Som v 10 týždni tehotenstva a žltnú mi zuby

valery788
21. sep 2011

Ahojte 🙂 Som v 10 tyzdni tehotenstva a zacali mi zltnut zuby! Neviete mi niekto povedat preco sa tak deje a ako mam s tymto problemom bojovat? Mozno mi chybaju nejake vitaminy, alebo tak nejak...Dost ma to trapi, bo cely zivot som mala uplne biele zuby a teraz sa to vyrazne meni... ☹ !!!

jankapo
21. sep 2011

No mne sa v tehu tiez viac ukladal zubny kamen, zubar mi vravel, ze je to zmenou pH v ustnej dutine...ze aj z toho je horsia kazivost zubov v tehotenstve...

raona
21. sep 2011

navštív svojho zubného lekára.. v tehu mas dve prehliadky zadarmo.. ten ti najlepsie poradi..

hviezda21
21. sep 2011

@valery788
neviem ci je to legislativne upravene ale ja mozem chodit a chodim k svojej zubarke cele tehu kedze kazdy mesiac sa drobcek vyvija a aj tvoj zdrav. stav a stav sam otneho chrupu sa meni. radsej tam chodit podla mna ako na klavir a dbat o ustnu hygienu dokladnejsie mozno ako predosle mesiace/roky , predsa len tehu je skutocne "iny stav" a nevies ako a co sa deje v tv. tele. ja mam napr. problemy so zapalenymi dasnami a je to pre tehotne typicke, napriek vyvazenej strave, multivitaminom a zdravym zubkam. inak som bola 1. a 2. trimester a medzi 2. a 3. aj viackrat lebo sa to zhorsilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre