brala utrogestan od 5 tt do 13tt koli jemnemu zakrvacaniu v 5 tt. Doktor povedal ze mi potom este neskor da progesteron od nejakeho rozumeneho tyzna ale teraz tam moj doki nebol tak som to riesila s inym doktrom a kazdy povie inak. Tak si mozem nasadit 500mg mam tusim ked mam tahanie?

kiki68
4. apr 2020

@masha123 urcite to magnezko nasad, ak ho mas doma. Mne to velmi pomohlo od toho tahania. Ano tiez mi od tej placenty tahalo cele podbrusko a presne taky diskomfort to bol.

tinka308
6. máj 2020

Ahojte baby, ako casto vam kontrolovali krcok, ked sa zacal skracovat? mali ste aj nejake vyraznejsie skratenie od predoslej kontroly? som v 22 tyzdni a mam mierne pobolievanie v podbrusku

masha123
autor
6. máj 2020

@tinka308 ja pri prvom tehu ked sa mi zacal skracovat tak tusim kazde dva tyzdne ma kontroloval. A uz sa ti skracuje? Keby ano urcite ti daju kontrolu skor. Ja som bola 22.4. A idem na dalsiu az 29.5. Tak snad budem drzat pokope🙏

tinka308
6. máj 2020

@masha123 mam kontrolu o 10 dni, aj predtym som mala kontrolu po 10 dnoch a skratil sa o 2mm a otvoril.. v ktotom si tyzdni?

masha123
autor
6. máj 2020

@tinka308 v 19tt. Pri prvej sa mi zacal nejak po 20 tt skracovat a bol makky. Ty si aky tyzden?

jankaa2121
30. jún 2020

@masha123 ahoj..ako sa ti dari? Dufam ze sa s babatkom drzite. Ja som v 19tt a dr mi dnes povedala ze mam lezat, ze sa mi skracuje krcok..podla sona ma 34mm...a mam aj nizko placentu. Stale tam dole pocitujem tlak..obcas taky jemne bolestivy. 😒

masha123
autor
1. júl 2020

@jankaa2121 ahojky. Som 28 tt a chvalabohu na kontrole vsetko oka krcok drzi ma 4,3cm takze som fakt stastna dufam to tento krat dlhsie potiahneme. Napchavam sa magnezkom 3-4 krat denne to pomaha aj na tvrdnutie. Teraz mam kontrolu az 27.7. Som zvedava ci sa to bude drzat koli malej co mam doma nemozem lezat. Drz sa hlavne vela oddychuj nohy hore, magnezium a vela pit aj vody magnezie. Ja som to pri prvej zanedbala som si hovorila ze sak co nemusim tolko lezat a rodila som skor

jankaa2121
1. júl 2020

@masha123 super ze sa tak drzite!!! 😊
Aj ja mam doma 2.5r synceka, takze uplny klud nemozem mat, ale snazim sa..dost ma to u dr vystrasilo.
Magnerot beriem 3 x denne ale aj tak mavam tvrde brucho 😐 Urcite si necham premerat krcok na dalsej poradni...snad sa bude drzat 🙏🙏🙏
Drzte sa!!! 😊

masha123
autor
1. júl 2020

@jankaa2121 drzim palce musime mysliet pozitivne ze to zvladneme/🙂 jasne trvaj na kontrole vzdy na kontrole a mne ked bolo zle uz ma hnali do nemocky ale podla mna to vsetko sposobila ta infekcia aj to ze sa tak skracoval mozno vyvolala infekcia. Drzte sa aj vy🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre