Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
2. apr 2009

no tak dám na rady a radšej nebudem riskovať.

klauska a ty naozaj necítiš nevoľnosti žiadne???ani výtok nemáš??

smajli
2. apr 2009

fiiha dievcata,to ste toho uz tuna napisali dnes 🙂 blahozem dalsim dievcatam k zisteniu tehu a drzim palceky,nech to kazdej z nas vyjde:o) dietatko je dar:o)))

smajli
2. apr 2009

janahad>urcite nevadi,ze sa dokymu ukazes,aspon ti to potvrdi ze je to ok a budes kludna. Mna pichalo pod bruskom aj vcera vecer,uplne dole,mozno takych 15cm pod pupkom. Je to ale presne ten cas,kedy by som riadne mala mrsku a pocula som,ze to takto moze vtedy byt.
a vracala som az od 5-6tt... 😒 ale len do 10-teho...nastastie:o)

katika82
2. apr 2009

bubule a už vieme ako dopadla qeenka - či ešte nieee?

smajli
2. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

katika82
2. apr 2009

smajli to je úžsné fakt, ja som počula srdiečko biť v 6 tt +1 den a teraz idem na dalšiu kontrolu 5.5. to budem 11tt+2 dni tak dúfam že uvidím už niečo také ako ty.môj doky robí tiež záznam na dvd aj fotky tak dúfam že mi urobí a to si môžem zavolať drahého so sebou či sa musím pýtať doktora???či môže ísť

klauduska
2. apr 2009

smajli...tak to je fakt nadherne.....sranda ako hned reagovalo...... 😅

kati....no,nebyva mi az tak zle,az by som zvracala,ale nejako rano do mna nic nejde..... 😒
skor ta zapcha ma trapi...a este to take pobolievanie v podbrusku sem-tam citim.....ale tak to beriem,ze je normalne....ale tie prsia.....to ma budu cele teholkovanie ???

katika82
2. apr 2009

no prsia vraj budú bolieť stále ale tiež je to individuálne aj nevoľnosti by mali prejsť ale tá zápcha to vraj trvá celé tehu. podbruško som cítila aj ja v tom 6 tt teraz už menej iba občas také pichnutie ako ked beháš dlho že ťa pichá v poku
ale krásne na tom je to že viem že to je z toho drobca nie z behu 😀

klauduska
2. apr 2009

to hej,to je lepsie,ze nie z behu.... 😀

takze teba to uz menej?No,ja som zvedava,ze co sa este objavi...ake prekvapko nam drobec este spravi...nie?

katika82
2. apr 2009

klauduska a kedy máš teda tu najbližšiu kontrolu???

jenn44
2. apr 2009

Jej ten pribeh je uzasny, ja sa tesim, ideme v pondelok, juj len nech je vsetko v poriadku. este by ma zaujimalo, plati sa nieco za fotku a za video? lebo som pocula, ze riadne palky... pytaju vela peniazkov. a mna boli brusko stale, aj teraz, dnes mame 10tt, teda sme uz v 11tt 🙂

klauduska
2. apr 2009

kati-vtedy kedy ty.... 😉 5.5

no neviem ci sa nieco plati....podla mna nie....povedzte tie co uz mate prve foto doma.....
ja som sa naposledy len pousmiala,ked sestricka odo mna pytala 70 cnetov za pouzitie kondomu.....viete na sone zo spodu sa pouziva....ale aj tak haluska,ze to pytaju...ved ked idem k obvdonemu a ten mi pozera do hrdla s tou palickou tak ma tiez odo mna pytat prachy??? 😨 na hlavu.....

katika82
2. apr 2009

klaudy tak s tým kondomom si ma poriadne pobavila 😀 😀 😀 😀
ja si myslím že sa platí len za ten 3 D ultrazvuk ak chceš fotku alebo záznam

jenn prajeme nech ste obaja vporiadku my sa budeme s klauduško vytešovať až za mesiac

janahad
2. apr 2009

ajojte,tak som bola u doktora,povedal,ze to ma byt tak,lebo sa mi teraz vsetko rozsiruje vo vnutri a dal mi preistotu spravit test ci nemam infekciu,ale to bol obvodak a nie gynekolog

klauduska
2. apr 2009

jani....vidis.....to podla budeme teraz pocitovat rozne "stavy" 😀

kati...no,mne skoro oci vypadli,ked mi to sestricka zahlasila...ale teraz druhy krat mi povedala,ze este teraz 70 centov....som z toho nejak pochopila,ze uz na buduce,ked budem oficialna tehulka tak uz platit nebudem??? 😕

jenn44
2. apr 2009

katika82- dakujeme, aj vy sa drzte, cas leti neskutocne rychlo 🙂 pred nedavnom som bola v 6tt a zrazu... 🙂 zbehne to hrozne rychlo 😅 drzim palceky

diamand
2. apr 2009

janahad - vidis moja tak ako som ti hovorila, tu sa ku gynekologovi nedostanes, ale aspon vies ze si ok

smajli
2. apr 2009

:o) mne moj doktor rovno povedal,ze si nabuduce mozem priniest manzela:o) ale ak si niesi ista,tak im zavolaj a spytaj sa. /ale doktora a nie sestricky... mne povie sestricka vzdy nieco ine,ja beriem to,co povie doktor/
a za kondom platim aj ja... teda ale 1,7eura... ale len dva krat som platila,teraz posledne uz nie... no ktohovie... ale to ma uz neprekvapilo,lebo aj pred dvoma rokmi,ked som bola na ultrazvuku inde,tak som za kondom platila bud 10sk,alebo som si mala doniest sama.
no a za foto a video som platila...to hej..,mozno je to niekde lacnejsie,ak nic ine,tak aspon ten doky nieco dostane oficialne a si prilepsi,tak je potom pristupnejsi a ochotnejsi,ako mu davat nieco neoficialne..., ale ten moj doky je zatial uplne fajn,velmi solidny a rozvazny,taky klud z neho ide. za foto som platila 4eura a za video 20eur,ale vsak clovek hockedy inokedy vyhodi prachy na hocake blbosti a toto je nieco vinimocne... a spon je doky poteseny,ze nieco za to do vrecka ma :o)

a mna prsia boleli len na zaciatku,teraz uz nie..., u kazdeho je to inak. :o)

blondinka42
2. apr 2009

babusky,myslite ze ked som tehotna mozem chodit do solarka?chcela by som trocha chytit farbu pred svadbou,viete mi poradit,ci to neuskodi babatku?

tinika
2. apr 2009

katika ked ja to este nemam potvrdene lekarom tak som nechcela zakriknut 😉

tinika
2. apr 2009

smajli dakujem za vsetky tehule
My sme začali s prechadzkami včera hihi teda uz sme boli na taku kratsiu aj v nedelu ale fukalo ale tesim sa ze uz je teplo, ja som rada vonku
Divny lekari, ja u svojeho za nič neplatim a ma tam aj sono tak sa nemusim trepat niekde do nemocky ako u byvalej gyndosky a vsetko mi ukazal ze co a ako ked som tam prvykrat bola

phallen
2. apr 2009

Ahojte.. vie mi niekto poradit? Mam problemi s otehohnenim! Nemam ani pravidelny nenzes cize skoro ziadna ovulacia. Ale tento mesiac ked som isla k svojmu lekarovi aby mi vyvolal menstruaciu pri ultrzvuku zistil ze nieco tam je je to vraj len 7 az 9 den tehotenstva cize este stale to bola len blastocysta tak sa to da velmi tazko potvrdit ale u neho som mala aj test pozitivny a aj vysletky z krvi ukazali zmenu.. problem je v tom ze mi kazal urobit si tehot.test aj doma a bol negativny uz som ich robila 3 a stale len 1 ciarocka.. ☹ . Ale bolesti v podbrusku mam aj bolesti v prsiach. Ja viem ze je to este skoro povedat ale myslite si ze by som mohla byt tehotna? Dakujem...

mi.mimi2
2. apr 2009

blondínka ahoj...
jednoznačne neodporúčam.
učite nie je pekná hnedá pokožka dôležitejšia,ako zdravie bäbätka
a podľa mňa je solárium škodlivé samo o sebe a nieto ešte keď maš v brušku taký poklad 😉
ale neber to v zlom to je len moja rada a nazor.
a ty si vo fáze keď sa tvoje babo ešte len vyvíja tak neriskuj veď tehotná žena je krásna sama o sebe 🙂
😉

tinika
2. apr 2009

mi.mimi tak tak pravdu vravis 😉

smajli
2. apr 2009

no..tiez som proti solarku teraz,radsej neriskovat...
a phallen... este skus pockat,testy to ukazat nemusia,moze byt este skoro.Niektore testy po 3 minutach ukazu len velmi slabulilinku druhu ciarku,ze si mozes mysliet,ci si to nevymyslas...,a raz sa mi stalo,ze sa mi na teste taka slaba mini slaba ciarka ukazala az po hodine,ked test vyschol,hoci sa hovori,ze uz vtedy test nema vypovedaciu schopnost,tak bola som tehu...,ale vtedy to nedopadlo dobre..
skus verit dokymu a bud kludna, a aj ked na teste pisu,ze si ho mozes robit ktorukolvek hodinu cez dna,predsa skus radsej ranny moc...ked je hcg najsilnejsie...
verim,ze sa dockas:o)))

janahad
2. apr 2009

diamand a prosim ta nevies kedy mam dat pisomne zamestnavatelovi papier o tom ,ze som tehu? Lebo sa ma stale seef pyta,ze co je so mnou.a bez papiera mu nechcem nic hovorit,jemu sa neda verit. a teraz uz len cakat na 20-teho k midwaif , ze co povie 🙂

mirip
2. apr 2009

zamestnávateľa nemusíš vobec informovať že si tehotná, podla zákona nie si povinná to oznamovať, ale ked chceš mať určité výhody, teda aby si bola ušetrená roboty ktorá nie je pre tehule a tiež nemala problém chodiť častejšie teraz k doktorovi, zvykne sa napísať písomné oznámenie že si tehotná aj s približným termínom porodu a nástupu na materskú....pozriem tú stránku a hodím link je tam aj tlačivo čo sa dáva zamestnávatelovi, samozrejme oznámenie o tom že si tehotná sa dáva až ked máš tehotenskú

mirip
2. apr 2009

http://www.alinka.sk/c/ako-oznamit-zamestnavate...

tu je link je tam aj vzor tlačiva ktorú si môžeš vypísať a vytlačiť a dať zamestnávatelovi

myounghee
2. apr 2009

ahojte,, -prepacte ze vam sem iba tak pisem len
sa chcem spytat, ze ci kazdeho musia boliet prsia ked otehotnie? mne meska menzes uz 4 den, prsia mam iba trocha citlive a trocha naliate.
Tak neviem ci to moze byt ono. Inac som v marci brala 1mesiac Gynex (bilinkove kvapky). Od pondelka az do vcera ma dost bolelo brucho a dnes uz iba malinko. 2 den si meriam baz.teplotu rano a doteraz som mala 37.1cel.
co si myslite?
dakujem za radu
Ps. ked nepride mrska, tak v sobotu rano testnem,, hadam uz po 5dni mi test ukaze- ak som tehu

mirip
2. apr 2009

test ukáže aj pred príchodom menzesu, a teraz ked ti už mesšká duplom ukáže ak si tehula hned //, prsia nebolia hned niekoho, aj mna boleli až neskôr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre