Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

jahody11
1. jún 2009

nemalo by, horsie by to bolo, keby si mala chripku... ta vie ohrozit aj fazulku 😒

emilly821
2. jún 2009

ahojte dievcata 🙂 tak ja som sa vybrala k mamine do prace, aby som vam mohla napisat... cesta bola celkom v pohode, malinka mi ale pri vzlietani a pristavani nacvicila v brusku taku mensiu spartakiadu 😀 😀 😀 ale inac sme v poriadku 🙂 len ta klimatizacia na letisku a v lietadle bola teda hrozna 😝 v lietadle som bola cely cas zakryta s dekou a aj tak mam pocit, ze som trochu nachladla, taky upchaty nos mam...
ale ten pocit ked som dosla domov stal za to 😵 vonku to vsetko tak krasne vonia, vsetko zelene a rokvitnute...naaadhera, normalne pohladenie pre dusu. clovek si take veci vobec neuvedomi, ked v tom zije kazdy den, ale teraz citim ako vonia snad kazdy kvietok, aj listy na strome mi normalne vonaju.... 😀 alebo to bude vsetko take intenzivne tym tehotenstvom??? 😀 😀 😀
tak prajem pekny slnecny vonavy den vam aj vasim malinkym pokladikom v brusku 🙂 🙂 🙂

jahody11
2. jún 2009

emily, tak super, ze ste prezili let 🙂 🙂 teraz pekne oddychuj a nacerpaj vela novych sil 🙂

smajli
2. jún 2009

aj ja sa pridavam,sme radi,ze ste prezili let,davajte na seba pozor a pekne cvicte spartakiadu dalej:o))) pekne si uzi toho zeleneho sveta tu doma:o))) musi to byt obrovsky rozdiel:o)))
a hviezdicka...zas sa neboj,fazulka to prezije v zdravi,fuzulky su velmi odolne a len tak hocico sa k nim nedostatne,nejake to nachladenie si prezije kazda tehulka... a ci je to akurat chripka abo nachladenie...to vie asi maloktora z nas...
tiez som bola chora na zaciatku tehu...uz ani neviem v ktorom tt...mozno v 10tt ak nie az v 15tt? ten cas leti......,napchavala som sa cesnakom,aby to malo rychlejsi priebeh...,raz som si dala na noc polku paralenu,ked na mna liezla vyssia teplota...,a do nosa som si davala jeden sprej,ale nejak nezaberal... ale mohli ho tehulky,v lekarni mi to poradili,tak sa pytaj...

tak sa drzte dievcata:o)))) pekny den prajem:o)))

hviezdickamaria
2. jún 2009

ahoj emily to je super ze ste uz doma 🙂 som sa bala ze ci si nebola v tom lietadlle co vcera havarovalo... ☹ bo hlasili ze tam boli dvaja ci traja slovaci... a som nevedela odkial si letela. 😕 tak si vychutnavaj vsetky jarno-letne vône 😎

a smajli. naozaj su fazulky take odolne? ja som pocula ze su veeelmi nachylne a hocico im moze ublizit... a ja sa dnes citim este horsie ako vcera no nastastie nemam teplotu, ale nos totalne zapchaty, kycham a kachutam 😔 no strasne ale asi pojdem do lekarne si nieco popytat.bo sa velmi bojim ☹ a dnes som este aj na zubnu hygienu bola a jak sa mi babrala v ustach ta som sa na nu skoro povracala, tak ma napinalo 😅 ale bolo vidno ze ma setrila a velmil ma netrapila 🙂 ta som rada, len keby zajtra netrebalo ist do roboty. cakaju ma dve dvanasthodinove smeny... ☹ ☹ ☹ je niekto z vas predavacka???

katika82
2. jún 2009

ahojte maminy,
tak ja som bola dnes v poradni, máme sa dobre ale drobca som nevidela až za tri týždne idem na ultr.
testy AFP dopadli dobre ale z výteru mi zistil sterptokokus volajaký a vraj to teraz nevadí vôbec ale že potom pred pôrodom budem musieť brať antibiotiká a aj cez pôrod aj po ňom.lebo že by sa mohol drobec nakaziť pri pôrode. ale vraj sa nemám báť že je to teraz celkom normálne a má to veľa mamičiek.
a vy ste ako dopadali???

hviezdickamaria
2. jún 2009

dievcata ja som si teraz merala teplotu a uz mi nameralo 37 stupnov a naozaj sa necitim vobec dobre, vsetko ma boli a som hrozne nachladena... ☹ ☹ ☹ a zajtra mam ist do prace.... ☹ ☹ ☹ bojim sa ze to tam nevydrzim...

CO MAM ROBIT???

jahody11
3. jún 2009

katika, blahozelam k testom 🙂 ja som bola vcera a doki mi predpisal zelezo 😝 inak je vsetko ok, pocuvali sme aj srdiecko, to bolo suprove 🙂 🙂 este zajtra idem na odber lebo som Rh negativ a manzel pozitiv tak idu robit kontrolu protilatok a potom do poradne az 30.6. a to by mi mal uz vypisat papieer na MD 😵 juj ako sa tesim...

hviezdicka, ty by si mala ist na PN lebo nielenze riskujes svoje babatko ale aj tvoje sdravie je dolezite a myslim, ze tyzden by to tam bez teba zvladli... ja robim kazdy den od Po do Pi 10 hodin denne.... ale vikendy mam volne.

klauduska
3. jún 2009

Ahojte!!!

katika...tak super,ze je vsetko oki....a ty mas uz aj vysledky z AFP testov???Ja idem na odber zajtra,mi to prehodila....a ultrazvuk mi dr. tiez nerobil,az toho 30.6....to asi zasa budeme poradnu spolu,nie?A mne dr. teda este ziadny vyter nerobil,ani na zaciatku,ani teraz... 😖

Ozaj katika a kolko si pribrala,ak si uz nieco pribrala???

jahody...ja som tiez Rh negativ,mangel pozitiv,zatial som mala protilatky negativne.....dalsie odbery budem mat v 28tt....

jahody11
3. jún 2009

tak ako ja, pve boli neg. a druhe robia teraz lebo som v 28tt, a ten vyter nerobili ani mne zatial ale vraj pred porodom, presne ako pisala katika, aby sa babatko nenakazilo pri porode ..
ja som doteraz pribrala asi 8-9 kg... neviem, ci je to vela alebo malo 😖

klauduska
3. jún 2009

ani Tebe ho nerobil?Tak aspon nie som sama....
podla mna to nie je vela,ak este v tychto mesiacoch nepriberies viac ako 4-5 kg,tak by to bolo oki....

ja som zatial pribrala 0,6 kg-1,0 kg,podla toho ako mi cez den chuti,resp. ci to vygrckam alebo nie....
moja statistika za poslednych 5 dni,som z nich 3 dni grckala... 😒

a meno mate uz vybrane?

jahody11
3. jún 2009

no to meno... to je asi najtazsie, zatial vyhrava Ella ale nieje to na 100%
ja som najviac pribrala za poslednych 6 tyzdnov... uvidime, ako to pojde dalej, ale vsade pisu , ze najviac sa pribera v poslednom trimestri a ja som sa prehupla uz do toho trimestra, dokonca za chvilu budem v 8 mesiaci, boze ako ten cas ale leti...

klauduska
3. jún 2009

No,aj mne sa zda,ze strasne leti....ved ja uz tiez o par dni zacinam 5.mesiac... 😅 😅 😅 Tak sa mi to ani verit nechce.....

My mame mena vybrane,uz len potvrdit co to bude.....uz sa neviem dockat....

jahody11
3. jún 2009

a ake mena ste si vybrali ak smiem vediet?

klauduska
3. jún 2009

pre chlapceka mame Alex a pre dievcatko Nellinka... 😵 S vyberom sme teda vobec nemali,zhodli sme sa hned...takze v pohode... 😉

veva2
3. jún 2009

Ahojte babenky, ako vidim vsetky ste uz vo vyssom tyzdni ako ja, len by ma zaujimavalo ci vam byva este stale zle, myslim taka tazoba na zaludku ci ste hladna alebo najedena. Mne to uz pomaly lezie na nervy cele dni rozmyslam iba nad zachodovou misou🙂)) Len som chcela vediet ci sa pomaly mam na co tesit?🙂

klauduska
3. jún 2009

veva....mne to teda este rozhodne nepreslo...a to tiez cakam,kedy to uz ustupi.... 😒
ci som najedena alebo hladna,pocit v zaludku rovnaky,hlavne poobede mi uz na chut nic nejde a ked zjem,tak mi je zle alebo to rovno hned vygrckam.... 😒
Ale u kazdej je to inak....

andrea12737
3. jún 2009

Ahoj veva. no je to ozaj dost individualne, pri mojom prvom tehu mi nevolnosti nic nehovorili, ani unava, bola som plna energie. A teraz? prve 8tyzdne-a to som po 5dnoch vedela ze som tehu, som si myslela ze sa zblaznim, nezvracala som sice, ale zle mi bolo neskutocne, a unava mi trva doteraz, vkuse by som len spala...ale skus sa opytat mami ako na tom bola, vraj su tieto veci dedicne. Prajem krasny zvysok dna vsetky tehulkam🙂

jahody11
3. jún 2009

no babky, ja som v 28 tt a s travenim mam stale problemy, sice negrckam a ani som negrckala ale zle mi je kazdy den a nedajboze, ze zjem nieco s chutou, potom ma boli zaludok cely den, presne ako vcera, zvyknem si dat 2 glgy piva, to mi zatial zabera stale 😉

smajli
3. jún 2009

ahojte:o) aj mne este byva zle...,nie uz tak ako predtym na zaciatku tehu,ale posledny tyzden mi je doobedu stale nejako zle ...,az ked sa naobedujem,tak sa to polepsi...

veva2
3. jún 2009

No tak to ste ma nepotesili🙂) Mamy som sa pytala pri mne jej bolo zle do konca tretieho mesiaca a pri bratovi pregrcala cele tehotenstvo, a kedze neviem co to bude tak som trochu zufala🙂) No com mi zostava iba vydrzat 🙂

smajli
3. jún 2009

a tiez ti katika gratulujem k dobrym vysledkom afp..
dnes som pozerala do kalendara...ze prva nam odrodi jahody... :o))) .... koncom augusta... ako to leti... vsak uz aj ja sa prehupujem pomaly do 6.mesiaca...

jahody11
3. jún 2009

veru, prva zlahnem 😀 😀 raz sa na to tesim, inokedy zas dostanem z toho strach...
zajtra idem do BA na tie odbery koli protilatkam, tam budem 15 min. mozno a potom sa budem nudit cely den v BA, neviem, co budem robit... mozno si potom este lahnem, ked sa vratim od doktora... 😅

monika131
3. jún 2009

ahojte maminky.
Katka aj ja Ti gratulujem k dobrým výsledkom. Teším sa s Tebou.
Ja idem zajtra k doktorovi, normálne na poradňu, ale sestrička mi pred 2-týždňami, keď som si bola pre lieky oznámila, že nech si neplánujem žiadnu cestu, lebo na nás čakajú ďalšie testy.
Od nedele mám hrozné tlaky v podbrušku, každý deň a hlavne poobede, neviem čo sa deje, či sa to malé tak rozťahuje alebo čo, ale je to dosť nepríjemné.
A už mi vykukli aj prvé strie, takže som sa začala natierať, včera som ich objavila. 😠

timea27
3. jún 2009

ahoj holky, od pondelka mam vzdy poobede-podvecer pocit ze mam zvysenu teplotu...este som si ju nemerala no mam pocit ze mi "hori" tvar...okrem unavy ma vsak nic ine netrapi...je to normalne?? diik

veva2
3. jún 2009

ahoj timea, ja som mala presne to iste a potom prisli este zimnice. Ale postupne to ustupilo 🙂

jahody11
3. jún 2009

timea, to moze byt unava... alebo skus si odmerat tu teplotu... uvidis.
monika, uz mas AFP zasebou? mozno je to fakt roztahovanie lebo aj ja mam take tlaky a hlavne na lavej strane bruska a trvaju zhruba od 20tt.. neviem co to moze byt ale doki vravel ze z gynekolog. hladiska som v poriadku...
inaak tie strie ti nezavidim, ja musim poklopat po dreve,zatial nemam ziadne, uvidime ale este...

klauduska
3. jún 2009

monika...a kde sa ti objavili prve strie?Ja sa natieram asi uz 2-3 tyzdne,zatial nic nepozorujem,no zatial ani brusko poriadne nemam.... 😒

smajli
3. jún 2009

no tie strie...mne narastlo brusko rychlo a na brusku strie zatial nevidim,pod pupok si pomaly ale ani vidiet nebudem 😀 , na bokoch vzadu sa mi ale paru strii asi porobilo,lebo inac neviem,co by to mohlo byt...ale to som zbadala este v takom 10tt...,asi sa mi najprv dakus zvacsil zadok 😀 😀 je to ale na takom mieste ..horna cast zadku,ze to budem mat v lete pod plavkami... 😅

smajli
3. jún 2009

a natieram sa pravidelne kremom...,vsak uvidime,ci sa este volaco porobi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre