Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

valhali
16. apr 2009

kacka, zacalo to dnes, ked som sla na zachod a utrela sa,tak ostali na papieri take tmavohnede zrazeninky. A tak som zacala chodit na zachod castejsie,aby som sa sledovala, tak nemam to za kazdym,ked sa utriem. Ale teraz som bola a zase boli na papieri tie hnede zrazeniny ☹ . Zajtra idem na usg,mala som ist v pondelok,ale idem uz zajtra, pre istotu. Tak velmi sa bojim. Lekar povedal,ze to moze byt zo sexu. Ale mali sme ho pred dvoma dnami,tak to spinim az teraz? 😕 Lekra povedal,ze kludne mozem aj dva dni po. No, len aby zajtra dopadol usg v poriadku. To su nervy a strach 😢

jahody11
16. apr 2009

valhali, tak to ti drzim palce !!! Inak ja som potom spineni v 7 tt. uplne vynechala sex az do konca 12 tt. pre istotu, uz som nechcela zazit ten strach pri tom spineni.... potom som uz po sec´xe zatial este ani raz nespinila, chvalabohu....

valhali
16. apr 2009

jahody, ten sex vylucim aj ja, ked z neho moze byt to spinenie. Nevdela som,lebo pri dcerke sme s tym problem nemali. Ale kazde tehu je ine...takze bez sexu aspon nejaku dobu
len aby zajtra na usg bolo vsetko ok

kacka.h
16. apr 2009

Valhali- velmi dobre ta chapem ale neznepokojuj sa, aj tak tym nic nevyriesis. Ja som tiez pre istotu sla k lekarovi a vela veci, ktore mi povedal aj tak nechapem. Najlepsie mi poradi ten moj.
Ja som prvy den po sexe mala taky jemne ruzovy a vcera uz tmavsi. A doktor mi vlastne tiez nic nove nepovedal len mi dal tabletky. Povedal mi to takto: ak sa ma nieco zle stat, tak mi nepomozu ani nohy vylozene hore a ze vela tehotenstiev takto konci a je to vadou chromozomov. A s tym proste nic nespravime. A aj tak to beriem, je to krute ale bohuzial ak sa ma nieco stat, tak sa to stane aj ked samozrejme verim, ze to bolo len z toho sexu. A tebe drzim palceky aby to dobre dopadlo!!!!
Ja chodim tiez na WC s ocakavanim, ci sa nieco zhorsi, pripadne zlepsi. Lebo mne to pripada akoby to bolo len jednorazove a postupne to slo von. Lebo raz tam nieco mam a druhy raz zas nie.

gugu
16. apr 2009

Valhali, držím palce. Bože, tie prvé tri mesiace sú také stresujúce, že? 😒

fyalynka
16. apr 2009

ahojte zienky 🙂
prosim vas, je to normalne, ked mi je stale zle? Ked som hladna tak viac, ked sa snazim aspon nieco
zjest, tak to trosku ustupi, ale zle mi je stale ☹ 😝 Je to taka nevolnost od zaludka, tazko to definovat,
lebo takyto pocit som nikdy nemala 😖 Az sa zacinam bat, ci je to normalne ze to tolko trva...cely den... 😒

valhali
16. apr 2009

kacka, musime verit,ze to dopadne dobre. Drzime si palce navzajom....ja idme teraz na vecko, lebo zase citim nejak vlhko ☹
A ked to ma prist,ze sa to neskonci dobre,tak asi to fakt takto skoncit malo, lebo niekde nastala vo vyvoji chyba. Ale nesmieme pripustit, lebo je vela tehotenstiev,co sa uspesne ukoncili do zdraveho babatka a zeny spinili

kacka.h
16. apr 2009

Presne tak!!! Ja tiez verim, ved inak by to nemalo vyznam 😉 .
Potom daj hned vediet ako si dopadla, dobre?

valhali
16. apr 2009

teraz som bola na vecku,tak zatial nic...a zajtra napisem, ked budem po usg,ze co bolo

kacka.h
16. apr 2009

Tak super!

jahody11
16. apr 2009

fyalinka, mne byvalo na zaciatku zle nonstop, lahala som si, bolo mi zle, vstala som rano bolo mi zle, nic som pomaly do seba nemohla dostat, nezvracala som ale zaludok som mala ako na vode...

fyalynka
16. apr 2009

jahody, presne ako pises...najprv to zacalo len ked som sa najedla, potom aj od hladu, a teraz je to nonstop 😖
nevraciam ale zaludok mam akoby nebol moj 😝 najhorsie je to pretrpiet v praci...doma si lahnem a dajako to
predychavam 🤐
aj ti nieco pomahalo alebo to preslo neskor same? 😕

jahody11
16. apr 2009

neskor to preslo same, ale ficala som na polievkach, tie sa mi trvili najlahsie...

fyalynka
16. apr 2009

ja sa snazim tiez nieco teple aspon raz do dna zjest, lebo nejake suche kekse a podobne veci mi nejdu 😝
a uz vobec nemam chut na jogurty a predtym som ich jedla na kila 😅
obcas ma zaleje pocit, ze myslim ze nedobehnem na wc ale potom to rozdycham 😝
tak uvidime...

jahody11
16. apr 2009

a v ktorom tt si? urcite to pomaly prejde, uvidis ako ten cas leti 😉

fyalynka
16. apr 2009

ja som cca este len 6tt 😅 V utorok idem na druhu kontrolu, tak snad bude vsetko ok 😵

jahody11
16. apr 2009

ale urcite, to preto ti je tak zle lebo tehu ide na plne obratky 😉

klauduska
16. apr 2009

jahody...a tebe kolko trvali tie stavy,ze Ti bolo zle?Lebo ja to mam tyzden a presne ako pisete...zaludok ako na vode a clovek nevie ci lespie spravi,ked sa naje alebo radsej nie.... 😒
Aj dnes ,je mi sice trosku lepsie,aj som sa napapala,ale ten zaludok stale "citim"....

valhali.....co je usg?

fyalynka
16. apr 2009

ja som ochotna vydrzaaaaaaaaat pre drobceka len nech je zdravy/a 😵
len som nevedela, ci je to ok, ked mi je zle stale...preto som sa pytala a dakujem za rady 😉

jahody11
16. apr 2009

usg je ultrazvuk, skratka, neviem uz dokedy ale dost dlho, este aj teraz mam dni ked nemozem dat nic do seba... umna prejedanie akosi nehrozi...

klauduska
16. apr 2009

aj som si myslela s tou skratkou,len som si nebola ista...dik 😉

hm....tak uvidime ako to bude u nas s tym zaludkom.... 😒

jahody11
16. apr 2009

hlavne vela tekutin aby nedoslo k dehydratacii, ked uz nemozete papkat 🙂

fyalynka
16. apr 2009

jahody, este neviete ci to bude D alebo CH 😅 ?

klauduska, nejako to vydrzime, len nech su deticky zdrave 😉

klauduska
16. apr 2009

ved hej,vydrzime... 😉
pit sa snazim dost,takze to sa zda byt celkom v pohode....

ozaj jahody....vyskusala si doma ten fonendoskop???Bolo pocut???

linea22
16. apr 2009

Pekný deň Vám všetkým prajem, má niektorá skúsenosť s tým,že brala tabletky a aký mala po nich cyklus lebo ja prvý krát som vysadila a neviem kedy ich mám čakať lebo podla tabletiek mi meškajú len či sa cyklus vysadením nepredĺži neviem. 😒

klauduska
16. apr 2009

linea...ja som vysadila minuly rok a problemy s cyklom som nemala ziadne,takze Ti neporadim......ale kamoska zasa po vysadeni mala obrovske,meskania aj 2 tyzdne,uuuplne rozhadzany cyklus.Dr.jej povedal,ze uprava cyklu moze trvat aj rok... 😒

jahody11
16. apr 2009

linea, ja ked som vysadila tabletky mala som nepravidelny skoro az po tehotenstvo... chodila som na inekcie a potom mi nasadili duphaston na upravu cyklu a po pol roku liecenia duphastonom som otehotnela...

inak ten fonendoskop funguje ale nie vzdy , zalezi ako jee otocene ale bublinky pocut skoro stale 😀
a zatial stale nevieme co to bude, lebo mame tajnostkara, stale sa niecim zakryje a nieje vidno co tam je 😀 😀 😀

linea22
16. apr 2009

tak ma kolegina nahovorila,že si mám urobiť test a bol negatívny tak ma to kus sklamalo ☹

linea22
16. apr 2009

je ešte nejaká možnosť,že môže byť klamlivý test?že by som predsa len bola tehu?

jahody11
16. apr 2009

vies co som sa ja narobila testov za ten pol rok? kazdy mesiac.... a vidis , prislo to, len chod za doktorom, aby sa podarilo nejako nastartovat cyklus...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre