Smäd v tehotenstve

tinky11
13. máj 2019

Ahojte,chcem sa opýtať,či ste náhodou nemali v tehotenstve pocit nekonečného smädu?Dva krát mi robili test na cukrovku a všetko bolo v poriadku...dnes sim si to odmerala..11 litrov vody za deň 🤔🤦už som zo seba zúfalá....

pribinak
13. máj 2019

Štítna žľaza je ok?

mogaa
13. máj 2019

@tinky11 11litrov? fúúú to je veľa. čo na to doktorka? porobila vyšetrenia?

tinky11
autor
13. máj 2019

Zajtra mám volať Dr.. keď budem vedieť presné množstvo, koľko som vypila....ale že keď nie som opuchnutá a tlak mám v poriadku,že by to nemalo byť nebezpečné...no, to ešte nevedel,že za celý deň to je 11litrov🤦

mogaa
13. máj 2019

určite ti porobí ešte nejaké vyšetrenia a hlavne kontrolovať pitie🙂tým že toľko piješ,zaťažuješ obličky a vylučujú sa ti nadmerne minerály ....

sofi639
14. máj 2019

@tinky11 ahoj. Ja som bola v tehotenstve tiez staaaale smadna. Vypila som cez den 4 litre vody a v noci 2 litre. Cukrovku som tiez nemala, nohy a ruky mi opuchli az par tyzdnov pred porodom, ale to bol august a neskutocne horucavy. V den porodu som mala o 10kg menej (babatko malo 3100g) takze vela vody odislo s porodom. A odvtedy som mala problem vypit aj 2 litre za den 🙂 takze podla mna je v poriadku vela pit, ale tych 11 litrov je asi naozaj vela, to si neviem predstavit ako sa da 🙂

natassa2
14. máj 2019

@tinky11 fuha a co lekarka? Nepovedala na to nic? 11 litrov je sialene mnozstvo ja som dostala do seba max 4l a 2,5 az 3 dostanem bezne mimo toho ako som bola tehu, vsetky testy si mala v poriadku?

sense
14. máj 2019

Ja som sice az taky extrem nebola ale v tehu a po porodr som davala cca 6l

slavuska1506
14. máj 2019

Ja dám tak 2-3 litre za deň, ale mňa chytá smäd najmä v noci a potom behám na WC. Dr. mi na to povedal, že test na cukrovku mi spraví až neskôr a druhý Dr. (online poradňa) mi poradil, že si mám tie testy vypýtať skôr.

puticka7
14. máj 2019

to je az moc. vsak ja mam problem vypit tie 2/3 litre za den a ked si predstavim, ze by som mala do seba dostat tych tvojich 11 tak to neviem ako by som dala

bashawelle
14. máj 2019

@tinky11 diabetes insipidus pravdepodobne. po porode sa to zvykne upravit, urcite povedzte lekarovi, ze pijete tak vela. je na to liecba, len netusim, ako v tehotenstve.

nika82
14. máj 2019
grankosko
14. máj 2019

@tinky11 to je strášne veľa :O To od kedy takto piješ?

tabitana
14. máj 2019

Diabetes incipidus si myslím tiež.. Krásna to mala.. Dali jej také kvapky do nosa a upravilo sa to..

tinky11
autor
14. máj 2019

Bola som dnes u Dr...zobral mi krv na rôzne testy,tak uvidíme,čo sa bude diať.... mám si celý deň zapisovať,koľko som vypila a doniesť moč z celého dňa 🤦to bude sranda....

tinky11
autor
14. máj 2019

@grankosko asi mesiac....

tinky11
autor
15. máj 2019

@whatever1 ďakujem za článok..ja to našťastie nedávam naraz ale počas celeho dňa 😀

whatever1
15. máj 2019

@tinky11 viem ze to nevypijes naraz, ale urcite si takym mnozstvom vody mozes viac uskodit ako pomoct. To bol prvy clanok na ktory som klikla. Optimálne mnozstvo tekutin v tehu je okolo 2,5l-3l za den. Pri nadmernom pití sa z tela vylučujú minerály a mozes si poskodit ladviny. Tiez som pila dost vela vody aj pred tym než som bola tehotna, ale dr ma vystrasila a od vtedy si davam pozor.

jamika27
15. máj 2019

@tinky11 premilosť to celý deň sedíš na záchode s bandaskou vody pri sebe? :D žartujem, pripájam sa k diskusii, bo ma zaujíma prečo to máš. Držím palce

mogaa
15. máj 2019

@tinky11 ale doktorka ti určite povedala aby si toľko nepila,či? lebo naozaj si tým môžeš odpáliť obličky....jedna vec je prečo si stále smädná, iná kontrolovať si aby si toľko nepila.....max.4l aj to už je podľa mňa veľa....

tinky11
autor
15. máj 2019

No zajtra idem po výsledky z krvi..a odovzdať moč..tak som zvedavá.Dr.mi povedal,že si to možno telo pýta...ale toto je veľa...Čitala som,že obličky dokážu spracovať max.liter tekutín za hodinu...tak sa snažím aspoň toho pridržať 🤦

nika82
15. máj 2019
karolinka1991
24. dec 2022

@tinky11 ahoj, mozem sa spytat, ako to dopadlo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre