Skúsenosti so sono vyšetrením počas poradne

kikam145
13. apr 2023

Ahojte dievčatá. Chcem sa opýtať na vaše skúsenosti so sono vyšetrením na tehotenskej poradni. Som na rizikovom a na odborné vyšetrenia, ktoré mi boli odborníkmi aj písomne odporučené mi môj gynekológ nedáva výmenné lístky. Posiela ma ako samoplatcu. A naša poradňa je taká, že mi skontroluje moč a zapíše výsledky do knižky. Vôbec mi nerobí sono každú poradňu. Vy máte aké skúsenosti? Robí sa sono počas každej poradne či nie? Mne príde,že nemať skontrolovane bábätko dva mesiace je dlhá doba, obzvlášť na rizikovom tehotenstve.

kikam145
autor
13. apr 2023

@petamich toto, ja chápem aj tie 3 Soňa,aj keď s tým nie som stotožnená,ale ide o prístup. Pri vystavení PN mi nedovolil ani zvoliť si čas vychádzok. Striktne mi zadal budete mať od 10-12 a od 14-16. A keď som sa išla spýtať,či by som si nemohla dať v inom čase,že mi to nevyhovuje,mi skočil do reči že nemohla. Že nech som rada že mám vychádzky. Že niektorí lekári ženám na rizikovom ani žiadne vychádzky nedávajú. A potom tie výmenné lístky to mi príde ako úplne klamstvo.... Aj to že si nemôžem sama vybrať čas vychádzky mi príde klamstvo....

lalala94
13. apr 2023

@kikam145 choď od neho preč, vážne. To je idiot...

darkswan
14. apr 2023

@kikam145 tak s tymi vychadzkami je to na posudeni lekara, ak si raz pn tak asi na to dovod mas, plus ked chces sono kazdy raz zaplat si nadstandartny priplatok v ordinacii kde to tak funguje, lebo inak sono byva 3x standartne

petruska173
14. apr 2023

S týmto mám aj ja problém, prvorodička nevedela som ako to funguje inde ale svojho lekára som doposiaľ videla len 3x. A to som v 25 týždni. Poradňu mám každý mesiac ale len sestričky mi zmerajú tlak, odvážia, skontrolujú moč. Žiadne sono ani nič. Už od 16tt sa snažím zohnať nového gynekológa ale je to tu žalostne obsadené. Už som hovorila že si budem aj platiť a nič ani ťuk.
Keby som bola vedela že celé tehotenstvo ma doktor pomaly ani neuvidí tak by som dávno odtiaľ odišla, kým ešte bola možnosť niekde sa "vopchať".

petruska173
14. apr 2023

@petruska173 a teda aby som doplnila tak za morfologicky ultrazvuk platím pokazde 30€.

floki1994
14. apr 2023

@kikam145 ja som bola inak dnes na poradni ..som v 26tt ...a opat mi robila sono, zmerala malinke ci rastie ako ma, pozrela placentu a prietoky a zmerala aj krcok.. a tak to mam kazdu poradnu.. cize velmi zavisi od lekara 🙂

zuzi0911
17. apr 2023

Sono je hradené iba 4x počas tehotenstva, posledne v 36tt... Tieto sona sú tie dôležité merania .
Závisí od dr ci ich urobi viac.
Mne napar môj dr robil prvý trimester sono zo spodu koli srdiečku každú poradňu...
Potom už nie, až merania...
Ale poradna bola vždy. Moč,váha,tlak vysetrenie palpacne a ak sa mi niečo nezdalo, napr ,že cítim menej pohyby tak pozrel sonom.

kikam145
autor
21. apr 2023

@petruska173 presne, ako tehotnú má nikto iný nechce zobrať.vraj keby som nemala lekára ok. Ale preberať nepreberaju, majú veľa svojích pacientov a už som z toho zúfalá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre