Som v 32 tt a hrozí mi predčasný pôrod

kvetinkaaknitevk
13. feb 2021

Ahojte, asi by som od Vás chcela len trosku upokojenia:( v utorok ráno som mala vo výroku krv hneď stres a doktor samozrejme. 32tt Zistil len, že je krcok skrateny že si má nechajú v nemocnici na pozorovanie jeden deň a bude Okej a kludovy režim. No dnes ležím v nemocnici už 5 deň. Napychnuta nonstop na infuzke gynapral na ukľudnenie maternice kvôli častému tvrdnutiu bruska. Kortikoidy už mám všetky pichnute. Monitor 3x denne. Ale ultrazvuk ani vyšetrenie zo spodu od utorka žiadne. Nikto mi nič nepovie neviem čo mám čakať do toho žiadne návštevy a samota na izbe :( snažím sa byt pozitívna aj malej hovorím že v brušku lepšie ale strach má neopúšťa ;( neviem sa s tým zmieriť lebo celé tehotenstvo bolo všetko v najlepšom poriadku :(

cookie29
13. feb 2021

Prepáč, ale opýtať sa nevieš?
Ja viem, že to je neľahké, ale určite máš šancu dozvedieť sa viac od ľudí na mieste ako na MK.
Kortikoidy sa pichajú preventívne pokial viem, akonáhle je podozrenie na predčasný pôrod. Sú diagnózy kde sa vaginálne vyšetrenia limitujú, aby sa nepodrazdilo/nezaniesla infekcia a podobne. UZV v tomto štádiu si zbytočný, dôležitejší je ten monitor a ozvy. V každom prípade keby sa malo dieťatko narodiť teraz tak už “je v pohode”. Skús nestresovat a pýtať sa. Držím palčeky

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinkaaknitevk
autor
13. feb 2021

@cookie29
@viestta
Pýtam sa babi ale nikto mi nič povedať nevie lebo aj výsledky ešte od utorka neprišli :( čo mi príde v dnesnej dobe choré .. na vizite vždy len otázka či mám bolesti a 5 dni vravím že nie nemám a potom len príde sestrička a donesie infúziu na ktorej som 22 hodín vkuse :( k nej tabletka na srdce aby nebúšilo :(

martina1201
13. feb 2021

@kvetinkaaknitevk ahoj, pred 17 rokmi mi v 30 týždni odtiekla voda, vzali má do nemocnice a napichali má a udržiavali plod vo mne. Bola som v inom meste a návštevy len 2x do týždňa. Nohy hore a z postele možné ísť dole len na záchod a horko ťažko mi dovolili jesť po sediacky. Keby nebolo môjho rozculenia tak hádam vydržím aj do 36 týždňa, lebo mi infúzky zabrali. Ale žiaľ v 32 týždni som sa naštvala a pôrod sa spustil. Našťastie mala bola v poriadku len malička. Takže kľud a snaž sa byť pozitívna a neboj sa. Strach môže spôsobovať tvrdnutie bruška a to nechceš. Spievaj malej, rozprávaj sa s ňou a podobne. Hlavne mysli na to, že máte čas na seba a dovolenku zadarmo bez nutnosti čokoľvek robiť

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninusa221
13. feb 2021

Zavolaj podla mna si tam daku sestričku tie vacsinou vedia a robia všetko oni ti musia povedat čo sa ide diať

4stanka4
13. feb 2021

@kvetinkaaknitevk hlavne sa ukludni a zbytočne sa nestresuj. Viem je to ťažké hlavne v tejto dobe ale je to to najlepšie čo môžeš urobiť. Ja som bola v 34tt v nemocnici Dr hovoril ze s takým krčkom zázrak že som ešte neporodila. Taktiež kortikoidy na plucka, mne infuzky a magnezium. Nakoniec som porodila presne na termín. Ja som si to v nemocnici užívala mala som tam svätý pokoj, čítala som knižky, časopisy, pozerala filmy a stále som sa snažila s niečím zabaviť. Bolo mi ľúto keď Dr chodili na vizitu a všetky baby púšťali domov iba ja som tam stále zostávala ☹ o to horšie to bolo ze to bolo cez leto vonku krásne teplo a ja v nemocnici.

kvetinkaaknitevk
autor
13. feb 2021

Ešte Vám tu hodím super stravu na gynekologicko pôrodníckom oddelení

andrea147
13. feb 2021

@kvetinkaaknitevk raňajky v nemocnici na gynek. Oddeleni, polhodiny od slovenských hraníc v Rakúsku. To je iba časť, čo som si vybrala. Povedali, čo si zaškrtnete, všetko dostanete.

marrria1
13. feb 2021

@kvetinkaaknitevk ahoj verím ze ti je ťažko, ja som si takto polezala v máji v nemocnici takmer tri týždne, mne v 23tt začala odtekat plodová voda.. Nedávali nám skoro žiadnu nádej, ale ja som malinkej verila, a počítala kazdy jeden deň ktorý sme vydržali. Pre mňa to boli psychicky najhoršie tri týždne v živote, nechali ma ležať na vzdycharni, takže denne som tam musela prežívať pôrody ostatných žien, napichana infuziami, magnéziom, kortikoidmi, 3x denne monitor a ľútostive pohľady sestriciek a doktorov... No ja som si nijako nepripustala že by to malo dopadnúť zle, dcérka sa narodila v 25tt, všetko zvládla a teraz mam doma už krásne 8 mesačne zlatíčko. Verím že aj u vás všetko dobre dopadne a ze vydržíte co najdlhšie. Držím vám palce a veľa síl, hlavne ze ste pod dozorom 😇

andrea147
13. feb 2021

@kvetinkaaknitevk ešte obed, na výber z troch jedál, večera tak isto

andrea147
13. feb 2021

@kvetinkaaknitevk ja som v 23 týždni, a voda mi odtiekla v 17, 18 týždni. Bojujeme s dcérkou, v pondelok nastupujem do nemocnice, až do konca asi..

miroslava278
13. feb 2021

@kvetinkaaknitevk ahoj. Ja som takto ležala pred viac ako rokom. Oni tie sona nerobia kvôli dráždeniu maternice,aspon tak mi ti vysvetlili. Ú mňa to začalo v 30 TT a vydržala som do 34+4

juliet86
13. feb 2021

precitaj si povbudive storky na oz malicek. mozno ani nebude treba a potiahnete do terminu. 32 je fajn dychaj uzivaj si kazdu chvilu baba v brusku. a zober si ako suoer ze nechubas starsiemu doma. to date. myslim na vas a drzim palce

malicka_mysicka
13. feb 2021

Ahoj, ja som na tom tak isto, len teda mam o tyzden viac, spustal sa mi porod, krcok 13mm makky, bola som v nemocnici, dali mi kortykoidy a infuzky, povedali mi ze mam byt pozitivna a pustili ma domov. Ze keby nieco, tak babatko ma pripravene pluca. Ze mozem porodit zajtra ale aj na termin, hlavne byt v klude, nestresovat a vsetko bude v poriadku, drzim palceky 🙂

kvetinkaaknitevk
autor
13. feb 2021

@malicka_mysicka tak aspoň doma 🙏🏻 Držím palce ❤️❤️..ja domov asi nepôjdem keďže bez infuzky mi hneď tvrdne bruško každých 5-6 minút :(

malicka_mysicka
13. feb 2021

@kvetinkaaknitevk mne to tie infuzky chvála Bohu stlmili, lebo to bolo dost peklo, som sa stale citila akoby som odbehla maraton..dufam ze aj tebe sa ta maternica este upokoji. Teraz tvrdnem, ale dam si par magneziovych tabletiek a je to viac menej okej. Ale tak vsetci sa tvarili, ze uz mam kortykoidy, babo to udycha a ze uz to bude fajn fakt tak sa snaz hlavne nestresovat. S prvym synom som bola 3 tyzdne na 4 prsty otvorena a prenasala som, takze hlavu hore. Jasne, mozeme porodit zajtra, ale nemusime 😉

cookie29
13. feb 2021

@kvetinkaaknitevk skús povedať že podpíšeš reverz a ideš domov a určite dobehne nejaký lekár alebo sestra vynadať ti že či ti šibe lebo a hneď budeš vedieť čo sa deje 😇

heln
13. feb 2021

Ahoj, ja som lezala v nemocnici mesiac, takze tam bolo vela podobnych pripadov. 32 tyzden je uz celkom pekny, treba este par tyzdnov potiahnut a vydrzat. Tvrdnutie brucha znamena mozne kontrakcie, takze naozaj treba lezat a uzivat si to tam. Kym nemas kontrakcie alebo ti neodteka plodova voda tak to mozes kludne potiahnut do terminu. Ono, lekari su dost tajnostkari, treba sa ich len stale dokola pytat a trpezlivo cakat.... ani nezbadas ako rychlo to ubehne.

evkaor
14. feb 2021

@kvetinkaaknitevk ja som bola otvorená v 31t, stále mi tvrdlo bruško, tzv dráždiva maternica, v nemocnici som lezala 3t,kym sa neukludnila, infúzie, lieky, magnézium... Ležala som dole hlavou, iba záchod, sprcha, inak ležať... Rodila som 1.den 38tyzdna...

evkaor
14. feb 2021

@kvetinkaaknitevk ultrazvuk a vyšetrenie od spodu iba raz za týždeň... A vtedy, keď som dostala kontrakcie silnejšie, zisťovali, či sa neotvaram... Vtedy keď nastúpili, tak ma dali ležať na pôrodné šály a bola som pod dohľadom... Báli sa, ak infúzie nezaberu a mali by ma prevážať do Martina...

andrea147
5. aug 2021

@kvetinkaaknitevk ahoj, ako si dopadla?

vanda323
5. aug 2021

@andrea147 Určite to zvládneš, prajem ti veľa síl ❤️

kvetinkaaknitevk
autor
5. aug 2021

@andrea147 ahoj 🙂 porodila dom 37+5 zdravú bambulku 🙂 a ty ako?❤️🙏🏻

andrea147
5. aug 2021

@kvetinkaaknitevk no mne keďže ta plodova voda odtiekla v 18tom týždni, hrozila infekcia, tak naplánovali lekári vo Viedni cisársky rez na 26+2,vydrzala som dovtedy, 5 týždňov som bola predtým v nemocnici.. Maličká bola 3 mesiace v nemocnici, ale uz ju mame doma a vďaka Bohu je zdravá, až sú lekári prekvapení 🥰

kvetinkaaknitevk
autor
5. aug 2021

@andrea147 tak to je krásna správa veľmi sa teším ❤️

angel993
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miroslava278
5. aug 2021

@kvetinkaaknitevk gratulujem ♥️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre