Som v 21. týždni a necítim pohyby

misinka0611
20. apr 2017

Ahojte,

som prvorodička, momentálne 20+3 tt a vôbec necítim pohyby. Doteraz som tomu neprikladali žiadnu váhu, hovorila som si veď mam cas. No ako som vkročila do 21 tt. začalo ma to trápiť. Keby nemam bruško ako neviem ze som tehotná. Nevoľnosti, únava ustúpili a ráno pred pár týždňami som zvykla vidieť a cítiť po prebudení hrbolcek na brušku no uz dost dlhu dobu ho nevidím a necítim. Najbližšia poradňa ma caka 2.5 a to rovno s morfologickom ultrazvukom.

Mozno mi budete písať ze som len stresant a mam cas, ukludnovat ma, ale chcem vedieť pravdu. Môže to znamenať nieco zle?

P.S bolesti nemam, nekrvacam.
Prosim, je tu niekto co si týmto prešiel a dopadlo to dobre resp. zle?

Ďakujem ❤

tranquillo
20. apr 2017

Pekne si sadni, polož si ruky na bruško, daj si kúsok čokolády a čakaj 😉 a uvidíš, teda ucítiš, že bábo sa pohne 🙂

marlenka222
20. apr 2017

Ja som bola raz tiez takto vyplasena a isla som na utv. Zbytocne nezbytocne. Bolo vsetko ok. Ale byt tebou by som isla na ultrazvuk hoci aj teraz vecer aj keby som ho mala zaplatit. Nemohla by som spat :( utekaj do nemo hned ak sa ti nieco nezda, aj ked sa prevezies zbytocne. Za zdravie teba a dietata nie je nic hlupe ani stresove. Necakaj, chod a potom pis ako si dopadla. Chod uvidis a budes v klude.

misinka0611
autor
20. apr 2017

@marlenka222 Myslíš, ze mam ist ? Nemam s tym skúsenosť. Kým tam prídem ja bude aj 21.00 a vyšetria ma aj o takom čase ? Neviem ako to chodi.

flavia1
20. apr 2017

@misinka0611 ahoj radsej ist ako neist... dolezite je, aby si ty bola pokojna☺

vydrnik
20. apr 2017

@misinka0611 zajdi na gyn.pohotovost,tam povedz co je za problem zoberu Ta aj keby bola noc,viac Ti neporadim lebo som takyto problem nemala

barbiiika1810
20. apr 2017

@misinka0611 Ahoj ja som bola tak isto...pohyby som zacala citit od 15.tt sem tam bublinku a potom uz normalne pohyby no a bolo aj take ze tyzden som nic necitila musela som sa extra sustredid aby som aspon nejaky naznak citila...do 22 tt som pribrala len 0.8kg aj kvoli tomu som stresovala ale babo je v poriadku pekne rastie...teraz uz od tohto 23.tt sa mrvi drobec v kuse no niekedy velmi intezivne inokedy o nieco menej...ja som nesla k lekarovy alebstrasne som stresovala aj ja...

nita216
20. apr 2017

@misinka0611 ahoj aj u nas su take dni ked necitim ho kopkat!staci ked je trocha vzadu alebo len kopka slabo a uz nemusis to citit!ked mas moznost lahni si do tichej izby daj sa do vodorovnej polohy na chrbat ,pozeraj na brusko a dychaj kludne pocase by sa malo pohnut koncentruj len na brusko!ked sa nepohne pimasiruj pomalicky postlacaj brusko a cakaj!ale nie silno tlacit skor tak pohnut s bruskom

luckamajkova
20. apr 2017

@misinka0611 ahoj ja som 22tt a tiez stale nic necitim. Ale babika je v poriadku. Bude to tym ze mam placentu v predu. Mozno aj ty mas tak. Citala som,ze ked je takto tak az okolo 24tt citi zena prve pohyby. Tiez som sa na to dnes pytala dievcat v augustovkach ❤

marlenka222
20. apr 2017

@misinka0611 chod. Budes viac v pohode. Budes mat pocit ze si spravila vsetko. Na gynek.pohotovost. oni hned spravia utz. Ved sa necitis dobre ked nevies ci sa nieco deje

misinka0611
autor
20. apr 2017

@barbiiika1810
@nita216

Žienky ale vy ste uz cítili ale ja vôbec od zaciatku tehotenstva necítim nic tie prvé pohyby. 😔 Neviem ani aké to je. Všetci okolo mna v tomto týždni cítia a dokonca o dost skôr a ja ako prvorodička ani neviem ci sa mam stresovať ale jedno viem, stresujem sa... Keby som aspoň vedela od akého týždňa je to uz zle. V pondelok začínam 22 tt. A ked dovtedy nic budem uz na prášky..

misinka0611
autor
20. apr 2017

@luckamajkova

Veď to ja neviem kde mam placentu.. dr. nic nepovedala a ja sibnuta sa nespýtam lebo vsetko je pre mna nové som neskúsená.. 😔

barbiiika1810
20. apr 2017

@misinka0611 Myslim ze mas cas do 24.tt...dovtedy to ma byt v poriadku...

mirkamirko0809
20. apr 2017

@misinka0611 podla mna nestresuj,ja som bola taka ista ako ty a pohyby som tiez citila velmi neskoro,je to individualne ako to ktora a kedy citime😉

ave17
20. apr 2017

Zbytočne ísť na pohotovosť,ona ich ešte celkovo nepociťuje,nie že dneška ich náhle prestala cítiť.Na čo na pohotovost??to tam príde,dobry večer,necítim pohyby,ešte vôbec a teraz som to prišla riešiť?, no nechcem vidieť reakcie doktorov🙂 ale myslím že u prvorodičky úplná pohoda.Nestresuj

barbiiika1810
20. apr 2017

@misinka0611 do 24.tt by si aspon mala nieco zaciti...u prvorodicky pohyby ktore uz zacitit su od takeho 22.tt...

36evina36
20. apr 2017

@misinka0611 ja by som urcite na pohotovost sla , v 23 tt , pohyby som este citila velmi slabe a tesila som sa ze konecne rano.nezvracam aj kavu som dokazala vypit co som asi od 8tt nepila, a isla som cela spokojna na objednany 3D ultrazvuk. A doktor povedal ze babo je mrtve, nevedela som to pochopit nic ma nebolelo, nekrvacala som, nic co by vyvolalo neake podozrenie.

andisko
20. apr 2017

@misinka0611 uplne pohodicka, ja pri oboch detoch prve pohyby az po 22tt. tes sa, uzivaj, nestresuj :*

misinka0611
autor
20. apr 2017

@ave17 Ved to, na jednej strane čítam ze niesom jediná a aj tu ze začali cítiť neskôr na druhej strane neistota ze ci je vsetko OK, proste pohyby ženu ukľudňujú a to som doteraz bola v pohode aj v 20 tt , ja neviem co ma to zrazu chytilo.

veronika1037
20. apr 2017

Ahoj ja ako prvorodicka som citila pohyby tiez dost neskoro az okolo 23.tyzdna... mne ani bruho nerastlo normalne som bola v pomykove ci vobec som tehotna ... nebyt ultrazvuku ani neviem 😁😁😁

zuzkavladko
20. apr 2017

Ja som citila prvy kopanec az 23tt, dovtedy uuuplne nic. Ziadne mrvenie, ci pocit motylikov, fakt nic. A aj od toho prvého pohybu este par dni bolo tak, ze som nic necitila. Az cca od 25tt som citila pohyby denne.

mackova11
20. apr 2017

neviem kedy bol prvy pohyb uz ale je to v poho neboj uzivaj si tak ako baby pisu..... ale presne viem ze uz som bola 7-9 m a strasne malo kopal maly niekedy som cely den sledovala ci aspon trosku zacitim nieco.... a mame uz zdraveho 19m drobca..... :D

anetkas17
20. apr 2017

Zajtra zavolaj svojmu doktorovi a povedz mu to...určite ta zavolá na kontrolu a budeš vedieť ako si na tom... 🙂

jeemima
20. apr 2017

@misinka0611 ahoj ja som tiez necitila pohyby az do 22tt a to som cakala dvojicky a nic....celkovo aj potom som citila slabe pohyby a niekedy som si vyslovene musela ist lahnut aby som vobec citila za den nejaky pohyb..... az okolo 29tt to bolo tak viac citit....neboj bude to ok ;)

lelia
20. apr 2017

@misinka0611 chod na gyneekologicku pohotovost.Tam Ta musia vysetrit a urcite Ta nikto neposle prec a ani nevysmeje. Aspon ja by som to takto riesila.

nita216
20. apr 2017

skus si lahnut a pozoruj sa pocitis pohyb pekne budes citit bublinky!ale nestresuj je vsetko ok a hlavne u 1rodicky je tak ze nevie co ma presne citit a pozorovat!mozno uz davno su kopkania bublinky len nevues ci to je to co ma byt!to je ako keby si mala pohyb creva

sibalka21
20. apr 2017

Necitala som ziadne prispevky, ale podla mna to nieje nic... Ja som zacala citit pohyby az na prelome 22-23tt.... Pre pokoj na dusi mozes ist na pohotovost, ale nikde nieje napisane, ze ked prekrocis 21tt tak musis citit pohyby... Som zivy priklad :D

vydrnik
20. apr 2017

@ave17 ja ked som cakala prve,lezala som v nemocnici so zapalom mocoveho mechura,bola som cca 24tt,raz sa stalo ze som necitila pohyby cely den,vecer som zasla za sestrickou ta hned zavolala lekarku,a hned mi zrobila ultrazvuk a vravela mi mozem byt kludna ze mala len spinka,jinac u oboch deti pravidelne pohyby od 16tt,

misinka0611
autor
20. apr 2017

Tak .. Trasiem , trasiem bruchom ze snáď ho rozhýbem a ozve sa 1x a zacítila som ako keby sklbnutie svalom a viete co je vtipne ani neviem ze ci to bolo ozaj ono alebo si to len namýšľam. Moja myseľ sa somnou sama zahráva a uz sama sebe som na smiech s tym. 👎

jezurka47
20. apr 2017

Kvoli tomuto som mala dopler, hned som bola kludnejsia 😉

timi247
20. apr 2017

@misinka0611 ahoj, ja som pri treťom dieťati vôbec necítila pohyby až do 22 týždňa, ale nestresovala som, všetko bolo ok, aj keď všetci mi vraveli že pri treťom už som ich mala cítiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre