Som v 30 týždni a mám prievan v oku. Čo mi pomôže?

kika1111
8. apr 2012

Ahojte,
už tretí deň mám úplne červené oko a vyteká mi z neho taký "soplík" 😅 okrem toho matne - kalne cez to oko vidím, štípe ma... som v 30 tt, čo si môžem dať?? Na nete som našla všeličo na prievan v uchu, ale prievan v oku nič..poraďte mi..
v 20tt mi moja obvodná nechcela predpísať ani kvapky do nosa, tak neviem čo môžem... 😒

bosoriak
8. apr 2012

@kika1111 Lokalne antibiotika urcite neuskodia. Napriklad Pamycon sa dava aj novorodencom.

cicimon
8. apr 2012

@kika1111 ophtalmoseptonex napr - ved to sa neje, tak nevidim dovod si dat kvapky do oci

kika1111
autor
8. apr 2012

@cicimon ani kvapky do nosa sa nejedia, a nechcela mi ich dať... ďakujem, vyskúšam niečo z toho čo píšete

cicimon
8. apr 2012

@kika1111 v pribalovom letaku je napisane "těhotenství a laktace

U těhotných a kojících žen rozhodne o užívání přípravku lékař."

ja si ich bezne po kupani davam a zas s prievanom v oku by som to neriskovala, predsa len je to ine ako nadcha a pod

a podla toho co popisujes to moze byt aj zapal spojiviek, moja mala to mala na jesen a okrem toho o. septnexu dostala aj o - framykoin a ziadne chodenie po vetre a min ani vonku

kika1111
autor
8. apr 2012

@cicimon zápal spojiviek? to by som mala asi obe oči podráždené..nie? myslím, že pri šoférovaní som mohla dostať prievan do oka.. je už teplo a radšej si otvorím okno ako pustím klimatizáciu.. vyskúšam tie kvapky..

cicimon
8. apr 2012

@kika1111 nemusia byt obe oci, ale zas sa to moze preniest;;; a ako dlho to mas?

kika1111
autor
8. apr 2012

@cicimon tretí deň.. od piatku.

cicimon
8. apr 2012

@kika1111 no ak ti to do utorka/stredy neprejde urcite chod k dr - zatial co mam skusenosti ten zapal sa aj prenasa (mne sa to vtedy tiez podarilo od malej chytit)

janinah
8. apr 2012

choď na očnú pohotovosť,kde ti dajú adekvátnu liečbu, vyzerá to na zápal spojovky a pre istotu to ber ako infekciu /ruky,uterák,vankúš.../ ak aj matne vidíš,tak môže byť nález aj na rohovke /tá priehľadná časť/ a na toto žiadna samoliečba nestačí a ani neodporúčam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre