Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

subidubi
12. aug 2009

no jo ja by som to tiez najradsej hned vsetkym ale este som len kratko 6tt+4, strasne pomaly to ide 🙂
katika a v ktorom tt ti dali Tknizku? ja idem lekarovi 9tt+4 tak hadam vtedy mi ju uz da

subidubi
12. aug 2009

cauko uz padam domov, zajtra si vas tu najdem 🙂

katika82
12. aug 2009

subi no mne dal doktor v 12tt vtedy ma aj objednal na prvý veľký ultrazvuk. ked somsa ho na to pýtala hovoril že je rád opatrný že po tom 12tt je už menšie riziko potratu spontánneho tak preto až vtedy mi dal. ale každý lekár má iní systém niektorým babám dáva už v 6tt

klauduska
12. aug 2009

subi,aj mne dal az v tom 12tt,kedy uz je najrizikovejsie obdobie za tebou...ale ako pise katika,niektorym babam davaju hned....v 12tt sa robi aj prve sono,kedy sa urci blizsi a presnejsi termin porodu... 😉

smajli
13. aug 2009

caute tehulky:o) zbezne na rychlo som vas precitala.... a utekam k synovcom... aby sme s babkou mohli spolocne aj o deti sa postarat,aj s nimi ist von, aj obed navarit.....
tak sa drzte... 🙂

klauduska
13. aug 2009

Ahojte tehulky!!!

TAk akosa dnes mate a citite???U nas opat zamracene a prsi,sa mi ani vstavat nechcelo.... 😒

Smajli...tak dobre navar,dobre sa zabavte... 😉

ja som dnes zasa zistila,ze sa mi rozrthli topanky....a to som zistila az v robotke.... 😒

katika82
13. aug 2009

dobré ránko babulky,
no tak ja som už v práci placky boli dobručkéééé aj kolegynke som doniesla teraz ráno

v noci som ale vôbec nespala.drobec sa vrtel celú noc a kopal ako besný fakt.už to ale aj bolí občas hlavne ked do vnútra kopne. včera drahý večer sa dal k brušku a hovorí drobček už nehnevaj maminu a pekne spať a taký kopanec dostal do nosa ale fakt riadny ja som sa tak začala smiať. no tak som ráno si ešte trošku dlhšie pospala no a idem niečo robkať aj ked sa mi vôôôbec nechce.aj tu leje je škaredo fúka vietor no hrúza.

luka04
13. aug 2009

ahojte, pridavam sa k nevyspatym ☹ presne kati, ta mala opica tak vecer kopala, ze sa to uz nedalo vydrzat..musela som sa viac krat postavit a pochodit, vtedy bol klud...citim ju uz cez cele brusko, kope az pod prsiami a celkom dolu...my sme zacali prerabat spalnu, kym sa narodi, a vcera sme uz spali v obyvke na zemi na tej nafukovacej posteli..co vam budem hovorit 😖 😒 🙄 vnoci ma dvihal drahy ked som chcela na wc a teraz som sama a stavala som jak tulen...chytala som co bolo naokolo 😀 takze u vas vsade prsi?? u nas nie, ale je prekne zamracene....

monika131
13. aug 2009

ahojte dievčence.....

luka, klaudi - tak ja som od včera na západe. Domov idem v nedeľu. Ale pravdepodobne nebudem to stretčo stíhať, lebo máme dosť nabitý program. Každý deň máme naplánovanú nejakú návštevu 😢

luka04
13. aug 2009

hmm moni to je skoda ☹ a kdeze mate plany chodit??? a kde presne si u tej svagriny? kde byvaju?

monika131
13. aug 2009

luka - moja švagrinka býva asi 35 km od Nitry, v dedine Súlovce. Asi o hodinu ideme do Topolčian, večer ideme k manželovej sesterke, zajtra ku svokrinej kamoška a k jej bratovi do Piešťan. V sobotu pravdepodobne niekam na kúpalisko a v nedeľu domov. No nebudem to stíhať, je mi to veľmi ľúto. 🙂

luka04
13. aug 2009

jezis moni, Sulovce?? ved to poznam 😀 😀 mam tam kamosov a je to par km od nas....jasne, nebudem narusat plany, aj ja mam ist dnes prec a vikend nabity, ale az ma miklo, lebo si kusok odomna...pod vami su Oponice, a za nimi Lefantovce, cize ja 😀 😀 😀

katika82
13. aug 2009

no luka ja som si včera povedala že ako ja chcem pôrod vydržať ked tu pri kopančekom drobca mravčím, že au au
uf

luka04
13. aug 2009

kati...presne..v noci ma zas chytil strach ked som myslela na porod a pilila som muzovi usi, ako to zvladnem.. 😅 ozaj, citala som tu diskusiu EPI-NO ..... pocula si o tom?? baby to strasne chvalia...len je to trosku drahe..

katika82
13. aug 2009

nie nie čo to je nepočula som o tom?? tak mi pošli link kde si o tom čítala

luka04
13. aug 2009

je to vraj pomocka na roztiahnutie hradze, ze s tym trenujes asi 3 tyzdne pred porodom, je to taky balonik, ktory si tam vlozis a s pumpickou nafuknes kazdy den 15min a tak trenujes a ze sa ti roztiahne svalstvo a pripravi sa na hladky porod...ze je potom minimalna sanca ja nejake roztrhanie a zasivanie, ze sa dokaze zvecsit pri porode otvor kade ide babenko aj na velkost hlavicky...baby to strasne chvalia..ze to kazdej pomohlo.... 😕

katika82
13. aug 2009

no téééda to počujem prvý krát. teraz ma napadla jedna somarina 😀
že vložiť si tam balon a drahý by ho nafukoval ústami to je tiež tréning 😀 😀
nič si z toho nerob mne dnes riadne šibe v robote. asi mi uškodil ten tlak z chopku

luka04
13. aug 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 pohoda, aj mne kolko krat prepinalo v robote...vidis, aj to je moznost a zadarmo

klauduska
13. aug 2009

moni...tak to je skoda,preskoda......ale ved nevadi,snad sa nam raz nejako to stretko podari..... 😉

kati....no,ja sa teda zatial cudujem sama sebe,ze cim viac som tehotna,tak tym menej sa bojim porodu... 😅 😅 😅 Len aby mi to do toho porodu ostalo.... 😕

luka...o tom som uz citala,veru,baby si to chvalili...aj ked mi to pride take cudne s tym trenovat... 😒 ale ved ked to ma pomoct....Dokonca niektore baby chvalia aj masaz hradze,tiez pomaha k tomu,aby si sa nenatrhla alebo mala min. nastrihnutie...Kamoska ma za sebou 3 porody,3 krat masirovala a nastrih ani pri jednom.... 😅
luka a aj vies kolko to stoji?

katika82
13. aug 2009

no tak je to dosť drahé 2600 českých no a môže to byť super ale si predstav taká rozťahaná už 6 týždov pred pôrodom a nakoniec ešte náhodou cisárskym rodiť tak neviem.

klaudy a vieš presne ako sa robí tá masáž hrádze 😀 len tak prstom ???

klauduska
13. aug 2009

ano,prstami,moze aj mnazel.... 😉 😀 😀 😀 Najlepsie je mat olivovy olej,ale taky z lekarne a tiez tak mesiac-dva masirovat.....skusim najst tu stranku co mi ona poslala a ja som si to z tadial vytlacila...ak nenajdem,mozem to niekedy oskenovat a poslat...ak budete chciet... 😉

katika82
13. aug 2009

no to by bolo super keby si to našla. ma to zaujíma celkom bude manželík masírovať o sto dušu

luka04
13. aug 2009

klaudy aj ja by som to prosila ak to najdes 😉 inak, mozno som dilinko, ale ako si mam prstami masirovat hradzu?? co je to ta hradza vlastne? 😅

katika82
13. aug 2009

luka ja som si vždy myslela že sa to masíruje z vonku ale tu čítam toto:

Vyskúšajte túto techniku:

1. Dôkladne si umyte ruky a ostrihajte si nechty na palcoch. Usaďte sa v pohodlnom teplom prostredí, mierne roztiahnite nohy v polosede. Aby ste sa lepšie oboznámili so svojou perineálnou oblasťou, môžete použiť pri prvých masážach zrkadlo. Použite masážny olej resp. čistý rastlinný olej alebo lubrikant na vodnej báze (nie na báze ropy), ktorým natriete prsty, palce a perineum.
2. Vložte palce do vagíny tak hlboko ako sa dá a roztiahnite nohy. Stlačte perineálnu oblasť dole smerom ku konečníku a do strán. Jemne pokračujte v rozpínaní otvoru, až pokiaľ nepocítite slabé pálenie alebo svrbenie.
3. Udržte toto roztiahnutie, až kým pálenie alebo svrbenie neopadne a pritom jemne masírujte vagínu dozadu a dopredu.
4. Počas masírovania zatlačte palce do stien vaginálneho kanála a jemne ťahajte tkanivo dopredu, akoby prechádzala hlavička dieťatka počas pôrodu.
5. Nakoniec masírujte tkanivo medzi palcom a ukazovákom tam a späť asi minútu.

takže sa to masíruje z vnútra?? takže to ked mi bude drahý tak to rovno každý den orgazmus nie?? 😀 😀 😀

luka04
13. aug 2009

akurat som to aj ja nasla..ale aj tak si to fyzicky neviem celkom dobre predstavit ako na to 😅 kati...myslim, ze drahy by ti robil asi inu masaz 😀 😀 😀 ked si to ma zena robit sama, z jeho strany by to asi bolo ine, takze asi mas pravdu, ze by ti robil ,,radost,, kazdy den 😎 😀 😎 😀

klauduska
13. aug 2009

no baby... 😀 😀 😀 V kazdom pripade to bude veeelmi zaujimave nielen pre nas,ale aj pre muzickov..... 😀

tu je ten link...

www.pronatal.sk/masaz.htm

katika82
13. aug 2009

no ved práve ja si to tiež celom dobre neviem prakticky predstaviť, keby to bolo niekde ešte ako video uvítala by som to 😀

luka04
13. aug 2009

och joj 😅 😀

katika82
13. aug 2009

no len to vyskúšať a potom povedať inak to nevidím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre