Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 12. týždni a bolí ma hrdlo

lucnykvietok
15. mar 2015

Ahojte.som v 12tyzdni tehotenstva a uz piaty den ma strasne boli hrdlo a kaslem.kaslem az tak ze ma napina na zvracanie.a nic mi nepomaha.uz som si kloktala aj slanu vodu, teraz kloktam take bylinky co som citala ze tehotna moze a nic mi nepomaha,uz sa mi aj nadcha pustila a som strasne nestastna ze to niako neprechadza lebo sa strasne bojim o babenko.bojim sa ze sa mu nieco stane.stale mi je z toho do placu.aj by som uz isla zajtra doktorke len sa bojim uzivat neake lieky aby neposkodili babatko.a svokra mi povedala ze doktorka mi aj tak nic ine neda.vo stvrtok som objednana na ten morfologicky skyning.a bojim sa aby bolo vsetko v poriadku.je tu sanca ze babatko bude zdravucke ze mu moja choroba neako neuskodi?naozaj sa strasne bojim.dakujem

dzejn80
15. mar 2015

Chod k lekarovi, existuje mnozstvo liekov, dokonca lokalnych atb, ktore ti moze predpisat ... napr. Bioparox.

aristka
15. mar 2015

Svokra je doktorka ...a bola si vôbec u dr.vieš o tom ,že v tehu nemôžeš aj niektoré bylinky,takže namiesto mk a počúvania svokry ,smer dr....

dzejn80
15. mar 2015

A HLAVNE SA UKLUDNI, stres moze ublizit viac ako lieky, drzim palce a neboj sa 🙂

zeriempizzu
15. mar 2015

To mas nadchu prvy krat v zivote?! Jeziskove huslicky, preco dokazu husicky otehotniet?!
Clovek by si myslel ze mas ktovie aku neliecitelnu chorobu ako stresujes.

lucnykvietok
autor
15. mar 2015

@aristka som sa rozhodla zajtra uz aj palim smer doktorka

lucnykvietok
autor
15. mar 2015

@zeriempizzu mam strach o svoje dietatko to je vsetko.a ak ma tu mas urazat tak tu radsej nechod.ja som sa spytala slusne nemusis hned urazat a pomenovat ma husou.

siska53
15. mar 2015

@lucnykvietok Chod normalne k praktickemu doktorovi. Pocas oboch tehotenstiev som bola niekolkokrat chora,ano tiez som sa bala,ale riesila som to s doktorom,co mozem-nemozem brat. Aj pocas dojcenia som bola chora. Obe deti su v poriadku.
Mne davali bioparox,,na hrdlo septisan. Ale som si aj kloktala salviou ci slanou vodou. No a mala som aj ATB - dokonca aj v 1.trimestri pri zapaloch mocovych ciest.

cherset
15. mar 2015

Ja som tiež. mala na začiatku tehotenstva virózu, trvala vyše dvoch týždňov, príznaky presne ako ty - kašeľ, nádcha, bolesť hrdla. Brala som homeopatiká - na hrdlo Homeogene a Florsalmin (to sice nie je homeopatikun, ale v terapeutických dávkach sa môže aj v tehotenstve, je to aj v pribalovom letáku), na kašeľ je dobrá Drosera a na sliznicu som mala Ferrum Phosphoricum. Homeopatiká môžeš aj keď si tehotná. Neboj, bábätku neuskodis, škodí mu keď stresujes. Moja malá je úplne zdravá. Ono ani v tehotenstve sa chorobám nevyhneme, práve naopak, telo má zníženú imunitu. A ešte papaj veľa Céčka.

lucnykvietok
autor
15. mar 2015

@siska53 dakujem som sa uz trocha ukludnila.zajtra hned rano pojdem doktorke.

loknicka
15. mar 2015

@lucnykvietok hlavne klud. vsetko sa da vyriesit. existuju lieky aj pre tehotne. bola som viac krat chora v tehotenstve. sama vidis ze si neporadis a taha sa to - treba pomoc lekara. drz sa.

rebroza
15. mar 2015

@lucnykvietok ahoj, ja som si tiez striekala do hrdla Bioparox - lokalne antibiotikum, co je spominany v prvom prispevku, mala som chytene hrdlo a bola som v prvom trimestri. A ako baby pisu, babatku skor ublizi stres. Viem, ze to nie je lahke, ale treba sa upokojit. navarit teply caj s citronom, zabalit do deky, pustit hudbu ci film a hovorit si, ze vsetko bude v pohode 🙂 (a zajtra ist kuknut dr.)
drzim palce, nech si rychlo fit a uzivas si tehotenstvo.

katarinamarkova
15. mar 2015

@lucnykvietok @lucnykvietok bojis sa o svoje dietatko a nejdes k doktorovi? tak sa nadalej liec bylinkami, ktore ti aj tak nepomahaju......
nelieceny zapal vie babu uskodit casto omnoho viac ako lieky - na to je dr. aby ti povedal a predpisal lieky co babu neublizia, ale tebe pomozu a v konecnom dosledku aj babatku.

lele7
16. mar 2015

@lucnykvietok ja som bola tiež v 10/11tt chorá, mala som aj dosť vysoké teploty, vyše 38 - na to mi povedali, že si mám dávať paralen čapíky a pomohlo. hrdlo ma tiež bolelo a dosť som kašľala, kloktala som slanou vodou alebo repíkom, robila som si cibuľovo-medový sirup a po pár dňoch to prešlo. ale taktiež som mala inštrukcie, že ak to po pár dňoch takejto domácej liečby neprejde, tak prísť k obvodnému DR a on ti na to niečo poradí. hlavne, ako tu píšu baby, nestresuj sa!! to môže drobčekovi ublížiť viac ako kašeľ. uvidíš, o pár dní ti to prejde 😉

matenko
16. mar 2015

skus homeopatika homeogene na hrdlo, coryzaliu na nadchu a tak celkovo na imunitu oscilococcinum, na kasel je najlespsi stodal sirup a potom cesnak, citron, med, cibulu, bylinkove caje, s mierou myslim ze mozes vsetko a slanu vodu kloktat, naparovat, inhalovat, ja som bola tiez furt chora v tehu, taketo choroby babatku neuskodia, dokoncia ani niektore slabsie atb ak by bolo nutne, ale urcite to zvladnes aj bez nich, hlavne klud, pohoda, zaliezt do postielky 🙂 vela zdravia prajem 🙂

snehulienka82
23. mar 2015

@lucnykvietok ahoj, tak ako si dopadla? dostala si nejake lieky?? mna boli hrdlo od stvrtka, pravdepodobne ma nakazil moj debilny sef, ktory chodi chori do roboty, ma choreho syna, co nosi bacile zo skoly a on ich nam nosi sem do prace... roky som nemala chripku, a teraz sa to totalne prevalilo, pila som cibulovy caj s medom, citronom, uz samotny med na lyzicku a trosku citronu... vcera som si dala aj surovy cesnak... tiez sa bojim o babatko... od vcera mi ta bolest hrdla presla do totalnej nadchy, tecie mi z nosa a uz som zacala aj kaslat... v noci to je najhorsie... asi sa dam vypisat na PN, idem dnes k vseobecnemu a potom mam aj kontrolu na gynde...

lucnykvietok
autor
23. mar 2015

@snehulienka82 ahoj.no dopadla som tak ze uz som z toho dostala hnisavu anginu.uz som bola v takom stave ze som sa pomaly nedokazala postarat o synceka, nemohla som nic zjest z toho kaslu má stále napinalo.doktorka mi dala antibiotika Penicilin a kupila som si v lekarni ten sirup Stodal a uz mi je lepsie.ale este pokasliavam.co sa tyka tych antibiotik tak ma aj obvodna aj zensky doktor ubezpecili ze su to bezpecne antibiotika.tak som kludna, v pohode.mne ziadne caje, kloktanie, naparovanie nepomahalo.absolutne nic.

janamar09
19. apr 2015

Ahojte, ja som tiež prečkávala a liečila bylinkami a dotiahla som to na hnisavú angínu, lebo som sa bála ísť k lekárovi, samozrejme zbytočne som sa trápila nakoniec som šla, napísal mi úplné bezpečné antibiotiká Penicilin a kúpila som si sirup Stodal, ktorý je homeopatický a bezpečný. Pri tom som dokonca dostala silnú alergiu na Nikel mala som po sebe vyrážky ktoré svrbeli brutálne a odtekali mi uši, neprajem to nikomu, bola som v 18 tt., po nociach nespala, každý deň prezliekala prádlo, nakoniec som navštívila kožnú, ktorá keď ma videla sa zhrozila prečo som neprišla skôr. Tak mi nasadila injekcie za celý týždeň a k tomu kortikoidovú mastičku, bohužiaľ inak to nešlo. Som rada že som sa odhodlala ísť k lekárom, netreba sa báť a ísť čím skôr, aby sa to neskomplikovalo, veď oni vedia čo môžu predpísať a nasadiť mamičkám. 😉

zita19
19. apr 2015

@lucnykvietok ja by som sla k lekarovi. Babatko mozu poskodit toxiny, ktore bakterie vylucuju do tela pri infekcii. Riziko je v tomto pripade vacsie ako vhodne zvolene ATB od lekara. Cim dlhsie bude infekcia trvat, tym vacsie riziko je. Rozhodne nie je vhodne experimentovat s bylinkami, lebo nevies kolko ucinnych latok obsahuju.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli