Skrátený krčok v 26. týždni na 1,4 cm

luckahh
8. jan 2015

Ahojte, som v 26. týždni a mám skrátený krčok na 1,4cm. Som už 3. deň v nemocnici a plánují si ma tu asi nechať až do pôrodu. Máte s tým niekto skúsenosť? Je šanca, že ho donosím do 34. týždňa?? Ďakujem, veľmi sa bojím

nika5214
8. jan 2015

@luckahh ahoj nestresuj ja som ho mala od 20t skrátený na 1cm ležala som doma dokt.mi dal pesar nech sa to nezhorsi ešte mi aj brucho tvrdlo a malú som prenášala 3 dni a to som posledné týždeň upratovala behala hore dolu a keď som začala rodiť tak nie sa poriadne otvoriť ťažký pôrod pri druhom som mala to isté

erka2014
8. jan 2015

@luckahh mne sa tiež v tomto tyždni skratil, sice "len" na 2 cm...bola som tyžden v nemocnici, mala som magnez. infuzky a kludovy režim...malička mi moc tlačila hlavičkou na spodok tak sa mi skratil a aj som sa na špicu prsta otvorila..ale po tom tyždni v nemocke sa mi akosi posunula vyššie, krčok sa zasa natiahol, otvorenie sa sice už nezlepšilo ale ani nezhoršilo...potom som bola doma s magnez. tabletkami a klud. režimom..teraz som v 36 tt a zatial sa držime..možno maš niečo podobne.... je vela horšich pripadov a donosili...držim palce 🙂 šetri sa

kadan
8. jan 2015

@erka2014
ja som mala od 22 tt na 1,4 tak ako píšeš aj ja v nemocke na 10 dní no doma klud. režim ani náhodou, malý mal 1,5 roka..
bez problémov som porodila 2 dni pred termínom skoro 4 kg krpca
😉

michele11
8. jan 2015

Ak budes dodrziavat kludovy rezim, mohlo by sa to podarit, neboj. Ja som cele mesiace lezala na vyvysenej posteli, nebolo to velmi prijemne, ale mala som rovnaky problem ako ty, a nakoniec sa dcerka narodila den po termine. Len co najviac lez, podloz si zadok a nohy, aby ti dietatko netlacilo na krcok a ako pise @nika5214 , aj pesar je dobra vec, porozpravaj sa s doktorom.

nika5214
8. jan 2015

@michele11 je to dobra vec len teraz to dokt nechcu davat maju proti tomu vyhrady ale je to super vec ja som ho mala pri oboch ja som pri prvom tehu ležala od 20tyždne a pri druhom od 18t krčok 1cm tak mi to dokt dal aspon som sa tak nebala a citila som že to tam dolu mam akoby spevnene strašne mi tlačili dolu aj som ich mala od 22t oboch otočenych dolu hlavou možno aj to k tomu dopomohlo už tak skoro boli na netopiera 2t pred porodom mi to vybral a to som sa už nebala ale obaja sa narodili v termine a su zdravy krasny ja istotone odporučam pesar vyhla som sa tym padom aj nemocnici a som rada lebo si neviem predstavit kde by som dala dcerku ked som bola s malym tehotna

michele11
8. jan 2015

@nika5214 Nevedela som, ze to doktori teraz uz nechcu davat, ja som ho mala pred 5 rokmi a vdacim mu za to, ze som dcerku donosila. Plus to lezanie s vyvysenou panvou, ku koncu tehotenstva som uz bola schopna zjest v tejto polohe aj polievku 😀 . Inak, ten pocit, ked mi pesar vybrali, bol uplne crazy, mala som pocit, ze porodim este tam na stole, chodila som ako kacka a tiez som potiahla este dva tyzdne. A nevies, preco ho nechcu davat?

kamanima
10. jan 2015

ja som mala od 27.tt. mäknúci krčok a od 29.tt. bol len na 0,5 cm. Ležala som do 35.tt. a Keby mi potom z ničoho nič nevyletel tlak a nemuseli ma akútne sektovať, tak verím tomu, že by som vydržala do konca tehotenstva. Len lež, sadaj si len k obedom a bábo vydrží. ak sa nezačneš otvárať.

luckahh
autor
12. jan 2015

Verím, že to tu dotiahneme aspoň do takého 33tt. A potom by nás mohli pustiť nech si doma aspoň popripravujem veci a rozdám rodinke úlohy, čo budeme potrebovať kúpiť.. Ďakujem pekne.. 🙂 veľmi som sa bála

andzela16
3. feb 2015

Ahojte baby , aj ste nejak pociťovali že sa vám krčok skracuje alebo Vam to doktor pri kontrole zistil ? 🙂

zabka1124
6. feb 2015

@andzela16 noo to by aj ,mna zaujimalo; )!

alysea
6. feb 2015

@luckahh ahoj.ja som lezala od 19tt, vydrzala som do 35tt,takze urcite sa to da,len to chce kopec trpezlivosti a hl.pozitivneho myslenia.

liginka
6. feb 2015

zabka1124 @andzela16 tak ja som pri takom prudsom namhavom pohybe citila take ostre pichanie ako keby hlboko v posve som to nejak neriesila a v 20tt na sone zistili skratený krcok dali pesar a odvtedy som take pichanie nemala.....

luckahh
autor
6. feb 2015

@alysea no už som v 31tt a ťahám 5. týždeň v nemocnici. 🙂 už som sa tu normálne zabývala, som zvedavá koľko potiahneme ešte🙂

alysea
6. feb 2015

@luckahh super,to verim,ze uz tam mas byvanicko.Ja som po tych 4 mesiacoch isla domov nabalena ako pri stahovani...nazvlacali mi tam toho riadne vela.Verim,ze minimalne 4 tyzdne este vydrzis,35tt je uz fajn,Kikuska bola sice drobka,nemala saci reflex ale to sme sa naucili,dodnes ju kojim a inak je uplne zdrava a velmi sikovna.Krcok sa meni?mas aj kontrakcie?Ja som mala vkuse a preto to vsetko vo vnutri nezelane pracovalo

luckahh
autor
6. feb 2015

@alysea malý má už hlavičku v panve a mám pocit, že každý krok, čo spravím (a to ich je tak 5 za deň😄) sa tam niečo dole udeje. Verím, že aspoň mesiac vydržíme, tak v 36tt budem úplne kludná už, to nech sa aj pre mňa za mňa narodí😉 vyslovene kontrakcie nemám, len mi zopár krát za deň trošička strvdne brucho.

alysea
6. feb 2015

@luckahh ja som tiez mala velmi skoro malu dole,naliehala velmi na branku. Davaju Ti aj nieco?Ci Ta len strazia?

luckahh
autor
7. feb 2015

Dávajú mi 4x denne nejaký liek na zastavenie činnosti maternice (neviem ako sa volá:/) a je to vraj strašne silné, tak mi dávajú aj nejaký liek aby som z toho prvého nedostala infarkt... Potom 3x denne magnesium, 3xdenne duphaston a raz denne železo. @alysea

alysea
7. feb 2015

@luckahh sirup?ja som ho tiez brala ale neviem si uz spomenut na nazov.Mg som brala 4krat denne 2 tabletky a 2-3 krat denne este aj v infuzke a aj zelezo mi davali uz infuzne.verim,ze to zvladnes 🙂

alysea
7. feb 2015

@luckahh ventolin bol ten sirup 😀

lucatko1987
11. mar 2015

@luckahh ahoj a mozem sa opytat si od 26tt aj otvorena ci len skrateny krcok? Dakujeeem, lebo ja mam krcok 1,5cm a otvorena na spic prsta, zacinam 26tt, uz som tyzden v nemocke

luckahh
autor
12. mar 2015

Moj doktor ma zvlastne metody a nevysetroval ma nikdy inak ako ultravukom kde zistil ten cervix... Takze neviem, ale pozitivna sprava pre teba moze byt ze som uz 36tt a nic sa nedeje 🙂)))

luckahh
autor
12. mar 2015
lucatko1987
12. mar 2015

@luckahh mna stale vysetruju len palpacne, som rada, ze si ok, si doma ci este v nemocnici?
Mas ho aj makky a presiaknuty, ci? Prepac, ze sa tolko pytam, ale ja som v nemocnici uz tyzden a chcu ma pustit, ale dnes kocke vedla mna, odtiekla voda v 27tt, tak ma to dost vylakalo

luckahh
autor
12. mar 2015

Ja som uz 10 tyzdnov v nemocnici a moj doki ma nechce pustit ale uz ho asi rozkusem nabuduci tyzden ked ma nepusti :D nevadi vobec, ja som sa tiez vaetkych pytala....drzi mi ten krcok, takze asi makky nebude... Beriem 4x denne salbutamol, 3x magnesioum, 3x isoptin, 3x duphaston a 2x ferofolgamu (co je len zelezo) mam liekovky hrkalky, ale drzime sa a ja by som uz naradsej isla von behat :D @lucatko1987

lucatko1987
12. mar 2015

@luckahh pekne a kde lezis, lebo ja berem len magnezium 4x2tbl a zelezo 2x1tbl.. Mam pocit, ze na mna kaslu uplne.. Ja ho vraj mam makky, presiaknuty a skrateny na 1,5cm a chcu ma pustit.. Kontrakcie asi nemam.. Ja ani neviem, spolubyvajuca ich vobec neciti.. A uz ide rodit

alcinkap
12. mar 2015

Ja som mala v 27 tt krcok 2,5 - lezala som tyzden v nemocnici. Nakazali mi prisny kludovy rezim - doma som len lezala ( podlozena postel - panva a nohy vyssie), fakt poctivo som lezala. V 33 tt som mala krcok 1,2 a zasa si ma nechali v nemocnici, po 10-tich dnoch mi v stredu rano oznamili, ze v piatok ma pustia domov 🙂. No ale v tu stredu mi vecer zaala odtekat plodova voda a porodila som v 35 tt. Nastastie sme v poradecku a pekne rastieme. Drzim moc palce

lucatko1987
12. mar 2015

@alcinkap tak super, ze ste tak vydrzali, trsim sa, ze ste v poriadku.
Prosim ta a mala si ho v 27tt 2,5cm palpacne, alebo cez sono zmerany? Brala si nejake lieky?

alcinkap
13. mar 2015

@lucatko1987
Cez sono, palacne som vtedy mala tusim dr vravel 1,5-2 .....no v nemocnici som brala prvykrat magnezium a ventolin sirup a druhykrat, ked som bola tak tiez magnezium, ventolin, pichli mi aj tie lieky na vvin plucok maluckeho, potom zevraj preventivne antibiotika nejake a pribiotika.
Drzim moc palce .... treba fakt vydrzat a poctivo lezat a nechavat sa obskakovat 🙂

mambba
13. mar 2015

dievcata, cele je to o stasti , ked ten krcok ma vydrzat, tak vydrzi a ked nema, tak mozte robit cokolvek a nezastavite to.. ja som mala od 28 tyzdna funkcnu dlzku krcka asi 8-9 mm, masivne otvorenie zvnutra.. po par dnoch som im zdrhla z nemocnice s tym, ze to ulezim doma, kedze mi davali len magnezko a utrogestan.. a rodila som v termine dieta 4,15 kila, takze aj tych par milimetrov krcka to udrzalo

lucatko1987
13. mar 2015

@mambba si ma trochu ukludnila 🙂 ja sa zatial bojim ist domov, chcem aby mimpredtym spravili ten vaginalny uzv nech viem ako som na tom z vnutra..
Inak citim
Obcas take pichanie az rezanie akoby resne od spodu, malimste to tiez? Kultivacie mam v poriadku, ziadny zapal..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre