Som v 32. týždni a mám kŕče v podbrušku

mischell0110
11. máj 2014

Ahojte.som v 32 tyzdni a okrem nespavosti ma trapia take zvlastne krce v podbrusku,ale vädsinou v noci.Neviem,ci je to normalne a patri to k tomu,alebo co,lebo doktroka tvrdi stale,ze vsetko sa mi roztahuje a prisposobuje,ale niekedy koli tym krcom ledva vstanem z postele.a mala sa mi strasne tlaci dole,je to taky bolestivy tlak,ale nizko vraj nieje.Mate podobny problem niekto,ci ako?Dakujem

verronica
11. máj 2014

ahoj telo sa ti pripravuje na porod 🙂 panva sa ti roztahuje. Moja mala bola od cca 34 tt dost nizko aj som sa zacala otvarat, ale jedine co som citila, ze mi tvrdlo brusko a to dost intenzivne, bola som aj 2 tyzdne v nemocke, davali mi magnezium a narodili sme sa v 39 tt. Krce som ale necitila.... ak by sa ti nieco nezdola, cokolvek radsej chod na pohotovost...aj 100 krat zbytocne 🙂 drzim palceky a neboj nic porod nie je az taky strasny ako sa hovori 🙂

marcela_mate
11. máj 2014

Ahoj Mischell, ja som v 33 tyzdni a tiez mavam bolesti v podbrusku, niekedy su to az take neprijemne krce, ze sa ani vystriet neviem. Akurat, ze doktor mi zistil, ze mam kvasinky, takze to momentalne preliecujem Rosalginom. Mam pocit, ze sa to zlepsilo. Ale zas na druhej strane, mala som to aj pri prvom tehotenstve a vtedy som ziadne kvasinky nemala. Vtedy mi doki povedal, ze to su kontrakcie, cize poslickovia, ale ze keby sa mi nieco nezdalo, nech radsej pridem, ci uz do ordinacie alebo do nemocnice. Kazdopadne drzim palceky, ved keby si mala pocit, ze je to moc, radsej chod do nemocnice, nech mas istotu a pokoj, ze je vsetko v poriadku 🙂

mikaela8801
11. máj 2014

@mischell0110 ahoj hoci som bola tehotna 3 roky dozadu nato som v ziadnom pripade nezabudla jtie bolesti su vlastne falostne kontrakcie ktore budu za chvilu pravdivymi je to normalne ...ja som to mala ku koncu tehotenstva casto ... a raz dokonca som sa v noci zobudila na neskutocnu bolest v oblasti klbou to bolelo jak hrom ale nemohla som nohu zdvihnut ani polozist ale nastastie trvalo to iba v tu jednu noc

sarinka123
11. máj 2014

Pokial ti lekárka povedala, ze sa neotvaras, tak je to OK. A spravila ti ultrazvuk.
Ale taketo bolesti su asi neni moc na mieste.

mischell0110
autor
12. máj 2014

Ahojte.Dakujem za vase nazory.No doktorku mam taku,ze ked jej aj poviem nieco z tohoto,povie mi len s usmevom,ze to je normalne,a ze vsetko je ok.Jedine,co ma stve,ze za cele moje tehotenstvo ma nepozrela ani raz zo spodu,ci s aotvaram,ci nie,alebo ci nemam infekciu,kvasinky,alebo nieco.Ja som totiz vo svajciarsku a natrafila osm na takuto "odbornicku" a zmenit dokotra tu trva aj 3-4 mesiace,kym ma vezme,tak som na to kaslala...snad to nejak dopadne.Idem 27.5 na kontrolu,tak snad mi povie,ze som ok. 🙂

annapompova
23. apr 2020

Ahojte chcem sa opýtať je to ok ak vás z dola nevysetri sestrička a ste v 33 tt v irsku vôbec z dola nevysetruju neviem či je normálne ďakujem.

dollyzv
23. apr 2020

Preboha a to ako potom vedia či sa neskracuje krcok? 😲 Ani stery na infekcie ani nič? 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre