Som v 20. týždni a preháňa ma

anickaa123
7. dec 2016

Babu chcem sa poradiť mali ste niektorá skúsenosti s prehananim v tehotenstve?? Náš dnes pustili z nemocnice a odvtedy ma preháňa :'(

sibalka21
7. dec 2016

@anickaa123 Ja :D ... Ale mna prehanalo aj pred tehu, tak som dufala, ze v tehu sa to zlepsi... Bohuzial, az do nejakeho 30tt som musela jest banany, horku cokoladu, ryzu.... Prinajhorsom smectu, blech... Ale vacsinou mi pomohli tie banany a ryza kazdy den na obed ;)

jenny_m
7. dec 2016

@anickaa123 brala som antibiotika a vtedy sa mi oslabila crevna mikroflora a zacalo ma prehanat. Nic nepokazis s tym ked budes brat probiotika. mne to vyrazne pomohlo. A co sa tyka stravy, tak jedz tie veci co pisala @sibalka21 a tiez davaj pozor aby si nejdla mastne veci, taktiez masko radsej take chude (kuracie, zajacie) v ziadnom pripade nie rezne alebo gulas, kapustince a podobne. Ak by to nepreslo do Vianoc tak daj odlahcene menu - varene zemiacky, varena mrkvicka, a grilovany losos

delmondo
7. dec 2016

Ak si doteraz bola ok, tak si vklude mohla chytiť nejaký rotavirus. Teraz je toho kopec. Treba vyšetriť stolicu. A veľa tekutín doplnat

lumipa
8. dec 2016

no ak to trva viac ako tyzden a ides na wcko viac krat ako 3x za den chod urgent doktorke, pocula som sice, ze teraz je nejaka viroza, ale mne takto v tehu zacala ulcerozna kolitida...
Nechcem ta ale strasit na 99% to nic nebude, ale nezanedbaj to! Moj gastrac mi vtedy hovoril, ze sice doteraz sa nevie preco ale tieto choroby zacali vela babam v tehu. Tak sup k Dr., o tyzden mas vysledky a si na jasnom! drzim palec😉

anickaa123
autor
8. dec 2016

@lumipa ďakovala;)

lumipa
8. dec 2016

@anickaa123 nemas zaco, daj potom vediet ako ti to dapadlo!
a neboj nic to nebude, ale ak ti mozem poradit nejedz nic co obsahuje cukor a kravske mlieko, tym ze mam dlhe roky crevne ochorenie, o dietach (takchto, nie na chudnutie) viem svoje a skus dodrzat toto pravidlo (nie cukor-akykolvek a ziadne kravske mlieko a vyrobky z neho) kup si ovcie-jogurty su vyborne, mlieka- ryzove, sojove, kokosove...

delmondo
8. dec 2016

@lumipa aj môj muž to ma

lumipa
12. dec 2016

@delmondo a ako s tym zije? co berie? ja som uz cez 3roky v remisii, bez liekov, musim si zaklopat...

delmondo
12. dec 2016

@lumipa v podstate jemu este len zistuju, čo mu je. Bud to bude táto kolitida, alebo crohnova choroba. Ale, že to skôr vyzerá na kolitidu, no čaká na vysledky. Trápi sa s tým už 3/4 roka. Zatiaľ berie Pentasu, také sáčky ráno a večer. A má obdobia, že raz je lepšie, raz horšie. Stolicu má často a riedku oproti zdravym ľuďom, ale zasa v bežnom živote ho to až tak veľmi neobmedzuje, našťastie. Lebo že sú aj horšie prípady. Po jedle musí ísť vždy na wc a aj predtym, ked niekam ideme. Doktor mu zatial nechce dávať silnejšie lieky kvôli vedľajším účinkom.
Tak to je super, že si na tom takto. A ty si čo brala na to?

lumipa
12. dec 2016

@delmondo no ak nema krv a nejde za den viac ako 3-5x, tak to bude mat stupen ,,mayo 1" to je ta najslabsia, to mam aj ja...a mne teda diagnostikovali pankolitidu-cize celeho hrubeho creva... Brala som len pentasu slow 500, to je vlastne medikamentozna liecba + reasec (na zastavenie prehanania) + duspatalin (na krce), mne to zabralo vlastne hned!
Ak mu uz robili kolonoskopiu + brali vzorku na histologiu, tak mu mali aspon po tomto povedat, z klinickeho obrazu ako to vidia. A teda potom histologia to bud potvrdi alebo vyvrati.
Kazdopadne aj tvojmu manzelovi odkazujem, nejest nic z kravskeho mlieka, doteraz je jedno z najpravdepodobnejsich vznikov pricin crevnych zapalov jedna latka co obsahuje kravske mlieko (na zaciatku sa vyhybat akemukolvek zivocisnemu mlieku), taktiez vsetkemu co obsahuje cukor (ten podporuje zapal, takze len mu to zhorsuje stav).
Ak by si mu este chcela pomoct, tak kup mu caj znacky Serafin- vola sa Hrube crevo - najdes to na nete, kupis cez eshop - tento caj je presne na toto a naozaj funguje.
Dalej ak je manzel fajciar tak ked ho chyti stav, nech si ide zapalit- mne to poradil normalne lekar, docitas sa o tom aj na nete.
a odkial ste prosim ta?

biolady
12. dec 2016

Nenasadili ti nahodou zelezo? Mne to spravilo kopec brusnych problemov...

delmondo
13. dec 2016

@lumipa krv nemá, ale tých 5x chodí podľa mňa, možno aj viac. Mliecne vylucil na začiatku, ale nevidel zmenu, tak sa vrátil zasa k tomu, aj keď v menšej miere. Fajčiť nefajčí. Na kolonoskopii bol 2x. Prvý krát podľa nej tam zápal bol, ale podľa histologie nie. Potom začal brať pentasu, trochu sa polepšilo, lenže booli dovolenky a došla mu, takže si išiel dať predpísať neskôr a to bolo zle, lebo by to mal brať sústavne, takže tam sa proces liečby narušil. Po čase sa mu vrátil vred, takže zasa ďaľšie vyšetrenia, či to spolu súvisí, ďalšia kolonoskopia a endoskopia. Podľa kamery to nesúvisí, ale podľa výsledkov z odberu ano. Cele je to také cudne. Preto ešte nemá diagnózu presnu. Dnes ide zasa na kontrolu, ďalšia endoskopia. Chudák, hádam sa aspoň ten vred vyliecil. Ale ďakujem krásne za rady. Skúsime to mliečne obmedziť zasa a objednám cajik, cukry veľmi nekonzumuje, on je športovec, takže skôr zdravu stravu preferuje. Sme z LM. Ešte raz dakujem

lumipa
13. dec 2016

@delmondo aha, hmm to ste z dost daleka...pytala som sa, lebo tu pri TT je jedna liecitelka (ziadna bosorko-samanka), je to starsia pani, ktora sa alternativnej medicine venuje 50rokov, robi aj diagnostiku...a ked mne diagnostikovali UC, tak mi s tym dali drzat aj taku dietu-bezzvyskovu...drzala som ju 2mesiace, potom som sa dostala k nej a ona mi dala drzat uplne inu, plus mi dala take kvapky drags imun a vtedy mi to preslo uplne..

lumipa
13. dec 2016

@anickaa123 ako sa mas? uz ti je lepsie?

delmondo
13. dec 2016

@lumipa jemu nedali žiadnu diétu, že má jesť všetko ako doteraz. Ja to s ním preberiem, či chce riešiť aj niečo alternatívne. Však aj U nás sú nejakí liečiteľa, poprípade by som sa ti ozvala kvôli tej pani. Akurát mi volal, že ten vred sa mu vyliecil, ale o 2 mesiace zasa na kontrolu (kolonoskopiu).

lumipa
13. dec 2016

no tak to je super...no a na tu diagnostiku kolitidy mu este nic nepovedali? inak nechapem ze nevedia ci to je UC alebo Crohn...ved UC je na hr.creve a Crohn na tenkom...
Ono tato liecitelka sa specializuje na toto, preto som isla k nej, ja som totiz kontaktovala zdruzenie liecitelov na slovensku a pytala sa na niekoho presne na tento problem, len zhodou okolnosti akurat byva pani v Pustych Ulanoch pri TT 🙂 jasne preber to s nim a kludne sa ozvi...

delmondo
13. dec 2016

@lumipa doktor mu tak povedal, že je to v podstate jedno, lebo liečba by bola aj tak rovnaka

lumipa
13. dec 2016

@delmondo Tak toto nemyslis vazne!!! moja rada: ZMENTE DOKTORA !
Preboha ved ale su to dva rozne organy, ktore sluzia na nieco ine...prosim ta daj pozor nech mu necapne Prednisol keby mu to neprechadzalo...

lumipa
13. dec 2016

@delmondo on mu ani nepovedal kde to ma? lebo ak berie sacky pentasy tak to je na hr.crevo! Vygoogli si este ked tak Mudr. Ušáka, on je na toto zamerany a je to stopercentny clovek a doktor.. Ono ja ta nechcem strasit ale na UC sa aj umiera pri tazkych stavoch, neni to sranda, vie sa to zhorsi zo dna na den...
ok no nic, keby nieco ozvi sa

delmondo
13. dec 2016

@lumipa ale veď povedal, má to v hrubom čreve, ale keďže mal aj ten vred, tak nemohol vylúčiť crohna, ktorý môže postihovať celý tráviaci trakt. A sú prípady, kedy sa nedá presne určiť, či je to UK, alebo Crohn. Doktor mu nechce dávať silnejšie lieky a ani muž to nechce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre