Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

kkkatarinkaaa
9. sep 2009

a dobre nakupte v Krosne! isto budete spokojni 😉

kkkatarinkaaa
9. sep 2009

katika82- rodila som normalne, dalo sa to pekne zvladnut 😉 drzim palce aj Tebe, az to pride 😉

luka04
9. sep 2009

valria...nie nie som...nastupujem pondelok...

katika82
9. sep 2009

luka to by bolo fakt super s tým rodičovským.

aspoň sa takto vyhnú tým cigáňom aby to zneužívali. ale zasa škoda mamičiek ktoré nemali možnosť pracovať pred materskou a určite by im to zvýšenie pomohlo

luka04
9. sep 2009

ahooj kati...presne aj ja to vravim...ale museli urobit nejake opatrenie, aby to nezneuzivali doticni ludia 🙄

klauduska
10. sep 2009

Breee ranko!!!

Tak je to uz schvalene???Super,viem,ze to malo ist do parlamentu v septembri,ale akosi som nezachytila,ze uz je to schvalene..... 😉 No povodne som aj tak pocula o nejakej sume 8 900,-Sk-min. mzda.....no ale nevadi,vzdy lepsie ako tych ubohych 4 800,-Sk,nie???

monika131
10. sep 2009

Dobré ránko......

kkkatarinkaaa - no už sa na drobčeka veľmi tešíme. Všetci. Ja už na západ nepôjdem, ide iba Patrik s bratrancom a aj to asi pôjdu na otočku. Ráno tam a večer späť. Ja už si netrúfam na takú dlhú cestu. Pôvodne som chcela ísť, ale Patrik ma odhovoril, že to už asi nebude veľmi dobré. A nejde ani svokruša, lebo v nedeľu ráno ide do práce.
No na nákupy sa teším, už som malému kúpila nejaké oblečenie, ale kočiar je kočiar.
No snáď sa nám ten drobec otočí hlavičkou dole, tak ako má byť, že nám nebude štrajkovať. Huncút jeden.
Na poradňu idem o 2 týždne, takže uvidíme, či sa otočil, alebo nie. Aj vy sa držte. Zatiaľ papa 🙂

Baby, to fakt je schválené zvýšenie toho príspevku? Tak to by bolo fakt super. Ja som včera nepozerala správy, takže som o tom nepočula.

A ako sa dnes máte? 🙂

katika82
10. sep 2009

dobré ránko maminy

júúj ja som sa dnes vyspala do ružova. už som napapaná urobila som si chlebík vo vajíčku. idem si dať ešte kávičku a trošku poupratovať.

včera sme vyvrtali diery a zajtra vypílime otvor do detskej takže už potom len omaľovať a môžem začať stahovať veci.
idem nafotiť čo mi včera sesternica priniesla zo sekáča. úplne úžasné vecičky. tak som sa večer vytešovala

luka04
10. sep 2009

ahojte...aj ja som sa vyspinkala, ale nechce sa mi ist nic robit 😒 asi idem este pozerat telku z postele...s kakavkom samozrejme 😀

klauduska
10. sep 2009

kati...tak pomaly finisujete,to je dobre,najvyssi cas,nech to nemate na doraz.... 😉 A mas nove,dalsie vecicky?Juuuj,ale sa urcite vytesujes.....este ti velaq chyba alebo ani nie?

Ja som vcera objednala z netu fusak,tak sa z neho vytesujem a som zvedava kedy pride.....ale ved to mas cas,len clovek je tvor zvedavy a uz by som ho chcela vidiet live.... 🙂

moni....co si vcera porabala,kedze si odisla skor z robotky?Mne sa tak vcera nic nechcelo...napapala som sa a vylahla.....a o 20,00 som uz telku vypinala,lebo ma tahalo spat.... 😅 No v noci snad kazde 2 hodky hore-cikat a nad ranom mi drobcek kopol pekne do rebier.... 😕

monika131
10. sep 2009

luka - tak pekne pozeraj telku, a kakavko by som si dala aj ja. Idem si kúpiť do automatu čokoládu. Mňam. 🙂

klauduš - no domov som prišla až o 15.30. Bola som ešte v meste, potrebovala som si kúpiť nejakú mikinku na chladnejšie rána. Kúpila som si takú čiernu s kapucňou na zips. No rátam, že o mesiac ju už nezapnem, ale to už budem doma, takže v pohode. A nebola drahá, dostala som na ňu aj 35% zľavu, takže ma vyšla na 11 EUR. A potom som ešte bola vybrať peniažky z banky na auto.
Ja som včera išla spať o 22.00 a klasika o tretej som sa zobudila na wc. Ináč kľudná noc, spala som v pohode.

Ozaj baby, viete si ešte nájsť vhodnú polohu na spanie? Lebo mne to už chvíľu trvá, kým sa uložím. Už je to bruško dosť veľké. 🙂

luka04
10. sep 2009

moni...je to tazke s tym lezanim, ale konecne som si ja nasla polohu, dam sa nabok a medzi nohy skrutim paplon...aby som si tak brusko netlacila o postel...na chrbte uz nevydrzim, neni mi dobre...a zaujimave je, ze kazu lezavat na lavom boku, ze na pravom dieta tlaci na organy, ale mne je lepsie na tom pravom boku 😀 aj tak..

klauduska
10. sep 2009

no s tou polohou uz zacinam mat problem aj ja.... 😒 Vacsinou teda spavam na tom lavom boku,na pravom sa drobcekovi moc nepaci,zacne riadne kopat a tak si niekedy trosku ulavim a lahnem na chrbatik s pokrcenymi nohami.....tak sa mi celkom dobre lezi,len nevydrzim dlho.... 😒 mna asi najviac znervoznuje to cikanie v noci.... 😠

katika82
10. sep 2009

luka ja spávam presne tak isto, že paplon medzi nohy aby som na bruško netlačila 😀 ale mne sa lepšie na ľavom ked som na chrbte drobec viacej kope a aj mne sa ťažšie dýcha.

ja tiež ešte vegetím pri telke. drahý išiel kopať zemiačky pomôcť domov no ja som nešla lebo oni kopú ručne a to by bolo pre mna náročné ešte zbierať je v pohode ale kopať to nie.

aspon mám výhovorku že si môžem domka oddýchnúť no nie 😀

klaudy no ja tiež chodím stále v noci cikať aj tri krát ešte ked hned zaspím potom tak mi to nevadí ale ked sa potom dalšiu hodinu prehadzujem potom jednu pospím a zasa na wc no tak super. ale viete čo asi by sme si mali začať zvykať na to že sa v noci nejak nevyspíme 😀

monika131
10. sep 2009

luka - sranda, že ja tiež najčastejšie takto zaspávam, ale ja ležím na ľavom boku, paplón medzi nohami, ale niekedy neviem zaspať ani tak, a prehádzujem sa z jednej strany na druhú.

Tiež sa mi uľaví podobne ako klaudi, keď si ľahnem na chrbát a pokrčím nohy, ale tiež to dlho nevydržím.

Katika - myslím si, že máš pravdu, mali by sme si pomaličky zvykať na to, že sa v noci nevyspíme.

Ináč, čitala som na nete, že keď tehotná žena leží na chrbte a chce sa postaviť, mala by sa najprv pretočiť na bok, a tak vstať. Prečo? Lebo koža na brušku je už v treťom trimestri poriadne natiahnutá a vraj sa treba takto pretáčať preto, aby nepraskla. 🙂

katika82
10. sep 2009

monika ty máš tiež malé natočeé zatiaľ zadočkom???? lebo aj ja a nevieme či sa otočí. to budem musieť potom rodiť cisárskym

katika82
10. sep 2009

už som pridala fotočky tak kuknite

katika82
10. sep 2009

ten kabátik ma vyšiel na 120 korún ako zadarmo.aj ten overalik.župan 40.a dupajdy 85. ešte že tú sesterku v tom sekáči mám. 😀

luka04
10. sep 2009

kati..uz som kuk...zlatunke su tie veci, a neuveritelne ceny!!!! parada... ja uz ani nemam co nakupovatm mam uz vsetko co sa tyka oblecka....ja sa strojim tento mesiac na plienky a kozmetiku, mne do porodnice veci...nechcem to nechat na Oktober, lebo je mozne, ze aj ja pojdem cisarskym kvoli tej kostrci a to bude uz koncom Oktobra...tak radsej sa pomaly pripravujem..a za druhe, aj financne by to nevyslo v jednom mesiaci vsetko...mamina mi oznamila aby som sa este pripravila na nakup radostnikov /flase/ aj u vas to tak chodi, ze kym je zena v porodnici, muz rozdava najblizsej rodine?? pekne na to uviazem ruozve maslicky a bude nosit...dufam teda, ze sa budeme radovat 😅 😅

klauduska
10. sep 2009

moni...ano,takto nam to kazala aj porodna asistentka,to kvoli tomu aj,aby sme brusne svaly nenatahovali.....

kati...idem omrknut tie fotecky... 😉

katika82
10. sep 2009

luka to prvý krát počujem že radostníky no u nás sa to nenosí veru

no ja už vecičky nekupujem už len tak ked niečo má pekné tak mi prinesie.tiež mám už toho dosť. ale ešte nám treba ísť do polka na tie ostatné veci,ako sú podložka,fusak,flašky,odsávačka,vysielačky,a tiež kozmetiku a tak.
musím si zobrať ten zoznam a fajkať čo už mám aby som vedela. ja si to nechávam tak začiatkom oktobra tiež.ked už budem domka na materskej

monika131
10. sep 2009

áno katika - náš malý je zatiaľ otočený zadočkom dole. Ale doktor si z toho ťažkú hlavu nerobil, povedal, že uvidíme na ďalšej kontrole - to je 23.9.
No, neviem, či to hneď už začínajú chystať ženu na cisárky.
Ja som sa bavila s kamoškou, a jej sa malý otočil asi 3 týždne pre pôrodom hlavičkou dole. Takže asi sa čaká až do konca či sa náhodou neotočí.
Ale ja si myslím, že naši drobčekovia sa otočia. Majú na to ešte dosť času 🙂

monika131
10. sep 2009

katika - veľmi pekné vecičky...... 🙂

smajli
10. sep 2009

ahojte tehulky:o)
aj ja mam podobne veci s vami,spolocne...teda to spanie a cikanie... ale hlavne to spanie,ze paplon... a vlastne teraz v lete prazdnu obliecku abo vankusik mezdi kolena a na boku... 🙂 a vzdy uz len na boku spim... a este si pod brusko podkladam kusok tej obliecky,lebo je uz tazke a taha mi pokozku a svaly...takto ho odlahcim ... :o))))

a cikat... niekedy chodim kazdu hodinu v noci cikat... esteze od izby nemam zachod daleko... 😀

zajtra idem na druhu poradnu do porodnice...

idem si vas este citat,co ste popisali a co najdem,ze mame spolocne...

inak ja nosim okuliare minusky do dialky (jednotky a dvojky na druhe oko) a obvodak gynekolog sa ma na to pytal,lebo ze vraj vacsie dioptrie mozu byt indikaciou na cisarsky... vam o tom nikto nic nehovoril? myslim si,ze ale moj porodnik si to odstrazi....

a vcera ma teda vecer boleli krize uplne dolu vzadu...skoro az na zadku... asi to su tie lonove kosti... no nic prijemne... uz ma sem tam hoc co pobolieva... a uz mi je fakt tazko chodit... asi tyzden pred porodom uz fakt prejdem len zo psom kolo bloku.... :o)))

katika82
10. sep 2009

smajli tebe sa to teraz blíži každú chvíľku.

a čo s našou jahody?? určite už má svojho drobčeka v náručí a asi nestíha chudiatko nám tu ani napísať.

lucia123
10. sep 2009

Drzim tiez palceky vsetkym nedockavym mamickam Ak mate chvilu cas a chcete urobit uz teraz nieco pre svojho drobceka, tak si pozrite stranky ohladom ockovania a to rizikaockovania.sk a ockovanie.org. Urobte si nazor same, pretoze nikto Vam nepovie, ze TBC sa ockuje len v Cesku a na Slovensku ked ma babatko 4 dni!a je to velmi nebezpecna vakcina (jej obsah). V Nemecku je dokonca 20 rokov zakazana, u nas "povinna", ale je mozne sa tejto povinnosti aj vyhnut. Dalej velmi pekna diskusia tu na Modrom koniku, Volna diskusia, Odmietnutie ockovania, su tam rozne linky a videa.
Ak som niekomu aspon trochu "otvorila oci" tak som velmi rada.

Na zaver pridavam jedno video z prednasky.

http://blip.tv/file/2224472/

klauduska
10. sep 2009

luci...o tom som pocula a citala aj clanok....

klauduska
10. sep 2009

kati,tie vecicky su fakt krasne,vyzeraju ako nove,ten overalik uplne zeriem....bundicku mame pre drobca podobnu.... 😉

zabka1611
10. sep 2009

ahoj kočky..chcem sa spytat..buduci tyzden idem na prvu poradnu..možte mi trošku popisať ako to tam bude prebiehat?? zrejme dostanem už aj tehu knižku 🙂 🙂 Dakujem

lucia123
10. sep 2009

klauduska, a co si o tom Ty myslis?
Je to smutne, ze lekarka Ti povie za a) ale uz za b)-rizika zatajuju...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre