Smith-Lemli-Opitz zistený v 20. týždni

4. jan 2023

Ahojte cez trisomy test nám zistili gen slos Smith lemil opitz ,potom ma poslali s mužom na genetiku a tam nám to s krvi zistili len mne ,muž to nemá na trisomy testoch bolo písané ak otec to nemá tak netreba žiadne vyšetrenia ani matky a bábätká v brušku že to je 1:8000 a aj na genetike nám bolo povedané od dvoch lekároch že ak bude morfologicke sono v poriadku že netreba amniocintezu a zas doktorka na genetike že zas otporuča amnio🤦🤷🤷🤷 ale bolo som už na jednom morfologickom sone a bolo všetko v poriadku, idem ešte na jedno do Martina uvydime veríme že všetko v poriadku 🙏 ale aj keby bolo na morfologickom sone všetko v poriadku šla by ste na amniocintezu?????lebo zas aj môj gynekológ mi to otporucil že sa mám rozhodnut že to je na mne a manželovi a že vraj sono není až také presne,,, a neviem čo mám robiť 😥😢🙏🤰

monvitka
4. jan 2023

No tak 100% istotu budeš mať až z odberu plodovej vody. V tomto prípade by som išla na odber, aby som na to nemusela myslieť celé tehotenstvo, že čo ak......

sasanka605
4. jan 2023

Ak sa mas trápiť do pôrodu tak by som sla. Ja som bola, ja by som neistotu nevydržala.

autor
4. jan 2023

@monvitka a není nejaké riziko pri amniocintezu že sa niečo stane ??/ Lebo sa bojíme čo ak niečo pri amnio aby som nepotratila zdravé dieťatko .....

lyci
4. jan 2023

no asi musia tu chorobu prenasat obaja rodicia, aby to mohlo mat dieta. a podla testov to mas iba ty. tak pisu aj vo vysledkoch z trisomy. nechapem to odporucanie na amnio. ale ak pojdes na amnio, tak tam je mizive riziko, ze sa babu nieco stane

svetlonos
4. jan 2023

Znama bola na amnio koli veku, malemu prepichli oblicku. Neviem ako je na tom teraz, uz je dospely, po porode mal x vysetreni a aj ieco koli tomu stale riesili zdravotne.
Neviem o aku chorobu sa jedna ale ked tipovedali, pokial to nema otec, je to ok tak sa neplas. Ja osobe by som asi musela bytv ohrozeni zivota aby som isla na amnio. Neriskovala by som.

lyci
4. jan 2023

amnio sa robi pod ultrazvukom. lekar cely cas vidi ihlu aj dieta, kde sa nachadzaju a dava pozor. volakedy sa to robilo naslepo, tak sa stavalo, ze lekar pichol dieta, teraz uz nie

simonkazga
4. jan 2023

Ja som amnio (odporúčané len kvôli veku) odmietla. Všetci sa tvária aké je riziko mizivé, osobne poznám babu, ktorá pár dní po zákroku potratila úplne zdravé bábo. Takže pre mňa 0.5% riziko bolo neakceptovateľné.

queen_mary
4. jan 2023

Pri takych vysledkich by som urcite isla na amnio.

any_soj
4. jan 2023

Nešla by som, len na dobré sono - dôležitý je pre mňa stav orgánov, vedieť sa pripraviť, ak treba niečo riešiť po pôrode, nie počet chromozómov.

ladybug138
4. jan 2023

Ale zase tu nestraste s amnio, ja poznam osobne tri zeny, ktore boli a vsetci boli v poriadku, nikomu sa nic nestalo. Je rok 2023, medicina je uz na vysokej urovni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre