Som v 21. týždni a býva mi zle

simonqa002
13. aug 2014

AHOJTE,baby som v 21.tyzdni a chcem sa spytat kazdy den v poobednajsich hodinach a vecer je mi zle.Neviem ci mam lezat alebo sediet...proste hroza..neviete mi nejako poradit co s tym?Neustale ma kope hlavne ked lezim az je to neprijemne..Je toto vsetko normalne alebo sa mam bat ?Dakujem

evita123
13. aug 2014

@simonqa002 . k tehotenstvu patria aj tie menej prijemne "kopance"...napísala, si, ze ti je zle, ale skus to opisat blizsie..

terezka1947
13. aug 2014

@simonqa002 ja som este len v 14t. a mam presne to iste-tyzden som mala pokoj a opat 😒
uz som sama zo seba zufala ☹
je mi tak diven,mam pocit,ze tazko od zaludka...ze som nejaka malatna,ze by som nieco zjedla...a na druhej strane nezjedla...uz mam dost
prve tehu bolo idealne,druhe hmmmm....ale co uz,len aby horsie nebolo

simonqa002
autor
13. aug 2014

tak picha ma v podbrusku,caste bolesti hlavy a vsetko sa mi toci,je mi zle od zaludka,skoro po kazdom jedle chodim zvraciat,mam vysoku tvorbu kyselin.UZ SA normalne aj bojim nieco zjest lebo viem ze to vyvratim...

simonqa002
autor
13. aug 2014

@evita123
tak picha ma v podbrusku,caste bolesti hlavy a vsetko sa mi toci,je mi zle od zaludka,skoro po
kazdom jedle chodim zvraciat,mam vysoku tvorbu kyselin.UZ SA normalne aj bojim nieco zjest lebo viem ze to
vyvratim...

evita123
13. aug 2014

@simonqa002 toto som prezivala pocas prveho tehu, je tazke zvladat to, ale kazde tehu je ine a aj taketo stavy su normalne... hlavne papaj menej ale castejsie a oddychuj 🙂 je dobre postazvat sa v poradni, aby lekar presne vedel ako ti je, on ti najlepsie poradi...

lenkadenisa
13. aug 2014

@simonqa002 presne tak som to mala aj ja okolo toho 20.tt. a odvtedy som tuším aj na PN ☹

ichbinich
14. aug 2014

@simonqa002:
To pichanie ries s lekarom.
Mne bolo zle od hladu, ja som musela kazdu chvilu nieco zjest. Tak som mala po ruke keksik, suchar, muesli tycinku,... Ked som bola velmi hladna, bolo mi velmi zle, a musela som sa nutit jest. Takto som si dala trosku hned pri prvom blbom pocite a bolo lepsie. Ale ja som nezvracala.
Pri druhom tehu mi presla neustala nevolnost do 24-hodinoveho palenia zahy ☹ Tak som si kupila take cmulacie tabletky na neutralizovanie kyseliny, co sa mozu aj v tehotenstve. Tu v Rakusku sa volaju Rennie. A mala som ich vsade, v kazdej miestnosti, v kazdom vrecku, v kabelke,... Zaha ma palila aj od pohara vody, takze ked bolo najhorsie, dala som si ich. Aj moja lekarka aj v lekarni mi povedali, ze mozem. Ak mi to pomaha, tak s kludom.
Skus, uvidis. Bohuzial kazdej robi dobre nieco ine a to si musi vyskusat. Niekto hovori, ze mlieko, iny ze nie, niekto mandle, je toho vela.

simonqa002
autor
14. aug 2014

Dakujem vam baby za rady.. a tie tablery na neutrLizaciu kyseliny skusim.... no idem dnes na morfologicke vysetrrnie tak drztr palce

kadri
14. aug 2014

@simonqa002 mne byvalo takto zle od zlcnika, nemohla som vobec jest meso, cokolvek trosku mastne, napr. ani struhanku s maslom ako posypku ☹ hned som zvracala, chytali ma mdloby a krce, bolesti hlavy. po porode to hned preslo. dieta vraj tlacilo na zlcnik a tak neprebieha travenie optimalne

womankc
14. aug 2014

ja som pri poslednom tehu veľmi intenzívne celodenne zvracala do 6.mesiaca. Ak by ti bolo veľmi veľmi zle treba to riešiť u lekára , predpísal by ti torecan čípky, čo tieto príznaky zmierňujú , mohla by si skúsiť ešte taký prírodný preparát- sú to také tabletky, výťažok zo zázvora a mne to doporučili v lekárni v tehu , že je to na takéto nevoľnosti
čo sa týka tej kyseliny, musíš si dať pozor na stravu- nejedz pražené, kyslé, korenené , zmierni sa ti to. Ono dieťatko máš možno tak položené vzadu a tlačí ti jednoducho a ešte sa môže aj stať, že môžeš mať zápal niekde v žalúdku , alebo pankrease a to tehotenstvo ti to prosto dráždi / to bol aj môj prípad/ . neboj ono sa to ustáli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre