Som v 10. týždni a mám neskutočnú alergiu

lenkadenisa
17. jún 2022

Ahojte, som v 10 tt. a chytila ma tento týždeň neskutočná alergia. Mám sezónu už dlhšie, mala som tabletky, kvapky nos aj oči, ale všetko som vysadila, keď som zistila, že som tehotná. Oči sú teraz ok, akurát nos mám stále zapchaty, svrbí, kýcham, až má ústa a pery svrbia (mám aj skrizene alergie na ovocie a zeleninu). Je nejaký sprej, ktorý sa môže takto skoro v tehu? Nie morské vody a podobné veci, to nemá na mňa účinok. Alergologička má dovolenku,inak by som sem nepísala 😭 Ak náhodou niekto niečo vie, sem s tým 🙏🏼

mkiki
17. jún 2022

@lenkadenisa uff nezávidím.....alergia je sviňa. Ja síce kojim...tiež teda sa neliecim na alergiu..... Mne ale pomáhalo preplachovat nos konvickou ...niekedy aj trikrát denne a keď to bolo veľmi zle tak som si dala obyčajný Nasivin....ono je to viac menej lokálne nemalo by to mať vplyv na bábo. Viem že je potom nejaký sprej čo sa môže aj v teho....predpisuje alergologicka...isto po dovolenke napíše 😉

ildiko36
17. jún 2022

@lenkadenisa ja som tiez alergicka skoro na všetko, peľ, trávy, pleseň, prach..vobec nic som nepoužívala, akurat nos môžes vyplachovať s morskou soľou alebo s Nacl 0, 9%. Vlasy som denne umývala, vetrať len cez inú miestnosť ako som spala, oci som som stale zo studenou vodou umývala. Mne alergicka vsetko zakazala pocas tehotenstva akurat ku konci od 8mes ventolin sprej ked ma chytil astmatický zachvat ale tiež len ked velmi musím

miskaska
17. jún 2022

Ahoj, porad sa s alergologom. Ja som v tehu uzivala antihistaminika aj kortikoid do nosa.

zuuziiik
17. jún 2022

@lenkadenisa Ahoj, jediné, čo mne ako tak pomáha, je https://www.lr-slovak.com/aloe-vera-sprej-prvej...... nie som zástancom tejto firmy, nespolupracujem s nimi a dlho som sa vyhýbala tejto kúpe. Ale naozaj keď nemôžeš nič iné na alergiu, vyskúšaj toto... striekam si ho do hrdla, na kožu aj do nosa... a to mi naozaj zaberal iba allergodil alebo dymista...

lydiasabolova
17. jún 2022

ahoj, aj mne sa teraz v tehotenstve prejavila alergia a ešte ako naschvál je tohto roku vraj hrozná sezóna, že straaaašne veľa peľu :-/
mne obvodná dr. predpísala antihistaminikum levocitirizín, lokálny kortikoid nasonex a ventolin.. beriem len antihistaminiká.. ono lekári ti povedia všeliako, vraj lokálne nevadí, ale bola som na morfologickom ultrazvuku a len tak som sa debatila o alergii s lekárkou, ktorá mi ho robila a ona mi povedala, že ak to dokážem zvládnuť, kortikoidy nemám brať, ani lokálne, že najmä dievčatku môžu uškodiť..
zachytila som, že existujú aj takéto pastilky https://www.mojlivsane.sk/produkty/detail/23/15... ale ja som neskúšala, tak neviem poradiť

zuzzkka
17. jún 2022

@lenkadenisa respirator ffp2 min pomaha najviac zo vsetkeho. V najhorsej sezone nosim aj dnu. A po pobyte vonku sprcha aj vlasy a vyplachnut nos

petamich
17. jún 2022

@lenkadenisa moja alergologicka mi v tehotenstve predpisala zodac a nasonex, pred tym som mala aerius, neliecena alergia je podla mna horsia ako antihistaminikum

ivus32
17. jún 2022

@lenkadenisa ahoj aj ja som užívam loratadin ráno monkastu večer Avamys kvapky do nosa , predtým výplach slanou vodou,sprej mam flutiform

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre