Skúsenosti s potratovými tabletkami

petka0202
5. nov 2015

Prosim vas mate niekdo skusenosti s potratovymi tabletkami ? Ak ano tak do 9 tyzdna ako to prebiehalo a bolesti ake? 😒

denduska
6. nov 2015

Mne ich dala tiež gynekologička rovno do ruky, tuším dve mi dala ona, potom ešte dve som dala ja. Chvalabohu nie kvôli potratu ale pre zadržané plodové obaly po pôrode aby ma nemuseli uspávať a čistiť. A účinok - bola mi príšerná zima, cítila som sa ako chorá, aj teplota mi vybehla, potom prišli kŕče a krvácanie. Pamätám si ako som mužovi vravela, že len blázon toto podstúpi dobrovoľne za účelom potratu ☹

beruska87
28. nov 2015

@petka0202 áno ja mám, som 4. deň po zákroku, mojmu babatku prestalo biť srdiečko v 8tyzdni a zistili to az v 12tom lebo neboli ziadne komplikacie, len svetlohnedy vytok v pondelok rano, to co som sa dozvwdela i lekara bolo strasne..ja tvrdím, že oproti bolesti na duši je fyzicka bolest nic, ja som sice velmi krvacala uz po 1.tabletke sa u mna zacal potrat, ako je ucinne cistenie sa dozviem na ultrazvuku o 2 tyzdni pri mojej doktorke

beruska87
28. nov 2015

Vidím veľkú nevedomosť tak som sa rozhodla vam vysvetlit ako ten potrat doma neprebieha az tak celkom doma. Žijem v zahraniči, bola som tehotna akoze 12 tyzdnov, boli sme s priatelom objednani na specialne vysetreniev 12tt, v utorok kedy by sme videli nase dietatko, pohlavie, mozne poruchy, vady.. a namiesto radostneho dna prisiel ten najhorsi v mojom živote. V nedelu vecer mi na toaletaku zostal zlty az svetlohnedy sliznaty vytok do rana bol tmavsi a bolo ho viac. Kedze som bola v utorok objednana na to spec.vysetrenie a moja gyn.nerobila som ani nechcela ist k lekarovi lenze mi to nedalo. Pridem k lekarovi tam ma ukludnia ze vytoky su normalna vec, cakam este vyse hodiny na UZ a tam šok!! Dietatku nebije srdiecko uz od 8tyzdna. Neverila som, chcela som aby na mna pozreli este niekde inde, odidem domov, lenze zase na wc na toaletaku uz bola aj krv, utekame naspat, urobi mi UZ ina doktorka a potvrdi to, co bolo povedane. Kedze este nemam deti chirurgicke cistenie/potrat neodporucaju pretoze casto pride do poskodenia maternice kedze sa vyškrab robi na slepo a to ovplyvnuje dalsie tehotenstva pripadnu neplodnost. Dostanem 1 tabletku zmeraju mi tlak, idem po polhodine domov, mala by som zacat krvacat jak pri MS a o 2 dni rano do nemocnice na cely den kde vam daju dalsie 4 tabletky vaginalne. Takze potrat doma nie je az tak uplne DOMA!! Ja som ale zacala o 2h doma tak silno krvacat ze som odpadla tak so mnou utekali naspat do nemocnice, povedali ze uz po 1.tabl.sa zacal u mna spontanny potrat, dali mi este 4 tabletky hned ale nie vaginalne, do ust na dasna nech sa roztopia, pamatam ze ma velmi triaslo neviem ci od šoku ci od zimy, po tabl.prisli krce ale krvacala som uz normalne, nechali si ma v nemocnici na takmer 48h, mala som este jeden UZ teraz som doma, krvacanie je tak ako MS a o 14 dni mam zas UZ u mojej doktorky, dufam, ze som sa dobre vycistila, pokial nie budem musiet este podstupit kyretaz...

henikav
28. nov 2015

Nie su to tabletky, ktore si jednoducho kupis a je po tehotenstve. Mne ich dal lekar a pod dohladom pred aj po v nemocnici, zdoraznil mi ze nesmiem byt sama, bolo to nieco hrozne, bola som strasne zoslabnuta, velmi silne krvacanie, take ze ani plienky nestacia, nieto vlozky. Okrem toho si nemyslim ze tieto tabletky ordinuju na nechcene tehotenstvo, skor v pripade problemov, ked plodu prestane bit srdiecko, ked odumrie, inac nie. Neviem ako vies vopred ze babatko bude chybne? @petka0202

beruska87
28. nov 2015

Keď si niektorá chce nájsť viac informácii tak prvá tabletka, ktorú ti podajú je Mifegin tie ďalšie sú Cytotec.... inak som zabudla napisať, že takýto potrat je možný len v "začiatočnom" tehotenstve, myslím, že horná hranica je 9 týždňov

petka0202
autor
30. nov 2015

Tak ziadne krce nic akurat krvacanie ktore po 5 dnoch prestalo a bola som na sone a doktor ani nevedel.ze som bola tehotna

lucinkaboz
1. apr 2024

@pupavka123 nemoralizuj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre