Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

emilly821
29. máj 2009

hviezdicka ja mam take info, ze lietat sa moze, ale v 1. a poslednom trimestri sa to neodporuca. v 1. kvoli riziku potratu a v 3.kvoli predcasnemu porodu. ale co sa tyka leteckych spolocnosti, vacsina povoluje lietanie do 27.tyzdna tehotenstva, neskor uz musis mat potvrdenie od lekara, resp. ta na palubu nepustia vobec (zalezi od konkretnej spolocnosti) a vela zavisi aj od dlzky letu. na nejaku 14hod. cestu by som sa ani ja neodvazila 😝 ja to mam odtialto do viedne za 3,5hod.,takze za normalnych okolnosti myslim, ze pohoda, len teraz sa bojim kvoli tomu vcerajsiemu krvacaniu 😒

hviezdickamaria
29. máj 2009

tak drzim palce emily aby vsetko dobre dopadlo 😉 neboj sa 3,5 hod nie je az tak vela, tak to urcite zvladnes 😎 budem na teba mysliet 🙂 kedy to vlastne letis? aby som vedela kedy klacat na kolenach 😵

aaaach ten moj neeeeeeeeet 😠 😠 😠 umrem z neho 😠 😠 😠

emilly821
29. máj 2009

hviezdicka...letim v pondelok rano. o 14:30 by som mala byt vo viedni (totiz prestupujem v kahire a tam cakam na druhe lietadlo asi 3hodky)tak dufam, ze to dobre dopadne, lebo isto pojdem s takou malililkatou dusickou...

jahody...aj tebe dakujem za povzbudenie. neviem preco, ale tvoj prispevok mi zobrazilo az teraz - nechapem 😝 😕 buurka, jeeej, aj ja chceem 😉

jahody11
29. máj 2009

caute babky, lucim sa, caka ma dlha cesta na vychod slovenska 😖 snad 😖 to rychlo ubehne ale ratam ta 4-5 hodin, lebo su policajne akcie a este prsi a tak.. tak pa

shpirti
29. máj 2009

ahoj jahody,mozem sa opytat,ci sa nahodou nevolas Iveta?ja totiz mam jednu kamaratku zo spisskej,na kt.uz bohuzial nemam kontakt a uz veeeeelmi dlho som ju nevidela!z tej fotky,co mas tu sa na nu dost podobas 🙂

natalia777
29. máj 2009

caute kocky 🙂 tak aj ja sa k vam pridavam ak mozem 😉 uz 5 tyzdnov sa tesime z krasneho pozitivneho testu 😵

smajli
29. máj 2009

jasne ze sa pridaj natalia,vitame ta vsetky:o))))

hviezdickamaria
29. máj 2009

dobry vecer 😉 chcem sa spytat na sexualny zivot pocas tych "prvych" tyzdnov tehotenstva 😅 viete ja som mala jeden potrat a teraz sa bojim ze by som mohla dostat nejaku infekciu... myslite ze by to malo byt v poriadku a nehrozi nebezpecenstvo? 😕

emilly821
30. máj 2009

dobre ranko vsetkym 🙂 no ano, ja este len vstavam 😝 😀 a to tu je este o hodinu viac ako na sk 🤐

hviezdicka...my sme sa s manzelom v prvy trimester skoro vobec nemilovali. bolo to trochu aj zo strachu, ale hlavne kvoli tomu, ze ja som na to nemala vobec ale vooobec ziadnu chut 😝 chudatko moj muzik, este ze bol taky chapavy 😉 ale myslim, ze z hladiska hygieny (predpokladam, ze dodrziavate pravidelnu hygienu 😉 ) tak sa netreba bat infekcie. a pokial ti to doktor vyslovene nezakazal, tak by to malo byt v pohode. aj ked teda ja som bola radsej prvych 12tyzdnov opatrna, pre istotu...vies ako sa hovori: vsechno s miirou 😉 ale ked musis tak musis 😀 😀 😀

smajli
30. máj 2009

ahojte:o) mne sa dneska zda,ze som uz dlho hore...vstala som o pol 9...

emily..mala ta este nekope? uz citis pohyby,alebo este nie? mne sa posledne dva tri dni mari,ze volaco mi tam v podbrusku sem-tam "zblnkaa"...taky zvlastny pocit,ani neviem,ako to nazvat...,mozno je to uz ono, je to akoby ma chcel niekto posteklit z vnutra bruska pod pupkom..,citila som to aj dnes nadranom...,je to take mile... lebo sa mi zda,ze mozno to uz bude ono...ale kym to nebude pravidelne a caste,tak si este nechavam rezervu,ci to je babo...,tazko vediet,ci to uz je babo abo nie,kedze nevieme presne,co mame citit,ale je to take,co som predtym necitila... ale zas si aj ponamyslat mozme,kedze to uz cakame...

hviezdicka... asi dost zavisi od toho,kedy a aky potrat si mala..v kolkom tt...a tak,kto vie...,lekar by to teda mohol pacientke povedat,ci sa moze milovat,abo radsej nie...,ja by som sa ale asi bala... ,bud by sme to obdbie radsej s muzim preabstinovali... a viem,ze tak by som ja bola kludnejsia...,alebo fakt len obcas... dva krat do mesiaca zeby..? nooo zavisii to od vas...,... asi by som ja radsej zvolila ten klud na dusi,aby som na to stale nemyslela,ci sa nieco nemohlo stat..., prve tyzdne som sa aj tak aj ja tak trochu bala a stale som na babo pri milovani myslela,ci mu to nevadi...,a to sme sa milovali tak raz za 10 dni...lebo som tiez nemala chut a stale som bola unavena... uz o 6/tej vecer som takmer spala...

emilly821
30. máj 2009

smajli ja si myslim, ze to uz citis babo 😵 mna uz moja malinka kopka, tak slabucko, ako keby nejaka rybicka dobkala zvnutra do bruska. take prve naznaky som spozorovala asi tak 2tyzdne dozadu v tom 18. - 19.tt. tiez som si najprv nebola ista, ci je to ono, lebo bolo to len obcas a take slabulinke, ale ked sa to stale opakovalo a predtym som nic take necitila, tak som si to dala dokopy, ze to asi bude ONO 😵 😵 😵

a moj manzel zacal vymyslat, ze on nechce sofiu (co sme sa na nej predtym dohodli), ze on by radsej emilly 😝 mne sa to meno tiez paci, ale ako by som jej hovorila zdrobnene? emilka, miluska - tak to sa mi uz teda nepaci vooobec 😖

smajli
30. máj 2009

ake pekne prirovnanie si tomu dala emily,ze akoby si nejaka mala rybicka dobkala zvrutra do bruska,presne tak to nejako citim :o) 🙂 🙂 tak uz asi bude ono:o))) nase male babo:o))) 🙂 😵 🙂 😵 🙂
mne sa celkom paci meno sofi:o) ale aj mili,emily je pekne:o))
Mne sa pre chlapceka paci Miki po tatovi,tak mi to nejak sedi ze "maly Miki",ze ked mam taky poklad mojho Mikiho,ze nas spolocny maly pokladik sa ani nemoze inak volat ako Miki:o)))
a to som predtym praveze nechcela,aby sa babo volala rovnako ako tato abo mama,ale teraz to tak silno citim,ze to musi byt Miki :o))) 😵 😵 😵

katika82
30. máj 2009

ahojte maminy,
no ja mám dnes taký oddychový deň ale ráno ked som sa najedla tak som hned všetko vygrcala, neviem prečo zrazuma len natiahlo a už to išlo všetko von. asi mi niečo nezapasovalo.

a vy ako sa máte???

smajli
31. máj 2009

ahojte a ahoj katika:o) cez vikendy nam to tu pustne..,teraz tu u nas ale uz celu noc doteraz prsii... , asi nas oboch s muzikom mrzi,ze vcera muzik cely den robil fusky a dnes sa chcel venovat naam no a prsii... tak nemozme sa nikam ist von prejst... 😢 ..,uvidime,ci to bude tak cely den...,ono su to take murphyho zakony...

nase babo sa uz ale ozvalo a uz ho citim castejsie,hlavne vtedy,ked si lahnem,abo sadnem a vtedy sa babo hybe a citim ho:o))) fakt je to take mileeeee 🙂 😵 😵 ,stale vtedy hovorim "este este.." :o))) je to este take jemnuckee,ale uz to citim viac,lebo uz viem,co mam citit,uz som si ista,ze je to nas pokladik:o)))
este chvilu a budes ho citit aj ty katika:o) a aj vy:o)))

peknu nedelu prajem:o))) 🙂 🙂 🙂

mija777
31. máj 2009

Smajli gratulujem k prvym kopancekom 😉 Aj ja by som uz chcelaaa,ale ja mam este moreeee casuuuu 😅

smajli
31. máj 2009

jeeej ahoj mija to teda heeej,to maas este hodne casu,ale kazda je nedockavaa:o)))) to sa nedaa nebyt nedockavee:o))

inak emily.. ked zajtra letis,tak je tu tema Lietanie v tehu,neviem,ci si tam niekedy bola pozriet,niektore tehulky tam pisu,ze zena tehulka nemusi prejst cez ten skener (ci ako sa to vola...),ze ju skorntroluju mimo toho,dalsie hovoria ze je to neskodne..., mozno si si to citala....

jahody11
31. máj 2009

shpiriti, nie niesom iveta volam sa zofia 😉 takze sa asi na niekoho podobam 🙂
dnes leje asi vsade a nas caka opat cesta na zapad a v tomoto pocasi to vidim tak na 5 hodin... 😖
tak sa mi nechceeeeeeeeeee

smajli
31. máj 2009

a ako to jahody zvladas,to cestovanie autom,da sa to este vydrzat? este sa ti daa ako tak pohodlne sediet..?
a uz mas vybratu porodnicu,kam pojdes rodit? ...
uz nad tym zacinam rozmyslat,v KE tu mame 3 porodnice...
a uz aj ja citim maleeho:o))) tak sa z toho tesiiim :o)))))

emilly821
31. máj 2009

ahojte 🙂
smajli, hej bola som tam uz niekedy, aj o tom skeneri som citala, ale pytala som sa na to doktora a on povedal, ze to je neskodne, lebo, ze to neni ako rontgen, to len registruje kovy. cez rtg ide iba batozina. no ale ved uvidim, co nakoniec spravim... 😝 inac mna uz boli od vcera brucho od strachu, ja mavam vzdy take stresy z cestovania, len teraz je to este aj strach o babetko ☹ dufam, ze vsetko dobre dopadne 🙂
jahody dik za tu adresu 🙂
...tak ja idem pomaly balit kufor...balenie tiez nemam rada 😝 inac z domu neviem, ci budem mat moznost nejak casto pisat, tak dufam, ze na mna zatial nezabudnete 😉 😉

smajli
31. máj 2009

tak stastnu cestu emily :o) uvidis,zvladnete to:o)
a potom ked uz budes moct,tak sa ozvi,iste nezabudneme:o)))
🙂

jahody11
31. máj 2009

smajli, tak gratulujem 🙂, vsak je to suprovy pocit 😀
to cestovanie sa da, nieco pokecame s manzelom, nieco popocuvam hidbu a ceste zbehne rychlo, skor ide oto, ze s ami nechce ist zajtra do prace 😒

emilly821
31. máj 2009

som prave skoro dostala infarkt 😝 mi vybuchla!!!! zastrcka, tam kde je zapojeny PC. teda ani nie, ze zastrcka, ale predlzovacka asi 10cm pred zastrckou (a to bola nova). keby ze neni manzel doma tak sa tu asi rovno poskladam... vobec nechapem, co to chcelo byt 😖 ale hlavne ze vsetko funguje a nic sa nestalo 😝

jahody11
1. jún 2009

boze, ja by som asi zinfarktovala, poznam sa , fiha, asi tam mate nejake zle pole 😀

klauduska
1. jún 2009

Cafte kocky,

tak ako sa Vam dari....emily,vidim,ze si mala vcera riadny zazitok.... 😒

Zajtra idete do poradne?Mne to sestricka prelozila,lebo som v piatok 29.5 bola u doktora,kedze ma mat 2 tyzdne dovcu,tak aby som si pred odchodom na dovcu bola ista,ze je vsetko ok,tak som sla...Vysetril ma len zospodu,rukou a vravel,ze je vsetko ok,maternica rastie...Sono mi bude robit na najblizsej poradni.....
A sestricka mi prehodila termin odberu krvi na AFP testy z 2.6 na 4.6,lebo sa jej zdalo,ze 2.6 mam prelom 15tt-16tt...sa mi zda,ze im to zakazdym tie tyzdne vychadzaju inak... 😅

Takze mozem ist s kludnym svedomim,zatial dovolenkovat a uzivat si oddych.... 😎

jahody11
1. jún 2009

cau klauduska, tak sa tych testov asi nedockas 🙂 a stymi tyzdnami mas pravdu, do 20tt som bola vzdy v inom tyzdni 😀 ale teraz to uz rata rovnako, konecne...

tak si oddychni na dovolenke, ja sa este nacakam min. 4 tyzdne, zajtra idem do poradne a uvidime ako to dopadne s tou materskou dovolenkou, ci mi dovoli ist 8 tyzdnov pred terminom ale ked mu opisem podmienky v akych pracujem, tak snad ano 😀 😀

klauduska
1. jún 2009

No,takze podla toho co pises,predpokladam,ze mi to tie tyzdne este pomenia... 😒

no,budem sa snazit si dovolenku uzit,hlavne nech mi nie je zle,lebo to by bolo dost o nicom.... 😒

jahody11
1. jún 2009

tak snad uz nie, ved uz mas 16tt, urcitte si pekne oddychnes a nacerpes nove sily 😉 😉
tak,mne to menil iba raz alebo dva krat ale v tehu kniizke nechal povodny termin, vraj ked sa termin neodlisuje az o 2 tyzdne od povodneho, tak ho nemenia... cize ja mam v tehu knizke napisany termin 27.8. ale podla ultrazvuku 5.9. a doktor to nechal tak... cize budem asi prenasat.

hviezdickamaria
1. jún 2009

emily a smajli 🙂 dakujem za odpovede na moju otazocku 😅

samozrejme ze hygienu dodrzujeme 🙂 ale clovek nikdy nevie, jaku pľagu moze dostat a z coho... 😔 ja tiez nemam chut tak ako donedavna ale celkom rada by som to znova skusila, zeby som nezabudla ako na to 😀 😀 😀 ale mate pravdu, ze radsej pre istotu pockat, nez by som si potom mala daco vycitat a bat sa... 😎

tak emily ako dopadla cesta? 🙂 dufam ze je vsetko v poriadku 😉

ae ste sa chcem spytat, ci je nebezpecne byt nachladena v 6tt... ja neviem ako je to mozne ale to su asi zase tie murphyho zakony, ze cely rok niesom chora ani prechladena a prave vtedy ked sa mi to vobec "nehodi", ta mam nadchu jak delo, ani prehltat nemozem lebo ma tak hrdlo boli a pritom som si myslela ze je to uz za mnou a ono sa to vratilo. Akoby som mala hrcu v hrdle... 😔 ☹

jahody11
1. jún 2009

hviezdicka maria, tak nachladenie nieje problem ale nesmies brat ziadne lieky, dokonca ani kvapky do nosa, da sa kupit na nadchu morska voda v spreji, to je pre tehotne ale na hrdlo ti nepomozem, aj ja som bola chora na zaciatku, bola som len v jednej lekarni a tam mi povedali, ze na zaciatku radsej nebrat nic... tak som si pretrpela skoro dva tyzdne a hrdlo som mala ako dorezane s nozom...
tak skus zajst do lekarne, mozno ti pomozu... 😉

hviezdickamaria
1. jún 2009

jahody dakujem 😉 ja nic neberiem len som sa bala aby to mojej malej fazuľke(tak ju vola manzel) neublizilo 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre